TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:14:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa rucnim zglobovima  (Pročitano 5196 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Mart 05, 2013, 11:07:34 pre podne »

Posto i ja ponekad osecam blagu reakciju u rucnom zglobu pri izvodjenju sklekova postavicu pitanje ovde, da ne otvaram novu temu. Nije da me boli, samo blaga nelagodnost koja se brzo povuce. Za sad je tako, ali ne znam kako ce kasnije biti posto povecavam broj sklekova iz treninga u trening, pa bih da sacuvam zglobove. Da li je smanjen pritisak na zglobove kada se sklekeri koriste? Planiram da ih kupim, pa vredi li to nesto? Da li bi mogli da pomognu sklekeri?
Nepravilan polozaj sake dovodi do bola ,a problem mozes ublaziti sa nekim od steznika iz ponude Pansorta.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Mart 04, 2013, 03:35:31 posle podne »

Pretpostavljam da su sklekeri sprava gde se pesnicom uhvatiš a imaš oslonac na podlozi... Pomoći će jer je važno da izbegneš velika savijanja u ručnom zglobu što se dešava pri skleku... Slično je kao da radiš sklekove na pesnicama.
Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2013, 06:58:30 posle podne »

Posto i ja ponekad osecam blagu reakciju u rucnom zglobu pri izvodjenju sklekova postavicu pitanje ovde, da ne otvaram novu temu. Nije da me boli, samo blaga nelagodnost koja se brzo povuce. Za sad je tako, ali ne znam kako ce kasnije biti posto povecavam broj sklekova iz treninga u trening, pa bih da sacuvam zglobove. Da li je smanjen pritisak na zglobove kada se sklekeri koriste? Planiram da ih kupim, pa vredi li to nesto? Da li bi mogli da pomognu sklekeri?
« Poslednja izmena: Mart 03, 2013, 09:35:35 posle podne od strane markann » Sačuvana
Maleee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #13 poslato: Decembar 12, 2012, 12:54:27 posle podne »

Pozdrav svima !

Imam problem vec od leta sa desnim rucnim zglobom (ponekad i levi , ali u odnosu na desni on je odlican) . Taj desni zglob ume bas da me boli kada pokusam da uradim sklek , na nesto kada ocu da se oslonim itd . Taj problem se javio od leta i resio sam da odem kod pedijatra da me negde uputi . Otisao sam prvo kod ortopeda gde sam snimio desni rucni zglob , medjutim na njemu nista nisu videli sem neke cisticne promene (sto se ne nalazi u predelu bola i ne predstavlja nikakvu opasnost) . Zatim sam uradio analize koje mi je trazio specijalista i svi su dobri sem reuma faktor (Fibrinogen 2,6 ; CRP 0.2 ; SE 4.0 LE 6,9 ; Hg 149 ; Tr 280 ; i Reuma Faktor 118,5) . Rekli su mi da to nista nije strasno sto je malo visok i da odem za svaki slucaj kod reumatologa . Juce kad sam bio , specijalista mi rece da malo povisen RF(118,5) ima grupa ljudi i da ne predstavlja neki problem . Sto se tice samog rucnog zgloba , sira mi je obojnica nego sto treba pa mi nije toliko stabilna saka pa zato dolazi do takvih bolova . Dakle , nisu me uputili kako da se resim tog bola nego me ostavise da se mucim :D . Mislio sam da je mozda do ishrane jer se lose hranim pa samim tim su mi i kosti slabe . Ako moze neko ko je dovoljno strucan , da mi kaze da li da radim vezbe sa tim zglobom i jos nesto ako je potrebno . Zeljan sam treninga jer sam ranije trenirao , cak od leta sam hteo da pocnem opet da treniram al me spreci ovaj bangavi zglob :D . Hvala svakom ko pokusa da pomogne :P .
Pozdrav, radi se o gangilonu ručnog zgloba, tj maloj kili na zglobnoj čauri. Pokret šake kao pri skleku (dorzalna fleksija) provocira nastanak ovog problema. to je nešto što se spontano povlači i problem se može ponovo javiti pri provocirajućim pokretima.
Potrebno je izbegavanje naprezanja šake nekoliko dana, posebno izbegavati savijanja šake prema dlanu ili nadlanici. dolazi u obzir masiranja ledom bolnog mesta 2-3 puta dnevno po 5-7 min i posle toga utrljati gel lioton. problem se može rešiti i kompresijom na mesto kile.
kada se smire tegobe, potrebno je da radiš vežbe za jačanje podlaktica, možeš nosti steznike. najvažnije je da izbegavaš oslonjanje na šaku usavijenom položaju (kao pri skleku).
javi kako ide...
pozz

