TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:52:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u nozi... pomoć  (Pročitano 7287 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Januar 05, 2013, 09:57:10 posle podne »

Nije se dunja povredila radeći trbušnjake, već se nije dovoljno istezala - fleksore kuka i trupa.....
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #44 poslato: Januar 05, 2013, 06:12:45 posle podne »

Pa sad, rekla je da je osjetila bol dok je radila trbusne na kosoj klupi, moze bit i da je povreda nastala i prije toga, no rasturismo temu... :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #43 poslato: Januar 05, 2013, 05:29:56 posle podne »

Stefane trebalo bi da radis trbusne barem 3 put nedeljno, veeeruuj mii :)
Ne radim ih uopste,sem kroz formu Izdrzaja na laktovima (sredina i jedna i drugi bok).A nisam imao bolje plocice i bio snazniji nikad...

Ovde izgleda niko nije dobio upalu trbusnih misica od Cucnja...


Jel to zato sto ne radite cucanj kako treba ili ste ojacali stomak kao Brus Li ?
Pa ovo je ekstra vjezba za trbusne :)
Da,ali nisu trbusnjaci i kod nje ne radi samo stomak vec celo telo. :)

Devojka koja je pokrenula temu u kojoj pisemo se povredila radeci trbusnjake,tako da ispada da su za pocetnike opasniji trbusnjaci nego Cucanj. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #42 poslato: Januar 05, 2013, 05:28:23 posle podne »

Ti si sportista godinama i tvoji mišići su utrenirani (i stabil trupa naravno).
opasno je da početnik ovde stekne utisak d krene da radi ozbiljne vežbe u teretani (čučanj je jedna od njih), a da nije vežbao ledja i trbušnjake. To je put ka POVREDI!  Povreda ne mora da se desi, ali postoji rizik. Danas se zna puno o kineziologiji, bazičnom priodu u treningu i pripremnom periodu u sportovima. Cilj svega je sprečavanje nastanka povrede.
Vežbe core stability su osnovne u pripremi za mnoge sportove.
Sve to stoji,ali mislim da ce do povrede pre doci ako neko ne radi Cucanj kako treba nego ako nema dovoljno jake trbusne misice.

Ja zato ranije nisam ni radio duboki Cucanj i Mrtvo,vec tek kad sam otisao kod Markonija,naucio me covek kako se pravilno radi i hvala Bogu nema sanse da se povredim ako radim kako mi je receno i ako sam skoncentrisan na treningu.

Sad sam fizicki dovoljno spreman (za nase uslove) da nema povreda koje dolaze same od sebe zbog slabosti nekog dela tela(koleno,zadnja loza,donja ledja..),jedina mogucnost za povredu je direktan udarac od strane protivnika,sto me nazalost nije zaobislo.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #41 poslato: Januar 05, 2013, 04:49:02 posle podne »

Stefane trebalo bi da radis trbusne barem 3 put nedeljno, veeeruuj mii :)
Ne radim ih uopste,sem kroz formu Izdrzaja na laktovima (sredina i jedna i drugi bok).A nisam imao bolje plocice i bio snazniji nikad...

Ovde izgleda niko nije dobio upalu trbusnih misica od Cucnja...


Jel to zato sto ne radite cucanj kako treba ili ste ojacali stomak kao Brus Li ?
Pa ovo je ekstra vjezba za trbusne :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Januar 05, 2013, 04:23:31 posle podne »

Ti si sportista godinama i tvoji mišići su utrenirani (i stabil trupa naravno).
opasno je da početnik ovde stekne utisak d krene da radi ozbiljne vežbe u teretani (čučanj je jedna od njih), a da nije vežbao ledja i trbušnjake. To je put ka POVREDI!  Povreda ne mora da se desi, ali postoji rizik. Danas se zna puno o kineziologiji, bazičnom priodu u treningu i pripremnom periodu u sportovima. Cilj svega je sprečavanje nastanka povrede.
Vežbe core stability su osnovne u pripremi za mnoge sportove.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #39 poslato: Januar 05, 2013, 03:15:53 posle podne »

