TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:34:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Yoga-cisto da se ne zaboravi  (Pročitano 3300 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 26, 2015, 12:29:04 posle podne »

Ima li neko preporuku za jogu u Bg?

Da je isao i da je provereno dobro...imam jednu preporuku ali da ih skupim jos par pa vidim sta i kako.

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2013, 12:02:36 pre podne »

Joga jeste vrlo korisna za postizanje i odrzanje mentalnog fokusa i balansa. Mozda nece doslovno napumpati misice ali definitivno poboljsava njihovu prokrvljenost, tonus i ishranu, a svakako daje doprinos i kroz detoksikaciju organizma, stabilizaciju pulsa i jos niz efekata.
Sačuvana
AleksandarSpasic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2013, 05:43:37 posle podne »

Vecina nas zeli savrseni izgled, velike misice, zategnuto telo, i prva pomisao kako doci do toga je TERETANA.Da bih oblikovali misice i resili se nagomilanog sala postoji i jedan drugaciji nacin, a to je nacin koriscenja sopstvene tezine zarad cilja.Naravno tako je nemoguce napraviti one "strasne" misice kao u Teretani ali ipak ima napretka kojeg sam primetio kod sebe.Cist primer za to su Trbusnjaci i Sklekovi.
Dakle telo koristi sopstvenu tezinu kako bih misici poceli da potiskaju salo koje se topi kao "led na suncu" cineci nasu kozu zategnutijom.

Zeleo bih da skrenem paznju na jedan oblik spajanja duha i tela sa prirodom i njegove prednosti u odnosu na druge sportove. A to je svakako JOGA.
Bez obzira koliko to nekome zvucalo smesno, JOGA je i presavrsena za rekreativce i sportiste.Jer je cist primer opustanja tela.Nakon nekog vremena  otkrivate je da joga radi mnogo mnogo više od onoga što možete i da zamislite. Joga učini da prevaziĂ°ete sebe u svakom pogledu.I da joga nije samo istezanje, protezanje, izvijanje, uvrtanje, disanje, ili zauzimanje čudnih poza.
Vecina od cas nece prihvatiti da u svom treningu ubaci Jogu koja ce mu biti od prevelikog znacaja, ja postizem da pored Teretane i kardio treninga ubacim i vikendom Jogu koja mi pomogne da se opustim maksimalno i rastegnem telo, cineci me odmornijim i spremnijim za sledecu
nedelju.

Kada sam rekao drugovima da radim Jogu nasmejali su se i rekli "Ma ti nisi normalan", pitam se zasto? Kada bih malo vise procitali o njoj i informisali se bili bih impresionirani njenim prednostima.
Jogom NECES NAPUMPATI MISICE, jer Joga nije sve u misicima kao ni svaki sport gledano iz perspektive.
Mirnim uzdisajima u nekim od najtezih polozaja tela u kojima mozda nismo ni bili do sada pripremices telo da bude 10x izdrzljivije i vitalnije na napor.
Ponovo kazem nije svaki sport u misicima
Koliko puta smo recimo serije ponavljanja u teretani prestali zbog preteranog uzdisaja? Jer nemozemo da kontrolisemo disanje te nam se telo brze zagreje i umori, a posle nismo ni za sta...zar ne?
Odvojite malo vremena da procitate malo o Jogi jer je stvarno presavrsena za mnogo toga.Ja sam odvojio malo vremena da napisem ovo cisto da vas spotaknem na to.
Rezultati su izvandredni :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.