Vazi ... Hvala :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Decembar 12, 2012, 12:25:42 pre podne »

Pozdrav svima !

Imam problem vec od leta sa desnim rucnim zglobom (ponekad i levi , ali u odnosu na desni on je odlican) . Taj desni zglob ume bas da me boli kada pokusam da uradim sklek , na nesto kada ocu da se oslonim itd . Taj problem se javio od leta i resio sam da odem kod pedijatra da me negde uputi . Otisao sam prvo kod ortopeda gde sam snimio desni rucni zglob , medjutim na njemu nista nisu videli sem neke cisticne promene (sto se ne nalazi u predelu bola i ne predstavlja nikakvu opasnost) . Zatim sam uradio analize koje mi je trazio specijalista i svi su dobri sem reuma faktor (Fibrinogen 2,6 ; CRP 0.2 ; SE 4.0 LE 6,9 ; Hg 149 ; Tr 280 ; i Reuma Faktor 118,5) . Rekli su mi da to nista nije strasno sto je malo visok i da odem za svaki slucaj kod reumatologa . Juce kad sam bio , specijalista mi rece da malo povisen RF(118,5) ima grupa ljudi i da ne predstavlja neki problem . Sto se tice samog rucnog zgloba , sira mi je obojnica nego sto treba pa mi nije toliko stabilna saka pa zato dolazi do takvih bolova . Dakle , nisu me uputili kako da se resim tog bola nego me ostavise da se mucim :D . Mislio sam da je mozda do ishrane jer se lose hranim pa samim tim su mi i kosti slabe . Ako moze neko ko je dovoljno strucan , da mi kaze da li da radim vezbe sa tim zglobom i jos nesto ako je potrebno . Zeljan sam treninga jer sam ranije trenirao , cak od leta sam hteo da pocnem opet da treniram al me spreci ovaj bangavi zglob :D . Hvala svakom ko pokusa da pomogne :P .
Pozdrav, radi se o gangilonu ručnog zgloba, tj maloj kili na zglobnoj čauri. Pokret šake kao pri skleku (dorzalna fleksija) provocira nastanak ovog problema. to je nešto što se spontano povlači i problem se može ponovo javiti pri provocirajućim pokretima.
Potrebno je izbegavanje naprezanja šake nekoliko dana, posebno izbegavati savijanja šake prema dlanu ili nadlanici. dolazi u obzir masiranja ledom bolnog mesta 2-3 puta dnevno po 5-7 min i posle toga utrljati gel lioton. problem se može rešiti i kompresijom na mesto kile.
kada se smire tegobe, potrebno je da radiš vežbe za jačanje podlaktica, možeš nosti steznike. najvažnije je da izbegavaš oslonjanje na šaku usavijenom položaju (kao pri skleku).
javi kako ide...
pozz
Sačuvana
Maleee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2012, 12:01:33 pre podne »

Hvala svima na pomoci . Probacu sa bandazama , pojacacu i poboljsati ishranu(ne samo radi kostiju , moram i da se ugojim :D) .
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Decembar 11, 2012, 11:16:35 posle podne »

Pozdrav svima !

