TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:23:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 237604 puta)
Jovan86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #503 poslato: April 01, 2013, 07:38:24 posle podne »

Aha ok,onda cu takav raspored da napravim. bcaa(sni bcaa blast 1kg) cu piti 2 merice dnevno kao sto velika vecina kaze,prvu mericu  cu piti pre treninga,a drugu mericu posle tegova a pre kardija,kao sto si  napisao. I meni se to korektno cini . A u danima kada ne treniram ista doza proteina i bcaa ili smanjena?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #502 poslato: April 01, 2013, 07:08:08 posle podne »

A ukoliko ne mogu da idem ujutru na kardio,vec ga uradim nakon treninga sa tegovima,negde oko 5,6popodne? kao sto ga godinama i radim,da li ce kombinacija koju sam napisao biti dovoljna? pr: dorucak:ovsene,protein  uzina:bademi,lesnik   rucak oko 15h:povrce sa mesom(crvenim ili belim) , oko 17h:pre treninga merica bcaa,merica u toku treninga,kardio nakon tegova i nakon kardija merica proteina, po dolasku kuci posni sir i kao vecera negde oko 21h jaja ili tunjevina sa salatom?!

Posle tegova popi bcaa,pa posle kardia whey, koliko planiras bcaa da uzimas ? I rotiraj zadnja dva obroka ,ne treba ti posni sir posle treninga, nego  nesto brze, piletina/riba ili eventualno jaja, ostali obroci su korektni, samo ne razumem sto ne ides sa hidratima pre treninga ?
Sačuvana
Jovan86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #501 poslato: April 01, 2013, 04:59:03 posle podne »

A ukoliko ne mogu da idem ujutru na kardio,vec ga uradim nakon treninga sa tegovima,negde oko 5,6popodne? kao sto ga godinama i radim,da li ce kombinacija koju sam napisao biti dovoljna? pr: dorucak:ovsene,protein  uzina:bademi,lesnik   rucak oko 15h:povrce sa mesom(crvenim ili belim) , oko 17h:pre treninga merica bcaa,merica u toku treninga,kardio nakon tegova i nakon kardija merica proteina, po dolasku kuci posni sir i kao vecera negde oko 21h jaja ili tunjevina sa salatom?!
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #500 poslato: April 01, 2013, 04:52:55 posle podne »

Bolje ga je uzimati mnogo i često nego malo i nikad :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #499 poslato: April 01, 2013, 04:38:53 posle podne »

Pozdrav svima! Imam 27g,u teretani treniram 5 godina u kontinuitetu,ali nemam iskustva sa suplementima,jedino sto sam do sada popio bilo je pola pakovanja 'Storm-a',pre 3 godine. Visok sam 188cm,tezak 95kg,zeleo bih da poradim na definiciji,i zeleo bih da vas pitam da li cu napraviti dobar izbor ukoliko uzmem: SNI bcaa blast 1kg i Dymatize elite whey 4.5kg ? Protein bih koristio jednu mericu ujutru i jednu posle treninga,a bcaa jednu pre i jednu posle treninga. Ishranu cu naravno korigovati na nacin kako je ovde u mnogim tekstovima objasnjeno.
To je ok. Ja bih licno koristio bcaa jednu dozu pre treninga i jednu u toku treninga. Ali moze i ovako kao sto si ti zamislio

TOPLJENJE TELESNIH MASTI - DEFINICIJA:

- ujutru pre posla kardio 35-40 min
- pre kardia L-Karnitin
- posle kardia whey dve mere, 10 g glutamina

- popodne teretana 45-50 min
- posle teretane whey dve mere, 10 g glutamina


Zasto bi koristio whey posle kardija ? Posle kardija ujutru treba da ima kvalitetan dorucak.

Zato što mišići nisu dobili protein cele noći. Whey se koristi ujutru bez obzira na kardio.

Za doručak se slažem. Ali to jedno drugo ne isključuje.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #498 poslato: April 01, 2013, 02:40:25 posle podne »

Pozdrav svima! Imam 27g,u teretani treniram 5 godina u kontinuitetu,ali nemam iskustva sa suplementima,jedino sto sam do sada popio bilo je pola pakovanja 'Storm-a',pre 3 godine. Visok sam 188cm,tezak 95kg,zeleo bih da poradim na definiciji,i zeleo bih da vas pitam da li cu napraviti dobar izbor ukoliko uzmem: SNI bcaa blast 1kg i Dymatize elite whey 4.5kg ? Protein bih koristio jednu mericu ujutru i jednu posle treninga,a bcaa jednu pre i jednu posle treninga. Ishranu cu naravno korigovati na nacin kako je ovde u mnogim tekstovima objasnjeno.
To je ok. Ja bih licno koristio bcaa jednu dozu pre treninga i jednu u toku treninga. Ali moze i ovako kao sto si ti zamislio

