TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:49:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Korigovanje ishrane..  (Pročitano 5875 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #25 poslato: April 01, 2013, 10:06:16 posle podne »

Tu su negde sto se tice sastava, tako da ce biti ok dok ne budes nasao Ellu.
Sačuvana
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #24 poslato: April 01, 2013, 05:37:45 posle podne »

bilo koji mladi sir uzmi umesto nje... nekad i na pijaci imaju ok sireva, samo ne preteruj da se ne zamastiš
[/quote]
nije bilo Elle..uzeo sam  za probu President mladi sa 5.5mm..mislim da je ok..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: April 01, 2013, 03:55:35 posle podne »

kad smo kod multivitamina, minerala - ne osetiš ništa hvala bogu jer nisi u deficitu... tako da su oni sami po sebi dovoljna preventiva da ne doĂ°e do deficita istih jer onda smo u problemu...  a što se tiče "vidljivih" stvari - koža, kosa, nokti su lepši,i ja mogu npr da se pohvalim da nikad nisam bolesna.... na to utiče i 100 drugih faktora, ali da - pijem svaki dan 1 tabletu daily formule i c vitamin 300 mg...
nemam razloga da menjam.

ajoj....nije mi bila namera da izazovem ovakvu raspravu...kreatin sam uzeo pre nekih 20-ak dana,danas sam krenuo da ga koristim..whey uzimam sigurno,za ostalo..videcemo..:)..i neka adekvatna zamena za Ellu,ako su joj napumpali cenu bas mnogo??

bilo koji mladi sir uzmi umesto nje... nekad i na pijaci imaju ok sireva, samo ne preteruj da se ne zamastiš
Sačuvana
nele92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #22 poslato: April 01, 2013, 03:12:07 posle podne »

ajoj....nije mi bila namera da izazovem ovakvu raspravu...kreatin sam uzeo pre nekih 20-ak dana,danas sam krenuo da ga koristim..whey uzimam sigurno,za ostalo..videcemo..:)..i neka adekvatna zamena za Ellu,ako su joj napumpali cenu bas mnogo??
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #21 poslato: Mart 31, 2013, 11:10:09 posle podne »

Ja unosim oko 3l vode dnevno. I znas i sam da mi muskarci bacimo pogled dole kad smo u wc-u. Tacno znam boju mokrace u toku dana, kada mi je hidracija redovna. Posle jedne tablete energizera, prva mokraca promeni boju u neku nenormalnu zutu. Ne treba biti naucnik da bi shvatio da visak ode...


Pa niko to ne osporava, pa i visak proteina ode,svejedno sedimo na wc solju svakodnevno,ne mozes ti sve zadrzati u telu sto pojedes i popijes ,ne razumem konstatacije ?  Pa ko moze na ovom svetu proceniti u mg ili gr kome koliko treba cega u telu,pa to je nemoguce..ovako se unose neke proizvoljne mere, dobijene na osnovu nekih proseka prosecnog vezbaca,ili obicnog choveka zavisno koji je suplement u pitanju, pa i neka visak ode..bolje da je visak nego manjak u svakom slucaju ;)


Brate nema manjka, ne moze da manjka ako ti je sredjena ishrana.. Jedino ako jedes ceo dan hleb i pijes vodu..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #20 poslato: Mart 31, 2013, 09:26:01 posle podne »

Pa da,zato svako treba da nadje svoju meru, i za protein,multivit,kreatin,amino ili bilo sta.. Jer svejedno cemo od svega pobrojanog uneti i malo viska,a ne sigurno manjka, da bi osigurali telu optimalne stvari da bi procesi tekli u telu kvalitetno..Ne moze nas unos minerala i vitamina biti kao kod neke babe u 70tim,nego realno cemo unositi toga vise jer se bavimo sportom
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #19 poslato: Mart 31, 2013, 09:22:26 posle podne »

Ja unosim oko 3l vode dnevno. I znas i sam da mi muskarci bacimo pogled dole kad smo u wc-u. Tacno znam boju mokrace u toku dana, kada mi je hidracija redovna. Posle jedne tablete energizera, prva mokraca promeni boju u neku nenormalnu zutu. Ne treba biti naucnik da bi shvatio da visak ode...



