TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:25:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey protein i Creatine?  (Pročitano 1696 puta)
Volks
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2013, 06:46:21 pre podne »

Pozdrav druže.
Kao prvo - kombinacija Whey i kreatina ti je odličan izbor.
Kao što je rekao Nikola, na suplementaciju treba da gledaš kao na ishranu.
Onog trenutka kada si počeo da vežbaš, tvoje telo ima mnogo veće prohteve od tela statične osobe i samim tim suplementacija je ništa drugo do praćenje potreba tela za kvalitetnijim izvorima hranjivih supstanci.
Kao što ne možeš da očekuješ da jedan mesec "dobro jedeš" i ostaneš zdrav do kraja života, tako dokle god treniraš moraš obražati pažnju na suplementaciju kvalitetnim preparatima.
Ne samo zbog fizičke snage i izgleda već i opšteg poboljšanja zdravstvenog stanja.
Suplementi su višestruko poželjni.

Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2013, 04:32:44 posle podne »

Kreatin i protein nisu magicni praskovi. Ne ocekuj cudo od jedne kantice whey-a i od jedne kantice kreatina. Nova misicna masa se sporo pravi. Kreatin ce ti pomoci da imas jaci trening tj da guras malo vise i da se malo krace odmaras. Verovatno ce povuci malo vode pa ce to izgledati kako da si 'veci', kasnije kad se skines s kreatina ta voda ce otici. Na whey moras da gledas kao na izvor proteina - hranu.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2013, 04:27:57 posle podne »

Pozdrav i tebi! :)

Poželjno bi bilo da whey uvek imaš nakon treninga, a sve ostale džidža bidže od suplemenata možeš i ne moraš. Mislim, ne moraš ni whey imati, nije to imperativ, ali je zaista nezamenljiv za period odmah nakon treninga.

Nakon prestanka korišćenja kreatina možeš izgubiti malo na telesnoj težini, kao posledica izbacivanja viška nakupljene potkožne vode. Upravo taj efekat mnogima izgleda kao gubitak mišića, a zapravo nije. Kreatin ti direktno ne daje mišiće, pa ih ne možeš ni izgubiti prestankom korišćenja.

Sve u svemu, niti ćeš napraviti ogroman bum kratkom kombinacijom whey + kreatin, niti ćeš primetiti neki značajan "pad" prestankom korišćenja tih suplemenata.
Sačuvana
macak1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2013, 04:08:09 posle podne »

Pozdrav svima, moja dilema je sledeca, uzeo sam 100% Whey protein i zeleo bih za jos bolje rezultate da uzmem i Creatine.E sad zeleo bih da znam nakon konzumiranja ovih suplemenata kombinovano, da li ce ti misici koje cu dobiti sa njima tek tako da splasnu, ili ce se zadrzati?Podrazumeva se da cu nastaviti da treniram, samo ih necu vise koristiti!Ako moze sto hitnije pomoc, jer sam planirao da sutra kupim kreatin!
Hvala unapred!  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.