Trbušnjaci se angažuju kroz mnoge vežbe koje zahtevaju stabilnost trupa, to su i čučnjevi.
Medjutim, ako početnik i neko sa slbim trbušnjacima i stabilizatorima trupa krene da radi čučanj sa većom težinom postoji rizik od povvrede ledja ili dobijanja kile.
Svakako jačanje trbušne, ledjne muskulature i stabilizatora je preventivno i potrebno u pripremi za ozbiljnije čučnjeve.
Pocetnik ne moze ni raditi Cucanj sa 100 kg ili ti sa velikom kilazom.

Ako je neko pocetnik i radi pravilno cucanj,a pri tom u tezinama napreduje ravnomerno onda nema sanse da se povredi.

Tacno pre 13 meseci sam prvi put u zivotu radio duboki cucanj,naravno nisam mogao velike kilaze da napakujem,cini mi se da sam krenuo sa oko 70 kg,a za 5 nedelja sam dizao 105 kg bez i jednog problema,bez povrede i bez i jednog uradjenog trbusnjaka tad,pre toga 3 meseca i posle toga 2 meseca.

Posle toga u Junu sam ponovio princip treninga radjen tad (decembar prosle godine) i dosao do 125 kg na cucnju za 6 nedelja (mozda i 5 nedelja,pisem iz glave) i opet pre toga 2 meseca nisam uradio jedan trbusnjak a ni posle.

Trbusnjake radim samo u klubu,do proslo decembra sam bio uvek medju najgorima u trbusnjacima a onda na tim zimskim pripremama apsolutno najspremniji u ekipi u svakom segmentu pa i u trbusnjacima iako nisam uradio jedan trbusnjak.

E sad ce neko da pomisli ko zna kakvi su ti sa kojima sam vezbao...Sa mnom u paru je vezbe snage radio Zoran Knezevic,momak je 3 godine stariji,snazan kao bik,igrao je u Rusiji prvu ligu(zaradjivao oko 200 000 dolara godisnje),kod nas prvu ligu za nekoliko klubova...


P.S ispadoh najveci kontras na forumu :D ;D Ali nije mi to namera,vec samo da ljudi saznaju (oni koji vec to ne znaju) da ne moraju raditi neke stvari koje im oduzimaju vreme i energiju.

Bolje energiju sa trbusnjaka potrositi na Cucanj,Benc i Mrtvo. ;)

E da,niti sam ja neki fenomen,posto neko moze i tako da shvati,niti sam koristio sta god od hemije,cak ni suplemente ne koristim vec 12 meseci.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2013, 03:17:38 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #38 poslato: Januar 05, 2013, 01:26:10 posle podne »

Dunja, za rešavanje tvog problema potrebno je da radiš istezanja za iliopsoas.
Javi kako ide...
Pozz
a kakvo je to istezanje? mislim,kako bi trebalo da se radi?

@ dunja
odgovor na tvoj problem:
- istezanja za iliopsoas:
1 vežba) legneš na stomak, postaviš šake pored tela kao za sklek, podižeš gornji deo tela od podloge rukama (karlica ostaje na podlozi), pokušavaš da laktove što više ispraviš. Pogled usmeriš na gore
2 vežba) iskorak zdravom nogom, spuštaš s na prednju nogu koju savijaš u kolenu na 90°, zadnje koleno spuštaš prema podlozi. Treba da osetiš istezanje na mestu u preponi gde osećaš bol.
Javi se ako imaš pitanja.....
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Januar 05, 2013, 01:22:51 posle podne »

Trbušnjaci se angažuju kroz mnoge vežbe koje zahtevaju stabilnost trupa, to su i čučnjevi.
Medjutim, ako početnik i neko sa slbim trbušnjacima i stabilizatorima trupa krene da radi čučanj sa većom težinom postoji rizik od povvrede ledja ili dobijanja kile.
Svakako jačanje trbušne, ledjne muskulature i stabilizatora je preventivno i potrebno u pripremi za ozbiljnije čučnjeve.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #36 poslato: Januar 05, 2013, 11:01:12 pre podne »

Stefane trebalo bi da radis trbusne barem 3 put nedeljno, veeeruuj mii :)
Ne radim ih uopste,sem kroz formu Izdrzaja na laktovima (sredina i jedna i drugi bok).A nisam imao bolje plocice i bio snazniji nikad...

