TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 08:35:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 2x nedeljno  (Pročitano 4445 puta)
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2013, 09:33:54 pre podne »

Naravno, smešni jesu, ali čak i kad ne pogode dobro poentu, ima smisla šta pričaju.
A, za svako "science" objašnjenje, tu mi je google.  ;D
Ni Mike Chang ( http://www.youtube.com/feed/UCH9ciCUcWavMsFcAJtLUSyw ) ne zna naučno ništa da objasni, pa opet prenosi njegovo iskustvo, koje mi mnogo znači. Plus, pokaže mali milion variacija vežbi za trbušnjake i vežbe jezgra.  :-*
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #20 poslato: Mart 23, 2013, 08:12:47 pre podne »

Hodgetwins su smešni ali većinom što pričaju je "broscience" ima ponešto pametno ali je to retko kad :)
Sačuvana
"scientia est potentia"
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #19 poslato: Mart 22, 2013, 07:57:01 posle podne »

Trening mi traje od 1.5h do 2h, sve radim u 4-5 serija sa 5-6 ponavljanja. Sa većim težinama.
Mislim da ne bih ni ja mogao sa maksimalnim intezitetom, a i kad bih, verovatno bi mi se uvećale šanse za povrede. :)
Sačuvana
samian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #18 poslato: Mart 22, 2013, 05:57:49 posle podne »

Probao sam da radim 2x nedeljno i licno mi ne odgovara,da bih izdrzao taj tempo morao sam da smanjim obim treninga,odnosno radio bih razlicite vezbe na 1 i 2 treningu.Problem je bio sto nisam imao osecaj da sam kvalitetno  odradio misic.Ako bih svaki trening radio sa maximalnim obimom i inenzitetom mislim da bih sagoreo.
Sačuvana
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #17 poslato: Mart 21, 2013, 11:34:22 posle podne »

Pre sam trenirao boks, i to 4-5h dnevno. A, tu su treninzi uglavnom sparing + trening snage.

Zato se i informišem jer sam novajlija u bodybuilding-u.
Osetio sam posle 2 meseca da, iako veoma povećavam kilaže, mogu opet tu particiju da radim.
Onda sam proveo sate na yt itd. da ne smaram bezveze.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 21, 2013, 11:21:39 posle podne »

Takvi trening programi gde se neka misicna grupa radi 2x su za napredne vezbace i uglavnom tako treniraju poverlifteri i strongmeni,sto opet jeste dobro ako se zeli misicna masa i snaga a uz odgovarajucu ishranu i definicija nece izostati jer su snagaski treninzi ali nije to za svakog,zato uvek napisem da treba da se radi 1x jer napredan vezbac nema sta da pita koliko puta nedeljno treba da trenira i kako...


Sve zavisi od sporta,zelje,periodizacije treninga,ali generalno svi momci koji samo vezbaju u teretani da bi bolje izgledali,bili snazniji i zdraviji a ne bave se nekim sportom van toga i nisu napredni vezbaci nema potrebe da treniraju 2x nedeljno,cak mislim da pre moze biti kontra produktivno.
« Poslednja izmena: Mart 21, 2013, 11:23:51 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Mart 21, 2013, 09:38:23 posle podne »

Džaba sva nauka, najbolje upoznaš sebe ako menjaš način ishrane.

Ja sam nešto izmeĂ°u endomorfa i mezomorfa, ako sam ubo' nazive.

Dobio sam bio 11kg od novembra do sredine januara, onda sam malo zastao na toj kilaži.
Sad sam smršao 7kg za približno mesec dana. :D

Menjam kilažu ko' Christian Bale  ::)


American Psycho Vs. Machinist ;)
Sačuvana
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2013, 09:30:36 posle podne »

Džaba sva nauka, najbolje upoznaš sebe ako menjaš način ishrane.

Ja sam nešto izmeĂ°u endomorfa i mezomorfa, ako sam ubo' nazive.

Dobio sam bio 11kg od novembra do sredine januara, onda sam malo zastao na toj kilaži.
Sad sam smršao 7kg za približno mesec dana. :D

Menjam kilažu ko' Christian Bale  ::)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #13 poslato: Mart 21, 2013, 09:09:12 posle podne »

/nikola90:
Hvala za link, odgledao sam. Pošto sam se dugo bavio boksom, imam solidnu količinu mišićne mase, i body fat oko 20%. Potreban kalorijski unos mi je od 2800 do 3400 kalorija dnevno. Tako da će me ovaj deficit koji sada pravim oljištiti. :)
Trebas postepeno da smanjujes kaloriski unos a ne odjedanput da ga toliko smanjis..
Sačuvana
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #12 poslato: Mart 21, 2013, 08:48:29 posle podne »

/morris:
Čuj nekonkretno, pa umirem od želje za jelom. Ali, kontrola, da bih dobio željeni rezultat. :D

/nikola90:
Hvala za link, odgledao sam. Pošto sam se dugo bavio boksom, imam solidnu količinu mišićne mase, i body fat oko 20%. Potreban kalorijski unos mi je od 2800 do 3400 kalorija dnevno. Tako da će me ovaj deficit koji sada pravim oljištiti. :)
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #11 poslato: Mart 21, 2013, 08:42:28 posle podne »

Au druže meni je previše nekonkretno za doručak i večeru samo whey uneti, al ako tebi tako odg to ok
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2013, 08:36:09 posle podne »


Trenutno unosim maksimalno 1500 kalorija dnevno. Idealno se osećam, i ovakav režim ću nastaviti do bulking faze.  :P ;D


Pre nego sto se odlucis na bulking fazu molim te pogledaj video na yt - metabolic damage. Klip traje 26 minuta ali informaciju koju ces dobiti je neprocenjiva
Sačuvana
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2013, 08:33:35 posle podne »

IF ( Intermittent Fasting )

Evo i link za savete u vezi dijete. http://www.youtube.com/channel/UC7FP6UyeIEiqvrvpw8nFRnw
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2013, 08:32:59 posle podne »

Sto se tice IF-a, ja nemam nista protiv njega u stvari mislim da je to sjajna stvar. Probao sam 3 nedelje letos ali odustao zbog tajminga obaveza i treninga. Ali moras da znas da IF nije optimalan za 'muscle gainzzzz'. 'Gladovanje' nije anabolicko. Mnogo bolje resenje jesu 4 obroka sa minimum 30g proteina + sejk posle treninga.

Sačuvana
Imposter
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11


« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2013, 08:28:35 posle podne »

A, što se tiče same ishrane. Nikad više neću obratiti pažnju na to šta neki nutricionista priča.
Mnogo manje jedem, a perfektno se osećam. I mislim da je ona fora više manjih obroka čista farsa.
Jer sada imam osetno više energije dok radim. Od suplemenata koristim samo whey. :)

Pošto mi forum daje slobodu da spamujem, ovo možda nekom bude dalo inspiraciju, evo i mog načina ishrane.

IF:

08:00  Whey + kafa
12:00  Ručak ( polovina dnevnog neophodnog unosa proteina sa dosta korisnih UH)
13:00  Užina ( nešto opskrbljeno sa dosta vlakana)
15:00  Ručak (druga polovina)
16:00  Trening
19:00  Whey

Trenutno unosim maksimalno 1500 kalorija dnevno. Idealno se osećam, i ovakav režim ću nastaviti do bulking faze.  :P ;D

P.S Kada baš osetim potrebu za jelom van okvira, pojedem 5-7 maslina, ili red menaž (crne) čokolade.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.