TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:51:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Multivitamini, minerali  (Pročitano 6520 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #23 poslato: Jun 23, 2013, 12:21:54 pre podne »

Pa bas tako, bolje ista nego nista. Pitanje je sta ce organizam apsorbovati od njih, ali moze da bude od koristi kao dodatak raznovrsnoj ishrani.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #22 poslato: Jun 22, 2013, 08:30:14 posle podne »

Da li ima svrhe piti multivitaminske sumece tablete, bolje ista nego nista?
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Jun 18, 2013, 12:10:28 pre podne »

e dobro, inače baš dugo pijem omegu 3, kupujem kod vas, uzela sam multivitaminski kompleks, ali imam samo još  jedno pitanje - rekla sam da planiram trudnoću, pa me interesuje da li su vaši preparati, konkretno natrol omega 3 testirani na teške metale, te mogu da ih pijem u periodu pre trudnoće, a i za vreme trudnoće?
hvala puno na brzini odgovora....super ste... :)

I sama sam neko ko redovno uzima omegu i vitaminsko mineralni kompleks, i uvek ih preporucujem, ali, s obzirom na to da se radi o trudnoci, kada je organizam zene u "drugom" stanju, bolje da se omega 3 masne kiseline unose putem hrane, a sto se tice vitamina i minerala bolje je da se uzimaju zasebno, nego u okviru kompleksa. Moje preporuke idu u pravcu B kompleksa i folne kiseline, barem u pocetku. Naravno, pozeljno je konsultovati ginekologa koji vodi trudnocu i koji je blize upucen u celokupno stanje.
Sačuvana
cacakg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #20 poslato: Jun 17, 2013, 07:05:22 pre podne »

Hvala puno na odgovoru....  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Jun 14, 2013, 01:15:34 posle podne »

Vezano za tvoje pitanje našla sam sledeće:

Natrol® Omega-3 Fish Oil includes natural lemon oil for a great tasting lemon flavor. When taken regularly Omega-3 fish oil helps promote heart health.*

Natrol® Omega-3 Fish Oil is molecularly distilled to remove pesticides, PCBs and heavy metals.

NO Yeast, Wheat, Corn, Milk, Egg, Glutens, Artificial Colors or Flavors, Added Sugar or Starch.

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent and disease.
Sačuvana
cacakg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #18 poslato: Jun 13, 2013, 08:20:39 posle podne »

e dobro, inače baš dugo pijem omegu 3, kupujem kod vas, uzela sam multivitaminski kompleks, ali imam samo još  jedno pitanje - rekla sam da planiram trudnoću, pa me interesuje da li su vaši preparati, konkretno natrol omega 3 testirani na teške metale, te mogu da ih pijem u periodu pre trudnoće, a i za vreme trudnoće?
hvala puno na brzini odgovora....super ste... :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Jun 13, 2013, 06:04:44 posle podne »

multivitaminsko mineralni preparati, omega 3 riblje ulje - to je nešto što bi svaka žena, po mom mišljenju, trebalo da uzima. Najpre zbog svog zdravlja, a potom i zbog izgleda, kože, kose, noktiju ...
Sačuvana
cacakg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2013, 01:34:23 posle podne »

hvala na brzom odgovoru  :)
u svakom slučaju kupiću ih , plus što odavno pijem omegu 3 natrol..
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 01:36:01 posle podne od strane cacakg » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2013, 01:29:32 posle podne »

ja bih rekla da je čak i dobrodošao, jer njime obogaćuješ tvoju ishranu i dodaješ vrlo važne antioksidante... 

U slučaju da zatrudniš, ima posebnih vitaminsko mineralnih kompleksa za trudnice :)

Ali u svakom slučaju sačekaćemo i odgovor naše doktorice
Sačuvana
cacakg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2013, 10:28:51 pre podne »

Može li neko da mi kaže da li Natrolov preparat MyFvorite Multiple Energizer može negativno uticati na period kada planiram trudnoću?
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #13 poslato: April 16, 2013, 06:29:01 posle podne »

Oki, hvala doktorka i Mighty na odgovorima.
Bukvalno mi je sve zastupljeno, tako da kontam da nemam o cemu da brinem onda :)
Hvala jos jednom.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: April 16, 2013, 02:39:38 posle podne »

Ја сам узео Омегу и Натрол, и доста ми је помогло од тад, концентрација ми је боља, немам проблема са поспаношћу као раније, противници могу рећи да се ради о плацебу, али исчистило ми се и лице од кад пијем ове суплементе, тако да то не може да буде плацебо :)

može biti do omege, to vezano za kožu nije placebo. Isto je i u mom slučaju. Jedi i orašaste plodove sirove.

Može preporuka za neki multi u kapsulama? Čini mi se da je velika većina u obliku tableta.

trenutno imamo samo Multimineral caps - od kapsula, u pitanju je spektar minerala. Twinlab, 180 kapsula, cena je 1890, i u staklenoj je ambalaži koja čuva kvalitet. Sve ostalo je u tabletama.

