TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:23:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija  (Pročitano 56413 puta)
lukic93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #166 poslato: Jun 08, 2015, 02:23:42 posle podne »

@ lukic93

Pozdrav i od mene...ne bih da budem dezurno zakeralo...ali posle uvodnog perioda "privikavanja" od jedne kesice dnevno, smatram da bi trebalo da ispostujes preporuke proizvodjaca i da krenes sa 2 kesice dnevno u cilju postizanja maksimalnog efekta Animal Cuts. Tako da za L-karnitinom nema potrebe...

Sve je to dobra kombinacija suplemenata koju ima na raspolaganju, ali NAJBITNIJA stavka su trening i ishrana...

Tj. kardio trening u ciljanoj zoni pulsa...pratis li puls? HIIT?

Da li si korigovao ishranu, u potpunosti? Koliko gr proteina, hidrata,masti imas na dnevnom nivou? Koliko obroka imas dnevno? Kako ti izgledaju obroci? Cime se rukovodis u sastavljanju obroka? Kalorije? Makronutrijenti? Koliki deficit planiras? Radis rotacije? Low-carb?

Ne zaboravi da u ovo vreme visokih temperatura budes dobro hidriran, pogotovu i zbog Animal-cuts...bar 3-4 l vode u toku dana plus potrebe u toku treninga...

Sto se tice ishrane,jedem 6-7 puta dnevno plus uzine,to izgleda ovako:
09:30 - 100gr ovsenih i 5 bjelanaka(nekada i 1 zumance)
11:00 - 10gr glutamina pa na trening
12:15 - PWM 32gr(mjerica) wheya + 10gr glutamina + 60gr dexa
13:30 - 200gr oslica,50gr rize,100gr svezeg sira sa min masti + salata(krastavci,paradajz i slicno)
15:00 - uzina- saka badema
16:15 - 100-150gr piletine,50gr rize,100gr sira. + salata
17:30 - uzina neko voce
20:00 - piletina 100-150gr,sir + salata
22:30- 23 : 00(lezem oko 12h) - sir,2-3 bjelanka.
Evo ovo je neki moj meni ishrane,zavisi sve,menjam tu nekad,umeso rize ubacujem integralnu tjesteninu,umesto oslica nekada ubacujem tunu i to je to uglavnom.
Trenutna tezina 76kg
Visina: 176cm

Sta mislis na ovo?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #165 poslato: Jun 08, 2015, 12:10:17 posle podne »

@ lukic93

Pozdrav i od mene...ne bih da budem dezurno zakeralo...ali posle uvodnog perioda "privikavanja" od jedne kesice dnevno, smatram da bi trebalo da ispostujes preporuke proizvodjaca i da krenes sa 2 kesice dnevno u cilju postizanja maksimalnog efekta Animal Cuts. Tako da za L-karnitinom nema potrebe...

Sve je to dobra kombinacija suplemenata koju ima na raspolaganju, ali NAJBITNIJA stavka su trening i ishrana...

Tj. kardio trening u ciljanoj zoni pulsa...pratis li puls? HIIT?

Da li si korigovao ishranu, u potpunosti? Koliko gr proteina, hidrata,masti imas na dnevnom nivou? Koliko obroka imas dnevno? Kako ti izgledaju obroci? Cime se rukovodis u sastavljanju obroka? Kalorije? Makronutrijenti? Koliki deficit planiras? Radis rotacije? Low-carb?

Ne zaboravi da u ovo vreme visokih temperatura budes dobro hidriran, pogotovu i zbog Animal-cuts...bar 3-4 l vode u toku dana plus potrebe u toku treninga...
« Poslednja izmena: Jun 08, 2015, 12:41:40 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #164 poslato: Jun 08, 2015, 10:51:44 pre podne »

Zvuči mi OK sve što si napisao, suplementacija ti je takoĂ°e OK.

