TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:12:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbe za biceps  (Pročitano 8838 puta)
pekac65
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #27 poslato: Januar 10, 2013, 03:20:18 posle podne »

jel moze neko da mi kaze zasto kad radim biceps/grudi uvek ima upalu koja traje 2-3 dana
Sačuvana
IvanMartin
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #26 poslato: Decembar 24, 2012, 08:00:46 posle podne »

Svako ko je više godina u sportu ima neku svoju formulu uspeha jer je eksperimentisao na sebi,korigovao treninge,ishranu,suplementaciju itd...za tako nešto potrebno je vreme.Raditi sa manjom težinom praktikujem ponekad kod nekih vežbi čisto da malo promenim trening ali i to je retko.Formula mojih velikih ruku su definitivno velike težine za bicepse sa manjim ponavljanjima.
thumbs up
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Decembar 23, 2012, 10:05:41 pre podne »

Biceps je mali misic i potrebno je raditi manje vezbi i manje radnih serija nego za ostale misicne grupe.sa visepaznje mu treba prici pri izvodjenju neke vezbe u smislu da je bolje uraditi i sa nesto manjom tezinom ali uz sto vecu kontrolu pokreta.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #24 poslato: Decembar 23, 2012, 01:56:30 pre podne »

Stojeci pregib EZ sipkom je i osmisljen da se vara na zadnja 2-3 ponavljanja, jer je to vezba za nakacivanje tezina, i spada u osnovne vezbe, svejedno ramena ce raditi sekundarno, ne moze se to izbeci ako je tezina u zadnjoj seriji velika.. Mada ima likova koji se cimaju od prvog ponavljanja i ledjima se njisaju napred nazad... Ali mene i dalje zanima koliko je momku porastao biceps sa bezbroj ponavljanja i dve desetke sa strane ? Koliko je to u brojkama(cm)?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Decembar 22, 2012, 10:37:17 pre podne »

Nikada ne možete izolovati samo jedan mišić totalno i ko tvrdi da to može svaka mu čast ali greši.Na primer kada radite benč,čime držite teg? kada radite potiske isto,a vučenja? a gde su ostale partije koje se angažuju?

Prosto je nemoguće izolovati jedan mišić.Ali da se potrudite da jedan bude primaran a ostali sekundarni e to je već druga priča.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #22 poslato: Decembar 22, 2012, 08:33:17 pre podne »

Mnogi vežbači natovare težine imaju očajnu formu a pola posla im odrade ramena.

uvek bila i ostala večita slika po teretanama :)  cilj je izolacija jednog mišića a na kraju rade sve mišićne grupe :D
i onda posle čudo kako nema napretka
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Decembar 22, 2012, 12:07:07 pre podne »

Ja sam postigao ono  što sam želeo sa bicepsom. Da sam želeo da imam džinovske ruke verovatno bih kačio velike tegove. Ali , da može solidno da se popune rukavi sa nešto manjim težinam tipa 10 x 2 na šipku može , iz mog primera uz maksimalnu kontrolu pokretu a pogotvo sa negativnim ponavljanjima. Mnogi vežbači natovare težine imaju očajnu formu a pola posla im odrade ramena.

Koliko ti je porasla ruka u obimu nakon treninga sa samo dve desetke sa strane ? Ja do sada nisam sreo coveka koji je napredovao u bicepsu sa toliko malom tezinom i bezbroj ponavljanja, ali dobro sve je moguce , mozda nisam na pravom mestu gledao

Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #20 poslato: Decembar 21, 2012, 01:37:32 posle podne »

Ja sam postigao ono  što sam želeo sa bicepsom. Da sam želeo da imam džinovske ruke verovatno bih kačio velike tegove. Ali , da može solidno da se popune rukavi sa nešto manjim težinam tipa 10 x 2 na šipku može , iz mog primera uz maksimalnu kontrolu pokretu a pogotvo sa negativnim ponavljanjima. Mnogi vežbači natovare težine imaju očajnu formu a pola posla im odrade ramena.
Sačuvana
ZeroO
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #19 poslato: Decembar 09, 2012, 04:25:21 posle podne »

Ja za sve vezbe forsiram tezine ,a ovo za ruke sam probao ali ne uvek recimo jedne nedelje odradim tako trening drugi put iskidam ruke sa tezinama i mesam tako pomalo , a za sada mi se ruka dosta brzo vraca u stanje kakva je bila ranije
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Decembar 09, 2012, 03:05:11 posle podne »

Pa ok, ali ako neko smatra da se sa malim težinama to može postići neka proba.Ja mislim da ne može ali ok.

Naravno da ne moze jer je suprotno zakonu fizike :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Decembar 09, 2012, 03:04:05 posle podne »

Pa ok, ali ako neko smatra da se sa malim težinama to može postići neka proba.Ja mislim da ne može ali ok.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Decembar 09, 2012, 02:59:50 posle podne »

Svako ko je više godina u sportu ima neku svoju formulu uspeha jer je eksperimentisao na sebi,korigovao treninge,ishranu,suplementaciju itd...za tako nešto potrebno je vreme.Raditi sa manjom težinom praktikujem ponekad kod nekih vežbi čisto da malo promenim trening ali i to je retko.Formula mojih velikih ruku su definitivno velike težine za bicepse sa manjim ponavljanjima.

Idemo svi tvojom formulom :D Ma ljudi ga mnogo komplikuju umesto da trpaju tegove i ostavljaju dusu u teretani :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Decembar 09, 2012, 02:57:16 posle podne »

Svako ko je više godina u sportu ima neku svoju formulu uspeha jer je eksperimentisao na sebi,korigovao treninge,ishranu,suplementaciju itd...za tako nešto potrebno je vreme.Raditi sa manjom težinom praktikujem ponekad kod nekih vežbi čisto da malo promenim trening ali i to je retko.Formula mojih velikih ruku su definitivno velike težine za bicepse sa manjim ponavljanjima.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #14 poslato: Decembar 09, 2012, 02:31:46 posle podne »

Jednostavno takvi programi su za ljude koji imaju dosta krtine na sebi i zele da oblikuju postojece misice  i ne zanima ih u tom periodu hipertrofija, vvec da misic dobije svoj sto kvalitetniji izgled za postojeci obim i sto vecu pumpu
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #13 poslato: Decembar 09, 2012, 02:22:26 posle podne »

Zero, vid' ovako, ja 2 god treniram i do pre 2 i po meseca sam forsirala ponavljanja za biceps- verovao ili ne, ruka mi se svaki put zverski napumpa- nema sumnje u trenutnu velichinu mishica, u to da je maximalno ishranjena i da je odradjeno do otkaza (posle ne mogu da drzim sholju za kafu, npr). I naravno da je biceps rastao, no, neuporedivo vishe i bolje raste otkad forsiram 10 ponavljanja, sa najvecom mogucom tezinom od koje mi se vrishti poslednja 2 ponavljanja, a nisam pochetnik kod kojeg sve raste chim pipne teg. To je moje iskustvo koje sam zelela da podelim, mozda ce ti znachiti.

Forsiranje ponavljanja samo po sebi nije loshe ubaciti recimo nedelju- dve, chisto zbog bolje ishranjenosti mishica i smirivanja upala i oporavka posle jakih treninga ili takmichenja u disciplinama snage, ponavljanja kod konstantnog vezbacha imaju vishe terapeutski nego anabolichki znachaj, a i to je ponekad potrebno, pri tom ne mislim samo na biceps.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 17 upita.