TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 03:48:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Najbolji termin za kardio trening  (Pročitano 7122 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: April 03, 2013, 03:34:09 posle podne »

bilo kako bilo, bcaa i glutamin oko kardio treninga su itekako dobrodošli - ako se već plašite katabolizma.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: April 03, 2013, 03:29:40 posle podne »

Tu se vec vodi debata kada je efekat cardia najjaci. I nakon nocnog sna postoji velika sansa da udjes u katabolizam. A s druge strane,veca je potrosnja kalorija kada se radi cardio nakon tegova. Msm,ja ne praktikujem ni jedno ni drugo,ali sam citao za i protiv i jednog i drugog.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #1 poslato: April 03, 2013, 03:09:02 posle podne »

A ukoliko ne mogu da idem ujutru na kardio,vec ga uradim nakon treninga sa tegovima,negde oko 5,6popodne? kao sto ga godinama i radim,da li ce kombinacija koju sam napisao biti dovoljna? pr: dorucak:ovsene,protein  uzina:bademi,lesnik   rucak oko 15h:povrce sa mesom(crvenim ili belim) , oko 17h:pre treninga merica bcaa,merica u toku treninga,kardio nakon tegova i nakon kardija merica proteina, po dolasku kuci posni sir i kao vecera negde oko 21h jaja ili tunjevina sa salatom?!

1. Opšte je poznata stvar da je nakon noćnog sna, dakle ujutru, nivo glikogena u organizmu najniži, što čini efekat kardio treninga najvećim. Dakle, zbog niskog nivoa glikogena topljenje masti počinje (mnogo) ranije nego kod cardio treninga u toku dana

2. Ekekat cardio treninga nije SAMO u topljenju masti za vreme treninga, već u (drastično) ubrzanom metabolizmu nakon cardio treninga u dugom vremenskom trajanju i do 12h.

Mislim da su ova dva razloga u potpunosti objašnjavaju zašto cardio treda raditi odmah nakon jutarnjeg pranja zuba.

Baj d vej, mislim da cardio trening u produžetku treninga snage nije dobra ideja, jer postoji povećani rizik od katabolizma mišića.
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 03:13:43 posle podne od strane bbjelica » Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.