Bez brige, sagorevač je uvek najkorisnije piti pre treninga. 
Vazi,onda cu oko 9 doruckovati a u pola 11 piti Animal :)
Ako ti nije tesko samo bih ti jos jedno pitanje postavio,dobio sam od devojke na poklon L-carnitine od Dymatize-a 1100mg,pa ga jos uvek nisam ni otvorio.Sta mislis o kombinaciji sa Animalom pre treninga?Da li bi bilo boljeg efekta i da mi dodje kao neka dopuna jer uzimam jednu kesicu Animala dnevno? 1 kesica Animala i 2g L carnitina?

Mislim da ti nije potrebno u isto vreme, dovoljno je jak Animal...  Ishrana je tu glavni i odlučujući faktor :)
Sačuvana
lukic93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #163 poslato: Jun 08, 2015, 10:23:13 pre podne »

Zvuči mi OK sve što si napisao, suplementacija ti je takoĂ°e OK.

Bez brige, sagorevač je uvek najkorisnije piti pre treninga. 
Vazi,onda cu oko 9 doruckovati a u pola 11 piti Animal :)
Ako ti nije tesko samo bih ti jos jedno pitanje postavio,dobio sam od devojke na poklon L-carnitine od Dymatize-a 1100mg,pa ga jos uvek nisam ni otvorio.Sta mislis o kombinaciji sa Animalom pre treninga?Da li bi bilo boljeg efekta i da mi dodje kao neka dopuna jer uzimam jednu kesicu Animala dnevno? 1 kesica Animala i 2g L carnitina?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #162 poslato: Jun 08, 2015, 10:16:05 pre podne »

Zvuči mi OK sve što si napisao, suplementacija ti je takoĂ°e OK.

Bez brige, sagorevač je uvek najkorisnije piti pre treninga. 
Sačuvana
lukic93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #161 poslato: Jun 08, 2015, 10:03:04 pre podne »

Pozdrav drugovi,imam jedno pitanje za koje se nadam da cu dobiti odgovor.Ne znam da li negde postoji odgovor ili tema slicna ali sam sve pretrazio i nisam nasao.
Pitanje se odnosi na Animal Cuts,koristim ga vec 2 dana,subotu i nedelju sam imao kardio pa sam ga ujutru pio na prazan stomak pa sam posle pola sata isao na kardio trening laganog inteziteta radi topljenja masti i slaufa za spasavanje.E sad,posto se moj trening u teretani u 90% slucajeva odvija pre podne,znaci oko 11h,a ustajem oko 9h.Kako da ukombinujem Animal,da napomenem da pijem jednu kesicu i mislim da mi je dovoljna,znam da su preporucene 2,ali mene i jedna lepo radi i nemam nameru piti 2 bar za sada,jer mi je prvi put da koristim Animal Cuts,pio sam pre neke druge.
Moze li neko da mi napise kako da ga pijem,da li odmah kada ustanem pa posle 2 sata na trening,hoce li raditi?S tim sto oko 10h moram imati dorucak pre treninga.Ili da doruckujem u 9 a Animal da popijem pola sata pred trening?
Nadam se odgovoru,hvala unapred :)
pozdrav.

Caos,

ja bih ti savetovala da prvo doručkuješ. Animal Cuts uzimaš pola sata pre treninga i to je to :)  Slažem se, dve kesice mogu biti previše.

Da li radiš samo kardio?

Da li si koristio još nešto od suplemenata do sada?

Hvala na brzom odgovoru :)
Radim 4 puta nedeljno sa tegovima i 2-3 puta kardio-2 dana odmora imam sedmicno.
A od suplemenata trenutno koristim prostar whey i glutamin od nutrabolicsa(10gr pre treninga i 10 posle + whey).
Ishrana je korigovana vec skoro 3 meseca na maximum i onda sam uzeo Animal.Samo me malo buni to sto se uvek preporucuje na prazan stomak ujutru a ja uvek zbog drugih obaveza treniram pre podne pa mi dodje veliki razmak od kako popijem Animal do treninga,2h :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #160 poslato: Jun 08, 2015, 09:46:21 pre podne »

