TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:49:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet  (Pročitano 4920 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Februar 06, 2013, 09:34:39 posle podne »

Kako mislis pao ti je mrak na oci? Jesi li se onesvestila? Verovatno ti je pao secer, ali nemoj to da dozvoljavas, pazi sa aerobnim treningom. Omega 3 masn ekiseline su odlicne, dobar izbor.
Sačuvana
cylon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #20 poslato: Februar 06, 2013, 09:16:23 posle podne »

Evo i mene da se javim  :) . Krenula sam u teretanu skorije, vec 4puta po sat, dva dana preskacem jer drugi dan posle treninga dobijem upalu.  Juce mi je bilo strasno muka i osecala sam cudan ukus od l- karnitina a popila sam samo 500mg. Idem prvo na bajs 10min jer mi koleno ne dozvoljava vise, zatim radim malo ruke, trbusnjake, cucnjeve, zatim idem 10min nordijsko skijanje bar mislim da je to   ;D pa opet krug sa vezbama za ruke noge i stomak , pa opet bajs i jos jednom ponovim. Trake za trcanje su stalno zauzete pa nikako da ih isprobam. Juce sam stala kod bajsa 2x. Samo mi je pao mrak na oci. Danas su mi stigle omega 3 kapsule pa pocinjem da ih koristim.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Decembar 14, 2012, 04:10:22 posle podne »

Ok, htela sam da vidim kakav je odnos frakcija holesterola ( dobar i los ) i na racun koga je uvecanje, obicno laboratorije i to rade ali nista strasno. Na nekoj od sledecih kontrola mozes napomenuti da ti to urade.
Sačuvana
cylon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #18 poslato: Decembar 14, 2012, 03:32:24 posle podne »


Sada ti nalaz izgleda znatno bolje, mogu reci cak i odlicno, za samo tri nedelje. Trigliceridi se obicno jako tesko koriguju, ali ti si dobar primer kako ishrana i vezbanje pomazu u tome. Gornja granica za holesterol je 5,5 mmol/l, ali nema dileme da ces ti i to regulisati ovim rezimom. Da li mozda u nalazu imas posebno vrednosti HDL i LDL holesterola?
[/quote]
Ne pise, pise metod - CHOD-PAP i opseg 3.890-6.100
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2012, 03:09:28 posle podne »

Evo rezultata krvi:
wbc 6.9     10e09/L
lym 2.0       29.7%l
rbc 4.18      10e12/L
hgb 123       g/L
htc 36.1%    fL
mcv 29.4      pg
mchc 341     g/L
plt 202        10e9/L
mpv 9.4       fL
glukoza 4.7   mmol/L
Holesterol    5.7 mmol/l
Trigliceridi    1.27 mmol/l
GOT       27.5UI/l
GPt        23.1Ui/l

Pre tri nedelje trigliceridi su mi bili 2.38 a holesterol 6.1.


Sada ti nalaz izgleda znatno bolje, mogu reci cak i odlicno, za samo tri nedelje. Trigliceridi se obicno jako tesko koriguju, ali ti si dobar primer kako ishrana i vezbanje pomazu u tome. Gornja granica za holesterol je 5,5 mmol/l, ali nema dileme da ces ti i to regulisati ovim rezimom. Da li mozda u nalazu imas posebno vrednosti HDL i LDL holesterola?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2012, 08:22:14 pre podne »

Pozdrav,

Dr Gorana će ti odgovoriti na prvo pitanje, a što se tiče L karntiina u redu je 1000 mg, samo pre treninga 20 do 30 minuta.
Sačuvana
cylon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #15 poslato: Decembar 12, 2012, 07:14:06 posle podne »

Evo rezultata krvi:
wbc 6.9     10e09/L
lym 2.0       29.7%l
rbc 4.18      10e12/L
hgb 123       g/L
htc 36.1%    fL
mcv 29.4      pg
mchc 341     g/L
plt 202        10e9/L
mpv 9.4       fL
glukoza 4.7   mmol/L
Holesterol    5.7 mmol/l
Trigliceridi    1.27 mmol/l
GOT       27.5UI/l
GPt        23.1Ui/l

Pre tri nedelje trigliceridi su mi bili 2.38 a holesterol 6.1.

Hvala puno na savetima!
Da li se L-karnitin uzima samo pred vezbanje ili svakog dana? Sa koliko mg treba da pocnem, 1000mg?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Decembar 12, 2012, 08:23:25 pre podne »


Sto se tice vezbanja, radila sam insenity , ceo revAbs i jilian. Samo su mi se noge nabudzile a stomak nije ni mrdnuo. Ove vezbe od 17min nekad jedva odradim ali imaju dejstva.


To je upravo to o čemu ti pričam.  Nadam se da sad razumeš :)   poslušaj savete oko treninga koje sam ti napisala iznad. Imaćeš garantovano rezultata, uz savete o ishrani koje su ti koleginice već dale.

Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #13 poslato: Decembar 12, 2012, 12:24:26 pre podne »

Hvala na savetima.
Danas nisam stigla da doruckujem. Cim sam ustala otisla sam na polikliniku da uradim analize krvi, pa sam kasnila na fax, tamo sam imala puno posla, i upravo sam dosla kuci. Pojela sam jabuku, rucacu za nekih pola h pecenu piletinu (belo meso), zelenu salatu, paradajz i parce hleba sa zrnevljem. Za veceru planiram grilovani patlidzan, paradajz i kiselo mleko jer nisam nasla ella sir. Obicno za dorucak jedem integralnu kiflu i kiselo mleko ili neki musli koji cu sada izbaciti.
Sto se tice vezbanja, radila sam insenity , ceo revAbs i jilian. Samo su mi se noge nabudzile a stomak nije ni mrdnuo. Ove vezbe od 17min nekad jedva odradim ali imaju dejstva.


