TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:09:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji je bolji sagorevac?  (Pročitano 6698 puta)
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #15 poslato: Mart 22, 2013, 12:46:09 posle podne »

Odlican je za placebo samo :D Evo o karnitinu i Argininu prica Jerry Brainum za karnitin pocinje oko 12:58 :) https://www.youtube.com/watch?v=oFum-c2QXbM
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 22, 2013, 09:21:49 pre podne »

L-karnitin je odličan pre aerobnog treninga i uz proteinsku ishranu.  Ne može se baš reći da nemaju nikakvog efekta. Imaju, samo je pitanje očekivanja od istih i pitanje je ishrane i treninga. Da, može i bez sagorevača. Ali zna da bude lakše sa sagorevačima, bar malo.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #13 poslato: Mart 22, 2013, 08:27:50 pre podne »

Sagorevaci koji sadrze Yohimbin hcl itekako pomazu skidanju kg...
I to ce biti banovano kao dmaa :) sve sto je dobro i daje efekte nece biti toga
Sačuvana
"scientia est potentia"
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Mart 21, 2013, 11:42:03 posle podne »

Čitajući razna istraživanja a pogotovo iskustva ljudi došao sam do zaključka da sagorevači masti nemaju skoro nikakvog efekta. Ovaj tekst bih svakom preporučio ko ima nedoumicu sa sagorevačima, naĂ°i na netu "Will Brink - Diet Supplements Revealed", tu je baš detaljno opisano dejstvo svakog sagorevača (medicinski aspekti, realna efikasnost, hemijski sastav...). Možda ti je problem da pročitaš sve pošto je na engleskom, i ima stvarno podosta teksta :D, zato ću ti sad ukratko opisati šta se navodi: od mora sagorevača, jedino riblje ulje, laneno ulje i malo kofein imaju dejstvo. Naravno tu se kao dominantni sagorevač opisuje efedrin, ali njega ti ne bih preporučio :p. Jednostavno pročitaj tekst, i biće ti jasnije

Moram dodati da je uloga L karnitina medicinski dokazana.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 21, 2013, 11:26:07 posle podne »

Sagorevaci koji sadrze Yohimbin hcl itekako pomazu skidanju kg...
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2013, 11:17:18 posle podne »

Čitajući razna istraživanja a pogotovo iskustva ljudi došao sam do zaključka da sagorevači masti nemaju skoro nikakvog efekta. Ovaj tekst bih svakom preporučio ko ima nedoumicu sa sagorevačima, naĂ°i na netu "Will Brink - Diet Supplements Revealed", tu je baš detaljno opisano dejstvo svakog sagorevača (medicinski aspekti, realna efikasnost, hemijski sastav...). Možda ti je problem da pročitaš sve pošto je na engleskom, i ima stvarno podosta teksta :D, zato ću ti sad ukratko opisati šta se navodi: od mora sagorevača, jedino riblje ulje, laneno ulje i malo kofein imaju dejstvo. Naravno tu se kao dominantni sagorevač opisuje efedrin, ali njega ti ne bih preporučio :p. Jednostavno pročitaj tekst, i biće ti jasnije

U prirodi je coveka da ima neobuzdanu zelju da veruje u cuda, tako da mozes slobodno okaciti ovaj post na naslovnu stranu i nece spreciti vecinu da i dalje kupuje sagorevace.


Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2013, 07:47:10 posle podne »

Čitajući razna istraživanja a pogotovo iskustva ljudi došao sam do zaključka da sagorevači masti nemaju skoro nikakvog efekta. Ovaj tekst bih svakom preporučio ko ima nedoumicu sa sagorevačima, naĂ°i na netu "Will Brink - Diet Supplements Revealed", tu je baš detaljno opisano dejstvo svakog sagorevača (medicinski aspekti, realna efikasnost, hemijski sastav...). Možda ti je problem da pročitaš sve pošto je na engleskom, i ima stvarno podosta teksta :D, zato ću ti sad ukratko opisati šta se navodi: od mora sagorevača, jedino riblje ulje, laneno ulje i malo kofein imaju dejstvo. Naravno tu se kao dominantni sagorevač opisuje efedrin, ali njega ti ne bih preporučio :p. Jednostavno pročitaj tekst, i biće ti jasnije
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2013, 02:36:22 posle podne »

Malo sam preterao sa donjim izrazom predhodnog posta, pa se svima izvinjavam.

