TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:46:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nekoliko pitanja  (Pročitano 2593 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: April 18, 2013, 11:19:35 posle podne »

Ishrana ti je trenutno jako slaba, nece tako ici na duge staze. Rucak samo kifla, iz pekare, nije najbolja opcija, ako mora pekara gledaj da uzimas integralno. Treba ti jos nesto pored kifle, ako ne sada onda kad prodje post. Krompir, pecurke, pirinac mozes jesti i sada, pa nije lose da to ubacis u ishranu.

Takodje, za veceru ti treba nesto proteinsko, riba je ok, ali voce ne. Voce mozes pojesti za uzinu i gledaj da to bude u prepodnevnim satima, ne uvece.

Najbolje je da ti ishrana bude takva da mozes da izdrzis na duze staze, znaci, da ne bude neka kratkotrajna dijeta ( video si i sam sta se desava posle dijeta ), nego da u osnovi promenis nacin ishrane. Stalno se prica o tome da su dijete neefikasne kad se prekine sa njima, ali nose i odredjene zdravstvene rizike.
Sačuvana
rezackg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: April 17, 2013, 09:58:46 posle podne »

Piješ jednu kesicu negde izmeĂ°u pola sata i sat vremena pre treninga i to je OK.

Što se ishrane tiče to zvuči malo hrane što si napisao, ali pomoći će ti da skineš kilograme jako brzo. Problem je što možeš lako da prsneš u glavi i da kreneš jesti i ponovo vratišsve kilograme.

Zato je bolje da kada proĂ°e post jedeš malo više mesa ili jaja tokom dana i da ubaciš voća i povrća. Ovako će kilaža na vagi silaziti sporije, ali je i šansa već a da ćeš ju lakše održati.

To što imaš povreĂ°eno rame znači samo da ne smeš raditi vežbe koje opterećuju ramena, a ima dosta vežbi koje možeš raditi u teretani, a da ti ne predtavljaju problem za rame...tu ti je ceo trening za noge ;)

Izdrži dovoljno dugo na takvoj ishrani i imaćeš dobre rezultate.

Izgleda mozda malo ali ja sam prezasicen od toga, pre sam drzao niskokaloricne dijete ali to je sve uzasno, vise steti nego sto koristi, izgubim 10 pa vratim 15kg, tako da sigurno necu napraviti tako nesto i sada :)

A ubacicu sigurno vise mesa, voca i povrca sada kada pocnem da treniram jer ce mi i trebati vise snage. Hvala na odgovoru! :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2013, 09:35:07 posle podne »

Piješ jednu kesicu negde izmeĂ°u pola sata i sat vremena pre treninga i to je OK.

Što se ishrane tiče to zvuči malo hrane što si napisao, ali pomoći će ti da skineš kilograme jako brzo. Problem je što možeš lako da prsneš u glavi i da kreneš jesti i ponovo vratišsve kilograme.

Zato je bolje da kada proĂ°e post jedeš malo više mesa ili jaja tokom dana i da ubaciš voća i povrća. Ovako će kilaža na vagi silaziti sporije, ali je i šansa već a da ćeš ju lakše održati.

To što imaš povreĂ°eno rame znači samo da ne smeš raditi vežbe koje opterećuju ramena, a ima dosta vežbi koje možeš raditi u teretani, a da ti ne predtavljaju problem za rame...tu ti je ceo trening za noge ;)

Izdrži dovoljno dugo na takvoj ishrani i imaćeš dobre rezultate.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
rezackg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: April 17, 2013, 07:53:12 posle podne »

Pozdrav svima! Imam 18 godina, i resio sam da se vratim treninzima(kardio treninzima) jer imam poprilican visak kilograma za svoju visinu. Od sutra krecem u teretanu. Zbog povreda ramena, ne smem da radim sa tegovima i slicno tako da cu se fokusirati na kardio, steper, trcanje, pesacenje itd.

Kupio sam Animal Cuts, 42 kesice ima cini mi se. Da li se pije jedna kesica dnevno sat vremena pre treninga? Nisam siguran pa moram i to da pitam.

Sto se tice kardio treninga, jako sam uporan, pogotovo na steperu. Kardio treninzi su mi poprilicno velikog intenziteta jer se ne predajem lako :D

A sto se tice ishrane, vec mesec dana sam na postu, tako da jedem ribu,voce,povrce, i navikao mi se organizam za ovih mesec dana na zdravu hranu, ne jedem slatkise,malo hleba konzumiram, ne konzumiram alkohol, kafu i slicno. Ne pijem sokove, nemam apetit koji sam imao kada sam mnogo jeo.
Da li mogu da ostanem pri toj ishrani?

Dorucak: Riba. Uglavnom tunjevina(iscedim ulje koliko mogu jer ga ne podnosim) ili sardina uz malo hleba.
Rucak: 1,2 kifle iz pekare, uglavnom sunce ili djevrek,iako se trudim da ih izbegavam mada mi je najlakse da to kupim zbog skole.
Vecera: Opet riba ili neko voce.

Kada sam prva smena onda su mi dorucak i rucak obrnutim redosledom. Ne osecam se uopste gladno i vise sam nego sit. Trenutno ne jedem jaja i belo meso zbog posta, ali to stalno konzumiram kada ne postim.

Planiram da pogotovo ovaj mesec sto sledi, od sutra, iskoristim maksimalno sto se tice treninga,imam sagorevac,jaku volju, mislim da je ishrana dobra i zelim da nastavim dalje :)

Da li imate neki savet sto se tice ishrane, ako negde gresim da me ispravite ili slicno? Hvala puno!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 19 upita.