Pa niko to ne osporava, pa i visak proteina ode,svejedno sedimo na wc solju svakodnevno,ne mozes ti sve zadrzati u telu sto pojedes i popijes ,ne razumem konstatacije ?  Pa ko moze na ovom svetu proceniti u mg ili gr kome koliko treba cega u telu,pa to je nemoguce..ovako se unose neke proizvoljne mere, dobijene na osnovu nekih proseka prosecnog vezbaca,ili obicnog choveka zavisno koji je suplement u pitanju, pa i neka visak ode..bolje da je visak nego manjak u svakom slucaju ;)


Slazem se, ali ne znamo koliko ode!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Mart 31, 2013, 09:15:27 posle podne »

Ja unosim oko 3l vode dnevno. I znas i sam da mi muskarci bacimo pogled dole kad smo u wc-u. Tacno znam boju mokrace u toku dana, kada mi je hidracija redovna. Posle jedne tablete energizera, prva mokraca promeni boju u neku nenormalnu zutu. Ne treba biti naucnik da bi shvatio da visak ode...


Pa niko to ne osporava, pa i visak proteina ode,svejedno sedimo na wc solju svakodnevno,ne mozes ti sve zadrzati u telu sto pojedes i popijes ,ne razumem konstatacije ?  Pa ko moze na ovom svetu proceniti u mg ili gr kome koliko treba cega u telu,pa to je nemoguce..ovako se unose neke proizvoljne mere, dobijene na osnovu nekih proseka prosecnog vezbaca,ili obicnog choveka zavisno koji je suplement u pitanju, pa i neka visak ode..bolje da je visak nego manjak u svakom slucaju ;)

« Poslednja izmena: Mart 31, 2013, 09:18:05 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #17 poslato: Mart 31, 2013, 09:12:57 posle podne »

Ja unosim oko 3l vode dnevno. I znas i sam da mi muskarci bacimo pogled dole kad smo u wc-u. Tacno znam boju mokrace u toku dana, kada mi je hidracija redovna. Posle jedne tablete energizera, prva mokraca promeni boju u neku nenormalnu zutu. Ne treba biti naucnik da bi shvatio da visak ode...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Mart 31, 2013, 09:01:46 posle podne »

Multivitaminski kompexi su za opste stanje organizma, ne da se dobija kick i snaga da bi se savladali novi kilogrami na bencu,ne kapiram sta treba da se desi u vasim zivotima po njihovom konzumiranju, zar nije bitno da ste zdravi pravi i da normalno trenirate ? Dajte te silne studije koje dokazuju da minerali i vitamini su nepotrebni za covekovo telo ,pa da svi ovde proucimo,ne samo price rekla kazala ,neki tamo novi kvazi strucnjaci.. I ako polemisemo bez vredjanja i ostalih stvari, nema potrebe za tim.nego normalna polemika,da naucimo nesto novo svi i da se druzimo ovde.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #15 poslato: Mart 31, 2013, 08:59:02 posle podne »

Suplementacija mutivitaminima je precenjena. Ne kazem da je besmislena, ali prica je prenaduvena. A naduvali su je ovi klin itersi. Ja koristim energizer vec 2 nedelje. Ne mogu da kazem da se nesto bitno promenilo u mom zivotu :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: Mart 31, 2013, 08:46:39 posle podne »

Kako god,gejner nemoj,uzmi whey. To bar da rascistimo. Sto se tice tvog pitanja za UH i kreatin,dnevni unos UH se ne odredjuje po tome da li uzimas kreatin ili ne,vec malo drugacije. Ali unosenje velikih kolicina uz kreatin izaziva navlacenje vode. To si verovatno cuo negde pa si zato pitao.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #13 poslato: Mart 31, 2013, 08:13:48 posle podne »

paaa...sta znam...verovatno si u pravu...u dilemi sam kako da korisno iskoristim nekih 4500..do 3.000 cu uzeti verovatno whey od Scitec-a i mozda je najpametnije da za ostatak dopunjavam ishranu...:D..ili da mozda uzmem neki gejner do 4500??

Uzmi slobodno natrolov energizer neces pogresiti, jer taj odnos minerala i vitamina sigurno neces uneti iz ishrane, jer je nasa ishrana jako osiromasena istim.. Sto bolji unos vitamina i minerala,optimizovani procesi u telu,pa samim tim i bolja iskoristljivost proteina i ostalih nutritijenata.. telo kvalitetnije radi.. Mnogo njih zaboravljaju na multivit komplexe i stede na tome,sto je jako pogresno.


Daaaaaj molim te, ne znam kako vam nije zao kad vidite da neko nema para da mu podvaljujete koje kakve energizere itd, od kojih nikakav efekat nece dobiti pola ce ispisati, za te pare moze da nakupuje povrca da se gusi u njemu, moj predlog da kupis whey i creatine ostalo ti ne treba ako si tanak sa parama..


