TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:48:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: put do kvalitetne lean misicne mase  (Pročitano 12615 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Decembar 25, 2012, 02:50:27 posle podne »

ok uradio sam tako.
interesuje me samo vezano solucija za dorucak
imam onaj protein 90 do ironmaxx-a ali primetio sam da ima i sojin protein tj 9 vrsta proteina.
na 25gr tj jednu mericu ima 19gr proteina i 3gr ugljenih hidrata i oko 0,2gr masti
taj blend nekad koristim uz ovsene za dorucak te 2 merice stavim
e sad ne znam da li je on dobar ili je bolje umesto njega da uzmem whey protein. mislim ja imam whey koji pijem za posle treninga ali ne znam kakav je ovaj kao protein.
i planirao sam nekada jaja da menjam kao soluciju za taj protein za dorucak

Marko ti je već odgovorio, a proteinsku mešavinu ponekad kad ne stigneš da jedeš - onda je bolje pojesti i to nego ništa. Držaće te duže vreme sitim, to je sigurno. E sad , sojinim protienom nisam oduševljena, ali dobro to je blend.
Kad je doručak u pitanju, ja sam pre za jaja. Brzo se spreme, nisu toliko skupa, a može više varijanti sa njima da se napravi :) uz neke kvalitetne ugljene hidrate poput ovsenih pahuljica ili integralnog hleba.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #30 poslato: Decembar 24, 2012, 11:05:28 posle podne »

Dorucak na prvom mestu treba da bude kvalitetna ishrana ,pa tek onda protein u prahu ,u tvom slucaju bolja opcija je whey.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #29 poslato: Decembar 24, 2012, 08:04:37 posle podne »

ok uradio sam tako.
interesuje me samo vezano solucija za dorucak
imam onaj protein 90 do ironmaxx-a ali primetio sam da ima i sojin protein tj 9 vrsta proteina.
na 25gr tj jednu mericu ima 19gr proteina i 3gr ugljenih hidrata i oko 0,2gr masti
taj blend nekad koristim uz ovsene za dorucak te 2 merice stavim
e sad ne znam da li je on dobar ili je bolje umesto njega da uzmem whey protein. mislim ja imam whey koji pijem za posle treninga ali ne znam kakav je ovaj kao protein.
i planirao sam nekada jaja da menjam kao soluciju za taj protein za dorucak
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #28 poslato: Decembar 23, 2012, 07:18:38 posle podne »

primetio sam da moram da menjam plan ishrane nemam pumpu u misicima uopste i snage nemam to je verovatno zbog ishrane. planirao sam posto unosim 3000kalorija da probam ovako da ne idem sa mnogo masti vec da idem na ovakav pokusaj oko 200-225gr proteina 375gr UH i oko 65gr masti. pre sam isao oko 100gr masti i 300gr ugljenih hidrata
nije mi jasno samo na koji nacin mogu hidrate da rasporedim u danu.
ja uzimam ujutru 100gr ovsenih sa 100gr borovnica i brusnica to je oko 75gr uh jer racunam i hidrate iz 2 merice proteina
drugi obrok idem sa 100gr braon pirinca
treci sa 350gr krompira
pwm bananom
i posle jos jedan obrok sa 100gr braon pirinca e sad to kad sracunam sve ima oko 330gr UH ne znam gde da ubacim onu razgliku od jos 50gr? dal da idem sa jos prostog secera u PWM ili da ubacim negde drugde?
Pojacaj unos hidrata za dorucak i mozes malo i u PWM kao i obrok nakon treninga.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #27 poslato: Decembar 23, 2012, 07:16:17 posle podne »

forma treninga maksimalno ispostovana negativan pokret sto sporiji pri svakom ponavljanju isto tako i pozitivan deo pokreta skroz skoncentrisan uz maksimalnu kontrakciju cak mi se desava uvek da posle prve dve serije ja taj misic ne osecam i imam osecaj da kad bi odmah prekinuo trening tada sutra dan bih dobio upalu. svaki trening rezultira upalom misica, bas vodim racuna o svemu tome.
hteo sam da te pitam vezano za ishranu sada jos nesto. koliko je dobro hraniti se bez imalo dodavanja soli?
ja na primer sam izbacio sad neko vreme so skroz ali ne znam koliko je to pametno? svestan sam da natrijuma ima u svim namirnicama ali da li bih trebao da solim hranu naravno ne mnogo samo malo ali sa onom kalijumovom soli srazmera oko 60%kalijuma 40% natrijuma tako nesto. inace primetio sam ja uzimam oko 300gr hidrata dnevno i jace ali nemam pumpe u misicu nikakve sad sve sumnjam da je to od ne unosenja natrijuma i samim tim dizbalansa elektrolita?
Sam si dao odgovor na svoje pitanje,Na ti je itekako potreban i nikako ne treba da ozbacujes iz ishrane !!!
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #26 poslato: Decembar 22, 2012, 05:20:39 posle podne »

primetio sam da moram da menjam plan ishrane nemam pumpu u misicima uopste i snage nemam to je verovatno zbog ishrane. planirao sam posto unosim 3000kalorija da probam ovako da ne idem sa mnogo masti vec da idem na ovakav pokusaj oko 200-225gr proteina 375gr UH i oko 65gr masti. pre sam isao oko 100gr masti i 300gr ugljenih hidrata
nije mi jasno samo na koji nacin mogu hidrate da rasporedim u danu.
ja uzimam ujutru 100gr ovsenih sa 100gr borovnica i brusnica to je oko 75gr uh jer racunam i hidrate iz 2 merice proteina
drugi obrok idem sa 100gr braon pirinca
treci sa 350gr krompira
pwm bananom
i posle jos jedan obrok sa 100gr braon pirinca e sad to kad sracunam sve ima oko 330gr UH ne znam gde da ubacim onu razgliku od jos 50gr? dal da idem sa jos prostog secera u PWM ili da ubacim negde drugde?
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #25 poslato: Decembar 21, 2012, 08:48:24 posle podne »

