TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:07:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal Cuts и тренинг, питање по ко зна који пут  (Pročitano 4792 puta)
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2013, 06:34:46 posle podne »

Ja hocu da uklopim da imam najveci efekat :) Pijem ga vec 3 dana ali sam danas popio samo jednu ujutru, kao sto ste i predlozili. S tim da cu od sutra u danima kada treniram pre podne piti jednu pred trening, a kada treniram popodne onda cu da pijem 2..
Realno ne smeta mi mnogo, imam neki osecaj kao da mi stoji u grlu ali to je verovatno zato sto 9 kapsula ipak nije malo. Ono sto me nervira je sto mi je pretoplo, valjda sam izabrao los trenutak za sagorevace (40 stepeni napolju), a pijem i bas dosta vode..

Je l moze da skodi to sto menjam doze? Sto sam poceo da pijem po 2 a nadalje cu da mesam onako?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2013, 05:49:53 posle podne »

Posto ces vec da ides sa jednom kesicom pre treninga, u off danima mozes i ne moras da pijes, vidi kako ti bude odgovaralo. AC ima efekta i na apetit, tako da ga mozes uzeti ako smatras da ce ti tu biti od koristi u danima kad ne treniras.

Za nekoga ko trenira rekreativno dovoljna je jedna kesica, posto je jaci sagorevac u pitanju, pa ti je, za pocetak bolje da ides sa jednom kesicom, dok se malo ne naviknes, pa onda mozes i dve kesice. Znaci, najbolje ces sam proceniti kad budes krenuo da pijes.

Najbolje je da se popije na prazan stomak, znaci nekih dva sata posle obroka, i ne bi trebalo da jedes posle njega. Svakako ne treba sa punim stomakom ici na trening. Ako ne mozes tako da uklopis, onda mozes uzeti kesicu ujutru, cim ustanes, na prazan stomak, radice on i tako.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2013, 09:58:39 pre podne »

Хвала пуно на саветима :)

Да ли то значи да наредних 21 дан свакодневно пијем по једну кесицу? Рекли сте ми већ да када паузирам пијем само једну..
Да ли бих онда данима када могу да тренирам поподне (викенд и неки слободан дан) могао да пијем по 2 кесице?
С обзиром да морам да попијем пола сата пре тренинга на празан стомак, да ли морам да тренирам на празан стомак, или могу да поједем нешто мало?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2013, 09:11:45 pre podne »

Pa verovatno bih mogao da izdrzim 40min trcanja, samo jos da nadjem neku zanimaciju da mi brze prodje vreme jer mi je to najveci problem :/ Da li moram da to istrcim odjednom ili mogu da podelim na 2 puta ?

Nema sansi da treniram popodne, radim svakog dana od 3, sto znaci da moram do 2 da zavrsim trening i da krenem.
Jedino da se budim u 6 samo da popijem prvu kesicu, a nesto mislim da to nece funkcionisati :)
Zar nije poenta da popijem posle treninga da bi organizam nastavio da sagoreva ono sto sam ja zapoceo treningom?

Kako bih mogao da uklopim sve? Otvoren sam za svaki predlog :)

bolje je da držiš 40 minuta kontinuirano, intenzitetom koji ti je Marko naveo. Subjektivni osećaj - da bi mogao da držiš tempo bar jedno 2 sata... i ne ostaješ bez daha, normalno dišeš kroz nos i mogao bi da pričaš u isto vreme.

Ne mora biti trčanje, može biti brzi hod, vožnja bajsa, eliptika u teretani, hod uzbrdo itd.. variraj....
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2013, 12:26:51 pre podne »

Moj predlog je da ides samo jednu kesicu dnevno pre treninga pola sata kardio radis nakon treninga sa opterecenjem 45 do 60 min u zoni 65% od max HR ukoliko je primarno cilj redukcija masti a ukoliko zelis poboljsanje kondicije 30 min 80 % od max HR gde takodje se trose masti ali ne kao u prvom slucaju.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2013, 11:54:09 posle podne »

Ne, nije poenta popiti ga posle treninga, bas naprotiv. Animal cuts je kompleksan sagorevac, koji u sebi ima kofeina, koji je stimulans, pa je logicno da ces ga uzimati pre treninga, ne posle. Drugo, ima i diureticki efekat, a nakon treninga je telu potrebna rehidracija, ne dehidracija.