Imam problem vec od leta sa desnim rucnim zglobom (ponekad i levi , ali u odnosu na desni on je odlican) . Taj desni zglob ume bas da me boli kada pokusam da uradim sklek , na nesto kada ocu da se oslonim itd . Taj problem se javio od leta i resio sam da odem kod pedijatra da me negde uputi . Otisao sam prvo kod ortopeda gde sam snimio desni rucni zglob , medjutim na njemu nista nisu videli sem neke cisticne promene (sto se ne nalazi u predelu bola i ne predstavlja nikakvu opasnost) . Zatim sam uradio analize koje mi je trazio specijalista i svi su dobri sem reuma faktor (Fibrinogen 2,6 ; CRP 0.2 ; SE 4.0 LE 6,9 ; Hg 149 ; Tr 280 ; i Reuma Faktor 118,5) . Rekli su mi da to nista nije strasno sto je malo visok i da odem za svaki slucaj kod reumatologa . Juce kad sam bio , specijalista mi rece da malo povisen RF(118,5) ima grupa ljudi i da ne predstavlja neki problem . Sto se tice samog rucnog zgloba , sira mi je obojnica nego sto treba pa mi nije toliko stabilna saka pa zato dolazi do takvih bolova . Dakle , nisu me uputili kako da se resim tog bola nego me ostavise da se mucim :D . Mislio sam da je mozda do ishrane jer se lose hranim pa samim tim su mi i kosti slabe .

Ja cu se osvrnuti samo na ovaj deo vezan za reumatoidni faktor. On nije specifican parametar zato sto bude negativan kod ljudi koji imaju neko reumatsko oboljenje i obrnuto, povisen kod onih koji nemaju.

A da kvalitet kostiju izmedju ostalog zavisi od ishrane to jeste tacno, tako da, ukoliko imas neko pitanje vezano za ishranu, mozes ga postaviti u delu o ishrani pa da vidimo kako mozemo da ti pomognemo.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Decembar 11, 2012, 11:12:08 posle podne »

Steznici su samo jedan deo rešenja problema. Neko od doktora će se javiti sa savetom za rešenje drugog dela.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #8 poslato: Decembar 11, 2012, 11:10:29 posle podne »

Link ka našim elastičnim steznicima za zglobove http://www.pansport.rs/Sportska-oprema/Ostalo/SO552-Steznici-za-zglobove.html

Tu su još i ovi, ali ja više preferiram elastične - nekako su mi udobniji. http://www.pansport.rs/Sportska-oprema/Ostalo/SO174-Steznici-za-zglobove.html

Eh, eto ga super. Rekao sam ti da će se javiti neko.
Nadam se da je to kraj tvojim mukama ;D

Pozdrav
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2012, 11:08:31 posle podne »

Link ka našim elastičnim steznicima za zglobove http://www.pansport.rs/Sportska-oprema/Ostalo/SO552-Steznici-za-zglobove.html

Tu su još i ovi, ali ja više preferiram elastične - nekako su mi udobniji. http://www.pansport.rs/Sportska-oprema/Ostalo/SO174-Steznici-za-zglobove.html
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2012, 11:04:20 posle podne »

Jedva naĂ°oh sliku. Ovako ih ja vežem. Probaj, ništa te ne košta.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2012, 10:49:45 posle podne »

Imam rukavice sa vezivanjem kod zgloba . Je l' si mirovao ili trenirao kad si ih stavio ? Hvala na odgovoru :)

Nastavio sam trenirati, proĂ°e to vremenom. Ali čim ne koristim bandaže, opet me zabole zglobovi.
Znači obavezno bandaže, pa rukavice preko. Tako sam i ja, a sada ne koristim rukavice, pa samo bandaže zavežem.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2012, 09:35:51 posle podne »

Koristim bandaze kod svih potisaka vec godinama i svima bih ih preporucio kao prevencija od povreda.
Sačuvana
Maleee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2012, 08:34:20 posle podne »

Imam rukavice sa vezivanjem kod zgloba . Je l' si mirovao ili trenirao kad si ih stavio ? Hvala na odgovoru :)
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2012, 02:04:31 posle podne »

I ja imam isti problem, većinom me boli desni zglob, iako me zna zaboliti i lijevi.
Problem sam riješio običnim bandažama, možeš ih kupiti u bilo kojoj sportskoj prodavnici, ne znam da li ima u PanSportu, javiće ti se MightyMO ili Robert vjerovatno, pa provjeri. Ja sam ih platio 5 eura.

Znači uzmeš bandažu, i ne moraš je vezati oko dlana, nego sve zavežeš oko zgloba čvrsto.
Nadam se da sam pomogao.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.