U sustini, misljenja sam, da se vecina odmah "hvata" za sagorevace misleci, da ce oni odraditi
"posao" umesto njih, a da pri tom delimicno koriguju ili uopste ne koriguju ishranu.
Takva cuda se desavaju samo u reklamama.
Sagorevaci (barem oni legalni) nemaju takvu moc.

Takodje sam misljenja, da je sagorevac poslednje sredstvo, kojeg treba koristiti i to u slucajevima kad nam ostane
ona mala kol. masnog tkiva, od koje se organizam ne zeli odreci.

Sve do te faze je proteinska ishrana najbolji moguci izbor jer od iste imas vise pozitivnih efekata.



u potpunosti se slažem :)

MeĂ°utim, sagorevač prija jer daje taj dodatni kick pre treninga, može da umanji apetit, da izbaci višak vode...  naravno sve to može i ishranom da se reguliše.
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2013, 10:19:15 pre podne »

Malo sam preterao sa donjim izrazom predhodnog posta, pa se svima izvinjavam.

U sustini, misljenja sam, da se vecina odmah "hvata" za sagorevace misleci, da ce oni odraditi
"posao" umesto njih, a da pri tom delimicno koriguju ili uopste ne koriguju ishranu.
Takva cuda se desavaju samo u reklamama.
Sagorevaci (barem oni legalni) nemaju takvu moc.

Takodje sam misljenja, da je sagorevac poslednje sredstvo, kojeg treba koristiti i to u slucajevima kad nam ostane
ona mala kol. masnog tkiva, od koje se organizam ne zeli odreci.

Sve do te faze je proteinska ishrana najbolji moguci izbor jer od iste imas vise pozitivnih efekata.

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2013, 01:20:55 pre podne »

(Obrok, u principu, nesto poput wellnes keksa, izbacen hleb iz ishrane, pojedem ponekad nesto sa rostilja, jednom u nedelju ili dve dana, unos vode u proseku nekih 4-5l (ponekad mi se desavalo da dnevno popijem i vise od 7l, jer sad ne znam koliko je to bilo zdravo po bubrege, ali ono, ja sam se dobro osecao :D) u principu se u tome sastojala dijeta ). Samo sto sam ovoga puta razmisljao bas o ovom predlogu sto je napisala MightyMO, da uzmem neki whey pored sagorevaca, da bih dobio bas ono sto je meni potrebno, ako je to moguce na takav nacin. :)

Dijeta je problem, cim se covek vrati na redovan rezim ishrane vrate se i kilogrami. Zato je uvek bolje promeniti rezim ishrane na duze staze, i zdravije je a i rezultati ce biti trajniji. Kakav je ovo obrok "nesto poput welness keksa"? To nikako ne moze biti obrok, mozda eventualno uzina mada i to je diskutabilno. Drugo, ni sa unosom vode ne treba preterivati, 7 litara je mnogo, meso sa rostilja je ok. I dalje mislim da treba prvo ishranu da sredis. :-(
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #5 poslato: Mart 20, 2013, 03:03:32 posle podne »

Mozes da trcis 100km dnevno, treniras tri puta, usput da gradis piramidu i neces smrsati ni gram!
A mozes da ne dignes ni kasiku, da se izlezavas kao Pasha i da pri tom gubis na kilazi.
Znaci, kao sto je napisano, ishrana je kljuc svega, dok fizicka aktivnosti moze samo da pripomogne.
Najbolji sagorevac je onaj , koji postoji od kad postoji covek, cisto MESO.
Sve ostalo je porez na budale! :)
(bez zamerke, molim Vas)
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #4 poslato: Mart 20, 2013, 02:16:45 posle podne »