Pozdrav drugovi,imam jedno pitanje za koje se nadam da cu dobiti odgovor.Ne znam da li negde postoji odgovor ili tema slicna ali sam sve pretrazio i nisam nasao.
Pitanje se odnosi na Animal Cuts,koristim ga vec 2 dana,subotu i nedelju sam imao kardio pa sam ga ujutru pio na prazan stomak pa sam posle pola sata isao na kardio trening laganog inteziteta radi topljenja masti i slaufa za spasavanje.E sad,posto se moj trening u teretani u 90% slucajeva odvija pre podne,znaci oko 11h,a ustajem oko 9h.Kako da ukombinujem Animal,da napomenem da pijem jednu kesicu i mislim da mi je dovoljna,znam da su preporucene 2,ali mene i jedna lepo radi i nemam nameru piti 2 bar za sada,jer mi je prvi put da koristim Animal Cuts,pio sam pre neke druge.
Moze li neko da mi napise kako da ga pijem,da li odmah kada ustanem pa posle 2 sata na trening,hoce li raditi?S tim sto oko 10h moram imati dorucak pre treninga.Ili da doruckujem u 9 a Animal da popijem pola sata pred trening?
Nadam se odgovoru,hvala unapred :)
pozdrav.

Caos,

ja bih ti savetovala da prvo doručkuješ. Animal Cuts uzimaš pola sata pre treninga i to je to :)  Slažem se, dve kesice mogu biti previše.

Da li radiš samo kardio?

Da li si koristio još nešto od suplemenata do sada?
Sačuvana
lukic93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #159 poslato: Jun 08, 2015, 09:42:11 pre podne »

Pozdrav drugovi,imam jedno pitanje za koje se nadam da cu dobiti odgovor.Ne znam da li negde postoji odgovor ili tema slicna ali sam sve pretrazio i nisam nasao.
Pitanje se odnosi na Animal Cuts,koristim ga vec 2 dana,subotu i nedelju sam imao kardio pa sam ga ujutru pio na prazan stomak pa sam posle pola sata isao na kardio trening laganog inteziteta radi topljenja masti i slaufa za spasavanje.E sad,posto se moj trening u teretani u 90% slucajeva odvija pre podne,znaci oko 11h,a ustajem oko 9h.Kako da ukombinujem Animal,da napomenem da pijem jednu kesicu i mislim da mi je dovoljna,znam da su preporucene 2,ali mene i jedna lepo radi i nemam nameru piti 2 bar za sada,jer mi je prvi put da koristim Animal Cuts,pio sam pre neke druge.
Moze li neko da mi napise kako da ga pijem,da li odmah kada ustanem pa posle 2 sata na trening,hoce li raditi?S tim sto oko 10h moram imati dorucak pre treninga.Ili da doruckujem u 9 a Animal da popijem pola sata pred trening?
Nadam se odgovoru,hvala unapred :)
pozdrav.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #158 poslato: Maj 24, 2015, 03:33:29 pre podne »

treba mi savet imam 65kg 171cm  51% misica u telu I 10% masti  treniram vec 4-5 godina I skoro da sam zadovoljan svojom definicijom ali naravno stomak  i "salo" jednako problem :D  nije puno ali dovoljno da smeta. Moze neke preporuke kako I to da iscedim. ishranu sam regulisao pre nekih godinu dana treniram redovno :D
Hvala unapred!!!!!!!!!!!!

Ako mozes da napises jedan tvoj dan ishrane, da vidimo sta ne valja. 10% Uopste nije malo u natural uslovima, ako si siguran da toliko imas...
jedem ujutru uvek nesto lagano pahuljice sa mlekom nesto od voca  dva tri rucka :D  jedem govedina piletina svinnjetinu u manjim kolicinama ribu jedem dosta jedem I pasulj I krompir od kuvanih jela eventualno mesni narezak pojedem jednom u sedam dana maksimum sta da se radi studentski zivot ali izbegavam I to maksimalno :D  plazma-mleko jedem I to. a konzumiram I cimet kakao  :D  nije malo 10% samo na stomaku sam malo zamastio I nikako da skinem to.

