TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:03:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko kreatina!  (Pročitano 5365 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Februar 27, 2013, 09:54:25 posle podne »

Mozes,sa dextrozom ne preteruj.
Sačuvana
finnthehuman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #24 poslato: Februar 27, 2013, 08:09:50 posle podne »

Jedno pitanje, je l ok uzeti onaj kreatin sa limunskom kiselinom? Neko mi rece da je to prakticno monohidrat sa limunskom kiselinom, a ta limunska kiselina mi doda mnogo gotivan kiselkast ukus kad pomesam u sejkeru sa proteinom i dexom. :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Januar 22, 2013, 12:20:57 pre podne »

To pre moze da ti bude reakcija na dextrozu u kombinaciji na kreatin,tako da izbaci dextrozu.
Sačuvana
Alexandar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59

« Odgovor #22 poslato: Januar 20, 2013, 03:25:48 posle podne »

Ok :) Hvala svima,samo da me ne spopadne proliv kad pocnem sa creatinom,jer ako budem na poslu i proliv pa ja sam naje*ao :D xD
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #21 poslato: Januar 20, 2013, 02:09:23 posle podne »

Pa jbm li ga smatram da se ovakvom ishranom i gore navedenom suplementacijom uz jake treninge mogu gojiti mesečno bar pi 3kg,a da znam da je to što sam pojeo i popio nije štetno,cilj mi je 10kg makar ako ne i 15


Ne ide to baš tako lako i brzo,jer da ide svi bi mi imali ogromnu masu i mišiće.
Moraš se hraniti mnogo bolje,da ti obroci sadrže kvalitetne proteine prvenstveno iz mesa i to crvenog,kvalitetne hidrate pirinač,krompir..Više čestih ali manjih obroka u toku dana su jedini način da se doĂ°e do kvalitetne mase i mišića.
I naravno treba biti strpljiv,ništa ne može preko noći.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #20 poslato: Januar 20, 2013, 10:04:02 pre podne »

Pozdrav,

ukoliko zelis da dobijes na kilazi slaba ti je ova ishrana, treba je pojacati. Za dorucak treba uneti i neki protein, ne samo ovsene ( jaja, belo meso ). Malo si ovo konfuzno napisao, ali prakticno, ti tek u 15 h imas neki konkretan obrok. Moras jesti cesce, na svaka tri sata odprilike ako radis na masi.

Faza punjenja radi se 5 - 7 dana, tako da je ok to sto si planirao. Inace, uvek nakon treninga ide protein, da se nahrani misic, pa ubrzo posle toga i konkretan proteinski obrok.

Sačuvana
Alexandar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59

« Odgovor #19 poslato: Januar 20, 2013, 07:43:12 pre podne »

Pa jbm li ga smatram da se ovakvom ishranom i gore navedenom suplementacijom uz jake treninge mogu gojiti mesečno bar pi 3kg,a da znam da je to što sam pojeo i popio nije štetno,cilj mi je 10kg makar ako ne i 15
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #18 poslato: Januar 19, 2013, 11:22:39 posle podne »

I sad citam i ovo , Zoltane,koliko supenih kasika deksa da dodam u dl vode koje mesam sa creatinom ?
Dobro da se ispravim kad ne treniram samo 5g.posle dorucka , a zoltane takodje nisam razumeo ovo za UH dok radim fazu punjenja ? Da ne preterujem sa kaloricnom hranom ili sta ? Sorry sto ovako upadam :D

Dosta je jedna supena kašika dextroze,ni tu ne treba preterivati jer je ipak šećer.
Uvek treba da paziš na unos hidrata pogotovu kada si na monohidratu da ne bi dolazilo do navlačenja potkožne vode i nadutog izgleda.Nikada ne treba da se preteruje sa nekvalitetnom ishranom,pogotovu ne kada si na kreatinu.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Januar 19, 2013, 11:16:40 posle podne »

Posto radim od 6:30 do 14:30 na posao cu nositi whey+protein,ovsene i voce  Inace imam 18god. i sad nameravam da se vratim u trening posle 2 meseca pauze,a pre toga sam treniram 5 meseci ali nista nisam pio , dali ovo ovako moze da se pije ? Imam 68kg i 186cm,treba mi minimum 15kg,ali gejnere nmg da uzimam sad,a mislim da je kombinacija sa proteinom i creatinom dosta dobra i da ce mi dati rezultate
9 : 00 : Creatin Monohidrate 5g u 2dl vode na prazan stomak
9 : 45 30g.Whey u 2dl vode + ovsene pahuljice uz dorucak
11 : 30 Obrok Voce
15 : 00 Creatin Monohidrat 5g. u 2 dl vode
15 : 45 Treci obrok
17 : 30 Cetvrti obrok (kaloricna hrana)
18 : 00 Creatin Monohidrat 5g u 2dl vode
Trening od pola 7 do 8
20 : 00 30g.Whey + 5g.creatin u 2dl.vode(To moze tako ili treba vise ? )
20 :30 peti obrok(proteinska hrana)
To je faza punjenja 7 dana, posle klopa ista, a creatin samo pre i posle treninga,i whey posle treninga ?
TAKODJE,KRENUCU U FEBRUARU OPET I 1 MESEC CU NA SUVO BEZ SUPLEMENATA,PA CU OD MARTA SA CREATINOM I PROTEINOM ,ZANIMA ME DALI JE OVO OVAKO DOBRO,I POSEBNO ME ZANIMA JER POSLE TRENINGA TREBA WHEY + CREATIN PA POSLE VECERA SA PROTEINOM HRANOM ILI KAKO VEC ?
TAKODJE JER SE FAZA PUNJENJA RADI 7 DANA ? ZZZ

