TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 05:42:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet  (Pročitano 4922 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2012, 10:06:15 pre podne »

Pozdrav i dobrdošla na forum.

Pošto si savete oko ishrane već dobila ja bih se nadovezala na tvoj trening.  Nije manje bitna stvar kako treniraš.

Navela si " jillian michaels cardio (30min) i  tony horton trbusnjake 17 min ili RevAbs mercy Abs."
Šta je ovo što si navela, ja zaista ne znam.

Što se treninga tiče imam dva saveta
1) ako možeš kreni u teretanu, jer je teretana idealan način da oblikuješ i toniraš mišiće, ubrzaš metabolizam i dostigneš figuru koju želiš
2)  kardio mora da bude duži ali u zoni srednjeg intenziteta, savetujem ti da pročitaš tekst koji sam juče postavila na pansport sajt, tu je i lepo opisan deo oko aerobnog treninga.
tekst se nalazi ovde http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/l-karnitin-placebo-ili-delotvorni-sagoreva.html

naravno, sva dalja pitanja i nedoumice ovde slobodno postavi.

Vezano sa sagorevač, ja bih krenula upravo sa l-karnitinom i promenila bih trening.

Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2012, 11:45:34 posle podne »

Nema potrebe da potpuno izbacujes jaja, mozes jesti trenutno samo belanca, meso jedi pileece belo, jedi ribu..Musli nemoj konzumirati vec ovsene, razene i psenicne pahuljice. Izbegavaj previse voca i vise se fokusiraj na povrce. Imaj 4-5 obroka dnevno ali da svaki sadrzi proteine. Mozda ti je ako si naglo krenula sa promenom ishrane opao imunitet i mislim da bi trebalo da uzmes neke multivitamine i omega 3 kapsule.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2012, 10:32:27 posle podne »

Kazes da ti je holesterol bio na gornjoj granici, a kakve su frakcije holesterola HDL i LDL? Nema potrebe da potpuno izbacis jaja iz ishrane, da li ti je to neko propisao dijetu ili si to sama resila? Volela bi da cujem kakvi su ti sada rezultati.

Sto se tice obroka, ne treba ti musli za veceru, najbolje je da uneses tada neki protein sa povrcem eventualno ( ok je ova kombinacija ella sir i povrce ), ugljene hidrate za sada unosi u prepodnevnim satima. Obrok posle treninga treba da sadrzi proteine i ugljene hidrate, a bademe mozes uzeti za uzinu ( i kao uzina su dobar izbor ). Musli mozes jesti za dorucak, ili umesto muslija ovsene pahuljice. Meso treba da imas u ishrani, mozes neko manje masno ( govedje npr ). Malo mi tvoja ishrana deluje jednolicno, ubaci malo ribe, povrca, krompira slobodno...
Sačuvana
cylon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2012, 09:00:44 posle podne »

Hvala!
Imam 3 glavna obroka, ne gladujem, samo porcije smanjujem. Meso slabo jedem uglavnom piletinu i to belo meso a jaja sam izbacila zbog povisenih masnoca u krvi, sutra radim nove analize pa ako se holesterol smanjio, bio je na gornjoj granici, ubacicu i jaja.  Krompir ne jedem vec par meseci. Uzina mi je voce, najcesce jabuke, a posle vezbanja pojedem par  badema. Ponekad umesto vecere pojedem casu jogurta sa dve kasike mesavine (semenki suncokreta, bundeve, susama, kokosa, lanenog semena, musli tropika i cimet) a uglavnom je dinstano povrce sa ella sirom.
Htela sam da uzmem sagorevac da bih ubrzala rezultate, posto planiram ozbiljno da pocnem da radim na sebi.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2012, 08:42:42 posle podne »

Pozdrav,

dobrodosla na forum,

ja cu da krenem od ove tvoje recenice da jedes sve manje a sve si deblja. To nije resenje. Treba da obroke raspodelis pravilno, da imas 3 glavna obroka i dve uzine, ma koliko ti to zvuci mnogo. Dobro je da si izbacila slatkise i pijes dosta vode, ali zasto ne jedes jaja i meso? Mislim da ces lepo doci do zeljene tezine ako samo ishranu regulises i vezbas, jer ukoliko to nije slucaj ni sagorevac ti nece biti od pomoci. Kad budes sredila ishranu, mozes uzeti i sagorevac, najbolje je da krenes od karnitina pa da vidis kako ces reagovati.
Sačuvana
cylon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2012, 08:06:23 posle podne »

Zdravo svima!
Imam 60kg, visoka sam 168cm, idealna tezina mi je 52kg. Redukovala sam ishranu. Jedem integralni hleb i pirinac, kiselo mleko, jogurt i sir sa 0% masti, povrce, pecurke, pilece belo meso, voce, pripremam hranu na malo maslinovog ulja.  Izbacila sam slatkise (jedem ponekad malo plazmu) nejedem jaja,  meso... Pijem oko 3l vode dnevno + zeleni caj i 1 kafu 2in1 ujutru. Vezbam kod kuce, svaki drugi dan popodne, jillian michaels cardio (30min) i  tony horton trbusnjake 17 min ili RevAbs mercy Abs. Pored toga pijem i kapsule jabukovog sirceta . Imam povisene trigliceride, pojas oko stomaka  :(  i u poslednje vreme imam problem sa grlom, pila sam antibiotike 3nedelje, pa nisam redovno vezbala i nabacila sam 3kg  :(. Jedem sve manje a sve sam deblja!
Resila sam da sto pre krenem u teretanu, po prvi put, pa mi treba savet koji sagorevac masti mogu da koristim? Da li je ovaj ok http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/TL1188-Ripped-Fuel-Extreme.html ?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 18 upita.