TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397192 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 28, 2024, 08:33:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsavljenje  (Pročitano 14417 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #30 poslato: April 11, 2013, 12:04:25 pre podne »

Imam par pitanja i nadam se da ćete mi pomoći :)
Prošle godine sam 3 puta nedeljno isla na body attack. Treninzi su kasnije postali pon.kardio,sre.udaranje u džak i trčanje 7 krugova na fudbalskom terenu,a pet.tegovi. Kile su se odlično smanjivale,posebno u periodu od 3 ned. kada sam pila pilulu l-karnitina pola sata pre treninga. Imala sam 64kg i super sam se osećala. Ne treniram već 6meseci i dobila sam dosta na kilazi. Sada imam 71kg,visoka sam 176cm. Danas sam bila u teretani,trčala sam 12 min na traci bez nagiba(duze ne mogu) i radila vežbe za noge,ruke,ledja i trbusnjake.
Ishranu pokušavam da regulisem,jedem sveže povrće,voće,meso,jaja... Problem je što zelim da se vratim na 64kg,a konstantno se gojim. Treba mi savet vezan za vežbe,učestalost vežbanja,ishranu i kada je vreme da počnem ponovo da koristim sagorevac. Naravno,imam pojas za spasavanje,masne naslage oko nadlaktica,butina i naravno-guza raste :(

Pozdrav Mia,

malo si nam podataka napisala o ishrani da bismo videli sta treba menjati. Najbolje je da napises kako se trenutno hranis, koliko cesto i sta jedes, tako cemo videti gde je problem.

Mislim da treba da sacekas jos malo sa L karnitinom, dok se malo vratis u trening i sredis ishranu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #29 poslato: April 10, 2013, 11:57:59 posle podne »

Super ste svi,saveti oko klope vrh,jedino sto mrzim ribu,muka mi kad je jedem,generalno morska hrana,al nije frka,za lepotu sve, voce ok,prepodne. A meso sme samo belo pilece ili sme kuvana teletina,ili junetina? Npr 1 obrok moze biti kuvana teletina i krompir kuvan i salata? Ako sme,koja kolicina otprilike. Ostalo sam razumela.

Kao sto je rekao Twin, mozes sve da jedes ( naravno, izbegavaj bas masno meso ). I ne mora samo kuvano, moze na rostilju, ili u rerni. Ona dijeta koju si napisala je bila jako monotona, pa sam pomislila da je to samo deo, ishrana treba da bude raznovrsnija.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #28 poslato: April 10, 2013, 06:26:05 posle podne »

Super ste svi,saveti oko klope vrh,jedino sto mrzim ribu,muka mi kad je jedem,generalno morska hrana,al nije frka,za lepotu sve, voce ok,prepodne. A meso sme samo belo pilece ili sme kuvana teletina,ili junetina? Npr 1 obrok moze biti kuvana teletina i krompir kuvan i salata? Ako sme,koja kolicina otprilike. Ostalo sam razumela.
Ja ti preporucujem sve vrste nepreradjenog mesa,tj. da nisu preradjevine tipa kobasice,salame,koliko god da su od ''renomiranih'' proizvodjaca...jedem i jagnjece,i svinsko,samo umereno, oko 2oo grama po porciji. Uz gomilu salate. Ja nisam bas ljubitelj kuvanog mesa,vec ga pecem u konvecionalnoj pecnici,bez dodataka masti li necega.  :)
Sačuvana
MiaPlavusa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #27 poslato: April 10, 2013, 05:37:24 posle podne »

Imam par pitanja i nadam se da ćete mi pomoći :)
Prošle godine sam 3 puta nedeljno isla na body attack. Treninzi su kasnije postali pon.kardio,sre.udaranje u džak i trčanje 7 krugova na fudbalskom terenu,a pet.tegovi. Kile su se odlično smanjivale,posebno u periodu od 3 ned. kada sam pila pilulu l-karnitina pola sata pre treninga. Imala sam 64kg i super sam se osećala. Ne treniram već 6meseci i dobila sam dosta na kilazi. Sada imam 71kg,visoka sam 176cm. Danas sam bila u teretani,trčala sam 12 min na traci bez nagiba(duze ne mogu) i radila vežbe za noge,ruke,ledja i trbusnjake.
Ishranu pokušavam da regulisem,jedem sveže povrće,voće,meso,jaja... Problem je što zelim da se vratim na 64kg,a konstantno se gojim. Treba mi savet vezan za vežbe,učestalost vežbanja,ishranu i kada je vreme da počnem ponovo da koristim sagorevac. Naravno,imam pojas za spasavanje,masne naslage oko nadlaktica,butina i naravno-guza raste :(
Sačuvana
SofijaSoke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #26 poslato: April 10, 2013, 04:28:44 posle podne »

