TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:11:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta jedete pre treninga?  (Pročitano 5707 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #27 poslato: Februar 11, 2013, 11:32:06 pre podne »

ne jedem ništa 3-4 sata pre treninga. To mi najviše odgovara. Svaka hrana sat ili čak dva pre treninga stvara osećaj težine i bezvoljnosti ispod šipke...

Taj obrok 3 sata pre treninga je obično nakrcan kvalitetnom mesinom i hidratima...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Februar 11, 2013, 09:35:28 pre podne »

A kada po vasoj preporuci je najbolje pojesti neku cokoladicu,i koja bi bila idealno?

posle treninga svakako, imaš razne pločice sa žitaricama, meni je omiljena nova wellness čokoladica sa suvim voćem, bademima i čokoladom - ne naĂ°e se svuda ali je jako ukusna i lep je sastav

takoĂ°e glasam za bananu posle treninga, zbog minerala i hidrata
Sačuvana
B_u_g_i
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37


« Odgovor #25 poslato: Februar 10, 2013, 09:28:36 posle podne »


Nisam bas najbolje shvatio,kad jedes onda?? :)

Meni je rucak izmedju 13-15h,tako da posle tog obroka nemam nista konkretno dok se ne vratim sa treninga...
Sačuvana
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do!!!
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #24 poslato: Februar 10, 2013, 05:52:30 posle podne »

Ja pre treninga ne jedem nista,treninzi mi svakog dana pocinju od 19-19.30h... Posto sam na poslu do 18-18.30,i da hocu nesto da prezalogajim nemam vremena,ali mi mnogo vise odgovara da treniram gladan... :D
Pre neki dan sam bio na nekom rucku sa kolegama pre treninga,i kada sam otisao na trening,nisam mogao nista da odradim kako sam navikao,jos su i poneki tegovi hteli da me napadnu... :D
Ali kao sto je vec napisano ispod,svako od nas se razlikuje po necemu... :D

Nisam bas najbolje shvatio,kad jedes onda?? :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #23 poslato: Februar 10, 2013, 05:50:03 posle podne »

A kada po vasoj preporuci je najbolje pojesti neku cokoladicu,i koja bi bila idealno?
Nemoj da se zamaras sa G.Farahom, hormonom rasta i insulinom. Rekreativac nema potrebe da zna bilo sta o tome. Jedi kad hoces.

Glas za bonzitu! x2
Sačuvana
B_u_g_i
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37


« Odgovor #22 poslato: Februar 10, 2013, 05:47:41 posle podne »

Ja pre treninga ne jedem nista,treninzi mi svakog dana pocinju od 19-19.30h... Posto sam na poslu do 18-18.30,i da hocu nesto da prezalogajim nemam vremena,ali mi mnogo vise odgovara da treniram gladan... :D
Pre neki dan sam bio na nekom rucku sa kolegama pre treninga,i kada sam otisao na trening,nisam mogao nista da odradim kako sam navikao,jos su i poneki tegovi hteli da me napadnu... :D
Ali kao sto je vec napisano ispod,svako od nas se razlikuje po necemu... :D
Sačuvana
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do!!!
Zare
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #21 poslato: Februar 10, 2013, 03:22:25 posle podne »

Vitanova.  ;D
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #20 poslato: Februar 10, 2013, 02:54:51 posle podne »

Bonzita ,posle treninga
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #19 poslato: Februar 10, 2013, 02:50:44 posle podne »

A kada po vasoj preporuci je najbolje pojesti neku cokoladicu,i koja bi bila idealno?
« Poslednja izmena: Februar 10, 2013, 02:53:17 posle podne od strane stefolinhoo » Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Februar 10, 2013, 01:09:08 posle podne »

Pre treninga?

Sve zavisi koje je doba dana... i koliko imam vremena do treninga

Ako je jutarnji trening, jedem uglavnom dva-tri tosta sa namazom od tunjevine i jaja i začina koji sama pravim, sa čašom jogurta, pijem i jaku kafu ujtru.... i to je dovoljno da me pokrene.

TakoĂ°e, ovsene pahuljice u svim mogućim varijantama su provereno dobar izvor energije za narednih par sati .

Ako je ručak, ili večernji obrok, gledam da ne bude jako težak obrok , to je sve...  neko meso tipa pileće sa nekim prilogom - krompir, pirinač....  kafa obavezno i to je to

to je sve ako je u pitanju trening u teretani.


Ako je u pitanju vožnja bajsa po 5-6 sati ili maraton od više sati, onda se 4-5 sati pre odvaljujem od hidrata i samo hidrata sa minimum proteina ,  pijem jako puno izotoničnih napitaka - Isostar, jedem banane u toku vožnje i PowerBar performance bar mi najviše prija od energy barova (nažalost plačem za njima jer ih nema više)
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #17 poslato: Februar 09, 2013, 07:19:13 posle podne »

Secer u krvi je po definiciji konstantan,tj. tezi tome,pa organizam i kad nema secernih jedinjenja pretvara nesecerna jedinjenja u secer.To je glukoneogeneza. :)


E sad sto si ti,kao i 99,999% ljudi navikao svoj organizam da jedes slatkise i tako ustvari iritiras svoj isecer to je nesto drugo,ali nikakva vocka niti slatkis ti ne mogu pomoci ako je doslo dotle da si toliko umoran,vec se to resava drugacije,normalnim obrokom,odmorom,pa tek onda trening,a slatkis pojedes u toku ili na kraju treninga.

Pa ne mogu bas reci da sam tog dana mnogo nesto jeo,al onda me uhvatila neka nesvestica nisam znao gde se nalazim.
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Februar 09, 2013, 07:15:58 posle podne »

Secer u krvi je po definiciji konstantan,tj. tezi tome,pa organizam i kad nema secernih jedinjenja pretvara nesecerna jedinjenja u secer.To je glukoneogeneza. :)


E sad sto si ti,kao i 99,999% ljudi navikao svoj organizam da jedes slatkise i tako ustvari iritiras svoj isecer to je nesto drugo,ali nikakva vocka niti slatkis ti ne mogu pomoci ako je doslo dotle da si toliko umoran,vec se to resava drugacije,normalnim obrokom,odmorom,pa tek onda trening,a slatkis pojedes u toku ili na kraju treninga.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2013, 07:12:26 posle podne »

Ja pojedem koju vocku pre treninga,jer jednom kad sam otisao na trening praznog stomaka,opao mi secer svi mi se tegovi na glavu srucili! :)
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14 poslato: Februar 09, 2013, 07:09:52 posle podne »

Kad je nije sezona jedem Bademe i meso pre treninga,a kad je sezona onda Ovsene ili Heljdine makarone i meso.


Kad nisam u deficitu sa kalorijama mogu kad ustanem da odradim i trening i unosim drva pa da jedem,meni to nije problem takodje.

Sačuvana
Darkossj
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #13 poslato: Februar 09, 2013, 05:18:01 posle podne »

Neznam kako uspevam, ali mogu meni je veoma intenzivan tezak program ali uspem da ga odradim
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.