TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397080 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 09:13:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Beta Alanin?  (Pročitano 15592 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2012, 07:38:53 posle podne »

Koji vita-mineral kompleks si ranije koristio?
Na ovom linku možeš videti našu ponudu ovih proizvoda http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi.html
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2012, 06:53:55 posle podne »

Robert-tako sam i mislio ali sam sada kupio samo Multivitamin pa neka sada ide samo s njim pa kada potrosim vraticu se na staro

Stefan L. -Mislim da si mi ti tamo u julu davao savjete za fudbal kako i sto da radim detaljno,dosta toga sam ispostovao,prije svega sam vise ukljucio teretanu dok smo bili na pauzi sa fudbalom i kada smo krenulo sa treninzima bas sam se dobro osjecao i nekako bio dosta jaci i explozivniji,medjutim imao sam neku operaciju koljena (nisu ligamenti nego nesto nebitno) i tada je pauza bila preko mjesec dana i to me dosta poremetilo u svemu i onda sam opet rkenuo sa fudbalom ali bez teretane do danasnjeg dana jos nisam bio u teretani,onda sam nekako da kazem "izdusio" bez teretane i moje misljenje je da se nisam uspio od tada povratiti u onom stanju u kakvom sam bio npr pocetkom Avgusta ove godine.Medjutim sada sam rijesio da opet na ovoj pauzi (koja ces jos biti mozda manje od mjesec dana) opet krenem u teretani i malo ojacam.

Interesovalo bi me da mi kazes da li se u toku sezone sa fudbalom ide u teretanu? Ja nekako nisam uopste uspio da to uskladim,skola do 2 sata trening u 3-4 sata do 5-6 sati i onda jos ako dodam teretanu cijeli dan u nekoj trci...ali ipak ako mogu ici u sred sezone onda cu gledati da nekako uskladim,iako nama pricaju da se ne ide u teretani u sred sezone...mada se bojim i pretreniranosti jer nama su treninzi tokom cijele godine nebitno jesu li pripreme ili sezona kada igramo non-stop trcanje,vrlo malo radimo sa loptom,nedeljno su nam barem 2 treninga kada trcimo,ubijamo se,tako da posle toga nisam za nista a ne za teretanu :)

Edit:

Dr Gorana Grkovic-Znam,u pravu ste,trebalo bi se dosta poraditi na ishrani,mada ja nesto ne znam da spremam hranu a roditelji rade,na poslu su veci dio dana i onda je problem ko da spremi i sta i onda tu upada sendvic sa cajnom i sirom i slicne stvari :) ... pijem vec duze vrijeme kompleks v i m ali sada kupih samo Multivitamin,izgleda da sam se zeznuo :)
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2012, 07:03:03 posle podne od strane mister » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2012, 06:47:45 posle podne »

Hvala na odgovorima,vjerovatno cu uzeti Beta Alanin

Hrana je u sustina dobra,jedan period dok sam isao u teretani (za vrijeme ljetnjeg raspusta) bas sam bio sredio ishranu i napredak je bio dosta velik dobio sam 4 kg za mjesec ipo,naravno ne sala,ali taj period je iza mene jer sam onda zapostavio teretanu dosao je fudbal,skola i onda jednostavno ne mogu da pratim ishranu.Sada prakticno jedem sve,naravno fast food ne jedem to,gazirane sokove odavno ne pijem,hrana je dosta raznovrsna,piletina je dosta zastupljena 4 puta minimum nedeljno.Ne svidja mi se sto jedem mozda 3 puta dnevno,znam da treba dosta vise.Jedem bijeli hleb,krompir spremam na obicnom ulju (to mozda i nije bas najbolje),ne svidja mi se sto cesto jedem suhomesnate proizvode tipa sunka,cajna,nekad prsuta (virsle,salama to odavno ne jedem),slatkise bez njih ne mogu,bukvalno ne znam sto je to,ja moram ali bas moram dnevno da pojedem makar jednu cokoladu,nije mi tesko da podjem sam do prodavnice samo zbog toga i onda kad udjem u prodavnicu kupim i odmah otvaram cokoladu i stavljam usta i odmah jedem jednostavno kao droga,to mi bas nije normalno...

