TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:25:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bakalar?  (Pročitano 8346 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #30 poslato: Decembar 05, 2012, 12:32:16 posle podne »

Pa drasticno mi je smanjen unos voca kad ne postim (mozda i povrca). Evo pirinca ne pamtim kada sam ovoliko jeo :D Jedem jaja, sir, mleko, meso (piletina, junetina), nekad i prasetina kad nema nicega drugog. U principu dosta teza hrana od ribe. Sad kao nekako da se bojim da odradim trening iako imam snage :( Posle dobrog obroka (riba, krompir npr) mnogo sam laksi i nemam osecaj sitosti kao posle junetine, pa sve mislim da nisam dovoljno pojeo i da radim gladan. Verovatno je varka. :-\

Iskreno, ja nikako ne bih izbacivala hranu koja ti evidentno prija i od koje imaš snage za trening.  Ako te ne mrzi zapisuj par nedejlja kako se hraniš, kako se osećaš i kakav ti je trening.
Riba i krompir je jako dobra i zdrava hrana, a drugo kombinacija hidrata i proteina.
Povrće se odlično uklapa u tvoju ishranu, u svakom slučaju, ako ne možeš da ih uneseš sveže probaj sa supicama od povrća.  Voće možeš uvek izmeĂ°u obroka, kad imaš pauzu neku. Osvežava i daje malo dodatne energije i tečnosti, vitamina.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #29 poslato: Decembar 05, 2012, 08:20:29 pre podne »

moguće je da je problem samo koliko pre treninga unosiš hranu. Kod mene je slučaj da sigurno tri i po, ponekad i 4 sata pre treninga imam poslednji obrok, jer mi sve posle toga pravi probleme na samom treningu.
Isto tako obrati malo pažnju na varljivost namirnica koje konzumiraš- junetini je potrebno daleko više vremena za obradu u tvom želucu, nego nekoj vrsti ribe koju jedeš sa povrćem kad postiš...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #28 poslato: Decembar 04, 2012, 11:05:03 posle podne »

Zasto je to tako? Kakva je razlika? Ako ne unosis povrce ( a ono sadrzi vlakna koja su bitna za varenje ), jasno je zasto ti je hrana teza kad ne postis. I voce, a narocito povrce treba da ti bude zastupljeno u ishrani u svakom slucaju.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #27 poslato: Decembar 04, 2012, 06:30:43 posle podne »

Pa drasticno mi je smanjen unos voca kad ne postim (mozda i povrca). Evo pirinca ne pamtim kada sam ovoliko jeo :D Jedem jaja, sir, mleko, meso (piletina, junetina), nekad i prasetina kad nema nicega drugog. U principu dosta teza hrana od ribe. Sad kao nekako da se bojim da odradim trening iako imam snage :( Posle dobrog obroka (riba, krompir npr) mnogo sam laksi i nemam osecaj sitosti kao posle junetine, pa sve mislim da nisam dovoljno pojeo i da radim gladan. Verovatno je varka. :-\
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Decembar 03, 2012, 05:12:23 posle podne »

to je bitna informacija kako se osećaš.  Da li jedeš tešku hranu kada nisi na postu?  Očigledno ti prijaju laganiji obroci, a više voća i povrća možeš jesti konstantno
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #25 poslato: Novembar 30, 2012, 03:11:00 posle podne »

Trenutno nisam u mogucnosti jer putujem na fax i pretrpan sam drugim aktivnostima, ali sam zadovoljan napretkom u kuci. Mada priznajem, imao bih vise volje i radnih sati da sam isao u teretanu, a i napredak bi bio bolji. Dok postim bitno mi je bar da ostane ono sto sam stekao do sada, a posle nadogradnja :) Inace cini mi se da lakse radim kada postim, nekako kao da sam laksi, imam vise snage, agilniji. Doduse jedem i dosta vise voca i povrca (uh), pa je mozda zato.

Cim budem mogao krenucu u teretanu ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #24 poslato: Novembar 30, 2012, 02:58:57 posle podne »

Samo kažem, nemaš potrebe za opterećivanjem koliko g si uneo po kg telesne mase, ako imaš iole normalnu ishranu. Nema to veze sa tim da li ti hoćeš ili nećeš da se baviš profesionalno. Neće tvoj organizam tako lako u postu odbaciti mišiće jer sad ne jedeš meso - nije to proces koji je toliko jednostavan, a najmanje zavisi od toga koliko grama proteina po kilogramu mase...

