TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397262 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 02, 2024, 08:43:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NO Reaktor posle kreatina,savet ?  (Pročitano 4939 puta)
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #24 poslato: April 11, 2013, 08:35:24 pre podne »

Za hiperhidrataciju treba uneti mnogo vise od 2 litra vode, i ne desava se tako cesto na svu srecu ( najcesce nastaje kod maratonaca ), ali sam je pomenula zato sto moze biti veliki problem. Ukratko, kada se celije napune vodom u kratkom vremensom periodu, one povlace natrijum iz krvi pa u serumu ostane manjak natrijuma, koji, kad padne ispod odredjenih vrednosti, zajedno sa oticanjem tkiva daje manifestacije koje mogu biti opasne po zivot.
Nece biti problema dok god se voda unosi ravnomerno u toku dana pa se trudi da to postizes.

Hvala na pojasnjenju.
Siguran sam bio da voda nije uzrocnik, ocigledno nesto trigeruje elektrolite al se nisam dublje time bavio :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #23 poslato: April 11, 2013, 12:59:02 pre podne »

Za hiperhidrataciju treba uneti mnogo vise od 2 litra vode, i ne desava se tako cesto na svu srecu ( najcesce nastaje kod maratonaca ), ali sam je pomenula zato sto moze biti veliki problem. Ukratko, kada se celije napune vodom u kratkom vremensom periodu, one povlace natrijum iz krvi pa u serumu ostane manjak natrijuma, koji, kad padne ispod odredjenih vrednosti, zajedno sa oticanjem tkiva daje manifestacije koje mogu biti opasne po zivot.
Nece biti problema dok god se voda unosi ravnomerno u toku dana pa se trudi da to postizes.
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #22 poslato: April 10, 2013, 03:35:44 posle podne »

Upravo to mi se i desavalo,  :),kad slabo pijem vodu u toku dana ,gledam da to uvece nadoknadim,pa za sat vremena ispijem i po 2 litra
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #21 poslato: April 10, 2013, 01:13:52 posle podne »

Ok,znaci ipak je najbolje da se drzim na ovih 3l dnevno ;)

I to je individualno, ali istestiraj najbollje..sve dok ne trcis non stop u WC znaci da je ok ;)
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #20 poslato: April 10, 2013, 01:03:20 posle podne »

Ok,znaci ipak je najbolje da se drzim na ovih 3l dnevno ;)
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #19 poslato: April 10, 2013, 08:53:56 pre podne »

I mene zanima pojam hiperhidratacije,kako je uopste moguce da organizam dehidrira ako pijemo previse vode?  :-[


Ako bi poceo da se doslovno nalivas vodom, u zavisnosti od nivoa elektrolita i jos nekih parametara zadrzao bi odredjenu kolicinu vode, ali sve preko te mere mora biti izbaceno iz organizma. Bubrezi pojacano rade, sa viskom vode odlazi i natrijum sto izaziva pad istog, sto ce dalje rezultovati jos nizim nivoom vode u telu.

Sto se hiperhidrataciji tice, cini mi se da je to moguce jedino unosom elektrolita, sto nije moguce ispijanjem vode..nisam expert, pa ne mogu tvrditi, ali mi nije jasan takav scenario.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: April 10, 2013, 08:46:01 pre podne »

I mene zanima pojam hiperhidratacije,kako je uopste moguce da organizam dehidrira ako pijemo previse vode?  :-[


Nemoj se time opterećivati... jako teško ćeš doći do hiperhidratacije... 80% ljudi ne pije dovoljnu količinu vode.

Jednostavno, ako ne unosiš dovoljno tečnosti u organizam on je zadržava - jer mu je potrebna voda za sve telesne funkcije. I to je taj "naduveni" izgled.. čim počneš da piješ više vode - višak vode odlazi ... 
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #17 poslato: April 09, 2013, 07:22:16 posle podne »

I mene zanima pojam hiperhidratacije,kako je uopste moguce da organizam dehidrira ako pijemo previse vode?  :-[
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #16 poslato: April 09, 2013, 11:26:29 pre podne »

Bojane, imaš li iskustva sa različitim čajevima koji vrlo uspešno izbacuju višak vode iz organizma?
Naravno, zeleni i crni caj sam takodje koristio, uz pomenute kolicine vode..jednom prilikom nisam mogao koristiti caj(tih dana mi je zeludac bio u neredovnom stanju) pa sam testirao pomenute kolicine vode i bez caja i rezultati su bili korektni.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: April 09, 2013, 11:23:18 pre podne »

Bojane, imaš li iskustva sa različitim čajevima koji vrlo uspešno izbacuju višak vode iz organizma?
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #14 poslato: April 09, 2013, 08:43:36 pre podne »

3 litra vode nije mnogo, normalno je da se popije toliko u toku dana ( 2 - 3 l ), mada, kad se vezba i u toku leta moze i vise. Ali, treba to unositi ravnomerno u toku dana, nije dobro uneti odjednom veliku kolicinu vode jer mozes napraviti hiperhidrataciju organizma.
Da li mozete da pojasnite proces hiperhidratacije iz strucnog ugla?
Kada sam radio praznjenje za takmicenje, najbolji diuretik mi je bila voda..recimo oko 10l vode na dan, i svakim danom sam bivao sve dehidriraniji.
Ako bude potrebno, potrazicu i neki strucniji tekst da pojasnim proces sta se desava u tom slucaju.
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #13 poslato: April 09, 2013, 08:40:52 pre podne »



Kako to mislis diuretik,pio sam oko 3 l vode dnevno,mislim da to nije previse...

neko mi je menjao poruku!

Pisalo je uredno da previse vode moze biti diureticno, govorim o velikim kolicinama >5l, ne treba se na silu nalivati jer ce efekat biti takav da ce telo dehidrirati.
3l vode je sasvim u redu
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #12 poslato: April 09, 2013, 01:17:28 pre podne »

3 litra vode nije mnogo, normalno je da se popije toliko u toku dana ( 2 - 3 l ), mada, kad se vezba i u toku leta moze i vise. Ali, treba to unositi ravnomerno u toku dana, nije dobro uneti odjednom veliku kolicinu vode jer mozes napraviti hiperhidrataciju organizma.
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #11 poslato: April 08, 2013, 07:09:21 posle podne »

Mislim da oko 3 l vode nije mnogo ,neki piju i po 5,predomislio sam se ,pa sam kupio Labradin Crealin,nastavicu sa jos jednom kutijom od 500 gr umesto No,pa cu tu da stanem i videcu da li je do kreatina...probacu bez pauziranja sa 5-10 gr
Da li mislite da sam pravio gresku sto recimo u danima kad ne stignem da preko dana popijem dovoljno vode,to uvece nadoknadim za nekih sat vremena pa ispijem i po 2 l vode za tako kratko vreme,pa mozda na neki nacin naglo izbacim kreatin iz sebe,obicno sam to radio posle treninga?

« Poslednja izmena: April 08, 2013, 07:18:35 posle podne od strane Alpha » Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #10 poslato: April 08, 2013, 09:24:13 pre podne »



Kako to mislis diuretik,pio sam oko 3 l vode dnevno,mislim da to nije previse...
« Poslednja izmena: April 08, 2013, 07:05:59 posle podne od strane Alpha » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 17 upita.