TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:57:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za pocetnika od 30 god.  (Pročitano 8244 puta)
mishaknjaz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #15 poslato: Jun 12, 2013, 09:41:46 posle podne »

da li l-arginin da koristi osoba mladja od 25 godina....tacnije 24:)?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2013, 11:50:46 posle podne »

Znas kako, misljenja su dosta podeljena po pitanju sumecih tableta, ali ja mislim da je bolje uzeti "obicnu" tabletu pre nego sumece, ako postoji kao alternativa.
Uglavnom je tako, mozes pogledati ponudu vitamina ovde http://www.pansport.rs/Vitamini.html . Takodje su dobar izbor vitaminsko mineralni kompleksi.

Ako te zanima nesto konkretno slobodno pitaj.
Sačuvana
Dzoni_82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2013, 11:39:14 posle podne »

E hvala na potvrdi,pa samo me zanima da li piti sumece ili ne..Sad mi je jasno i zasto tako da ih vise necu konzumirati :) Kapiram da u vasoj radnji imaju vitamini kao tableta?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Maj 09, 2013, 10:52:05 posle podne »

Mg opusta misice i nerve i dobar je za grceve, pa je u tom smislu povoljan za one koji vezbaju, a ima jos niz funkcija u organizmu. Sumece tablete nisu najbolji izbor iz vise razloga - zbog svoje rastvorljivosti, pa onda vrlo cesto "protrce" kroz organizam i nemaju neki efekat, zatim imaju niz aditiva...Da li te konkretno zanima sumeci Mg?
Sačuvana
Dzoni_82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2013, 06:35:27 posle podne »

Hvala ...a cuo sam da je magnezijum dobar za misice,mislim na upale? I jel tacno da sumece tablete nisiu zdrave za zeludac?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Maj 06, 2013, 10:44:26 pre podne »

E hvala na odgovorima,puno ste mi pomogli.I da moram da pohvalim sajt,forum,Pansport kao i sve koji ucestvuju na forumu na ne sebicnoj pomoci jer sam uz vas samo za mesec dana naucio mnogo toga.Razmisljao sam da ubacim vise mleka i da mozda ubacim hleb cisto malo zbog mase,nisam ga jeo mesec dana pa ne znam dali ima koristi da ubacujem.Mislis da zamenim obrok 4 i 5,posle treninga testenine? Mislio sam da pocnem sa ovim kreatinom :

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kompleksni-kreatinski-proizvodi/MT336-Cell-Tech%E2%84%A2-Hardcore-Pro-series.html
Koliko sam ja citao ovde nesto najbolje,ja na sebi bas ne zelim da stedim,tako da cu se stisnuti i ovo pazariti :) Uzecu i vitamine naravno.Jos Jednom hvala puno.



testenine su, u mom slučaju, super opcija pre treninga, pogotovo integralne. Probaj na sebi da vidiš šta ti najviše odgovara. Menjaj izvore hidrata, nekad krompir, nekad pirinač, nekad testenine.... hleb ne moraš forsirati, ako ga uzimaš - ja bih ti savetovala neki pravi crni hleb sa semenkama npr.

Što se suplementacije tiče iskreno nisam za Cell tech, monohidrat je sasvim ok. Npr preporuka za Dymatize, Scitec, Twinlab je isto ok.

Što se tiče whey-a preporučujem ti Dymatize Elite whey ili Scitec-ove proteine (100% whey ili whey professional) :)

ima li pitanja još, tu smo.
Sačuvana
Dzoni_82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #9 poslato: Maj 03, 2013, 09:14:03 posle podne »

Hvala puno na odgovorima  :D
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #8 poslato: Maj 03, 2013, 12:33:29 posle podne »

Kreatin možeš 5 gr pre i 5 gr posle treninga. U daNima kada ne treniras možeš samo 5 grama, ujutro na prazan stomak.. od wheya dobri su Dymatize Elite Whey, ili Scitec whey Professional. Ali u suštini bilo koji protein da uzmeš radiće posao, ipak si ti rekreativac...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #7 poslato: Maj 03, 2013, 12:32:06 posle podne »

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kompleksni-kreatinski-proizvodi/MT336-Cell-Tech%E2%84%A2-Hardcore-Pro-series.html
Koliko sam ja citao ovde nesto najbolje,ja na sebi bas ne zelim da stedim,tako da cu se stisnuti i ovo pazariti :) Uzecu i vitamine naravno.Jos Jednom hvala puno.


Ako nikad nisi do sada uzimao kreatin, ona je bolje da prvo uzmes manje pakovanje. Preporucujem ti od twinlab-a ono pakovanje od 300g. Koristi ga kako pise na kutiji i ako nemas nikakvih problema s varenjem onda nastavi s monohidratom. Najjeftiniji je i radi kod vecine ljudi.

Ok,hvala...Uzimam svaki dan ili samo u danima treninga? Neki whey za preporuku?

Svaki dan. 5+5g u dane kad je trening, a kad je pauza samo 5g. Beneficije od kreatina ces osetiti posle 10-15 dana.

Svaki whey moze da prodje. Ali ako ne zelis da stedis na sebi uzmi neki izolat. Ja koristim Isoflex od All max-a, manje pakovanje je 3600 trenutno ali u amgsportu. Trenutno to je najpovoljnije manje pakovanje izolata u drzavi :)
Sačuvana
Dzoni_82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #6 poslato: Maj 03, 2013, 12:18:38 posle podne »

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kompleksni-kreatinski-proizvodi/MT336-Cell-Tech%E2%84%A2-Hardcore-Pro-series.html
Koliko sam ja citao ovde nesto najbolje,ja na sebi bas ne zelim da stedim,tako da cu se stisnuti i ovo pazariti :) Uzecu i vitamine naravno.Jos Jednom hvala puno.