Ovde izgleda niko nije dobio upalu trbusnih misica od Cucnja...


Jel to zato sto ne radite cucanj kako treba ili ste ojacali stomak kao Brus Li ?
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #35 poslato: Januar 05, 2013, 02:43:35 pre podne »

Stefane trebalo bi da radis trbusne barem 3 put nedeljno, veeeruuj mii :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #34 poslato: Januar 05, 2013, 12:06:04 pre podne »

Tema je otišla u off.
Raspravu na ovu temu nastavite u temi koju stefan navodi...
Dve napomene:
- čvrst stomak je posledica jakih trbušnja
- definicija trbušne muskulature je rezultat niskog BF (body fat-a) tj procenta telesne masti. Što je niži BF to je manje sala na Struku i trbušni mišići se primećuju. Sa druge strane trbušnjaci mogu biti snažni ali pokriveni masnoćom kada je visok BF.
Najbolje je napraviti balans ove dve stvari tj vežbati trbušnjake i voditi račuba o pravilnoj ishrani i kardio treningu.
Važna je snaga trbušne muskulature i stabilizatora trupa jer oni čuvaju kičmeni stub pored estetskog momenta.
Ne mislim da devojke ne treba da vežbaju trbušnjake...
Vec smo jednom pisali o tome,i opet kazem isto...Ako je neko (bila to devojka ili momak) snazan da radi cucanj sa odgovarajucom kilazom onda ce imati i dovoljno jake trbusnjake. :)

Recimo da momak od 80 kg radi cucanj sa 120 kg,njemu u zivotu nece zatrebati vezba za trbusne misice,jer ce biti dovoljno snazan za sve sto mu je potrebno,osim ako se bavi borilackim sportom i prima udarce,a to je jako mali broj ljudi i oni znaju sta treba da rade. ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Januar 04, 2013, 11:48:54 posle podne »

@ dunja
odgovor na tvoj problem:
- istezanja za iliopsoas:
1 vežba) legneš na stomak, postaviš šake pored tela kao za sklek, podižeš gornji deo tela od podloge rukama (karlica ostaje na podlozi), pokušavaš da laktove što više ispraviš. Pogled usmeriš na gore
2 vežba) iskorak zdravom nogom, spuštaš s na prednju nogu koju savijaš u kolenu na 90°, zadnje koleno spuštaš prema podlozi. Treba da osetiš istezanje na mestu u preponi gde osećaš bol.
Javi se ako imaš pitanja.....
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Januar 04, 2013, 11:38:06 posle podne »

Tema je otišla u off.
Raspravu na ovu temu nastavite u temi koju stefan navodi...
Dve napomene:
- čvrst stomak je posledica jakih trbušnja
- definicija trbušne muskulature je rezultat niskog BF (body fat-a) tj procenta telesne masti. Što je niži BF to je manje sala na Struku i trbušni mišići se primećuju. Sa druge strane trbušnjaci mogu biti snažni ali pokriveni masnoćom kada je visok BF.
Najbolje je napraviti balans ove dve stvari tj vežbati trbušnjake i voditi račuba o pravilnoj ishrani i kardio treningu.
Važna je snaga trbušne muskulature i stabilizatora trupa jer oni čuvaju kičmeni stub pored estetskog momenta.
Ne mislim da devojke ne treba da vežbaju trbušnjake...
Sačuvana
Dunya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


« Odgovor #31 poslato: Januar 04, 2013, 10:31:35 posle podne »

Ma samo vi pisite,dobila sam odgovor na svoje pitanje :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.