Inace da pitam za ove Vitamine ja sam sada kupio samo Multivitamin (nema minerala,samo vitamini) a do sada sam koristio tablete i sa vitaminima i mineralima,da li je to neki minus sto nema Minerala? inace dosta slabo voca jedem skoro uopste ne jedem,salate ne jedem nikako..

Kao sto i sam znas, ishrana ti nije najsjajnija, ali necu mnogo o tome u ovoj temi. Valjalo bi da uzmes neki kompleks vitamina i minerala, da nadoknadis ono sto hranom ne unosis, to je osnovno.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2012, 06:37:53 posle podne »

Prvo kreni u teretanu ako vec ne ides. ;)

Slobodno uzmi Beta Alanin,moze samo dobro da ti donese. :)

Glutamin ti i ne treba ako nemas pare da ga pijes minimum 0,5 g po kilogramu telesne mase.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2012, 06:29:03 posle podne »

Zato što ti je preko hrane oskudan unos minerala, ja bih ipak bio za varijantu vita-mineral kompleksi, umesto samo vitaminskih.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2012, 05:10:27 posle podne »

Hvala na odgovorima,vjerovatno cu uzeti Beta Alanin

Hrana je u sustina dobra,jedan period dok sam isao u teretani (za vrijeme ljetnjeg raspusta) bas sam bio sredio ishranu i napredak je bio dosta velik dobio sam 4 kg za mjesec ipo,naravno ne sala,ali taj period je iza mene jer sam onda zapostavio teretanu dosao je fudbal,skola i onda jednostavno ne mogu da pratim ishranu.Sada prakticno jedem sve,naravno fast food ne jedem to,gazirane sokove odavno ne pijem,hrana je dosta raznovrsna,piletina je dosta zastupljena 4 puta minimum nedeljno.Ne svidja mi se sto jedem mozda 3 puta dnevno,znam da treba dosta vise.Jedem bijeli hleb,krompir spremam na obicnom ulju (to mozda i nije bas najbolje),ne svidja mi se sto cesto jedem suhomesnate proizvode tipa sunka,cajna,nekad prsuta (virsle,salama to odavno ne jedem),slatkise bez njih ne mogu,bukvalno ne znam sto je to,ja moram ali bas moram dnevno da pojedem makar jednu cokoladu,nije mi tesko da podjem sam do prodavnice samo zbog toga i onda kad udjem u prodavnicu kupim i odmah otvaram cokoladu i stavljam usta i odmah jedem jednostavno kao droga,to mi bas nije normalno...

Inace da pitam za ove Vitamine ja sam sada kupio samo Multivitamin (nema minerala,samo vitamini) a do sada sam koristio tablete i sa vitaminima i mineralima,da li je to neki minus sto nema Minerala? inace dosta slabo voca jedem skoro uopste ne jedem,salate ne jedem nikako..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2012, 09:02:12 pre podne »

Svakako jedan od omiljenih suplemenata kod fudbalera, a u kombinaciji sa kreatinom odličan! Drago mi je da ti ide dobro... suplementacija je super nadam se da je takva i hrana ;)  srećno!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2012, 12:33:20 pre podne »

Pozdrav

Naravno da mozes Beta alanin je stvarno super ..
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2012, 12:30:42 pre podne »

Pozdrav,

Imam 16 godina treniram fudbal vec dosta dugo i sada je vec vrijeme kada se ulazi malo ozbiljnije u sve to,a meni ide dosta dobro.
Od suplementacije koristim  Protein,Glutamin (jos malo do kada imam vise necu kupovati ne dozvoljavaju finansije) Omega 3,Multivitamin i Kreatin Xplode (mijesanih 6 vrsta kreatina), ja se vec duze vrijeme razmisljam da li da ubacim Beta Alanin ili ne,nisam siguran da li je to bas bezbjedno jer vidim da nije bas dosta da kazem "istrazen" i nije bas toliko popularan i ono sto je najvaznije da li se moze mijesati sa ovim Kreatinom,ja sam dobio savjet da mogu da koristim 3-5 grama prije treninga i isto toliko posle treninga BA a ovoga kreatina po 5 gr prije i posle treninga...zanima me vase misljenje da li mogu probati BA? :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 18 upita.