forma treninga maksimalno ispostovana negativan pokret sto sporiji pri svakom ponavljanju isto tako i pozitivan deo pokreta skroz skoncentrisan uz maksimalnu kontrakciju cak mi se desava uvek da posle prve dve serije ja taj misic ne osecam i imam osecaj da kad bi odmah prekinuo trening tada sutra dan bih dobio upalu. svaki trening rezultira upalom misica, bas vodim racuna o svemu tome.
hteo sam da te pitam vezano za ishranu sada jos nesto. koliko je dobro hraniti se bez imalo dodavanja soli?
ja na primer sam izbacio sad neko vreme so skroz ali ne znam koliko je to pametno? svestan sam da natrijuma ima u svim namirnicama ali da li bih trebao da solim hranu naravno ne mnogo samo malo ali sa onom kalijumovom soli srazmera oko 60%kalijuma 40% natrijuma tako nesto. inace primetio sam ja uzimam oko 300gr hidrata dnevno i jace ali nemam pumpe u misicu nikakve sad sve sumnjam da je to od ne unosenja natrijuma i samim tim dizbalansa elektrolita?
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2012, 09:05:45 posle podne od strane tmalen » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Decembar 20, 2012, 11:17:08 posle podne »

Trudi se da intezitet treninga bude veci,naravno forma pokreta korektna,variraj hidrate.Mozes cak pokusati da smanjis unos proteina postepeno a da podignes kalorijski za toliko hidrate.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #23 poslato: Decembar 20, 2012, 09:24:07 pre podne »

oko 3040kcal
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Decembar 19, 2012, 09:33:49 posle podne »

Koliko su tvoje dnevne kalorijske potrebe u toku dana racunajuci bazalni metabolizam i potrosnju na treningu?
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #21 poslato: Decembar 19, 2012, 08:16:22 posle podne »

menjao sam malo ishranu sta mislis o ovom nacinu

1.6belanaca 2 zumanca 100gr ovsenih 5gr ribljeg ulja i pomorandza  30gr proteina 17-20gr masti 66gr UH
2.blend 50gr kesa ekspandiranog integralnog pirinca i 2 kasike kikiriki putera 38gr proteina 80gr UH i 20gr masti
3.tunjevina 350gr krompira brokoli i kasika kokosovog ulja - 30gr proteina 70gr UH i 20gr masti
PWM 30gr whey banana - 30gr Proteina i 40gr UH s tim sto u wheyu ima i 10gr UH tj 7 gr po merici
4.150gr belog mesa 100gr integralnog pirinca brokoli i kasika maslinovog - 30gr proteina 80gr UH 20gr masti
5.250gr ella sira 35 komada badema - 30gr proteina 20gr masti

proteina 190gr
UH 340gr
masti 95gr

ukupno oko 3000kcal
sta mislis o ovom planu ishrane? do sada sam isao sa dosta niskim unosom hidrata oko 200gr ali se ne osecam dobro depio su mi poluprazni uvek i tesko mi je. pozdrav
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #20 poslato: Decembar 16, 2012, 10:37:56 pre podne »

ok. hvala ti. videcu jos neki snimak treninga da postavim ako uspem da nadjem nekog da me snimi
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Decembar 16, 2012, 10:09:44 pre podne »

Misljenja sam da je dovoljno vece misicne partije raditi jednom nedeljno,a na internetu ima mnogo informacija ali veoma malo tacnih i naucno dokazanih informacija.Ti vec imas dovoljno iskustva da osetis koliko ti treba UH,mnogo je faktora i nikada neces istim intezitetom odrediti neki trening,nije isto vreme oporavka.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #18 poslato: Decembar 16, 2012, 10:02:47 pre podne »

hvala Marko.
sad idem sto kvalitetnije kad gore necu da srljam nego samo lagano i pametno.
inace imam neku neodumicu.
primetio sam da kad sam na niskom unosu neko vreme tipa 280-330gr hidrata dnevno da kao da me upale sporije prolaze ili ja mnogo vise stresiram misic sa kratkim pauzama sto do sada nisam radio.
sad ne znam da li je to zbog hidrata ili samog prevelikog stresa na misic?
i sto se tice programa vezbanja jel bolje da radim po jednu grupu misica ili da radim upper lower sistem 4 puta nedeljno, pon. uto. cetv. pet.
na internetu sam nalazio kako govore da u natural uslovima je bolje da misic gadjas dva puta nedeljno zbog sinteze proteina?
posto sinteza u natural uslovima posle treninga u toj grupi misica traje do 72sata.

inace radio bi upper u ponedeljak
mrtvo dizanje 4ser-5ponavljanja
zgibovi 3x8-12ponavljanja
bench 4ser-5ponvaljanja
kontra koso razvlacenje 3ser 8-12
potisak za rame 3x8-10
biceps pregib 3x10-12
triceps potisak 3x10-12

stim sto bi u cetvratk za ledja isao sa veslanjem u pretklonu i lat masina uski hvat
grudi kosi bench press bucicama i koso razvlacenje
rame letenje i promenio bi vezbe i za biceps i triceps.
e sad dal je to ok ili da se drzim klasicnog jedan dan jedna grupa misica? pozdrav
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Decembar 16, 2012, 09:41:11 pre podne »

Odlicno,nizak nivo masti.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 17 upita.