TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:03:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana - savet i dopuna  (Pročitano 2102 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2013, 03:55:54 posle podne »

Znam da tu treba da odma (kad kazem odmah mislim bukvalno cim zavrsim trening) pijem Whey, ali trenutno finansije ne dozvoljavaju :(

Ja bi recimo voleo da neko od vas izbaci planmi ishrane, za ljude koji imaju 4 treninga nedeljno i hoce da smrsaju...
Pa onda da se mi uklapamo tu negde kako znamo i umemo :)


Tajming whey-a je zadnje o cemu trebas da brines. Ako se dublje upustis u tu pricu, shvatices da ni whey nije naj resenje vec AK... mada to su potpuno besmislene stvari i od njih nece nista zavisiti.

A sto se tice plana ishrane za ljude koji treniraju i zele da smrsaju/ugoje se, to je individualno i zavisi od XY faktora.
Sačuvana
DonPatRoN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2013, 11:01:39 pre podne »

Pa kardio imam 1 nedeljno u teretani (neka Ruska kondicija), i jos 3 treninga proed toga.
Sto se ostalog dela tice, radim neki manji broj ponavljanja, ali sa minimalnim pauzama izmedju.
Trenutno sam pred kraja sa Tribulusom, od koga inace sam diobio dosta snage :) .
Pijem preko 2L vode svaki dan. Od skoro sam poceo i svako jutro solju zelenog caja.
Znam da jos tu mogu piti limunadu/cedjenu pomorandzu/cedejni grejp ....
E taj obrok nakon treninga... Znam da tu treba da odma (kad kazem odmah mislim bukvalno cim zavrsim trening) pijem Whey, ali trenutno finansije ne dozvoljavaju :(

Ja bi recimo voleo da neko od vas izbaci planmi ishrane, za ljude koji imaju 4 treninga nedeljno i hoce da smrsaju...
Pa onda da se mi uklapamo tu negde kako znamo i umemo :)


Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2013, 01:35:18 pre podne »

Pozdrav,

Ova ishrana ti je manje vise dobra. Za dorucak mozes ovsene sa jajima, dobro je pojesti i protein pored ugljenih hidrata. Uzina ok voce, mada, mozes tu ubaciti neki sendvic sa piletinom npr, cini mi se da imas malo mesa u ishrani, tj proteina. Takodje, riba bi trebala biti min dva puta nedeljno u jelovniku. Tunjevinu nemoj svake veceri jesti. Sto vise salata i povrca je ok, a uz salatu mozes i par kapi maslinovog ulja. Tonus hleb je dobar.

Da li pijes dovoljno vode? Mozes iscediti limun ili grejp u casi vode pa piti to ujutru, na prazan stomak. Takodje, obrok nakon treninga ti je jako bitan. Kad smo kod treninga, da li radis kardio? Inace, kako budes mrsavio, uz jak trening, resavace se i jedno i drugo, ne znam kako si mislio da to razdvojis. 

Sto se tice sagorevaca, mislim da je bolje da sacekas malo, da krenes da mrsavis uz korigovanu ishranu i trening, pa sagorevac mozes ukljuciti kasnije kad dodje do stagnacije.
Sačuvana
DonPatRoN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2013, 09:09:30 posle podne »

Imam 26 god, i opasan problem sa stomakom.
Bash jutros sam izmerio obime i stvari stoje ovako :
Struk 105cm
Grudi 104cm
Butina 63cm
Na moju visinu od 190cm, a kilaza je oko 100kg.

E sad osim treninga u teretani 4x nedeljno, krenuo sam da sredjujem ishranu (opet :( ).
Sto se same ishrane tice, tu imam najvise problema.
Dakle ono sto sam ja poceo od nedavno da radim, izgleda ovako :

Dorucak : - 100gr ovsenih sa jogurtom, ili jaja, praziluk, pecurke...
Uzina : neko voce, ali to jedem najcesce do 13-14h najkasnije.
Rucak : sta god ima, ali uvek je puno pileceg/cureceg mesa. Obicno se jede, pirinac, grasak, spanac, pasulj, punjene peprike, punjene tikvice,kuvan krompir...
Uzina : badem, lesnik, ali sirov
Vecera: tunjevina i zelena salata.

Sta bi trebao da ubacim, a sta da izbegavam ovde ?
Sto se hleba tice, smanjujem, i uzimacu ona tonus hleb (bez brasna), naravno ella sir.
Imam u planu neki topljac, ali se jos nisam odlucio sta bi uzeo, a i hocu prvo da seredim ishranu lepo...
Pa ako imate i neku preporuku za topljac.

-----

Deo vezan za trening, pa kao sto vidite imam jako los gornji deo tela, poprilican stomak.
Kako to da resim ?
Prvo da sredim jedno pa drugo ?
Posto nisam siguran kako bi to izgledalo da se radi u isto vreme.
Ako imate neke savete, bio bih zahvalan.
Pozdrav.


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.