TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:28:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 5 stvari koje morate znati o PWM-u  (Pročitano 9529 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: April 17, 2013, 01:42:21 posle podne »

i da imamo da priuštimo 100 g whey-a opet nema potrebe, to je totalno bezveze...

višak proteina takoĂ°e ide u salo, čisto da se ne zaboravi...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: April 17, 2013, 12:57:26 posle podne »

svi kao o boze a svi bi voleli da mozemo to nama da priustimo :) ja bi prvi pio :) ne mora sve da mi se iskoristi ali suplementi sluze za to, sto vise da pojacamo nasu ishranu. pa bolje i viska neka pijemo wheya nego da budemo u manjku :) ja garantujem da je to tacno, nevezano za koji brend suplemenata, da imamo svi da pijemo toliko mnogo bolje bi se napredovalo i to svi znamo! bar kada bi 3x dnevno imao: ujutru popodne i posle treninga to je 90g a ovako samo posle trenninga 30... i ishrana jos 100-120g bomba :D pa da vidim dal bi se neko javio sa ''stagniranjem'' :D
Ovde na snimku Roni stavlja 1oo grama Sinte u pwm,sto je previse za bilo kojeg naturalca
Sve je ok ako neko 3 puta dnevno ubaci whey,ali odjednom,cisto bacanje para
Sačuvana
DusanMilosevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40


it never get easier you just get stronger!

« Odgovor #12 poslato: April 17, 2013, 09:34:17 pre podne »

svi kao o boze a svi bi voleli da mozemo to nama da priustimo :) ja bi prvi pio :) ne mora sve da mi se iskoristi ali suplementi sluze za to, sto vise da pojacamo nasu ishranu. pa bolje i viska neka pijemo wheya nego da budemo u manjku :) ja garantujem da je to tacno, nevezano za koji brend suplemenata, da imamo svi da pijemo toliko mnogo bolje bi se napredovalo i to svi znamo! bar kada bi 3x dnevno imao: ujutru popodne i posle treninga to je 90g a ovako samo posle trenninga 30... i ishrana jos 100-120g bomba :D pa da vidim dal bi se neko javio sa ''stagniranjem'' :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: April 17, 2013, 09:17:24 pre podne »

Robert po obicaju uvek u toku  :)
...mada,bacam hejt na sejker...  :P
« Poslednja izmena: April 17, 2013, 09:20:40 pre podne od strane TwinSix » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: April 17, 2013, 07:11:51 pre podne »

To bi bilo ovo
http://www.youtube.com/watch?v=oMgpIxSHR2M
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #9 poslato: April 17, 2013, 07:03:08 pre podne »

Na jednom snimku Coleman stavlja oko 1oo grama whey-a,onog BSN u shaker...ja to slabo pratim,ali mi je to ostalo u secanju ...  :)
Pa Koleman i ostali misteri olimpije i stavljaju po 100gr proteina u pwm, ali ne treba njih uzeti za primer, jer su kao prvo na hemiji, pa mogu tu količinu proteina da iskoriste, a kao drugo oko njih radi tim "naučnika" koji im svaki pokret prate
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: April 16, 2013, 06:56:15 posle podne »

Na jednom snimku Coleman stavlja oko 1oo grama whey-a,onog BSN u shaker...ja to slabo pratim,ali mi je to ostalo u secanju ...  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: April 16, 2013, 04:17:43 posle podne »

kakve gluposti... 6 merica whey-a...  ne znam koliko je tačno merica ali uneti 100 g whey proteina ne znam kome je potrebno!
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #6 poslato: April 12, 2013, 09:28:31 posle podne »

Najgluplji način reklamiranja
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #5 poslato: April 12, 2013, 04:30:08 posle podne »

Znaci posle treninga odma 3 merice gore navedenog wheya a ako zelite da nastavite 'izgradnju' misica obavezno jos 3 merice nakon pola sata ali obavezno opet tog wheya hahahaha :) U suprotnom nista od misica :D
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #4 poslato: April 12, 2013, 04:07:38 posle podne »

http://chadwaterbury.com/the-truth-about-post-workout-nutrition/

Ima li ovo ikakve logike ? Ja ne bih bas rekao

Svidja mi se kako nonsalantno ubace link za kupovinu njihovog proteina.

