TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:56:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: prepone i donji deo trbuha  (Pročitano 7178 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #22 poslato: Februar 14, 2013, 04:58:58 posle podne »

Ok,  javi kako ide...
Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #21 poslato: Februar 14, 2013, 02:54:38 posle podne »

radim radim, sve kako ste mi rekli
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Februar 14, 2013, 02:36:49 posle podne »

Istezanja radiš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Februar 14, 2013, 02:36:12 posle podne »

Evo zavrsio sam sa ovim vezbama, nisam imao neke bolove dok sam ih radio sve je bilo ok. Nekad mi se desava, uglavnom ujutru, da kad malo jace pritisnem noge jednu ka drugoj osetim i cujem kao da je nesto kvrcnulo (kao npr prsti) u delu kod pubicne kosti. Takodje osecam ponekad mali bol u donjem desnom delu trbusnjaka dok vrtim kukove. Loptu mogu mnogo jace sad da stisnem izmedju kolena dok ne osetim bol.  Koja je sledece faza?
ok, možeš da kreneš sledeći program:
Trbušnjaci: podižeš glavu i ramena od podloge, bez zadržaja 10 ponavljanja, tri serije. Posle statika u položaju za sklek 10-15 sec.
Noge: na podu ležeći podižeš pravu nogu do 90°, 10 ponavljanja, 3 serije. Na boku,  pravu nogu donju pomeriš malo napred i podižeš na gore par cm od podloge, 10 ponavljanja, tri serije. Na boku gornju nogu ispravljenu podižeš na gore, 3s 10 pon.
posle vežbi istezanje kao do sada, posle led. Važno je da sve bude ispod granice bola, tj da ne boli.
Obavezno radiš istezanja na kraju, bar 5minuta, posle led i lioton gel. Led i lioton gel 3x dnevno.
Javi kako ide....
Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #18 poslato: Februar 12, 2013, 01:04:19 pre podne »

Evo zavrsio sam sa ovim vezbama, nisam imao neke bolove dok sam ih radio sve je bilo ok. Nekad mi se desava, uglavnom ujutru, da kad malo jace pritisnem noge jednu ka drugoj osetim i cujem kao da je nesto kvrcnulo (kao npr prsti) u delu kod pubicne kosti. Takodje osecam ponekad mali bol u donjem desnom delu trbusnjaka dok vrtim kukove. Loptu mogu mnogo jace sad da stisnem izmedju kolena dok ne osetim bol.  Koja je sledece faza?
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #17 poslato: Februar 05, 2013, 10:07:01 pre podne »

Ok, hvala puno. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2013, 11:37:28 posle podne »

Kod tebe je manje izražena upala, pa bi program mogao biti i drugačiji, ali j ok da odradiš 7 dana ovako, pa ćemo dati jače vežbe... Ajde javi kako ide sa ovim programom...
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2013, 08:12:59 posle podne »

program rehabilitacije ide ovako:
 prvo tri dana 5 puta dnevno masiraš bolno mesto ledom po 10min, zatim mažeš lioton gel.
druga faza (narednih 7 dana):
- ležeći na ledjima podigneš glavu (ili i ramena) od podloge napraviš zadržaj 5-10 sec, pa pauza od 1min. ponoviš tri puta. sledećeg dana možeš da produžavaš po 5 sec. važno je da vežba ne izaziva bol.
- ležeći na boku ispravljenu nogu u kolenu guraš o zid 10-15 sec pa pauza. tri ponavljanja. svakog dana produžavaš po 5 sec.
-ležeći na ledjima ili na ivici kauča guraš petu o pod, noga ispravljena. 10'15 sec, pa pauza, tri ponavljanja. produžavaš po 5 sec.
- sedeći na stolici ili ivici kauča pravu nogu sa unutrašnje strane podkolenice guraš sto ii neki nepomični prdmet. 10'15 sec pa pauza tri ponavljanja. produžavaš za 5 sec svakog dana. intenzitet guranja doziraš, važno je da ne osetiš bol. predmet koji guraš se ne sme pomerati. vežbe koje radiš treba da su ispod granice bola.

posle vežbanja istezanje:
- na ledjima spojiš stopala blago povučeš ka karlici nekoliko cm i obaraš kolena u stranu. radiš do granice zatezanja. kada osetiš blago zatezanje u preponama ostaneš u tom položaju 1min, pa oboriš kolena za 2-3 cm u stranu. ostaneš tako 45sec, pa ponoviš ovo, ukupno oko 4-5min. važno je da nema bola pri istezanju.
- ležeći na stomaku ruke staviš kao za sklek i polako odižeš trup do karlice od podloge. do granice zatezanja sa zadržaje od 1min. važno je da nema bola.

posle ovoga led i lioton gel.
šetnja, bez drugih fizičih aktivnosti.