Posto je takva situacija, najbolje je da onda uzimas jednu kesicu pola sata pre treninga, na prazan stomak, i sa dosta tecnosti. Tako ce ispoljiti svoj maksimalni efekat, naravno, ukoliko se htranis kako treba.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2013, 10:50:25 posle podne »

Pa verovatno bih mogao da izdrzim 40min trcanja, samo jos da nadjem neku zanimaciju da mi brze prodje vreme jer mi je to najveci problem :/ Da li moram da to istrcim odjednom ili mogu da podelim na 2 puta ?

Nema sansi da treniram popodne, radim svakog dana od 3, sto znaci da moram do 2 da zavrsim trening i da krenem.
Jedino da se budim u 6 samo da popijem prvu kesicu, a nesto mislim da to nece funkcionisati :)
Zar nije poenta da popijem posle treninga da bi organizam nastavio da sagoreva ono sto sam ja zapoceo treningom?

Kako bih mogao da uklopim sve? Otvoren sam za svaki predlog :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2013, 10:37:24 posle podne »

Sto se tice kardia, da bi skidao kilograme, najbitniji je tempo kojim trcis, treba da trcis umerenim tempom ( sto bi znacilo da mozes da pricas bez problema ) i da traje oko 40 min, tada ces kao izvor energije trositi masti sto ti je i cilj.

Sto se tice cuts-a, kad se uzima jednom u toku dana ( kako bi trebalo za pocetak, narocito ako do sada nisi uzimao sagorevace ) najbolje je da to bude pola sata pre treninga. Kad su dve doze, onda jedna ujutru, a druga pre treninga, s tim sto bi trening isao u popodnevnim casovima, ne mnogo kasno.

Da li ikako mozes da se uklopis?
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2013, 01:40:18 posle podne »

Хвала на саветима :)

Па, данас сам релативно касно устао тако да ми је прва била око 10 ујутру, доручковао сам око 11, тренирао од 12 до 2 а другу сам попио мало пре (око пола 3).

С тим да ме је овај дечко који ради у теретани данас лепо нарибао што трчим овако и предложио ми да кардио радим на крају тренинга, око 15-20 мин са брзином мањом од 10км..
Иначе имам 100кг и 187цм висине..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2013, 12:22:41 posle podne »

Pozdrav Shomi,

kad ti onda popijes drugu kesicu, ako ti je prva pre dorucka i treninga?

Sto se tice zadnje konstatacije, nikako 21 dan bez pauze da treniras, treniras svojim tempom, 4 ili 5 puta nedeljno, a sagorevac uzimas u danima kad ne treniras po jednu kesicu pre dorucka. Na taj kontinuitet se misli.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2013, 10:25:39 pre podne »

Извињавам се што отварам нову тему, али нисам могао да нађем оно што ме занима у постојећим (или сам превидео негде).
Оно што ме занима је следеће :

Ујутру на празан стомак попијем једну кесицу, доручкујем сат времена после тога (нешто лагано, овсене или интегрални двопек уз мало јогурта) онда идем у теретану и тамо мешам кардио и вежбе са теговима, е ту сад имам конкретно питање. Пошто не могу временски да стигнем да тренирам 2 пута дневно због посла и факса ја уклапам све одједном и то му дође овако :

-5мин на траци(нешто преко километар пређем), брзина 13кмх
-вежбе за једну групу мишића (примера ради груди)
-5мин на траци, брзина 13кмх
-вежбе за другу групу мишића за тај дан
-5мин на траци, брзина 13кмх
4-6 сати после прве кесице пијем другу.

Ако се истрчим више у почетку капирам да ћу да изгубим доста снаге за тренинг, а опет ако трчим на крају делује ми као да немам довољно снаге за све. Друго, ја једноставно не могу да трчим дуго у затвореном простору, делује ми као вечност и све нешто умислим да не могу више да истрчим а немам чиме ни да мотивишем (примера ради када трчим напољу лагано без стајања могу да извучем 3,4км уз ону причу "ај још само до оне бандере" а на траци после 1км душа хоће да ми испадне).

Колико ја ту грешим са тренингом? Да ли треба да ми тренинг буде увек између 2 кесице?

Хвала унапред на помоћи,
Шоми

Едит : Ја сам схватио да треба да узимам 21 дан без прекида, тј да тренирам 21 дан без паузе,односно тако пише на кутији. Колико је то реално?
« Poslednja izmena: Jun 17, 2013, 10:54:33 pre podne od strane shomispc » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.185 sekundi sa 17 upita.