TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395192 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 05:02:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za biceps  (Pročitano 8840 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Decembar 09, 2012, 02:21:00 posle podne »

mozda se od malih tezina nabildovao onaj ko je imao obim bicepsa 15 cm :D , salu na stranu veca mi je upala recimo posle ovih 6 serija iz obe vezbe nego li kad radim vise serija i vise vezbi, ali ne znaci da se stavljaju male  tezine, mozda neko moze ovde sa 50 kila da radi 30-20-10....

Pa ako neko moze sa 50 kg da uradi 30x to znaci da je to mala tezina za njega i treba da poveca..ovo su programi za napredne vezbace koji oblikuju postojeci obim misica itd..sa malim tezinama tesko da moze da se podstakne hipertrofija, ne znam sto se izmislja vruca voda kad se zna kako se decenijama pravio misic i na koji nacin treba da se stimulise na rast (tj,debljanje) :D
Sačuvana
ZeroO
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #11 poslato: Decembar 09, 2012, 02:55:31 pre podne »

mozda se od malih tezina nabildovao onaj ko je imao obim bicepsa 15 cm :D , salu na stranu veca mi je upala recimo posle ovih 6 serija iz obe vezbe nego li kad radim vise serija i vise vezbi, ali ne znaci da se stavljaju male  tezine, mozda neko moze ovde sa 50 kila da radi 30-20-10....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Decembar 08, 2012, 11:51:47 posle podne »

Voleo bih to videti ko se "nabildovao"od malh težina,jer mislim da bi bio fenomen.Da me neko ne shvati pogrešno ali iz svog dugogodišnjeg iskustva nisam to još video.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Decembar 08, 2012, 10:47:02 posle podne »

Sve je to lepo, ali još treba da naĂ°emo nekoga ko se nabildovo od malih tegova i "prženja"

Moj primer. Razvio sam solidan biceps a visok sam 196cm,a poznato je koliko je visokim ljudima teže da se "napucaju" stavim na šipku 2x10 kg i udri,sledeću vežbu sa tegovima od 10kg,treća vežba čekić sa istim tegovima. Maksimalno pazim na štu pravilniju  formu,pogotvo na negativna ponavljanja..sa tricepskom ista priča..

I koliko si se nabildovo?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ZeroO
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #8 poslato: Decembar 08, 2012, 06:57:01 posle podne »

ma ja imam problem sa rukama i ja sam visok preko 192-3 a ruke ni sa velikim ni malim nikako ne napreduju jbg do 39-40 i dalje nece :D a zato sve drugo napreduje extra
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Decembar 08, 2012, 03:23:15 posle podne »

Sve je to lepo, ali još treba da nađemo nekoga ko se nabildovo od malih tegova i "prženja"

Moj primer. Razvio sam solidan biceps a visok sam 196cm,a poznato je koliko je visokim ljudima teže da se "napucaju" stavim na šipku 2x10 kg i udri,sledeću vežbu sa tegovima od 10kg,treća vežba čekić sa istim tegovima. Maksimalno pazim na štu pravilniju  formu,pogotvo na negativna ponavljanja..sa tricepskom ista priča..

Koliko si to dobio u obimu od ovog programa ? :D Dok se ne uvati tezina u ruke nema vajde, tek kad ode ruka 45+ cm u obimu,ima smisla raditi ovo,malo je oblikovati i dobijati na gustini, pocetnicima se ovo i ne savetuje..

Nego dobro, ljudi se pre prime na sarene programe sa smesnom tezinom, jer jbg, tesko je uhvatiti se tezina i pobedjivati ih.. Ja ne poznajem coveka koga je uradila mala tezina,i od koje je povecao obime..gustinu i oblikovanje da,ali hipertrofiju tesko da moze izazvati sa smesnim tezinama od 30+ ponavljanja.
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2012, 03:31:02 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #6 poslato: Decembar 08, 2012, 01:45:46 posle podne »

Sve je to lepo, ali još treba da naĂ°emo nekoga ko se nabildovo od malih tegova i "prženja"

Moj primer. Razvio sam solidan biceps a visok sam 196cm,a poznato je koliko je visokim ljudima teže da se "napucaju" stavim na šipku 2x10 kg i udri,sledeću vežbu sa tegovima od 10kg,treća vežba čekić sa istim tegovima. Maksimalno pazim na štu pravilniju  formu,pogotvo na negativna ponavljanja..sa tricepskom ista priča..
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Decembar 03, 2012, 10:47:57 posle podne »

Pumpanje ruke nije garant da će mišić narasti...ali u svakom slučaju treba da probaš pa javi kako je išlo ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ZeroO
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #4 poslato: Novembar 29, 2012, 04:33:24 posle podne »