Super ste svi,saveti oko klope vrh,jedino sto mrzim ribu,muka mi kad je jedem,generalno morska hrana,al nije frka,za lepotu sve, voce ok,prepodne. A meso sme samo belo pilece ili sme kuvana teletina,ili junetina? Npr 1 obrok moze biti kuvana teletina i krompir kuvan i salata? Ako sme,koja kolicina otprilike. Ostalo sam razumela.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #25 poslato: April 10, 2013, 12:50:59 posle podne »

kad smo već kod voća, preporuka za limun i grejp kad je mršavljenje u pitanju :) 

grejp utiče povoljno na insulinsku rezistenciju i smanjuje apetit

Topla preporuka, mada se na dijeti vrlo brzo utvrdi kako ni limin, a posebno ne grejp, ne utole zelju za vocem :D
Slazem seee!!!  :D
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #24 poslato: April 10, 2013, 12:35:33 posle podne »

kad smo već kod voća, preporuka za limun i grejp kad je mršavljenje u pitanju :)  

grejp utiče povoljno na insulinsku rezistenciju i smanjuje apetit

Topla preporuka, mada se na dijeti vrlo brzo utvrdi kako ni limin, a posebno ne grejp, ne utole zelju za vocem :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: April 10, 2013, 12:33:03 posle podne »

kad smo već kod voća, preporuka za limun i grejp kad je mršavljenje u pitanju :) 

grejp utiče povoljno na insulinsku rezistenciju i smanjuje apetit
Sačuvana
bojanlepojevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #22 poslato: April 10, 2013, 09:08:52 pre podne »

hvala Pedja,
pa ja ne znam,kontam da uzmem muslija dovoljno za 100 gr jogurta,suv ne mogu da jedem. Pocela sam da smanjujem klopu i pripremam se za dijetu i trening. Imam nenormalan apetit,volim slatko jako. Od pon.uzimam Dyma Burn i dijetu i trening. Kazi mi sta mislis o corny cokoladicama,tj.nisu cokoladice,nego nekn bonžite,taj neki fazon,dal sme nekad u krizi to? Ili med. . . :/

ako unosis dovoljno uh, te krize ce vremenom biti sve manje.
odredi sebi jednu uzinu nedeljno da ti bude nesto slatko, da ne bi naglo prekinula unos secera, na koji si ocigledno navucena. bolje i za tu jednu uzinu da uzmes snikers, lupam, eto jednom nedeljno, nego da dozvolis sebi cesto te "zdrave cokoladice" sa zitaricama, fun&fit i ta sranja..jer ce posle biti bored&fat :D
kao prvu uzinu uzmi neku vocku i uzivaj u njoj, izvuci sav secer iz nje :D

I nemoj ovo shvatiti kao poziv, da kad god ti padne secer, ti udaris po vocu. Voce je zdravo zbog vitamina, ali pored istih poseduje i secere o kojima moras voditi racuna u dijeti. Ako mi se bas jede voce, ja biram da to uvek bude posle treninga, naravno, ne svakog.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: April 10, 2013, 08:53:09 pre podne »

Na prvi pogled - forsiranje tune, ako je tuna sveža onda još i ok ali konzerviranu tunu jesti svaki dan nikako nije dobro.  Ishrana bi bila vrlo jednolična da se ovako hraniš svaki dan.

Što se tiče ribe menjaj - oslić, skuša, tuna, som, pastrmka, losos.... najmanje jedi tunu iz konzerve.
Pirinač je super, ali ponekad ga menjaj za krompir, grašak.... kao prilog uz meso.

Pileće belo meso je na mestu, možeš ponekad i ćureće.  Kuvana jaja , posni sir su dobri izvori proteina.

Salate možeš u neograničenim količinama, najbolje sveže, a možeš ubaciti i bareno povrće - brokoli, karfiol...

Voće eventualno ujutru, izmeĂ°u obroka.
Za doručak ponekad napravi kajganu sa integralnim hlebom. Mlečni proizvodi umereno, ne mora sa 0% masti, može i sa 1,6% nije strašno
Sačuvana
SofijaSoke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #20 poslato: April 10, 2013, 07:30:12 pre podne »

ne da ne mogu bez cokolada,al nije to sad,to je tako ceo zivot,samo sto sad me to goji,valjda godine :') moram to da batalim,kad sam glupe cigare i to cu!
Sačuvana
Tachka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #19 poslato: April 09, 2013, 09:12:57 posle podne »