Za dorucak obavezno gledaj da jedes kombinaciu proteina i malo slozenh ugljenih hidrata.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2012, 03:43:30 posle podne »

Jos nesto, verujem da ti se ne desava cesto ali cisto da znas, dorucak je vazan obrok, ne treba ga preskakati. Prvo, za dobar pocetak dana, da se nadoknadi potroseno tokom noci a drugo, kada se preskoci dorucak, onda si vise gladan u toku dana i mozes pojesti vise nego sto ti treba. Ako imas jos neko pitanje u vezi ishrane, ili nostalih oblasti, tu smo. I da, javi kakvi su ti rezultati.
Sačuvana
cylon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2012, 03:34:45 posle podne »

Hvala na savetima.
Danas nisam stigla da doruckujem. Cim sam ustala otisla sam na polikliniku da uradim analize krvi, pa sam kasnila na fax, tamo sam imala puno posla, i upravo sam dosla kuci. Pojela sam jabuku, rucacu za nekih pola h pecenu piletinu (belo meso), zelenu salatu, paradajz i parce hleba sa zrnevljem. Za veceru planiram grilovani patlidzan, paradajz i kiselo mleko jer nisam nasla ella sir. Obicno za dorucak jedem integralnu kiflu i kiselo mleko ili neki musli koji cu sada izbaciti.
Sto se tice vezbanja, radila sam insenity , ceo revAbs i jilian. Samo su mi se noge nabudzile a stomak nije ni mrdnuo. Ove vezbe od 17min nekad jedva odradim ali imaju dejstva.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2012, 10:50:44 pre podne »

Naravno. 

Za uspeh samo treba imati strpljenja i discipline. Sve se može :)
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2012, 10:42:19 pre podne »

Ako je Insenity onda definitivno ne podržavam. 

Programi visokog intenziteta su izuzetno opasni i nisu prilagoĂ°eni za svakoga.   Jednom početniku je u startu najbitnije da najpre lagano krene sa vežbama i poveća mišićnu snagu, a što se kondicije tiče da stekne dobro izgraĂ°enu aerobnu bazu.

Radim sa rekreativcima i oni koji preteruju sa intenzitetom - dešava se sledeće:

1)  ne budu zadovoljni rezultatima jer se masti ne troše kao energija
2) ogroman rizik od povrede, jer ni mišići ni tetive ni ligamenti nisu naviknuti na ta oprećenja
3)  trošenje ugljenih hidrata kao primarnog goriva pri višim intenzitetima
4) umor , malaksalost, hipoglikemija zbog trošenja ugljenih hidrata
5)  pad energije, umor i malaksalost, pad imuniteta
6) povećana glad zbog hipoglikemije i trošenja hidrata, i onda se unese znatno više kalorija nego što se u stvari potrošilo
7) nezadovoljstvo i nervoza


Pa da, zato kažem da je puno bolja opcija što si joj preporučila teretanu i L-Carnitine.
Možda još da napiše kako joj izgleda ishrana za jedan dan, pa ako bude potrebno da joj kažeš i tu šta treba promijeniti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2012, 10:36:57 pre podne »

Ako je Insenity onda definitivno ne podržavam. 

Programi visokog intenziteta su izuzetno opasni i nisu prilagoĂ°eni za svakoga.   Jednom početniku je u startu najbitnije da najpre lagano krene sa vežbama i poveća mišićnu snagu, a što se kondicije tiče da stekne dobro izgraĂ°enu aerobnu bazu.

Radim sa rekreativcima i oni koji preteruju sa intenzitetom - dešava se sledeće:

1)  ne budu zadovoljni rezultatima jer se masti ne troše kao energija
2) ogroman rizik od povrede, jer ni mišići ni tetive ni ligamenti nisu naviknuti na ta oprećenja
3)  trošenje ugljenih hidrata kao primarnog goriva pri višim intenzitetima
4) umor , malaksalost, hipoglikemija zbog trošenja ugljenih hidrata
5)  pad energije, umor i malaksalost, pad imuniteta
6) povećana glad zbog hipoglikemije i trošenja hidrata, i onda se unese znatno više kalorija nego što se u stvari potrošilo
7) nezadovoljstvo i nervoza
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2012, 10:15:58 pre podne »

Pozdrav i dobrdošla na forum.

Pošto si savete oko ishrane već dobila ja bih se nadovezala na tvoj trening.  Nije manje bitna stvar kako treniraš.

Navela si " jillian michaels cardio (30min) i  tony horton trbusnjake 17 min ili RevAbs mercy Abs."
Šta je ovo što si navela, ja zaista ne znam.

Što se treninga tiče imam dva saveta
1) ako možeš kreni u teretanu, jer je teretana idealan način da oblikuješ i toniraš mišiće, ubrzaš metabolizam i dostigneš figuru koju želiš
2)  kardio mora da bude duži ali u zoni srednjeg intenziteta, savetujem ti da pročitaš tekst koji sam juče postavila na pansport sajt, tu je i lepo opisan deo oko aerobnog treninga.
tekst se nalazi ovde http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/l-karnitin-placebo-ili-delotvorni-sagoreva.html

naravno, sva dalja pitanja i nedoumice ovde slobodno postavi.

Vezano sa sagorevač, ja bih krenula upravo sa l-karnitinom i promenila bih trening.



@MightyMO: Pa to su programi od BeachBody-a, tvoraca Insanity workout-a, za to si vjerovatno čula.

Ne znam zašto miješaš 3 različita programa?!
Ako si već bila odlučila za te home verzije, trebala si se držati jednog programa.

Kao što ti je MightyMO objasnila, mislim da ćeš bolje napredovati u teretani.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.