TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:21:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: prepone i donji deo trbuha  (Pročitano 7176 puta)
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #37 poslato: Mart 25, 2013, 06:44:32 posle podne »

Zacetak kile.   :'( :'( :'(
« Poslednja izmena: April 06, 2013, 03:15:56 posle podne od strane bojan.1995 » Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #36 poslato: Mart 23, 2013, 10:59:59 pre podne »

Slažem se Pedja
Sačuvana
"scientia est potentia"
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Mart 23, 2013, 09:59:39 pre podne »

Pojas deluje zaštitno i stiskom, gde daje potršku trbušnoj presi. Trbušna presa su stomačni mišići koji drže trbušne organe u stomaku. Njihov pravilan tonus je jako važan. Tu se vidi najvažnija stvar u bb - naučiti pravilnu tehniku izvodjenja vežbi i pravilno disanje! ne samo natrpati gvoždje....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #34 poslato: Mart 23, 2013, 09:55:18 pre podne »

Ja sam godinama trenirao bez pojasa radio mrtvo čak do 200kg i nisam imao povredu. Pojas može da ti pomogne u zadnjim serijama da izvučeš više kg.
apsulutno da, kupi pojas i nosi ga kod mrtvog, čučnjeva, veslanja u pretklonu. Svih vučenja i guranja blizu max težine, gde su velika naprezanja....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Mart 23, 2013, 09:51:04 pre podne »

Ja sam godinama trenirao bez pojasa radio mrtvo čak do 200kg i nisam imao povredu. Pojas može da ti pomogne u zadnjim serijama da izvučeš više kg.
najverovatnije imaš dobru tehniku, koncentrisan si pri izvodjenju vežbi, postepeno napreduješ sa težinama.... Sve to te čuva od povrede. Medjutim nošenje pojasa je važna zaštita kod vežbanja sa velikim težinama. Bolje sprečiti, nego lečiti!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Mart 23, 2013, 09:39:27 pre podne »

hladjenje radiš kombinovano kružnim pokretima+zadržavanje na bolnom mestu. Kad osetiš da se odredjena tačka jako ohladila (neprijatnost, pečenje, bol) predji na kružne pokrete. Javi kako ide  :)

zadnjih par dana sam bio počeo samo led + lioton gel bez vježbi, a trening vrlo lagano i oprezno (bez pokreta koji opterećuju trbusne i preponu.)
MeĂ°utim, led samo ostavljao 10 min bez micanja i kruženja, nakon čega je bilo malo crveno (i malo neugodno i bol za vrijeme hladjenja - mislio sam da tako treba).

Otkako sam to koristio primjetio sam manje pogoršanje - brži iskorak prema naprijed zaboli u tom trenu u trbusnima (toga prije nije bilo) - je li moguće da je to jer se previše ohladilo od leda, pa je onda nezagrijano osjetljivije ? (ovo se smanji kad se zagrijem).
marco, povreda prepone se teško leči. Ukoliko želiš da rešiš taj problem moraš biti vrlo disciplinovan. Nikakvog treninga nema nekoliko nedelja! moraš raditi program rehabilitacij koji si dobio u drugoj temi gde si postovao o preponi. To je jedini način da rešiš svoj problem. Svaka druga lična kombinacij lečenjaje put u dugo bolovanje i vučenje povrede mesicima, s dosta verovatnim prekidom bavljenja sportom....
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #31 poslato: Mart 23, 2013, 08:14:36 pre podne »

Ja sam godinama trenirao bez pojasa radio mrtvo čak do 200kg i nisam imao povredu. Pojas može da ti pomogne u zadnjim serijama da izvučeš više kg.
Sačuvana
"scientia est potentia"
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #30 poslato: Mart 22, 2013, 08:24:29 posle podne »