A šta je cilj ovakve ishrane?
Ja bih tu još ubacio zdrave masti recimo kombinaciju kikiriki,lešnik,oraha,badema..pomešaš zjedno i u intervalima na poslu grickaš.Što se kreatina tiče to je ok kao i za protein.Samo ne znam šta je cilj sa ishranom da bih dalje komentarisao.
Posle treninga ide whey i kreatin, i kada je večernji period u pitanju onda se baziraj na kvalitetnoj ishrani gde će biti pretežno proteina.
Faza punjenja kreatinom je uglavnom sedam dana do deset najviše.
Sačuvana
Alexandar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59

« Odgovor #16 poslato: Januar 19, 2013, 06:16:47 posle podne »

I sad citam i ovo , Zoltane,koliko supenih kasika deksa da dodam u dl vode koje mesam sa creatinom ?
Dobro da se ispravim kad ne treniram samo 5g.posle dorucka , a zoltane takodje nisam razumeo ovo za UH dok radim fazu punjenja ? Da ne preterujem sa kaloricnom hranom ili sta ? Sorry sto ovako upadam :D
Sačuvana
Alexandar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59

« Odgovor #15 poslato: Januar 19, 2013, 06:11:26 posle podne »

Posto radim od 6:30 do 14:30 na posao cu nositi whey+protein,ovsene i voce  Inace imam 18god. i sad nameravam da se vratim u trening posle 2 meseca pauze,a pre toga sam treniram 5 meseci ali nista nisam pio , dali ovo ovako moze da se pije ? Imam 68kg i 186cm,treba mi minimum 15kg,ali gejnere nmg da uzimam sad,a mislim da je kombinacija sa proteinom i creatinom dosta dobra i da ce mi dati rezultate
9 : 00 : Creatin Monohidrate 5g u 2dl vode na prazan stomak
9 : 45 30g.Whey u 2dl vode + ovsene pahuljice uz dorucak
11 : 30 Obrok Voce
15 : 00 Creatin Monohidrat 5g. u 2 dl vode
15 : 45 Treci obrok
17 : 30 Cetvrti obrok (kaloricna hrana)
18 : 00 Creatin Monohidrat 5g u 2dl vode
Trening od pola 7 do 8
20 : 00 30g.Whey + 5g.creatin u 2dl.vode(To moze tako ili treba vise ? )
20 :30 peti obrok(proteinska hrana)
To je faza punjenja 7 dana, posle klopa ista, a creatin samo pre i posle treninga,i whey posle treninga ?
TAKODJE,KRENUCU U FEBRUARU OPET I 1 MESEC CU NA SUVO BEZ SUPLEMENATA,PA CU OD MARTA SA CREATINOM I PROTEINOM ,ZANIMA ME DALI JE OVO OVAKO DOBRO,I POSEBNO ME ZANIMA JER POSLE TRENINGA TREBA WHEY + CREATIN PA POSLE VECERA SA PROTEINOM HRANOM ILI KAKO VEC ?
TAKODJE JER SE FAZA PUNJENJA RADI 7 DANA ? ZZZ
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Januar 16, 2013, 07:42:27 posle podne »

Najbolje ti je sa vodom. Pijes odmah posle treninga,sa dekstrozom,ali ne preteruj,a sto se tice punjenja,ujutru na prazan stomak,imas jednu dozu pre i jednu posle treninga i jednu ubacis jos u toku dana.

Slažem se sa ovim.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Januar 16, 2013, 06:30:10 posle podne »

Najbolje ti je sa vodom. Pijes odmah posle treninga,sa dekstrozom,ali ne preteruj,a sto se tice punjenja,ujutru na prazan stomak,imas jednu dozu pre i jednu posle treninga i jednu ubacis jos u toku dana.
Sačuvana
grobar93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #12 poslato: Januar 16, 2013, 05:34:29 posle podne »

aha...hvala ti na ovome....:) e sad da te pitam,kako ga je najbolje piti,sa vodom ili?koliko otprilike pre i posle treninga da ga popijem?kad je ta faza punjenja kako da ga raspodelim da pijem,jel ima to neke veze uopste? :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Januar 16, 2013, 11:31:15 pre podne »

Još da napomenem da unos vode mora biti povećan i savetujem ti da tokom celog dana pijuckaš po malo a na treningu pogotovu.
Isto tako veoma važno je da povedeš računa o unosu hidrta,jer ako preteraš navući češ mnogo potkožne vode i biti sav nadut kao balon.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 17 upita.