TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396819 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:28:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje proteine da pijem za povecanje telesne tezine i misicne mase  (Pročitano 7302 puta)
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #29 poslato: Mart 19, 2013, 08:23:19 posle podne »

Ao al ga zakonplikova,
Racunaj samo zivotinjsko meso u proteine,batali da brojis iz ovsenih i td..
ZAsto nebi ovo pojednostavio,nekako mi ovo tvoje mnogo prenatrpano ili mi se mozda cini.
Moj predlog ti je da ujutru pojedes 4-5 jaja i 100g ovsenih sa mlekom ili jogurtom
Za uzinu mozes posto vidim da imas obrok u 11h da ubacis lesnik,kikiriki,badem,orah 100-150g ili pojedes pola tad pola kasnije
Pre treninga 100-150g pirinca i 200g meso
Posle treninga isto to ponovis
5-ti obrok da ti bude krompir 300-400g i mesto 150-200g i naravno ako imas nesto od suplementa ti to rasporedi kako ces da pijes.
i Pred spavanje ubaci nesto lagano,ela sir i jos nesto ubaci uz to
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #28 poslato: Mart 19, 2013, 06:34:17 posle podne »

Koje od ove 3 ishrane je najbolja ?
P.S uzeo sam plan ishrane od Zarka s foruma,posto sam video da je dobio oko 2-3 kg za mesec dana,nadam se da se Zarko kao i Vi ne ljutite
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #27 poslato: Mart 19, 2013, 06:32:54 posle podne »

9h-4 jaja 2 solje mleka
11h-sejk o.5l mleka 75g plazma i banana
13h. 150g mass 20
16h-neko meso npr musaka,biftek,piletina uz kromir ili pirinac
18h- ovaj sejk ponovo
21h- 200g pilece belo
23, nekad i kasnije-4 jaja 2 solje mleka
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #26 poslato: Mart 19, 2013, 06:31:18 posle podne »

-9h keks i mleko- 25p i 650 kal
11h 3 jaja i 2 solje mleka- 30p i 320 kal
12, 30(obrok sat pred trening) ovsene 100g i mleko- 20p i 500 kal
14h(posle treninga)- shake 150g mass 20- 30p i 600 kal
15h- 180g tunjevine i hleb i jogurt- 40p i 600 kal
18h- shake(banana,100g plazma,kasika meda,0,5 mleka)-25p i 850kal
20h-kikiriki,badem,indiski orah,suvo grozdje.... 100g-25p i 600 kal
22h- 200g belo meso- 40p i 400 cal
to je ukupno-225proteina i oko 4500 kalorija
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #25 poslato: Mart 19, 2013, 06:30:55 posle podne »

8h-4 jaja+solja jogurta+parce crnog hleba-30p
13h-riblji fileti 200g+parce crnog hleba+solja mleka-30p
16h-100g pirinac ili krompir+200g pilece grudi-40p
18H(obok pre treninga)-100g ovsene+0,5l mleka-20p
21h-merica wheya + dex 30g-25p
21,30h-100g tunjevine+solja jogurta+crni hleb-30p.
i to je oko 3000 kalorija, da li je to malo za dobijanje mase?
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #24 poslato: Mart 18, 2013, 05:09:21 posle podne »

Vidi ovako ukratko u tezama:
1.Bez teretane nema mase pogovo ne sa toliko kardia.
2.Ishrana ti je preslaba,nemas proteina dovoljno a kompleksnih hidrata ni za leka.
3.Sve i da krenes u teretanu i pocnes dobro da jedes,3 meseca su previse mali period da bi osetio neki veliki napredak.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Mart 18, 2013, 04:08:57 posle podne »

8h 2 jaja i 0.7l mleka
9h30 2 banane i plazma
12h Indijski orah s vodom
14h Meso neko
17h Bazen sat i po i posle gejner
20h mleko i plazma i twinlab omegu

i tako to izgleda
a pijem i twinlab a gain fast sam poceo da koristim pre 5 dana i zadovoljan sam :D
samo se nadam da ce da mi se poveca masa do leti bar

Slaba ishrana,jako jako slaba.
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #22 poslato: Mart 18, 2013, 03:18:11 posle podne »

8h 2 jaja i 0.7l mleka
9h30 2 banane i plazma
12h Indijski orah s vodom
14h Meso neko
17h Bazen sat i po i posle gejner
20h mleko i plazma i twinlab omegu

i tako to izgleda
a pijem i twinlab a gain fast sam poceo da koristim pre 5 dana i zadovoljan sam :D
samo se nadam da ce da mi se poveca masa do leti bar
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Mart 18, 2013, 09:57:58 pre podne »

Pozdrav doktorka i pozdrav za Moniku,počeo sam da pijem gejnere 2 merice posle treninga,napravio sam SUPER ishranu i ugojio sam se za 5 dana 600g. Pijem Gain Fast,ali i dalje pijem Twinlab-ove proizvode,da li da ih izbacim? I da li hoćete da vam pošaljen ishranu,inače plivanje treniram 3 puta nedeljno i trčim 1 nedeljno i teretana malo.pozdrav

Da, napiši ishranu.

Jedan savet - nemoj da se meriš jako često... jednom u 3-4 nedelje je sasvim dovoljno. Visok unos ugljenih hidrata znači i veliko zadržavanje vode. Tako da to što dobiješ (znam da zvuči razočaravajuće ali nije) to je verovatno sve voda.
Za mišićnu masu je potreban kontinuitet.