Bitne su kalorije i normalna količina ribe u toku dana, 3 obroka, 2 užine - klasika... Već post na vodi bi pravio problem sigurno, ali i to se ne bi desilo preko noći, već posle nekih 7-10 dana takvog posta osetio bi pad snage i gubitak kilograma.

Ako ostaneš u ovom sportu makar 2 godine, biće ti jasnije sve ovo što ti pišem. U meĂ°uvremenu, ako imaš uslove za početak kreni u teretanu...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2012, 02:39:22 posle podne »

@Iron, nemam ja ambicije ka profesionalnom bodybuildingu. Samo skidanje sala i neka atletska gradja. Medjutim nisam bas misicav da bih imao sta da definisem pa mi fali jedno 10kg misica. Ja to odokativno proracunavam, ali recimo posto postim trenutno, bitno mi je da uz trening odrzim masu, ne moram da rastem, samo da ne smrsam, taman nek ovo sto sam dosad nabacio ostane, a salo skinem uz ribu i ugljenje hidrate.

Dosad sam na masi trpao sve i svasta, i slatko i masno, i jeo kasno, a sto se tice samih brojki cini mi se da dnevno nije bilo ni 100g proteina, ma i manje, a opet sam se dosta ugojio. Ne redovan trening, samo kuci bw i obim ruke je povecan za 3cm, tako da ti verujem da brojke na papiru ne znace mnogo, bitno je kako telo reaguje na to.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #22 poslato: Novembar 30, 2012, 11:19:49 pre podne »

zasto je obavezna junetina?
zato što u junetini ima kreatina, više masti... Piletina i riba su na poslednjem mestu ako pričamo povećanju snage i nabacivanju mase.
@R1
Ne mogu se ti unosi tako jednostrano gledati, te količine proteina jesu neke orjentacione, ali niko ti ne može sa sigurnošću reći kako tvoje telo sintetiše protein iz ribe, kako onaj iz jaja, a kako tek protein iz mesa. Pored toga, profesionalci u bodibildingu na svetskom nivou ne prave takve računice i kalkulacije kako neki početnici u ovom sportu rade.
Predlažem da se opustiš i malo zaboraviš na te proračune, na kraju dana je to stavka koja je prilično nebitna u celoj priči... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #21 poslato: Novembar 30, 2012, 10:25:58 pre podne »

Mnogo će još vode proteći Dunavom dok početnici shvate da je izvor snage u crvenom mesu :-)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2012, 08:58:12 pre podne »

Jedan od razloga za unos crvenog mesa je i velika količina gvožĂ°a.   Ako nekoga zanima zašto je bitno gvožĂ°e, pogotovo kad se radi o sportistima može da pročita ovde
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/vanost-gvoa-za-zdravlje.html
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #19 poslato: Novembar 29, 2012, 06:41:05 posle podne »

zasto je obavezna junetina?Meni je ona u svakom obliku odvratna(da ne pricam o konjetini) i nezamislivo mi je da svaki dan dok sam na masi znaci par mjeseci guram junetinu na silu..

Nema tu sviĂ°a mi se ne sviĂ°a mi se.Želiš kvalitetnu masu? E onda moraš poštovati pravila jer bez dobre ishrane nema napretka.A crveno meso je svakako pokretač svega.

Da li trpam belo meso,jaja,sir,blend,mnogo pirinca i ovsenih,kostunjavo do 100 gr svaki dan i zadovoljan sam napretkom na masi..Jedem i crveno meso nekad ali ne svaki dan..Ako ce mi zbog toga biti sporiji napredak neka bude. :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Novembar 29, 2012, 06:31:56 posle podne »

zasto je obavezna junetina?Meni je ona u svakom obliku odvratna(da ne pricam o konjetini) i nezamislivo mi je da svaki dan dok sam na masi znaci par mjeseci guram junetinu na silu..

Nema tu sviĂ°a mi se ne sviĂ°a mi se.Želiš kvalitetnu masu? E onda moraš poštovati pravila jer bez dobre ishrane nema napretka.A crveno meso je svakako pokretač svega.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #17 poslato: Novembar 29, 2012, 06:18:23 posle podne »

zasto je obavezna junetina?Meni je ona u svakom obliku odvratna(da ne pricam o konjetini) i nezamislivo mi je da svaki dan dok sam na masi znaci par mjeseci guram junetinu na silu..
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Novembar 29, 2012, 10:44:09 pre podne »

Odlična opcija bi bila i konjetina,ždrebetina..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.