TOPLJENJE TELESNIH MASTI - DEFINICIJA:

- ujutru pre posla kardio 35-40 min
- pre kardia L-Karnitin
- posle kardia whey dve mere, 10 g glutamina

- popodne teretana 45-50 min
- posle teretane whey dve mere, 10 g glutamina


Zasto bi koristio whey posle kardija ? Posle kardija ujutru treba da ima kvalitetan dorucak.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #497 poslato: April 01, 2013, 12:32:48 posle podne »

Pozdrav svima! Imam 27g,u teretani treniram 5 godina u kontinuitetu,ali nemam iskustva sa suplementima,jedino sto sam do sada popio bilo je pola pakovanja 'Storm-a',pre 3 godine. Visok sam 188cm,tezak 95kg,zeleo bih da poradim na definiciji,i zeleo bih da vas pitam da li cu napraviti dobar izbor ukoliko uzmem: SNI bcaa blast 1kg i Dymatize elite whey 4.5kg ? Protein bih koristio jednu mericu ujutru i jednu posle treninga,a bcaa jednu pre i jednu posle treninga. Ishranu cu naravno korigovati na nacin kako je ovde u mnogim tekstovima objasnjeno.
To je ok. Ja bih licno koristio bcaa jednu dozu pre treninga i jednu u toku treninga. Ali moze i ovako kao sto si ti zamislio

TOPLJENJE TELESNIH MASTI - DEFINICIJA:

- ujutru pre posla kardio 35-40 min
- pre kardia L-Karnitin
- posle kardia whey dve mere, 10 g glutamina

- popodne teretana 45-50 min
- posle teretane whey dve mere, 10 g glutamina
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #496 poslato: April 01, 2013, 06:05:44 pre podne »

Pozdrav svima! Imam 27g,u teretani treniram 5 godina u kontinuitetu,ali nemam iskustva sa suplementima,jedino sto sam do sada popio bilo je pola pakovanja 'Storm-a',pre 3 godine. Visok sam 188cm,tezak 95kg,zeleo bih da poradim na definiciji,i zeleo bih da vas pitam da li cu napraviti dobar izbor ukoliko uzmem: SNI bcaa blast 1kg i Dymatize elite whey 4.5kg ? Protein bih koristio jednu mericu ujutru i jednu posle treninga,a bcaa jednu pre i jednu posle treninga. Ishranu cu naravno korigovati na nacin kako je ovde u mnogim tekstovima objasnjeno.
To je ok. Ja bih licno koristio bcaa jednu dozu pre treninga i jednu u toku treninga. Ali moze i ovako kao sto si ti zamislio
Sačuvana
Jovan86
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #495 poslato: April 01, 2013, 01:17:36 pre podne »

Pozdrav svima! Imam 27g,u teretani treniram 5 godina u kontinuitetu,ali nemam iskustva sa suplementima,jedino sto sam do sada popio bilo je pola pakovanja 'Storm-a',pre 3 godine. Visok sam 188cm,tezak 95kg,zeleo bih da poradim na definiciji,i zeleo bih da vas pitam da li cu napraviti dobar izbor ukoliko uzmem: SNI bcaa blast 1kg i Dymatize elite whey 4.5kg ? Protein bih koristio jednu mericu ujutru i jednu posle treninga,a bcaa jednu pre i jednu posle treninga. Ishranu cu naravno korigovati na nacin kako je ovde u mnogim tekstovima objasnjeno.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #494 poslato: Mart 13, 2013, 11:06:51 posle podne »

Zaboravih da odgovorim na tvoje pitanje, Vandal. Zero čokolada je odlična. :)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #493 poslato: Mart 13, 2013, 08:41:36 posle podne »

Ja nisam dugo koristio dekstrozu sigurno godinu dana
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #492 poslato: Mart 13, 2013, 08:36:38 posle podne »

Moze dextroza a i ne mora,ja je sada skidam sa dnevnog reda jedno 2 mes. Postoje razne teorije za dextrozu,probas vidis i tako dalje i blize..a i zavisno od ciljeva.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #491 poslato: Mart 13, 2013, 08:32:53 posle podne »

Mozes da ubacis 1o-2o gr. dekstoze u pwm. Funkcija dekstroze je pokretanje insulina koji ce transportovati ak u misic i obnova glikogena potrosenog za vreme treninga.
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 08:34:46 posle podne od strane TwinSix » Sačuvana
nemus94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 76

« Odgovor #490 poslato: Mart 13, 2013, 08:04:12 posle podne »

Uzeo malopre :)

Jos ovo da pitam, da li da pijem sa dextrozom i koja je njena funkcija?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #489 poslato: Mart 13, 2013, 06:27:16 posle podne »

Zar nije još bolje ako ti duže traje? Pih, za 1.600 din imaš protein za mesec i po, a ti se još žališ nešto. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.