TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396819 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:18:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko treninga  (Pročitano 5124 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2013, 12:41:45 posle podne »

Pozdrav Marko,

ja cu ti odgovoriti na pitanja o ishrani ( i jos par stvari ). S obzirom ma na tvoje godine i na to da radis na masi, ti mozes sve da jedes ali gledaj da ti osnovno budu proteini iz mesa ( belo i manje masno crveno ), jaja, ribe, mleka i mlecnih proizvoda ( takodje manje masnih ), zatim kvalitetni ugljeni hidrati iz pirinca, krompira, ovsenih ( razenih ) pahuljica, zatim zdrave masti iz kostunjavog voca ( bademi, lesnici, orasi i njih mozes ujedno uzimati za uzinu ), maslinovog ulja. U ishrani sto vise voca i povrca ( ali ni sa vocem ne treba preterivati, ujedno ti i to moze biti uzina ). Trudi se da imas vise obroka u toku dana, da jedes na 3 - 4 sata ( 3 glavna i 2 uzine minimum, ili 4 jaca obroka ). Posle treninga obavezno proteinski obrok, sa ugljenim hidratima.

Dekstroza sluzi za popunu depoa glikogena nakon treninga i samo tada ima osnova za njeno koriscenje. Dekstroza jeste prosti secer i zato se ne preporucuje u ishrani, izuzev neposredno nakon trreninga. Osim dekstroze cokoladno mleko moze da posluzi kao izvor secera nakon treninga.

Sto se tice vode, minimun je 2 - 3 litra dnevno, mada mozes i vise ukoliko se dosta znojis, uglavnom, gledaj da ne dozvolis da osetis zedj, zato sto si tada vec dehidrirao, bolje stalno uzimati po malo vode.

Kada je odmor u pitanju, dobro je sto znas da je on podjednako vazan kao i samo vezbanje, za oporavak misica. Inace svakom treba razlicit broj sati sna da se telo odmori, uglavnom je to min 6 sati, najbolje 6 - 8, moras sam pronaci svoju meru.

Jos par reci o tvojoj suplementaciji - oligovit i kalcijum su ok, ali, s obzirom na to da se dugo godina bavis karateom, mislim da je bolje da uzmes neki konkretni vitaminsko mineralni kompleks za sportiste, zato sto je oligovit namenjen opstoj populaciji, a ne ljudima koji vezbaju i koji se daleko vise  trose. Takodje, savetujem omega 3 masne kiseline, bas zbog tvojih godina.

« Poslednja izmena: Januar 27, 2013, 12:43:41 posle podne od strane Dr Gorana Grkovic » Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2013, 09:42:24 pre podne »

Mi na fizickom radimo dzudo i onda kad smo radili jedno bacanje nezgodno sam pao i uganuo se ,pa sam onda morao da pauziram oko dva meseca...ali sam ja pravio duzu pauzu jer sam imao neke obaveze,pa onda letnji raspust i tek pre nekih mesec dana sam krenuo opet :)

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2013, 12:11:30 pre podne »

Kako si uspeo na fizickom tako obiljno da se povredis?
Sačuvana
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2013, 11:58:44 posle podne »

Pozdrav,imao bih da postavim nekoliko pitanja malo iskusnijim osobama u vezi treninga,ishrane i odmora..

Ovako,imam 16 god,visok sam oko 175 cm i tezak oko 56 kg,treniram karate 8 god. i u teretanu idem mesec dana(isao sam i prosle godine 6 meseci,al sam se povredio na casu fizickog pa sam pauzirao nekih 10 meseci...pa sada moram sve iz pocetka)...U teretanu idem 4-5 puta nedeljno,a na karate 3 puta nedeljno.Cilj mi je da povecam misicnu masu.
Sada me intetesuje:

1. Kakav treba da mi bude trening u teretani ?
Koliko puta nedeljno da idem,kada i koje grupe misica da vezbam,koliko serija i ponavljanja,koje vezbe...

2. Kakva ishrana treba da mi bude ?
Koju hranu da jedem,koliko obroka da imam dnevno i koje namirnice imaju najvise proteina i koliko vode treba da unosim u toku dana....uzmite u obzir da idem u skolu i da imam uzinu i sta bi trebalo za nju da jedem...
Ne bih hteo za pocetak da koristim suplemente,jer nisam jos punoletan...
Hteo bih samo dekstrozu u toku treninga i posle njega,ali se dvoumim jer sam cuo da se moze dobiti secerna bolest i da nije bas zdrava,pa me interesuje misljenje strucih osoba vezano za dekstrozu,da li bih smeo da koristim ?
P.S. Svaki dan pijem Oligovit vitamine i Kalcijum sumece tablete...a uskoro bih hteo da uzmem u zdravoj hrani mesavinu mleka u prahu,surutke u prahu,belanca u prahu,psenicnih klica i kakao...pa me interesuje i vase misljenje vezano za ovu mesavinu ?

3. Koliko mi je potrebno odmora tj. spavanja da bi se misici i telo dovoljno odmorili ?

Hvala unapred  :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.276 sekundi sa 17 upita.