TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:30:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POMOOOOOĆ u gubljenju kilograma !!  (Pročitano 2487 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2013, 06:33:23 posle podne »

Ovako...
Imam 20 godina, treniram MMA i Muay Thai  8 meseci 4-5x nedeljno, meĂ°utim ni 1kg nisam smršala, čak šta više sam dobila na kilaži, jer sam povećala mišićnu masu. MeĂ°utim, kako napredujem, tako mi kilaža sve više smeta. Pokušavam ishranu da redukujem, ali nikako da odaberem šravu količinu i kvalitet. Slušam razne savete, koji me samo zbunjuju: Jedi posle treninga, nemoj (Što i ne znam da li, jer dolazim sa treninga uvek veoma kasno, oko pola 12 uveče, a želim da izgubim na kilaži). Onda kažu idi na trčanje, jedni da ne moram, da je bolje sprinteve, nego sporo dugo trčanje  itd. SVI ME JAKO ZBUNJUJU! Više ne znam ni kome da se obratim.

Što se ishrane tiče trudim se da imam 5 obroka, mada se skoro uvek svede na 4, jer kasnije ustanem. POsle treninga sam praktikovala pirinač svaki put i jaje ili belo meso, što bi bio moj 5, ili 6. obrok.

Počela sam da kombinujem teretanu (tu nailazim na komentare da ću u teretani samo dobiti na kilaži ) i ovo što treniram.
U teretanu planiram da idem 2-3x nedeljno, po programu Mariam Power ( ne sa toliko opterećenja, naravno :-) ), ali glavno pitanje je da li će mi to pomoći u gubljenju kilograma? Koliko bih kalorija trebala da unosim dnevno? Koji odnos proteina, masti u UH?
Najviše bih volela da smanjim noge, pa me interesuje šta je najbolje za to?

Imam 77 , cilj mi je nekih 60kg. I nisam u mogućnosti neko vreme da koristim bilo kakvu suplementaciju...

Zaista se nadam da će mi neko priskočiti u pomoć, jer bi mi mnogo značilo. :)

Rekla si da trenutno nemas uslova za suplementaciju,a upravo bi ti protein resio problem obroka nakon treninga tako kasno.Dok ga ne uzmes,praktikuj cisto meso uz neko povrce i nemoj unositi ugljene hidrate tako kasno uvece (ni pirinac ni krompir). Povecaj unos vode. A sto se trcanja tice,masno tkivo se razlaze pri oko 65% utrosene snage.Dakle trcis tako da se ne zadises i duze od 20-30 minuta.Tada ces zapoceti proces razgradnje masti. Teretana ti je potrebna,i dok budes gubila na masnom tkivu,dobijaces misicnu masu.Tako da ti vaga nikada nece biti realan pokazatelj.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2013, 10:04:01 posle podne »

Ovako...
Imam 20 godina, treniram MMA i Muay Thai  8 meseci 4-5x nedeljno, meĂ°utim ni 1kg nisam smršala, čak šta više sam dobila na kilaži, jer sam povećala mišićnu masu. MeĂ°utim, kako napredujem, tako mi kilaža sve više smeta. Pokušavam ishranu da redukujem, ali nikako da odaberem šravu količinu i kvalitet. Slušam razne savete, koji me samo zbunjuju: Jedi posle treninga, nemoj (Što i ne znam da li, jer dolazim sa treninga uvek veoma kasno, oko pola 12 uveče, a želim da izgubim na kilaži). Onda kažu idi na trčanje, jedni da ne moram, da je bolje sprinteve, nego sporo dugo trčanje  itd. SVI ME JAKO ZBUNJUJU! Više ne znam ni kome da se obratim.

Što se ishrane tiče trudim se da imam 5 obroka, mada se skoro uvek svede na 4, jer kasnije ustanem. POsle treninga sam praktikovala pirinač svaki put i jaje ili belo meso, što bi bio moj 5, ili 6. obrok.