Ovo vazi i za mene?

Jel moram led i ta kremu da koristim?

Koliko ovo obicno traje?

Smem li trbusnjake da vezbam na kosoj klupi?
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 08:32:48 posle podne od strane bojan.1995 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2013, 07:29:11 posle podne »

Treba da radiš istezanja trbušnih mišića svakodnevno, prd istezanja radiš trbušnjake. Vežbe mogu biti statičke sa zadržajem ili dinamičke sa ponavljanjima, zavisi koliko su tegobe izražene. Posle vežbanaja ukoliko ima bolova možeš izmasirati ledom....
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #13 poslato: Februar 02, 2013, 06:16:16 posle podne »

Sto se tice tih simptoma, nema ih, osim ovih sto sam naveo.
Radeo sam malo na trbusnjacima u medjuvremenu i nisam osteio bolove, bolove nisam osecao za vreme fudbala, basketa,  desilo mi se par puta mozda da me je zabolelo dok sam bio u teretani, kupio sam kais ali sam ubrzo prestao da vezbam.

Trenutno ne vezbam nista, sto se tice nekih aktivnosti to je samo na casovima fizickog.

Kao sto sam naveo, bolove imam ponekad nezavisno od doba dana, cesto to bude ujutru.

Kao sto rekoh bolovi nisu jaki, do sada nisam obracao paznju na ucestalost, recimo jutros me je bolelo...

A taman sam planirao da se vratim u teretanu...:(  :'(

Koliko ovo traje??
Sta preporucujete?
« Poslednja izmena: Februar 02, 2013, 06:26:33 posle podne od strane bojan.1995 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Februar 02, 2013, 05:27:08 posle podne »

Pozz imam 17 godina, mislim da imam ovaj problem, bolovi su poceli jesenas nekad, bili ucestali i bolni, prestao sam da idem u teretanu i bolovi su se smanjili.

Bolove sam imao uglavnom ujutru, ponekad i kad se zakasljem, ponekad i nezavisno od doba dana, to je bilo cudno.

Posto je bol u donjem predelu, sumnjao sam na kilu, otisao kod urologa, pregledao me je i rekao da sto se tice njega sve je ok, uputio me je kod hirurga ili ortopeda. Posto sam jedva dobio uput za pregled urologu (posle duzeg objasnjavanja sa pedijatrom), traziti drugi uput bilo bi besmisleno...

Kako se je bol smanjio i prestajao, mislio sam da ce biti sve ok, ali jos uvek imam bolove s vremena na vreme, nekad samo sa desne strane (tu je bol bio ucestaliji) a ponekad i sa obe strane.

Prestao da idem u teretanu vec par meseci, radim samo fizicko u skoli, to je nezaobilazno.
Tokom casova fizickog nisam primecivao bolove...

Moze savet?

pozdrav, u pitanju je sindrom bolne prepone.

- da li boli kad ležeći podigneš glavu od podloge?
- da li boli kad pritiskaš loptu kolenima ili stopalima?
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2013, 09:58:53 pre podne »

Pozz imam 17 godina, mislim da imam ovaj problem, bolovi su poceli jesenas nekad, bili ucestali i bolni, prestao sam da idem u teretanu i bolovi su se smanjili.

Bolove sam imao uglavnom ujutru, ponekad i kad se zakasljem, ponekad i nezavisno od doba dana, to je bilo cudno.

Posto je bol u donjem predelu, sumnjao sam na kilu, otisao kod urologa, pregledao me je i rekao da sto se tice njega sve je ok, uputio me je kod hirurga ili ortopeda. Posto sam jedva dobio uput za pregled urologu (posle duzeg objasnjavanja sa pedijatrom), traziti drugi uput bilo bi besmisleno...

Kako se je bol smanjio i prestajao, mislio sam da ce biti sve ok, ali jos uvek imam bolove s vremena na vreme, nekad samo sa desne strane (tu je bol bio ucestaliji) a ponekad i sa obe strane.

Prestao da idem u teretanu vec par meseci, radim samo fizicko u skoli, to je nezaobilazno.
Tokom casova fizickog nisam primecivao bolove...

Moze savet?
« Poslednja izmena: Februar 02, 2013, 10:31:47 pre podne od strane bojan.1995 » Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2013, 01:06:37 posle podne »

Evo dobro je, od sutra pocinjem polako vezbe da radim pa cu videti kako ide. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2013, 11:35:14 pre podne »

Preponaši kako ste?   :)
Sačuvana
bre
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2013, 06:51:26 posle podne »

vazi hvala, javljacu kako ide :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.