TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:18:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: prepone i donji deo trbuha  (Pročitano 7177 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2013, 06:35:50 posle podne »

Moraš da znaš da sindrom bolne prepone dugo traje, teško se leči i može biti dosta uporan. Moraš biti strpljiv i postepen u rehabilitaciji, bez preranih opterećenja mišića... Vežbe i istezanja doziraš ispod granice bola....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2013, 06:33:11 posle podne »

program rehabilitacije ide ovako:
 prvo tri dana 5 puta dnevno masiraš bolno mesto ledom po 10min, zatim mažeš lioton gel.
druga faza (narednih 7 dana):
- ležeći na ledjima podigneš glavu (ili i ramena) od podloge napraviš zadržaj 5-10 sec, pa pauza od 1min. ponoviš tri puta. sledećeg dana možeš da produžavaš po 5 sec. važno je da vežba ne izaziva bol.
- ležeći na boku ispravljenu nogu u kolenu guraš o zid 10-15 sec pa pauza. tri ponavljanja. svakog dana produžavaš po 5 sec.
-ležeći na ledjima ili na ivici kauča guraš petu o pod, noga ispravljena. 10'15 sec, pa pauza, tri ponavljanja. produžavaš po 5 sec.
- sedeći na stolici ili ivici kauča pravu nogu sa unutrašnje strane podkolenice guraš sto ii neki nepomični prdmet. 10'15 sec pa pauza tri ponavljanja. produžavaš za 5 sec svakog dana. intenzitet guranja doziraš, važno je da ne osetiš bol. predmet koji guraš se ne sme pomerati. vežbe koje radiš treba da su ispod granice bola.

posle vežbanja istezanje:
- na ledjima spojiš stopala blago povučeš ka karlici nekoliko cm i obaraš kolena u stranu. radiš do granice zatezanja. kada osetiš blago zatezanje u preponama ostaneš u tom položaju 1min, pa oboriš kolena za 2-3 cm u stranu. ostaneš tako 45sec, pa ponoviš ovo, ukupno oko 4-5min. važno je da nema bola pri istezanju.
- ležeći na stomaku ruke staviš kao za sklek i polako odižeš trup do karlice od podloge. do granice zatezanja sa zadržaje od 1min. važno je da nema bola.

posle ovoga led i lioton gel.
šetnja, bez drugih fizičih aktivnosti.

javi kako ide...
Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2013, 06:05:00 posle podne »

bila je negde krajem oktobra, pocetkom novembra. Ne radim nista u poslednje vreme samo mirujem
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 02:12:19 pre podne od strane ukifs » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2013, 05:47:36 posle podne »

Sindrom bolne prepone je karakterističan za fudbalere.
Kad je bila fizikalna terapija?  koliko sam razumeo u zadnje vreme ne radiš nikakva istezanja za trbušnjake i prepone?
Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2013, 04:59:51 posle podne »

Imao sam vezbe i istezanje u bazenu za vreme fizikalne terapije ali posle toga nista. Bavim se fudbalom, a povreda je pocela negde krajem septembra. Posto sam propustio pripremni deo u avgustu, pa sam bio slabije spreman, i onda sam u septembru poceo naglo da treniram i poceli su bolovi prvo samo u preponama pa se prosirilo na donji deo trbusnjaka. U medjuvremenu sam krenuo i u teretanu i nastavio sam sa treninzima fudbala misleci da ce kroz zagrevanje i trening to proci. Tako sam na jednoj utakmici napravio malo jaci raskorak na desno i osetio sam kao da se nesto povuklo/isteglo(stvarno ne znam kako da opisem to, a i ne secam se bas) u donjem delu trbusnjaka i od tog momenta me malo jace bolelo. Ovih dana je bol mnogo manji nego tad ali idalje je tu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2013, 04:35:59 posle podne »

Da li si imao neki program rehabilitacije, pored fizikalne terapije - neke vežbice, istezanja?
kojim se sportom baviš? da li je bila neka povreda?
Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2013, 04:31:13 posle podne »

Vec jedno 3 meseca mozda i vise me bole prepone i donji trbusnjaci. Isao sam na ultrazvuk, rendgen i snimci su ok. Takodje sam bio i na terapiji tens-om i ultrazvukom ali to nista nije pomoglo. Ovih dana bol se smanjio sto se tice trbusnog dela, leva strana se vise ni ne oseca ali na desnoj jos uvek ima bola. Na primer, kada lezim i ispruzim noge i dizem jednu, tada me ne boli, ali kada npr levu nogu savijem u kolenu kao kada se radi trbusnjak i dizem desnu koja je ispravljena onda me zaboli. Sto se tice prepona boli me kada stavim loptu izmedju kolena i stezem ili kada pritiskam jednu nogu ka drugoj.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 18 upita.