Sto se tice ishrane, racunaju prema proteinima i uh, unosim u nekom odnos 2:3. Inace koristio sam bio jedno vreme super fat burner i dyma burn. Inace sto se ishrane tice, opet da se vratim na nju, onog trenutka kada budem uzeo sagorevac, mislio sam da se vratim na "dietu" sa kojom sam pre godinu dana skinuo bio nekih 14-15kg (Obrok, u principu, nesto poput wellnes keksa, izbacen hleb iz ishrane, pojedem ponekad nesto sa rostilja, jednom u nedelju ili dve dana, unos vode u proseku nekih 4-5l (ponekad mi se desavalo da dnevno popijem i vise od 7l, jer sad ne znam koliko je to bilo zdravo po bubrege, ali ono, ja sam se dobro osecao :D) u principu se u tome sastojala dijeta ). Samo sto sam ovoga puta razmisljao bas o ovom predlogu sto je napisala MightyMO, da uzmem neki whey pored sagorevaca, da bih dobio bas ono sto je meni potrebno, ako je to moguce na takav nacin. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2013, 09:13:40 pre podne »

Ja bih se samo nadovezala na suplementaciju - slažem se da je još možda rano za sagorevač, bolje da sačekaš mesec-dva.
Kad bih se dvoumila izmeĂ°u ta dva odabrala bih super cuts, ima lep sastav i izbacuje višak vode.
Bilo bi pametnije u ovom trenutku da uzmeš whey protein (protein surutke) za oporavak posle treninga, i može eventualno da ti zameni obrok u toku dana - ili kao dodatak obroku, npr uz ovsene. Uz to, vitaminsko mineralni kompleks poput Natrol energizer, Daily formula, i svakako omega 3 riblje ulje (Natrol preporučujem).
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2013, 01:00:49 pre podne »

Pozdrav,

na osnovu ovoga sto si napisao mislim da prvo treba da promenis ishranu pa tek onda da ubacis sagorevac, jer, dok god to ne uradis, sagorevac ti nece biti od koristi. Ajde napisi nam kako se hranis, u delu foruma o ishrani, da ti tu malo pomognemo.
Inace, ako nisi do sada koristio sagorevac, bolje je krenuti sa nekim slabijim, ali, opet kazem, to ce ti trebati kad dodje do stagnacije, kad dijeta vise ne bude imala efekta.
Sačuvana
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2013, 11:16:40 posle podne »

Zanima me vase misljenje, ako mozete da mi kazete koji je sagorevac od dva ponudjena bolji po vasem misljenju i koliki i kakav efekat imaju ako ste ih koristili?
http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/UN291-Super-Cuts-3.html
http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/TL1188-Ripped-Fuel-Extreme.html

Inace zelim da smanjim procenat masti u telu, ali i sa druge strane da dobijem na misicnoj masi, naravno, potrebno je vreme za sve, ali ja bih malo da to poguram.
Imam 19 godina, 184cm visok, imam oko 92-93kg, zavisi kako kad. U ishranu pokusavam da ubacim sto vise proteina, ali shvatam da time ne resavam svoj problem sto se tice sala, jer posto unosim proteine, onda telo ne crpi mast koju imam u sebi, nego trosi te iste proteine koje ja unesem tokom dana, pa sam shvatio da bi bolje bilo da uzmem i neki sagorevac, i dosao na ideju da bi mogao uzeti neki od ova dva.
Pozdrav. I hvala svima unapred na izdvojenom vremenu i paznji ovom topicu.

(Izvinjavam se administratorima zbog ponovo postavljene teme, jer sam tek sad video da ima podforum za ono zbog cega sam uopste postavio topic.)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.