TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396821 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:46:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje proteine da pijem za povecanje telesne tezine i misicne mase  (Pročitano 7303 puta)
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2013, 12:17:01 posle podne »

Tebi treba telesna masa koliko sam razumeo? u tom slucaju jedi sta god ti padne pod ruku. u sto vecim kolicinama, meso i meso i meso.... riba, piletina, govedina, jaja, komplet mlecni proizvodi, bademi, moze i kikiriki, pirinac, krompir, pasulj, grasak, ovsene pahuljice..  salate..  kupi B kompleks vitamina, da ti malo otvore apetit... naravno i voce, 2-3 vocke dnevno.. procesljaj malo forum, imas dosta toga o ishrani.  ovde sam ti samo napisao neke osnovne namirnice.
Da telesna masa i hocu i misicna masa,posto su mi misici ko cackalice a hocu da se napravim :)
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #13 poslato: Mart 11, 2013, 11:16:46 posle podne »

Tebi treba telesna masa koliko sam razumeo? u tom slucaju jedi sta god ti padne pod ruku. u sto vecim kolicinama, meso i meso i meso.... riba, piletina, govedina, jaja, komplet mlecni proizvodi, bademi, moze i kikiriki, pirinac, krompir, pasulj, grasak, ovsene pahuljice..  salate..  kupi B kompleks vitamina, da ti malo otvore apetit... naravno i voce, 2-3 vocke dnevno.. procesljaj malo forum, imas dosta toga o ishrani.  ovde sam ti samo napisao neke osnovne namirnice.
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #12 poslato: Mart 11, 2013, 11:00:45 posle podne »

nazalost protein nije magicni napitak koji ce da te "nabije" i da ti da masu. on sluzi da ti u najkracem mogucem roku nahrani misice posle treninga, jer se lako vari i u tecnom je stanju. i time sprecavas katabolizam misica. ali neposredno posle njega moras da pojedes neki kvalitetan proteinski obrok, koji ces da uparis sa kvalitetnim hidratima. i tako u krug mesecima... on moze da ti pomogne u izgradnji misicne mase, ali nemoj da mislis da su ti suplementi primarna stvar... ishrana ti je na prvom mestu.
Brate a mozes da mi kazes sta da dodam u ishrani?
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #11 poslato: Mart 11, 2013, 10:54:58 posle podne »

nazalost protein nije magicni napitak koji ce da te "nabije" i da ti da masu. on sluzi da ti u najkracem mogucem roku nahrani misice posle treninga, jer se lako vari i u tecnom je stanju. i time sprecavas katabolizam misica. ali neposredno posle njega moras da pojedes neki kvalitetan proteinski obrok, koji ces da uparis sa kvalitetnim hidratima. i tako u krug mesecima... on moze da ti pomogne u izgradnji misicne mase, ali nemoj da mislis da su ti suplementi primarna stvar... ishrana ti je na prvom mestu.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2013, 10:52:35 posle podne »

Dve stvari koje te zaustavljaju da dobijes na masi:
1) slab trening
2) mala kolicina kalorija (hrane)
Sačuvana
"scientia est potentia"
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2013, 10:49:21 posle podne »

Tvoje su pare pa ih trosi kako hoces ja cu ti jos jednom reci. Dobices na masi ukoliko jedes vise. Ako i dalje ne dobijas na kilazi ne jedes dovoljno. Hocu da ti kazem da se previse oslanjas na suplemente a ne gledas osnovu.
Tebra razumetm te,al ja imam brz metabolizam ako me razumes i to mi je mnogo veliki problem,a hocu da imam masu zato sto ne bi izgledao ko cackalica :(
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2013, 10:46:56 posle podne »

Tvoje su pare pa ih trosi kako hoces ja cu ti jos jednom reci. Dobices na masi ukoliko jedes vise. Ako i dalje ne dobijas na kilazi ne jedes dovoljno. Hocu da ti kazem da se previse oslanjas na suplemente a ne gledas osnovu.
Sačuvana
"scientia est potentia"
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2013, 10:43:40 posle podne »