Kao prvo...spusti se na zemlju, i budi što realniji u svojim očekivanjima...

Na koji način si došao do ovih podataka o procentu telesnih masti, tj. mišićne mase? Bioimpedanca je raĂ°ena ili su u pitanju neke od onih "pametnih vaga"? Da li postoji neki priznat atest za istu?

Može neka slika? Ipak ,"jedna slika govori više od hiljadu reči"...da vidimo to "salo" na 171 cm visine i 65 kg težine...

Prva stvar koja upada u oči je telesna težina koja je "previše idealna", da preformulišem, smatram da ti prvo treba dosta rada na povećanju mišićne mase, jer da bi se sekao moraš da imaš šta da sečeš...dakle, dovoljno mišićne mase...

Kako ti izgledaju treninzi? Trening sa opterećenjem? Koliko puta nedeljno? Raspored mišićnih partija? Vežbe? Broj serija po vežbama?  Broj ponavljanja po serijama?  Dužina treninga? Pauze izmeĂ°u serija? Kardio?

10% telesne masti (naravno, ako je relavantan podatak) je rekao bih maximum koji jedan vežbač-rekreativac može postići, svaki pokušaj da se ode ispod 10% BF predstavlja apsolutni rizik za drastične gubitke u mišićnoj masi, kao i ugrožavanje zdravlja( aktivira se kaskada hormonsko-metaboličkih promena koje nisu nimalo naivne)...podsetiću da je normalna vrednost BF( % telesnih masti) za "prosečne osobe muškog pola"- 15-17%...

Koliko gr proteina, hidrata, masti imaš na dnevnom nivou?

Koliko obroka imaš dnevno? Bilo bi dobro da nam detaljnije napišeš svoj dnevni meni, onako po obrocima sa okvirnom gramažom namirnica u njima...

Ako se po doručku "meni" poznaje, čini mi se da moraš da kreneš od osnova...koje pahuljice koristiš? Ovsene? Po koja voćka izmeĂ°u obroka je korisna, sa naglaskom izmeĂ°u obroka...Koliko gr proteina imaš u doručku?

Plazma i mleko su ipak "dečije užine"...a za ozbiljne rezultate nam treba i "muška ishrana" sa dovoljno proteina visoke biološke vredosti, složenih ugljenih hidrata i zdravih masti..."nutritivno odrastanje"... ;)

Preporuke za detaljno čitanje na temu ishrane( čini mi se da ti je potrebno još korisnih informacija)...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html
« Poslednja izmena: Maj 24, 2015, 03:35:12 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
nenad95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #157 poslato: Maj 23, 2015, 11:23:10 posle podne »

treba mi savet imam 65kg 171cm  51% misica u telu I 10% masti  treniram vec 4-5 godina I skoro da sam zadovoljan svojom definicijom ali naravno stomak  i "salo" jednako problem :D  nije puno ali dovoljno da smeta. Moze neke preporuke kako I to da iscedim. ishranu sam regulisao pre nekih godinu dana treniram redovno :D
Hvala unapred!!!!!!!!!!!!

Ako mozes da napises jedan tvoj dan ishrane, da vidimo sta ne valja. 10% Uopste nije malo u natural uslovima, ako si siguran da toliko imas...
jedem ujutru uvek nesto lagano pahuljice sa mlekom nesto od voca  dva tri rucka :D  jedem govedina piletina svinnjetinu u manjim kolicinama ribu jedem dosta jedem I pasulj I krompir od kuvanih jela eventualno mesni narezak pojedem jednom u sedam dana maksimum sta da se radi studentski zivot ali izbegavam I to maksimalno :D  plazma-mleko jedem I to. a konzumiram I cimet kakao  :D  nije malo 10% samo na stomaku sam malo zamastio I nikako da skinem to.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #156 poslato: Maj 23, 2015, 10:19:14 posle podne »

treba mi savet imam 65kg 171cm  51% misica u telu I 10% masti  treniram vec 4-5 godina I skoro da sam zadovoljan svojom definicijom ali naravno stomak  i "salo" jednako problem :D  nije puno ali dovoljno da smeta. Moze neke preporuke kako I to da iscedim. ishranu sam regulisao pre nekih godinu dana treniram redovno :D
Hvala unapred!!!!!!!!!!!!