Ako nikad nisi do sada uzimao kreatin, ona je bolje da prvo uzmes manje pakovanje. Preporucujem ti od twinlab-a ono pakovanje od 300g. Koristi ga kako pise na kutiji i ako nemas nikakvih problema s varenjem onda nastavi s monohidratom. Najjeftiniji je i radi kod vecine ljudi.

Ok,hvala...Uzimam svaki dan ili samo u danima treninga? Neki whey za preporuku?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Maj 03, 2013, 12:09:34 posle podne »

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kompleksni-kreatinski-proizvodi/MT336-Cell-Tech%E2%84%A2-Hardcore-Pro-series.html
Koliko sam ja citao ovde nesto najbolje,ja na sebi bas ne zelim da stedim,tako da cu se stisnuti i ovo pazariti :) Uzecu i vitamine naravno.Jos Jednom hvala puno.


Ako nikad nisi do sada uzimao kreatin, ona je bolje da prvo uzmes manje pakovanje. Preporucujem ti od twinlab-a ono pakovanje od 300g. Koristi ga kako pise na kutiji i ako nemas nikakvih problema s varenjem onda nastavi s monohidratom. Najjeftiniji je i radi kod vecine ljudi.
Sačuvana
Dzoni_82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #4 poslato: Maj 03, 2013, 11:34:58 pre podne »

E hvala na odgovorima,puno ste mi pomogli.I da moram da pohvalim sajt,forum,Pansport kao i sve koji ucestvuju na forumu na ne sebicnoj pomoci jer sam uz vas samo za mesec dana naucio mnogo toga.Razmisljao sam da ubacim vise mleka i da mozda ubacim hleb cisto malo zbog mase,nisam ga jeo mesec dana pa ne znam dali ima koristi da ubacujem.Mislis da zamenim obrok 4 i 5,posle treninga testenine? Mislio sam da pocnem sa ovim kreatinom :

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kompleksni-kreatinski-proizvodi/MT336-Cell-Tech%E2%84%A2-Hardcore-Pro-series.html
Koliko sam ja citao ovde nesto najbolje,ja na sebi bas ne zelim da stedim,tako da cu se stisnuti i ovo pazariti :) Uzecu i vitamine naravno.Jos Jednom hvala puno.

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2013, 07:37:16 pre podne »

Pozdrav,

ovo sve deluje ok, samo količinski možeš povećavati još.... postepeno...  testenine ako jedeš kasno uveče - možda bih prebacila malo ranije, a da kasnije uveče poslednji obrok bude kao pod 4

treba da ubaciš malo masti, kao što je iznad mog posta već navedeno, koštunjavo voće izmeĂ°u obroka, maslinovo ulje, avokado je fantastičan izvor takoĂ°e.

ponekad ubaci i mešano povrće, zatim grašak, boraniju, sočivo, itd itd...

što se tiče suplemenata - whey i kreatin i dex je ok, punjenje ne moraš - dovoljno je svakodnevno da uzimaš 5 g pre i 5  g posle treninga.

To je skroz ok. Možeš uzeti i neki lagani vitaminsko mineralni kompleks i B kompleks, u danima treninga, u stvari ti si stalno fizički aktivan, možda ti malo dodatno otvori apetit.

Samo nastavi
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2013, 01:12:26 pre podne »

ubaci jos pirinca da imas u 2,3,4 obroku po 100-200g, uz salatu dodaj supenu maslinovog, u poslednji obrok pojedi malo badema, oraha, nesto tako
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Dzoni_82
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2013, 09:37:46 posle podne »

pozdrav svima,nadam se pomoci  :) Zovem se Nikola i imam 30 god. 176 cm visina 60 kg.Na masi, treniram mesec dana u teretani i svi mi kazu da dobro napredujem s obzirom da nikada se ranije nisam bavio sportom.U toku dana imam 5-6 obroka,naavno kvaltitenih..Izbaceno iz ishrane masno,slatko i slano..Naravno regulisana ishrana uz pomoc vaseg foruma tnx :) Uz ovu zdravu ishranu sam za mesec dana skinuo nekih 2 kg :(
Obrok 1: 200gr ovsene ili musli + 5 kuvanih jaja
Obrok 2: Tunjevina 220 gr + pirinac ili bareni krompir 150-200 gr + salata
Obrok 3: 200 gr pilece belo +salata( povrce) +krompir
Trening
Obrok 4: 200 gr pilece belo (ili crveno meso) +salata
Obrok 5: 200 gr ella,testenine + omega 3 1 kapsula

Ovako izgleda otprilike i za sada se drzim ovoga uz male izmene da i bilo raznovrsnije.Napominjem samo da radim fizicki posao i treniram 3 puta nedeljno,kontam da trosim vise kalorija nego sto unosim ali jednostavno ne mogu vise pojesti od ovoga.Kao sto vidite nema PWM pa sam mislio da uzmem kreatin+whey+dex i to koristim posle treninga.Zanima me dali je ova ishrana ok i dali trebaju neke korekcije? Dali je potrebno punjenje kreatinom ili ne? posto ima podeljenih misljenja? Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.242 sekundi sa 17 upita.