Kako tebi nije zao da mu podvaljujes kreatin a decko nema para ? Pa ako decko nema para nece nijedan suplement uzeti nego uloziti u ishranu,ne razumem tvoj post. Ti mislis da multivt komplex je bacanje para, ok,to je tvoje misljenje,ja mislim da to nije bacanje para.. i po meni je to primarnije nego kesa kreatina.. I neka decko sam odluci mi smo ovde da razmenimo misljenja, i da ga posavetujemo, on ce da razmotrti sta mu je ciniti i to je to..bas ce da ustedi na hiljadu dinara kako da ne.

A to sto govoris da za hiljadu dinara nakupuje povrce smesna ti je izjava,jer ponovo ne moze uneti taj odnos multivitaminski koji ima u energizeru ili bilo kom komplexu jer je nase povrce osiromaseno.. Apropo takvoj tvojoj izjavi mogu mu reci ne uzimaj kreatin,jedi kilo i po teletine dnevno..itd ?
Ajde nemoj lupetati i mesati babe i zabe.. Od kr ce imati neki efekat a od ovog placebo efekat. Ne mogu da podnesem psihicki i fizicki kad procitam ovako nesto o vitaminima, imam na faxu biohemiju malo sam vise ucio o tako necemu, necu ulaziti u raspravu nije ovo moje misljenje kao sto kazes nego naucno tako da pij energizere kolko hoces, a na neletu je da odluci sta ce uzimati.. :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Mart 31, 2013, 07:12:40 posle podne »

paaa...sta znam...verovatno si u pravu...u dilemi sam kako da korisno iskoristim nekih 4500..do 3.000 cu uzeti verovatno whey od Scitec-a i mozda je najpametnije da za ostatak dopunjavam ishranu...:D..ili da mozda uzmem neki gejner do 4500??

Uzmi slobodno natrolov energizer neces pogresiti, jer taj odnos minerala i vitamina sigurno neces uneti iz ishrane, jer je nasa ishrana jako osiromasena istim.. Sto bolji unos vitamina i minerala,optimizovani procesi u telu,pa samim tim i bolja iskoristljivost proteina i ostalih nutritijenata.. telo kvalitetnije radi.. Mnogo njih zaboravljaju na multivit komplexe i stede na tome,sto je jako pogresno.


Daaaaaj molim te, ne znam kako vam nije zao kad vidite da neko nema para da mu podvaljujete koje kakve energizere itd, od kojih nikakav efekat nece dobiti pola ce ispisati, za te pare moze da nakupuje povrca da se gusi u njemu, moj predlog da kupis whey i creatine ostalo ti ne treba ako si tanak sa parama..


Kako tebi nije zao da mu podvaljujes kreatin a decko nema para ? Pa ako decko nema para nece nijedan suplement uzeti nego uloziti u ishranu,ne razumem tvoj post. Ti mislis da multivt komplex je bacanje para, ok,to je tvoje misljenje,ja mislim da to nije bacanje para.. i po meni je to primarnije nego kesa kreatina.. I neka decko sam odluci mi smo ovde da razmenimo misljenja, i da ga posavetujemo, on ce da razmotrti sta mu je ciniti i to je to..bas ce da ustedi na hiljadu dinara kako da ne.

A to sto govoris da za hiljadu dinara nakupuje povrce smesna ti je izjava,jer ponovo ne moze uneti taj odnos multivitaminski koji ima u energizeru ili bilo kom komplexu jer je nase povrce osiromaseno.. Apropo takvoj tvojoj izjavi mogu mu reci ne uzimaj kreatin,jedi kilo i po teletine dnevno..itd ?
« Poslednja izmena: Mart 31, 2013, 07:19:29 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #11 poslato: Mart 31, 2013, 06:33:59 posle podne »

paaa...sta znam...verovatno si u pravu...u dilemi sam kako da korisno iskoristim nekih 4500..do 3.000 cu uzeti verovatno whey od Scitec-a i mozda je najpametnije da za ostatak dopunjavam ishranu...:D..ili da mozda uzmem neki gejner do 4500??

Uzmi slobodno natrolov energizer neces pogresiti, jer taj odnos minerala i vitamina sigurno neces uneti iz ishrane, jer je nasa ishrana jako osiromasena istim.. Sto bolji unos vitamina i minerala,optimizovani procesi u telu,pa samim tim i bolja iskoristljivost proteina i ostalih nutritijenata.. telo kvalitetnije radi.. Mnogo njih zaboravljaju na multivit komplexe i stede na tome,sto je jako pogresno.


Daaaaaj molim te, ne znam kako vam nije zao kad vidite da neko nema para da mu podvaljujete koje kakve energizere itd, od kojih nikakav efekat nece dobiti pola ce ispisati, za te pare moze da nakupuje povrca da se gusi u njemu, moj predlog da kupis whey i creatine ostalo ti ne treba ako si tanak sa parama..
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.