Ako mozes da napises jedan tvoj dan ishrane, da vidimo sta ne valja. 10% Uopste nije malo u natural uslovima, ako si siguran da toliko imas...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #155 poslato: Maj 23, 2015, 08:24:31 posle podne »

treba mi savet imam 65kg 171cm  51% misica u telu I 10% masti  treniram vec 4-5 godina I skoro da sam zadovoljan svojom definicijom ali naravno stomak  i "salo" jednako problem :D  nije puno ali dovoljno da smeta. Moze neke preporuke kako I to da iscedim. ishranu sam regulisao pre nekih godinu dana treniram redovno :D
Hvala unapred!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #154 poslato: Maj 19, 2015, 04:41:57 posle podne »

Dobro vece svima. :D hteo bih da skinem malo sala i da izdefinisem telo. ali radim po 12 ssati u kuhinji tako da nemam bas puno vremena za teretanu i kardio treninge. sta mi preporucujete da uzimam da mi pomogne u tome. hvala unapred :D

Da li si spreman da napraviš neke promene po pitanju načina ishrane i da ubaciš nekoliko treninga nedeljno?

Ako je odgovor potvrdan, onda si na dobrom putu. 

Ako nije, onda su suplementi (poput sagorevača i dr.) samo bespotrebno trošenje novca, jer efekta nema u tom slučaju...

Svakako smo tu da te posavetujemo u vezi suplemenata, ali moraš prvo da poradiš na osnovama - Slaviša je iznad već izneo najbitnije stvari

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #153 poslato: Maj 18, 2015, 12:24:02 pre podne »

Dobro vece svima. :D hteo bih da skinem malo sala i da izdefinisem telo. ali radim po 12 ssati u kuhinji tako da nemam bas puno vremena za teretanu i kardio treninge. sta mi preporucujete da uzimam da mi pomogne u tome. hvala unapred :D

Dobro nam došao...

Kao prvo pozabavi se korekcijom ishrane i treningom...

Dakle, cilj je da razumnim kalorijskim deficitom, pre svega na račun ugljenih hidrata, kao i kardio treningom u željenoj zoni pulsa pokreneš osnovni procesa sagorevanja masnih naslaga...dok je trening sa opterećenjem( trening hipertrofije) tu da da tvojoj muskulaturi dovoljan stimulans za očuvanje postojeće mišićne mase...

Preporuka za OBAVEZNO detaljno čitanje na temu ishrane... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Da se pozabavimo detaljnim preprorukama oko osnovnog plana rada na definiciji...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane)

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva ima oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

Kada je sve navedeno ispunjeno, tek tada treba razmišljati o sagorevačima( tj. ono što si planirao da uzmeš)...dakle, prvo korekcija ishrane i treninga, pa suplementacija...

Tj. sistem, ne treniram, ne pazim na ishranu, a pijem sagorevače i eventualno,gladujem, nije efikasan( možda dovede do gubitka telesne težine, ali i do drastičnog gubitka mišićne mase, kao i jo-jo efekta po završetku "dijete" ili do nekih zdravstvenih problema)...vremena uvek ima, samo se treba dobro organizovati...3 puta nedeljno po sat vremena se uvek može naći...sve ostalo je samo izgovor...

"Ko želi taj naĂ°e način, ko ne želi, taj naĂ°e izgovor"...

Da li spreman da se potrudiš? U tvom je interesu!
« Poslednja izmena: Maj 18, 2015, 12:25:54 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nemanja Gušić
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 128

« Odgovor #152 poslato: Maj 17, 2015, 11:47:15 posle podne »

Dobro vece svima. :D hteo bih da skinem malo sala i da izdefinisem telo. ali radim po 12 ssati u kuhinji tako da nemam bas puno vremena za teretanu i kardio treninge. sta mi preporucujete da uzimam da mi pomogne u tome. hvala unapred :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.