Mighty...ajde plz ako ti nije tesko, napisi sta od ishrane i suplemenata je dobro za zdravlje koze...jesam muskarac ali opet me zanima :)
P. S. Ako dodas neke kremice, ili neke druge tajne za zdravlje koze, bio bih ti samo jos zahvalniji :)

Gorana je sve tako lepo ispisala da mislim da je suvišno :)

ali ono što ja praktikujem - uvek uzimam Omega 3 riblje ulje i omega 3-6-9 kompleks, laneno seme dodajem u žitarice svako jutro (ovsene plus mleko plus lan),  jedem supice od povrća - stavim bukvalno sve što imam od povrća, salate se trudim da jedem što više, povrće i voće su ipak zakon - voće isključivo na prazan stomak, cedim limun i grejp mešam sa vodom i pijuckam puno vode izmeĂ°u obroka - unos vode je jako bitan.
Koštunjavci obavezno - od semenki - bundeva, suncokret, pa bademi,lešnici, orasi sirovi takoĂ°e...  sve od toga...

Zatim što manje slatkiša i mlečnih proizvoda - nalik na makrobiotičku i vegetarijansku ishranu sa puno puno voća i povrća.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: April 15, 2013, 11:02:39 posle podne »

Ја сам узео Омегу и Натрол, и доста ми је помогло од тад, концентрација ми је боља, немам проблема са поспаношћу као раније, противници могу рећи да се ради о плацебу, али исчистило ми се и лице од кад пијем ове суплементе, тако да то не може да буде плацебо :)

može biti do omege, to vezano za kožu nije placebo. Isto je i u mom slučaju. Jedi i orašaste plodove sirove.

Može preporuka za neki multi u kapsulama? Čini mi se da je velika većina u obliku tableta.

trenutno imamo samo Multimineral caps - od kapsula, u pitanju je spektar minerala. Twinlab, 180 kapsula, cena je 1890, i u staklenoj je ambalaži koja čuva kvalitet. Sve ostalo je u tabletama.

Mighty...ajde plz ako ti nije tesko, napisi sta od ishrane i suplemenata je dobro za zdravlje koze...jesam muskarac ali opet me zanima :)
P. S. Ako dodas neke kremice, ili neke druge tajne za zdravlje koze, bio bih ti samo jos zahvalniji :)

To sto si muskarac i brines o svojoj kozi ti je samo plus, u svakom slucaju! :-)

Za zdravlje i kvalitet koze pre svega su bitni vitamini C, E, A, K i B kompleksa. C vitamin - citrusno voce, paprika, kupus, brokoli, karfiol. Vit E - semenke, kostunjavo voce, spanac, masline. Iz B kompleksa narocito vazan za kozu je biotin, i pantotenska kiselina ( pantenol ) kojih ima u bananama, jajima, pirincu. Vit A - riblje ulje, paradajz, brusnica, sipak, crvena paprika.

Minerali - selen ( zitarice, pivski kvasac, prokelj, paradajz, luk, tunjevina, haringe, mekinje, pšenične klice ), cink ( riba, jaja, mahunarke, suncokretovo seme, pecurkr, vino ), bakar ( riba, banane, suvo voce, kostunjavo voce, soja, pecurkr, integralne zitarice...)...

Hijaluronska kiselina je danas najcesce korisceni preparat u kozmetici ( jedan od ), a ishranom se moze uneti kroz pilecu supicu npr, a za njeno stvaranje neophodan je magnezijum, cink, vitamin C...pa onda dolazimo na pocetak. Prakticno, dodjemo do toga da je sve ovo zdrava ishrana, kako bi inace trebali da se hranimo.

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: April 15, 2013, 10:39:04 posle podne »

Ја сам узео Омегу и Натрол, и доста ми је помогло од тад, концентрација ми је боља, немам проблема са поспаношћу као раније, противници могу рећи да се ради о плацебу, али исчистило ми се и лице од кад пијем ове суплементе, тако да то не може да буде плацебо :)

Omega i jeste odlicna za kozu i za koncentraciju ( izmedju ostalog ), tako da se ja apsolutno slazem sa tobom. A druga stvar, i placebo ne treba zanemariti, to je vrlo mocna stvar.
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #9 poslato: April 15, 2013, 06:42:28 posle podne »

Ја сам узео Омегу и Натрол, и доста ми је помогло од тад, концентрација ми је боља, немам проблема са поспаношћу као раније, противници могу рећи да се ради о плацебу, али исчистило ми се и лице од кад пијем ове суплементе, тако да то не може да буде плацебо :)

može biti do omege, to vezano za kožu nije placebo. Isto je i u mom slučaju. Jedi i orašaste plodove sirove.

Može preporuka za neki multi u kapsulama? Čini mi se da je velika većina u obliku tableta.

trenutno imamo samo Multimineral caps - od kapsula, u pitanju je spektar minerala. Twinlab, 180 kapsula, cena je 1890, i u staklenoj je ambalaži koja čuva kvalitet. Sve ostalo je u tabletama.

Mighty...ajde plz ako ti nije tesko, napisi sta od ishrane i suplemenata je dobro za zdravlje koze...jesam muskarac ali opet me zanima :)
P. S. Ako dodas neke kremice, ili neke druge tajne za zdravlje koze, bio bih ti samo jos zahvalniji :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.