IzviĂ°avam se ako se kasno uključujem, al interesuje me jedna stvar, pošto sam pročitao na jednom sajtu da treba nositi pojas kod osnovnih vežbi da ne bi došli do bruha(kile). Kakvo je vaše mišljenje o tome??
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #29 poslato: Mart 22, 2013, 01:02:49 posle podne »

hladjenje radiš kombinovano kružnim pokretima+zadržavanje na bolnom mestu. Kad osetiš da se odredjena tačka jako ohladila (neprijatnost, pečenje, bol) predji na kružne pokrete. Javi kako ide  :)

zadnjih par dana sam bio počeo samo led + lioton gel bez vježbi, a trening vrlo lagano i oprezno (bez pokreta koji opterećuju trbusne i preponu.)
MeĂ°utim, led samo ostavljao 10 min bez micanja i kruženja, nakon čega je bilo malo crveno (i malo neugodno i bol za vrijeme hladjenja - mislio sam da tako treba).

Otkako sam to koristio primjetio sam manje pogoršanje - brži iskorak prema naprijed zaboli u tom trenu u trbusnima (toga prije nije bilo) - je li moguće da je to jer se previše ohladilo od leda, pa je onda nezagrijano osjetljivije ? (ovo se smanji kad se zagrijem).
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #28 poslato: Mart 21, 2013, 11:42:42 posle podne »

Pozdrav Marco,
hladjenje radiš kombinovano kružnim pokretima+zadržavanje na bolnom mestu. Kad osetiš da se odredjena tačka jako ohladila (neprijatnost, pečenje, bol) predji na kružne pokrete. Nemj ići previše nisko zbog blizine genitalija...
Javi kako ide  :)
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #27 poslato: Mart 20, 2013, 02:48:58 posle podne »

radiš vežbe koje si dobio u programu, posle vežbi istezanje pa led i lioton gel

ovo za led - da li svih 10 min "masiram" ledom (pritom ne osjećam hladnoću toliko),
ili ga samo ostavim na preponi i donjim trbusnima 10 min (to itekako osjetim, čak i kroz najlon+krpu :)
šta od ovoga? http://www.vitalizacija-kolic.hr/krioterapija.htm

(nakon toga lioton gel naravno)

Pozdrav.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Mart 07, 2013, 08:59:17 pre podne »

Bojane to su vežbe jačanja, istezanje radiš kad završiš ove vežbice koje si naveo. Malo smanji pritisak kojim guraš dok bol ne nestane. Znači, radiš vežbe koje si dobio u programu, posle vežbi istezanje pa led i lioton gel. Nema drugog opterećenja i sporta za sada.
Javi kako ide....
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #25 poslato: Mart 02, 2013, 03:50:53 posle podne »

Prva tri dana do 3 puta dnevno mazao  Lioton Gel (tako pisalo u uputstvu) led ne koristim.
Bolovi skoro da ih i nemam, desavalo se prvog dana da kada namazem gel pocne malo da boli.

Danas mi je prvi dan vezbanja, desava se sledece:

Kod trece i cetvrte vezbe istezanja (guranaj pete o pod i guranja nekog nepomicnog predmeta na stolici)
javlja se blagi bol.

Vezbam ovako:
svaku vezbu u 3-4 serije od po 3-4 ponavljanja u duzini od po 15-20 sekundi.

Nakon vezbanja 2 do 3 puta dnevno mazem Lioton Gel.

Sta kazete, jel ovako ok?
« Poslednja izmena: Mart 03, 2013, 04:18:35 posle podne od strane bojan.1995 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Februar 19, 2013, 08:31:45 posle podne »

Radi vežbu sa podizanjem noge u sedećem položaju n ivici stolice.
trčanje nemoj još 7 dana, javi za dan-dva kako ide.
Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #23 poslato: Februar 19, 2013, 12:18:40 pre podne »

da li treba da povecavam serije svaki dan ili isto radim uvek? Sto se tice vezbe kad lezim i dizem nogu do 90 stepeni, kada dizem desnu nogu a leva je ispruzena, nista ne osecam, al kad levu nogu savijem, osetim bol u donjem delu stomaka sa desne strane. I hteo bi da pitam da li smem polako da trcim, lagano krugove oko terena, bez naglih pokreta i slicno?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.