Ti si mlad i sad ti buja organizam. Udri malo jace po hrani, jedi vise i bice rezultata. Previse obracas paznju na elemente koji su ne bitni. Ako zelis da poslusas, treniraj jako u teretani, pravilno izvodi vezbe, i jedi vise nego do sad, pij dosta vode. Da samo to ti je bitno za glavni napredak.
Ma ja sam imao ishranu 3 put dnevno sad jedem 5 puta,al ocu da dobijem na masi i pijem vec twinlab za vreme jela i posle jela al treba mi neki protein za posle treninga,valjda necu da se unistim,nego cu da dobijem na masi :p
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2013, 10:39:40 posle podne »

Ti si mlad i sad ti buja organizam. Udri malo jace po hrani, jedi vise i bice rezultata. Previse obracas paznju na elemente koji su ne bitni. Ako zelis da poslusas, treniraj jako u teretani, pravilno izvodi vezbe, i jedi vise nego do sad, pij dosta vode. Da samo to ti je bitno za glavni napredak.
Sačuvana
"scientia est potentia"
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2013, 10:35:50 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum,

moje misljenje je da prvo treba poradis na ishrani i da se za pocetak oslanjas na proteine iz cvrste hrane, s obzirom na to da imas 16 godina i da se dosta trosis. Bez toga, nema svrhe uzimati nesto od suplemenata. Takodje, mislim da prvo valja krenuti sa vitaminima i mineralima u tvom uzrastu ( moze neki kompleks ) i omegom pa onda malo kasnije da ukljucis ostalo.


Doktorka ja pijem Twinlab Muliti Mineral Caps po tri puta posle jela,Twinlab Omega 3 fish Oil 1000mg 3 puta jedna kapsula uz jelo.Da li to moze da mi pomogne?Danas sam bio u pansportu u Nisu i preporucili su mi s 15% proteina da pijem nesto cena je oko 3100 valjda i da li mozete da mi preporucite sta da izbacim iz jela a sta da dodam ?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2013, 05:13:54 posle podne »

Pozdrav drugari,
Nov sam na forumu pa da se predstavim da vam kazem nesto o sebi,kako mi idu treninzi i da me posavetujete koje proteine da koristim.
Imam 16 godina,visok sam 174 a tezina mi je oko 58kg.Idem na bazen ponedeljkom sredom petkom u tertanu utorak i cetvrtak i posle teretane idem na trcanje
Da li mozete da mi kazete,koje proteine da pijem da se malo nabijem?
U tvojoj situaciji ni jedan protein ti nece pomoci da se malo nabijes.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2013, 01:36:11 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao na forum,

moje misljenje je da prvo treba poradis na ishrani i da se za pocetak oslanjas na proteine iz cvrste hrane, s obzirom na to da imas 16 godina i da se dosta trosis. Bez toga, nema svrhe uzimati nesto od suplemenata. Takodje, mislim da prvo valja krenuti sa vitaminima i mineralima u tvom uzrastu ( moze neki kompleks ) i omegom pa onda malo kasnije da ukljucis ostalo.

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2013, 01:34:13 posle podne »

Sa toliko fizicke aktivnosti tesko da ces da se nabijes, moras od necega odustati da bi dobio masu.
Sačuvana
perhan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2013, 01:15:04 posle podne »

Pozdrav drugari,
Nov sam na forumu pa da se predstavim da vam kazem nesto o sebi,kako mi idu treninzi i da me posavetujete koje proteine da koristim.
Imam 16 godina,visok sam 174 a tezina mi je oko 58kg.Idem na bazen ponedeljkom sredom petkom u tertanu utorak i cetvrtak i posle teretane idem na trcanje
Da li mozete da mi kazete,koje proteine da pijem da se malo nabijem?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.337 sekundi sa 18 upita.