Citat
CW: So what’s the best approach to post-workout nutrition?

Ori: If your goal is to burn fat and build muscle, you must take advantage of the post-exercise window of opportunity. Avoid feeding for 30-60 minutes after training, and then have 40-60 grams of whey protein with no sugar added for recovery. Three scoops of Warrior Whey is ideal at this time. To further enhance muscle build up, have a second recovery meal – same amount of whey protein – about 60 minutes later.

Citat
Ori’s Post-Workout Protocol for Fat Loss and Muscle Growth
30-60 minutes after exercise: 3 scoops of Warrior Whey in water.
60 minutes later (for maximize muscle growth): 3 scoops of Warrior Whey in water.

Obavezno posle trening odmah otrcati do svlacionice (ne dao bog da propustite anabolicki prozor)i popiti 3 merice Warrior Whey-a, a posle pola sata jos 3, ima da rastete k'o kvasac,
« Poslednja izmena: April 12, 2013, 04:09:34 posle podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #3 poslato: April 10, 2013, 06:54:00 posle podne »

http://chadwaterbury.com/the-truth-about-post-workout-nutrition/

Ima li ovo ikakve logike ? Ja ne bih bas rekao
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #2 poslato: April 10, 2013, 04:56:26 posle podne »

Dodajte vašem PWM-u i 6 do 40g esencijalnih amino kiselina(EAA), kako bi ste povećali resintezu proteina i ugljenih hidrata nakon treninga. Istraživanja ukazuju na to da uzimanje 40g EAA prebacuje telo iz stanja katabolizma u stanje anabolizma. Aerobni sportisti treba da imaju na umu i to da EAA poboljšavaju obnovu glikogena u mišićima, što je za njih od posebne važnosti.

koje EAA predlazete???
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2013, 09:07:23 pre podne »

5 stvari koje morate znati o PWM-u
*PWM - šejk nakon treninga



Upravo ste završili trening na kome ste pružili maksimum – to znači da ste sada spremni da namirite ogromne nutritivne potrebe svog tela i započnete oporavak. No, koje ćete nutrijente koristiti i u kom odnosu? Da li će to biti ugljeni hidrati + proteini, samo ugljeni hidrati, protein + kreatin, grčku detelinu + kreatin, proteine+ugljene hidrate+kreatin... ili?

PWM je isto tako bitan kao i suplementacija neposredno pre treninga. Nedavna istraživanja ukazuju na važnost 5 sledećih tačaka kada je upitanju PWM:

optimalni odnos ugljenih hidrata i proteina,
razlike izmeĂ°u proteina poreklom iz mleka i vrednost korišćenja wheya pre kazeina,
najveće koristi dodavanja kreatina,
razlozi zbog koji treba dodati EAA(esencijalne amino kiseline) PWM-u,
idealne preporuke ugljenih hidrata/proteina za sportista aerobne izdržljivosti.

Obratite pažnju na ove naučno ispitane smernice i obezbedite sebi najbolje kroz nutritivni program.

1) Izvucite najveći napredak u snazi i izgledu tela tako što ćete nakon treninga koristiti PWM sa optimalnim odnosom ugljenih hidrata i proteina prema vašim ciljevima. Konzervativni pristup PWM-u propagira 3:1 ili 4:1 odnos u.h. I proteina u roku od 30 min nakon treninga. U prevodu, ovo znači 1.2 – 1.5g/kg prostih ugljenih hidrata(dekstroza, sukroza i sl.) i 0.3 – 0.5g/kg kvalitetnog proteina koji sadrži sve esencijalne amino kiseline.

