TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:08:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ergogeni efekat  (Pročitano 3904 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Septembar 05, 2013, 10:00:44 pre podne »

Do 200mg kofeina pre treninga je sasvim dovoljno u bilo kom obliku.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: April 07, 2013, 12:27:42 pre podne »

Nije potrebno sad posebno pojašnjavanje, uglavnom znam dejstva suplemenata koja izazivaju ovaj efekat. Jedino me zanima, koji je najbolji oblik unošenja kofeina? ViĂ°ao sam tablete koje imaju oko 200mg kofeina, kafa(turska) ima oko 115mg, a čuo sam da su ljudi uzimali neki kofein u prahu inače prah u prodaji nigde nisam video.

Ne znam gde se moze pronaci kofein u prahu, i da li ga ima u slobodnoj prodaji. Kako god, ja bi se, u ovom slucaju, izmedju praha i tableta, ipak odlucila za tablete. E sad, ni one nisu za koriscenje na duge staze zato sto ti vremenom treba veca doza da osetis da radi. Ako uzimas tablete kofeina, a ne pijes kafu, mislim da treba krenuti od najmanjih doza, od 100 mg, da vidis kako ce organizam reagovati.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: April 06, 2013, 08:23:03 pre podne »

Moj savet je da probaš guaranu, imamo natrolovu guaranu u kapsulama, takoĂ°e od "home" varijanti crni ili zeleni čaj.

Kofein u tabletama je ok, to je za one koji ne konzumiraju kafu uopšte i kojima treba taj dodatni podsticaj. 

Ne treba preterivati sa kofeinom, to "maskiranje" umora i nije tako dobro - pametnije je slušati svoje telo i malo smanjiti dozu kofeina. A prevelike doze kofeina dovode do dehidratacije, lupanja srca, nesanice itd.
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #3 poslato: April 06, 2013, 07:21:58 pre podne »

Nije potrebno sad posebno pojašnjavanje, uglavnom znam dejstva suplemenata koja izazivaju ovaj efekat. Jedino me zanima, koji je najbolji oblik unošenja kofeina? ViĂ°ao sam tablete koje imaju oko 200mg kofeina, kafa(turska) ima oko 115mg, a čuo sam da su ljudi uzimali neki kofein u prahu inače prah u prodaji nigde nisam video.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: April 05, 2013, 11:27:04 posle podne »

Ergogene supstance su one koje povecavaju kapacitet za fizicki ili mentalni rad ( kao sto si i sam rekao, poboljsavaju performanse ). Ugljeni hidrati, kofein, kreatin, karnitin su supstance koje imaju ergogeni efekat a koje su na listi dozvljenih. Imaju razlicite mehanizme delovanja, ali kao krajnji rezultat je povecanje izdrzljivosti, snage...Da li te zanima neki posebno?
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #1 poslato: April 05, 2013, 09:49:17 posle podne »

Evo, interesuje me šta je zapravo i kako "radi" ovaj efekat. Spominje se često, zapravo znam koji ga suplementi podstiču, da povećava sportske performanse... ali nigde nema opširnije definicije.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.197 sekundi sa 17 upita.