Ne bih preterivala sa gejnerom, ako piješ sad twinlabov gejner popij ga do kraja pa onda preĂ°i na gain fast.
Posle treninga, eventualno još jednom u toku dana - i to je to.
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #20 poslato: Mart 18, 2013, 01:35:30 pre podne »

Pozdrav doktorka i pozdrav za Moniku,počeo sam da pijem gejnere 2 merice posle treninga,napravio sam SUPER ishranu i ugojio sam se za 5 dana 600g. Pijem Gain Fast,ali i dalje pijem Twinlab-ove proizvode,da li da ih izbacim? I da li hoćete da vam pošaljen ishranu,inače plivanje treniram 3 puta nedeljno i trčim 1 nedeljno i teretana malo.pozdrav
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2013, 02:36:34 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum,

moje misljenje je da prvo treba poradis na ishrani i da se za pocetak oslanjas na proteine iz cvrste hrane, s obzirom na to da imas 16 godina i da se dosta trosis. Bez toga, nema svrhe uzimati nesto od suplemenata. Takodje, mislim da prvo valja krenuti sa vitaminima i mineralima u tvom uzrastu ( moze neki kompleks ) i omegom pa onda malo kasnije da ukljucis ostalo.


Doktorka ja pijem Twinlab Muliti Mineral Caps po tri puta posle jela,Twinlab Omega 3 fish Oil 1000mg 3 puta jedna kapsula uz jelo.Da li to moze da mi pomogne?Danas sam bio u pansportu u Nisu i preporucili su mi s 15% proteina da pijem nesto cena je oko 3100 valjda i da li mozete da mi preporucite sta da izbacim iz jela a sta da dodam ?

Ok je omega i ovaj komleks minerala je odlican, idi za sada tako, pa kad zavrsis sa mineralima mozes uzeti Natrolov My Favorite Multiple® Energizer, gde pored minerala imas i vitamine.
Doktorka da li mogu da krenem polako sam TWINLAB Super Gainers Fuel Pro s tri dozama posle treninga ali da nastavim sa omegom i mineralima?

Nastavi sa omegom i mineralima, mozes bez problema sve koristiti, ne smetaju oni gejneru, samo vidi kako ces uzimati gejner, prema uputstvu proizvodjaca.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2013, 08:55:36 pre podne »

Omega i vitamini- minerali su osnovni suplementi i možeš uvek da ih piješ, nevezano za protein,kreatin,gejner...

Konkretno taj gejner koji si naveo nemamo u ponudi, pa ne znam tačno koje su doze u pitanju - ali gledaj da imaš bar 25 g proteina po serviranju posle treninga i obavezno sa vodom
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #17 poslato: Mart 13, 2013, 12:22:07 pre podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum,

moje misljenje je da prvo treba poradis na ishrani i da se za pocetak oslanjas na proteine iz cvrste hrane, s obzirom na to da imas 16 godina i da se dosta trosis. Bez toga, nema svrhe uzimati nesto od suplemenata. Takodje, mislim da prvo valja krenuti sa vitaminima i mineralima u tvom uzrastu ( moze neki kompleks ) i omegom pa onda malo kasnije da ukljucis ostalo.


Doktorka ja pijem Twinlab Muliti Mineral Caps po tri puta posle jela,Twinlab Omega 3 fish Oil 1000mg 3 puta jedna kapsula uz jelo.Da li to moze da mi pomogne?Danas sam bio u pansportu u Nisu i preporucili su mi s 15% proteina da pijem nesto cena je oko 3100 valjda i da li mozete da mi preporucite sta da izbacim iz jela a sta da dodam ?

Ok je omega i ovaj komleks minerala je odlican, idi za sada tako, pa kad zavrsis sa mineralima mozes uzeti Natrolov My Favorite Multiple® Energizer, gde pored minerala imas i vitamine.
Doktorka da li mogu da krenem polako sam TWINLAB Super Gainers Fuel Pro s tri dozama posle treninga ali da nastavim sa omegom i mineralima?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Mart 12, 2013, 11:32:28 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum,

moje misljenje je da prvo treba poradis na ishrani i da se za pocetak oslanjas na proteine iz cvrste hrane, s obzirom na to da imas 16 godina i da se dosta trosis. Bez toga, nema svrhe uzimati nesto od suplemenata. Takodje, mislim da prvo valja krenuti sa vitaminima i mineralima u tvom uzrastu ( moze neki kompleks ) i omegom pa onda malo kasnije da ukljucis ostalo.


Doktorka ja pijem Twinlab Muliti Mineral Caps po tri puta posle jela,Twinlab Omega 3 fish Oil 1000mg 3 puta jedna kapsula uz jelo.Da li to moze da mi pomogne?Danas sam bio u pansportu u Nisu i preporucili su mi s 15% proteina da pijem nesto cena je oko 3100 valjda i da li mozete da mi preporucite sta da izbacim iz jela a sta da dodam ?

Ok je omega i ovaj komleks minerala je odlican, idi za sada tako, pa kad zavrsis sa mineralima mozes uzeti Natrolov My Favorite Multiple® Energizer, gde pored minerala imas i vitamine.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2013, 06:21:02 posle podne »

Tebi treba telesna masa koliko sam razumeo? u tom slucaju jedi sta god ti padne pod ruku. u sto vecim kolicinama, meso i meso i meso.... riba, piletina, govedina, jaja, komplet mlecni proizvodi, bademi, moze i kikiriki, pirinac, krompir, pasulj, grasak, ovsene pahuljice..  salate..  kupi B kompleks vitamina, da ti malo otvore apetit... naravno i voce, 2-3 vocke dnevno.. procesljaj malo forum, imas dosta toga o ishrani.  ovde sam ti samo napisao neke osnovne namirnice.
Da telesna masa i hocu i misicna masa,posto su mi misici ko cackalice a hocu da se napravim :)

Sve su ti napisali ispod. Ne postoji magicna formula niti magicni prasak. Jedi vise i treniraj. Za misice je potrebo vreme.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.336 sekundi sa 17 upita.