hvala Pedja,
pa ja ne znam,kontam da uzmem muslija dovoljno za 100 gr jogurta,suv ne mogu da jedem. Pocela sam da smanjujem klopu i pripremam se za dijetu i trening. Imam nenormalan apetit,volim slatko jako. Od pon.uzimam Dyma Burn i dijetu i trening. Kazi mi sta mislis o corny cokoladicama,tj.nisu cokoladice,nego nekn bonžite,taj neki fazon,dal sme nekad u krizi to? Ili med. . . :/

ako unosis dovoljno uh, te krize ce vremenom biti sve manje.
odredi sebi jednu uzinu nedeljno da ti bude nesto slatko, da ne bi naglo prekinula unos secera, na koji si ocigledno navucena. bolje i za tu jednu uzinu da uzmes snikers, lupam, eto jednom nedeljno, nego da dozvolis sebi cesto te "zdrave cokoladice" sa zitaricama, fun&fit i ta sranja..jer ce posle biti bored&fat :D
kao prvu uzinu uzmi neku vocku i uzivaj u njoj, izvuci sav secer iz nje :D
btw, taj corny je previse ukusan ali nikako ti ne treba..mislim, da se ne zavaravas kako je "manje zlo" od neke druge cokoladice..sva ta sranja su previse ukusna jer trpaju kilo secera unutra..
Sačuvana
oh yes, I have to find my path
no less, walk on earth, water, and fire
the elements compose a magnum opus
my modus operandi is amalgam
Tachka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #18 poslato: April 09, 2013, 09:10:54 posle podne »

hvala Pedja,
pa ja ne znam,kontam da uzmem muslija dovoljno za 100 gr jogurta,suv ne mogu da jedem. Pocela sam da smanjujem klopu i pripremam se za dijetu i trening. Imam nenormalan apetit,volim slatko jako. Od pon.uzimam Dyma Burn i dijetu i trening. Kazi mi sta mislis o corny cokoladicama,tj.nisu cokoladice,nego nekn bonžite,taj neki fazon,dal sme nekad u krizi to? Ili med. . . :/

ako unosis dovoljno uh, te krize ce vremenom biti sve manje.
odredi sebi jednu uzinu nedeljno da ti bude nesto slatko, da ne bi naglo prekinula unos secera, na koji si ocigledno navucena. bolje i za tu jednu uzinu da uzmes snikers, lupam, eto jednom nedeljno, nego da dozvolis sebi cesto te "zdrave cokoladice" sa zitaricama, fun&fit i ta sranja..jer ce posle biti bored&fat :D
kao prvu uzinu uzmi neku vocku i uzivaj u njoj, izvuci sav secer iz nje :D
Sačuvana
oh yes, I have to find my path
no less, walk on earth, water, and fire
the elements compose a magnum opus
my modus operandi is amalgam
SofijaSoke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #17 poslato: April 09, 2013, 07:24:18 posle podne »

hvala Pedja,
pa ja ne znam,kontam da uzmem muslija dovoljno za 100 gr jogurta,suv ne mogu da jedem. Pocela sam da smanjujem klopu i pripremam se za dijetu i trening. Imam nenormalan apetit,volim slatko jako. Od pon.uzimam Dyma Burn i dijetu i trening. Kazi mi sta mislis o corny cokoladicama,tj.nisu cokoladice,nego nekn bonžite,taj neki fazon,dal sme nekad u krizi to? Ili med. . . :/
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: April 09, 2013, 01:46:41 posle podne »

napisala sad dijetu dole, za dorucak musli sa sokom bez secera ili jogurtom sa 0%masti(100gr), drugi obrok 1 tuna i 75 gr pirinca i salata,treci obrok 120 gr pilece belo meso plus salata,plus šaka badema,cetvrti obrok pola tune plus salata i 50 gr pirinca i peti obrok tj.vecera posni sir 100 gr,ili 3 cela kuvana jaja. S tim sto u drugom obroku smanjujem dozu pirinca svaki dan na pola,znaci 1 dan 75gr,drugi 35gr,treci nista,pa opet 75 gr. To je neka dijeta,za pocetak,dok smrsam,posle bi to odrzavala slicnom ishranom.

Nemoj cela jaja uveche,samo ujutru, ovo ostalo sto si navela lici na ok rotaciju (mada tu nema suma sumaru i do 100 gr UH u danima punjenja, nisi rekla koliko muslija unosis a i ne valja svaki musli) , s tim sto bi ja tu tunjevinu u vecernjim satima ubacio, a preko dana kvalitetno meso. uvece se drzi tunjevine i belanaca i posnog sira. Bar da ti je 150 gr UH u danima punjenja, a ovo ostalo 50-100 gr UH, ne pirinca nego UH.. ovako ces biti bezvoljna jako.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.