Evo malo da kazem. Danas sam ga probao, i mogu da kazem da je extra! Ovakav trening do sad nisam imao, a ruku nisam mogo da prepoznam u ogledalu  ;D
Sačuvana
ZeroO
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2012, 11:25:14 posle podne »

to je mene jedino zbunilo, mada jedino sto se rade samo te dve vezbe, pa da tu ima razlike ali probacu na mesec dana nemam sta da izgubim sem malo obima na ruci :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2012, 10:24:58 posle podne »

Sve je to lepo, ali još treba da naĂ°emo nekoga ko se nabildovo od malih tegova i "prženja"
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ZeroO
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2012, 07:43:50 posle podne »

Evo listao sam malo na fejsu i naisao sam na clanak Pedje Petrovica...
Radilo se o vezbanju bicepsa prekopirao sam text tako da vi procitajte mozda nekom i odgovara ovakav program , a ja cu sigurno da ga probam

Izostace veoma poznata vezba „biceps stojeci sa sipkom“ odmah cemo ici na Scottovu klupu.Zasto?Zato sto sad vezbamo sa visokim brojem ponavljanja,mada oni koji pravilno izvode vezbu za bicepse njima ramena ne rade tokom pokreta ali mozete da mi verujete da se kod 30-40 ponavljanja moze desiti da cete spustiti sipku upravo zbog zarenja u ramenima a to se desava zbog toga sto na pravom mestu drzite sipku a to je posebno istinito tada kada biceps vezbe radimo nakon vezbanja neke velike misicne grupe(posebno je velik problem nakon vezbanja grudnih ili ramenih misiac).Oni koji imaju jake zglobove neka koriste ravnu sipku ali je francuska sipka sasvim ok.Posle zagravanja radi sa tezinom da mozes da napravis minimum 25 ponavljanja.Spremni?Onada kreni,napravi bar 30 ponavljanja sa tim tegovima,ako ide mozes da napravis cak i 35 ponavljanja pa da povecas tezinu tega.
 
Vezbanje sa visokim brojem ponavljanja ima specificno obelezje:nakon odredjenog broja ponavljanja svakako dolazi do zarenja misica,bez obzira na velicinu tega.Upravo se zbog toga dogadja pri upotrebi tega od 15 kg,sa cim je inace vrlo tesko napraviti 30 ponavljanja,da ti se cini da je to kraj,da dalje ne ide,ali ako pokusas mozda ce ici sa 20 kg.Pokusaj uvek da koristis najvece moguce tegove sto dati broj ponavljanja omogucava.Morate malo da eksperimentisete ali se isplatiIznenadicete se kako velikim tegovima mozete da radite za kratko vreme i postici relativno visok broj ponavljanja.U sledecoj seriji koristite tako velike tegove sa kojima mozete uraditi minimalni 15 ponavljanja i potrudite se i potrudite se da sa vremenom to povecate na 20.Ako to postignete mozete da povecate tegove.U trecu,zadnju seriju stane serija od 10 ponavljanja-ako ne ide,smanjite tegove.
 
Kod druge vezbe cemo iskoristiti drugu funkciju bicepsa,naime znamo da misice uvek treba sa vise strene napadati:“Sedeci pregib bucicama.“Ovde necemo menjati tezinu tega nego cemo izabrati takve bucice,sa kojima mozemo napraviti 15 ponavljanja,nastojte toga da se pridrzavate tokom sve tri serije.Ako mozete vise da uradite,u redu je,povecajte tezinu.Ako mozete manje tada smanjite tezinu tega.Pazite na kontinuirano izvodjenje,nemojte da radite pomocu zamaha jer necete moci svesno zateci misice bicepsa na gornjij tacki pokreta.Unapred upozoravam,ovde cete moci da radite samo sa malim tegovima.Ali nemojte da se brinete sada ne vezbate svoj ego.Napravite trei serije.
 
Ova vezba ce pored bicepsa razraditi i podlakticu kao i brahijalni misic.Izaberite takvu tezinu sa kojom cete biti u stanju napraviti 10-12 ponavljanja.Napravite dve serije pokusajte da pazite  na pravilno izvodjenje vezbi.
Ako vam je jos ostalo snage-sto vam ne garantujem-tada mozete kao slag na tortu da izvedete malo koncentrovanog bicepsa.Znam,pomalo je podlo ovu popularnu vezbu ostaviti za karaj,jer ovu vezbu svi vrlo rado rade,ali priznajemo,za vecinu je ova vezba nepotrebna.Dok ne steknete velike bicepse do tada nemate sta da oblikujete.Zato ovu vezbu neka uvrste na kraj oni napredniji sa minimalno 15 ponavljanja.Mozete da izvedete dve serije vise ne treba.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.