TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:22:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: put do kvalitetne lean misicne mase  (Pročitano 12617 puta)
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #61 poslato: Februar 28, 2013, 02:20:42 posle podne »

Menjam malo odnos nutrijenata i testiram sebe.
Marko treba mi tvoje misljenje
Visok 185
Tezak 82-83kg
procenat masti i dalje nizak
sta mislis jel dovoljan unos da probam ovako sto se tice proteina
oko 150-160gr zivotinjskog porekla
ostalo bi isao sa oko 400-500gr ugljenih hidrata
a masti ostatak
interesuje me da li je dovoljan unos proteina koji uzimam za napredak?
dve godine se hranim sa 200+proteina ali sam primetio da sam naduven imam gaosve i da vecina i visak proteina imam i u urinu a i deponuje se u masne naslage. vidjam da vecina ljudi forsira bas visoke unose proteina ali mislim da je bolje da njih cuvam za fazu definicije kad cu ih povecati za oko 30% od sadasnjeg unosa
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #60 poslato: Januar 24, 2013, 12:55:11 posle podne »

znam znam shvatam. nego sam citao mnogo po forumima raznoraznim ali sve je to individualno kao sto ti kazes. vazi probacu tako hvala ti na savetu. od hidrata uzimam sada najvise ovas za dorucak basmati pirinac i uzeo sam sad neki hleb dia fit neki novi ne znam da li si cuo za njega ima ga po maxiju uzeo danas prvi put tj od sutra cu da ga konzumiram u jednom obroku nadam se da je ok sastav
Na internetu i forumima naci ces mnogo informacija ,vise od 90 % su netacne ili neproverene.Ovo sto sam ti odgovorio je stav nauke i ACSM,sto ne znaci da za deset ili vise godine i to nece biti tacno,ali trenutno je to tako.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #59 poslato: Januar 23, 2013, 09:28:04 posle podne »

znam znam shvatam. nego sam citao mnogo po forumima raznoraznim ali sve je to individualno kao sto ti kazes. vazi probacu tako hvala ti na savetu. od hidrata uzimam sada najvise ovas za dorucak basmati pirinac i uzeo sam sad neki hleb dia fit neki novi ne znam da li si cuo za njega ima ga po maxiju uzeo danas prvi put tj od sutra cu da ga konzumiram u jednom obroku nadam se da je ok sastav

Tebi je bitno da u toku dana ubacis sve nutritijente koje si zacrtao, e sada kako ih i kada ubacujes to ti trebas da otkrivas po svojem telu,i to je cela prica koja uopste nije komplikovana kada se malo porazmisli kvalitetno :D
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #58 poslato: Januar 23, 2013, 09:24:57 posle podne »

znam znam shvatam. nego sam citao mnogo po forumima raznoraznim ali sve je to individualno kao sto ti kazes. vazi probacu tako hvala ti na savetu. od hidrata uzimam sada najvise ovas za dorucak basmati pirinac i uzeo sam sad neki hleb dia fit neki novi ne znam da li si cuo za njega ima ga po maxiju uzeo danas prvi put tj od sutra cu da ga konzumiram u jednom obroku nadam se da je ok sastav
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #57 poslato: Januar 23, 2013, 09:01:44 posle podne »

ok. ali sta bi sa onom tvrdnjom sto vecina ljudi tvrdi da masti treba izbegavati pre i posle treninga?
konzumiram umereno ali to je verovatno reakcija posto sam tek poceo da ga uzimam.

Omega tri u krajnjem slucaju ako nemas drugih masti pred spavanje, bar 3-5 gr i resen problem ;) Tu mozes izbalansirati protein+masti,ne treba ti UH, mada sve zavisi od tvojeg organizma, nekim ljudima dobre UH ne smeta u tom obroku pred spavanje. Probaj pa vidi situejsn
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #56 poslato: Januar 23, 2013, 08:52:00 posle podne »

Nisam ti rekao posle treninga vec u poslednjem obroku pre treninga.To je moje misljenje ,a sto se tice misljenja drugih u to ne ulazim :).
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #55 poslato: Januar 23, 2013, 08:39:19 posle podne »

ok. ali sta bi sa onom tvrdnjom sto vecina ljudi tvrdi da masti treba izbegavati pre i posle treninga?
konzumiram umereno ali to je verovatno reakcija posto sam tek poceo da ga uzimam.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #54 poslato: Januar 23, 2013, 08:26:51 posle podne »

Masti uzmi u obroku pre treninga i mozes uvece u zadnjem obroku.retencija vode je zbog Na ,ali gledaj da ne preterujes sa Na.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #53 poslato: Januar 23, 2013, 08:14:06 posle podne »

primetio sam da mi se voda navlaci dok sam krenuo so da unosim ponovo dugo ga bas nisam unosio ali sam citao da je to zbog toga dok telo ne navikne na konstantan unos natrijuma u telo pa sad zadrzava vecu kolicinu. imam jedno pitanje, do sada sam drzao 200gr proteina iz hrane sta mislis da li je dovoljno unositi 190gr dok radim kvalitetnu misicnu masu. tj planiram oko 30gr po obroku i tako u 6 obroka s tim sto cu u PWM ici 40-45gr kroz Whey? planiram hidrate da dignem a masti da spustim malo. i to me interesuje kada je najbolje uzimati masti u toku dana i kako? jel dovoljno popiti kasiku maslinovog ujutru i uvece i sto unesem kroz zumanca i kroz tragove u mesu sto ima?
primetio sam kada mesam sa obrokom uz pirinac i meso da mi bude tesko sa varenjem spava mi se posle obroka, verovatno zato sto sam duzi period isao sa veoma niskim unosom masti pa se telo odviklo od masnije hrane i sad kad pojedem muka mi bude.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Januar 23, 2013, 11:35:38 pre podne »

Probaj sa integralnim pirincem,krompirom,nekim drugim izvorom hidrata,mada nakupljanje vode je znak da si u suficitu kalorijskom .
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #51 poslato: Januar 22, 2013, 04:05:18 posle podne »

marko sada kad sam na masi primetio sam da mi beli pirinac navuce mnogo vode. jedem ona basmati. jel to ok pojava od pirinca belog i jel postoji neka mogucnost da se taj vodi izgled izbegne nekako? ili je to u pitanju samo u pocetku kad krenem par dana da jedem beli pirinac dok se telo ne navikne?
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #50 poslato: Januar 22, 2013, 03:32:10 posle podne »

hvala Marko trudim se maksimalno
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #49 poslato: Januar 22, 2013, 12:30:33 pre podne »

Odlicno,nizak procenat masti imas .
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #48 poslato: Januar 20, 2013, 03:20:39 posle podne »

pozdrav evo jedan update slike ledja
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/528836_10200244618619091_2134291520_n.jpg
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #47 poslato: Januar 06, 2013, 02:41:28 posle podne »

Upravo je to i jedan od razloga zasto sam i ja presao na hleb,sam moj subjektivni osecaj a pri tom nista nisam bio losiji sto se forme tice.Cak prva dva obroka u toku dana su mi bila bas crni hleb.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.