Odnos 2:1 ili 1:1 ukazuje da daje najbolje rezultate u snazi i hipertrofiji kod anaerobnih sportista. Nekoliko studija se bavi poreĂ°enjem benificija PWM u zavisnosti od odnosa ugljenih hidrata i proteina bez uzimanja u obzir i ostalih promenljivih poput dodavanja kreatina PWM-u, ali postoje podaci koji podržavaju odnos 2:1 i 1:1. Jedna studija pokazala je da je odnos 1:1 mnogo efikasniji u hipertrofiji(kako brzo, tako i sporo kontraktilnih mišićnih vlakana) nego li kada se koriste ugljeni hidrati ili proteini pojedinačno.

Univerzalni zaključak ovih studija, kada je reč o treninzima sa velikim opterećenjem, bio je da kombinacija ugljenih hidrata(50-75g) i proteina(20-75g) daje veći porast čiste mišićne mase i smanjuje procenat telesnih masti. Ovde ne možete pogrešiti, a čekajte samo kada ovoj kombinaciji dodamo i kreatin.

Druga studija bavila se je mnogo dramatičnijim odnosom od 1:1. Tačnije, ispitivala je odnos 10g proteina, 8g ugljenih hidrata i 3g masti. Naučnici su kod test grupe otkrili čak tri puta veću sintezu proteina u mišićima nogu i 12% veću sintezu u celom telu. Aerobni sportisti moraju obrati pažnju i na to da je grupa zabeležila čak 30% veću iskoristljivost glukoze u nožnim mišićima i 44% veću na nivou celog tela.

2) Dajte prednost whey proteinu u odnosu na kazein, zbog bržeg varenja. Nakon konzumacije, whey protein omogućava veći skok u sintezi proteina, dok kazein otpušta svoje amino kiseline mnogo sporije – što nije pogodno kada želite da što brže nahranite mišiće nakon treninga.
Whey je bolji izbor i zbog njegove podrške imunom sistemu i antioksidativnim svojstvima. Još jedan plus mu je i to što se može u potpunosti očistiti od laktoze, za sve one koji su netolerantni. Dakle, koristite whey za maksimalnu hipertrofiju mišića.

3) Dodajte kreatin vašem PWM-u, radi još veće hipertrofije i snage. Dve studije bavile su se proučavanjem PWM-a "kreatin + 1:1 ugljeni hidrati:proteini" i poredili ga sa klasičnim PWM-om bez kreatina. Obe su zabeležile bolje rezultate u dobijanju čiste telesne mase(LBM), hipertrofiji i 1RM(jedno ponavljanje sa maksimalnom težinom) kod PWM-a sa kreatinom u odnosu na onaj bez.

Ove studije bavile su se poreĂ°enjem rezultata u grupama koje su koristile protein/ugljeni hidrati/kreatin kombinaciju sa onim koje su koristile samo ugljene hidrate ili samo proteine. Bitno je istaći to da nije bilo razlike u rezultatima grupa koje su koristile samo u.h i samo proteine, što ukazuje na to koliko je zapravo bitno da se ova dva nutrijenta kombinuju, a za najbolje rezultate im se dodaje i kreatin.

4) Dodajte vašem PWM-u i 6 do 40g esencijalnih amino kiselina(EAA), kako bi ste povećali resintezu proteina i ugljenih hidrata nakon treninga. Istraživanja ukazuju na to da uzimanje 40g EAA prebacuje telo iz stanja katabolizma u stanje anabolizma. Aerobni sportisti treba da imaju na umu i to da EAA poboljšavaju obnovu glikogena u mišićima, što je za njih od posebne važnosti.


5) Za maksimalnu obnovu energije i oporavak, nakon aerobnih treninga najbolje je uzeti suplementaciju sa ugljenim hidratima i proteinima u odnosu 4:1 ili 3:1. Naravno, dodajte EAA radi maksimiziranja pomenutih efekata.


Izvor: www.charlespoliquin.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.