Počela sam da kombinujem teretanu (tu nailazim na komentare da ću u teretani samo dobiti na kilaži ) i ovo što treniram.
U teretanu planiram da idem 2-3x nedeljno, po programu Mariam Power ( ne sa toliko opterećenja, naravno :-) ), ali glavno pitanje je da li će mi to pomoći u gubljenju kilograma? Koliko bih kalorija trebala da unosim dnevno? Koji odnos proteina, masti u UH?
Najviše bih volela da smanjim noge, pa me interesuje šta je najbolje za to?

Imam 77 , cilj mi je nekih 60kg. I nisam u mogućnosti neko vreme da koristim bilo kakvu suplementaciju...

Zaista se nadam da će mi neko priskočiti u pomoć, jer bi mi mnogo značilo. :)

Izvinjavamo se sto ti niko nije odgovorio, tema je postavljena u delu treninga gde se brzo smenjuju postovi pa je tvoj ostao nezapazen.

Evo nekih osnovnih stvari koje te bune. Obrok posle treninga je jako bitan. Jeste kod tebe kasno, ali treba da pojedes nesto proteinsko, jer ces u suprotnom napraviti jako veliku pauzu i ostaviti gladan organizam, a to nje dobro za napredak.

Aerobni trening jeste pozeljan, umerenim tempomkoji mozes da izdrzis duze vreme, jer u toj zoni topis masne naslage, odn tada se trose masti kao izvor energije. Sto se tice treninga sa tegovima, mozes dobijati na kilazi, zato sto ces praviti misice koji su tezi od masnih naslaga, ali tada je bitno pratiti formu i ne obazirati se na kilograme. Uglavnom se preporucuje da formu pratis u ogledalu ili da se slikas, mada mozes i po garderobi.

Sto se tice ostalih pitanja, moras nam dati jos malo podataka o sebi, u prvom redu kao se hranis, pa da onda vidimo sta mozes da menjas. Za neko preciznije merenje koje ce ti konkretno reci sta i kako treba uraditi funkcionalnu dijagnostiku, koju imas u teretanama i fitness centrima. Za pocetak, najbolje je da nam u delu foruma o ishrani napises kako se hranis, i tu ces dobiti vecinu informacija.

Jos jednom se izvinjavam na kasnom odgovoru.
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2013, 01:33:33 posle podne »

Alo neka joj odgovori neko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
MMAkica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: April 28, 2013, 11:56:50 pre podne »

Ovako...
Imam 20 godina, treniram MMA i Muay Thai  8 meseci 4-5x nedeljno, meĂ°utim ni 1kg nisam smršala, čak šta više sam dobila na kilaži, jer sam povećala mišićnu masu. MeĂ°utim, kako napredujem, tako mi kilaža sve više smeta. Pokušavam ishranu da redukujem, ali nikako da odaberem šravu količinu i kvalitet. Slušam razne savete, koji me samo zbunjuju: Jedi posle treninga, nemoj (Što i ne znam da li, jer dolazim sa treninga uvek veoma kasno, oko pola 12 uveče, a želim da izgubim na kilaži). Onda kažu idi na trčanje, jedni da ne moram, da je bolje sprinteve, nego sporo dugo trčanje  itd. SVI ME JAKO ZBUNJUJU! Više ne znam ni kome da se obratim.

Što se ishrane tiče trudim se da imam 5 obroka, mada se skoro uvek svede na 4, jer kasnije ustanem. POsle treninga sam praktikovala pirinač svaki put i jaje ili belo meso, što bi bio moj 5, ili 6. obrok.

Počela sam da kombinujem teretanu (tu nailazim na komentare da ću u teretani samo dobiti na kilaži ) i ovo što treniram.
U teretanu planiram da idem 2-3x nedeljno, po programu Mariam Power ( ne sa toliko opterećenja, naravno :-) ), ali glavno pitanje je da li će mi to pomoći u gubljenju kilograma? Koliko bih kalorija trebala da unosim dnevno? Koji odnos proteina, masti u UH?
Najviše bih volela da smanjim noge, pa me interesuje šta je najbolje za to?

Imam 77 , cilj mi je nekih 60kg. I nisam u mogućnosti neko vreme da koristim bilo kakvu suplementaciju...

Zaista se nadam da će mi neko priskočiti u pomoć, jer bi mi mnogo značilo. :)
« Poslednja izmena: April 28, 2013, 12:01:33 posle podne od strane MMAkica » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.