TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:26:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ovsene pahuljice  (Pročitano 15818 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #33 poslato: Avgust 04, 2013, 09:01:33 posle podne »

@R1 sve namirnice se mere sirove
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #32 poslato: Avgust 04, 2013, 06:14:55 posle podne »

Pa nisu vrhunac dobrog ukusa, ali ja iskreno uzivam i nimalo se ne mucim dok jedem kombinaciju ovsenih koju sam dole pomenuo, a ne znam sta moze da skodi casa mleka i jedna ili pola vocke pa da bih morao suve da ih jedem na silu. Nego jel ih merite pre ili posle kuvanja?  :D (isto pitanje i za pirinac) :D
Sačuvana
Korg
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 200

« Odgovor #31 poslato: Avgust 04, 2013, 03:27:49 posle podne »

Meni su ovsene dojadile ali i ne razmisljam o njima,pojedem porciju u proseku za 6-7 sekunde jer svakako mi je jeftin izvor hidrata za jutro.. Ko kaze da uziva u ovsenim pahuljama lupeta gluposti i laze, jer na ovom svetu ima milion bar kombinacija koje ce da raspamete naso culo ukusa :) To je ista ona fora ej uzimaj taj whey protein zbog ukusa,mmm uzivam u njemu..Uzmi brate fuckin sladoled kilo pa se nazderi ako vec oces da uzivas,ili pola kilo cokolade.. A ove stvari koje su esencijalne za teretanu daleko od toga da svi mi uzivamo u njima, i mora biti odricanja u manjoj meri cak i kod rekreativaca ako se zeli doci do uspeha,pa i na polju zdrave ishrane sto nije proporcionalno uvek nasem sportu .. A svakako ja nikad ne jedem ovsene sa vodom, uvek sa jogurtom, sa vodom je besmisleno ih jesti jer su ogavne
Брате, на коју фору порцију унесеш за 6-7 секунди? :D
Ја развлачим по пола сата најмање.
Sačuvana
Kuzmanović
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #30 poslato: Avgust 04, 2013, 01:45:53 posle podne »

Možeš biti kreativan što se tiče pahuljica,a možeš i uzimati ovsene kaše,one su isto dobre.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Avgust 04, 2013, 01:13:03 posle podne »

Meni su ovsene dojadile ali i ne razmisljam o njima,pojedem porciju u proseku za 6-7 sekunde jer svakako mi je jeftin izvor hidrata za jutro.. Ko kaze da uziva u ovsenim pahuljama lupeta gluposti i laze, jer na ovom svetu ima milion bar kombinacija koje ce da raspamete naso culo ukusa :) To je ista ona fora ej uzimaj taj whey protein zbog ukusa,mmm uzivam u njemu..Uzmi brate fuckin sladoled kilo pa se nazderi ako vec oces da uzivas,ili pola kilo cokolade.. A ove stvari koje su esencijalne za teretanu daleko od toga da svi mi uzivamo u njima, i mora biti odricanja u manjoj meri cak i kod rekreativaca ako se zeli doci do uspeha,pa i na polju zdrave ishrane sto nije proporcionalno uvek nasem sportu .. A svakako ja nikad ne jedem ovsene sa vodom, uvek sa jogurtom, sa vodom je besmisleno ih jesti jer su ogavne
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #28 poslato: Avgust 03, 2013, 10:00:57 posle podne »

Nismo se baš najbolje razumeli :).Ja sam samo bio malo ciničan za  za to "na suvo", jer ima ljudi na forumu  kojima je svaki predlog sa ovsenim suvišan,  ili im je dosadilo, ili ih nervira taj ukus, a u tekstoteci lepo stoji članak o ovsenim i bar pet načina spremanja istih.
Ja sam pitao za tu tekstoteku i niste mi odgovorili :) Ako moze link?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/ovsene-pahuljice-na-vie-naina-za-va-zdrav-doruak.html

Prvi link vodi do tekstoteke u kojoj mozes da procitas dosta toga korisnog, a drugi do predloga za pripremu ovsenih.

Ja ovsene jedem nekad sa jajima, nekad kombinujem sa lanenim semenom, semenkama suncokreta i jogurtom. Kao sto je neko prethodno rekao imam jedan miks koji sama napravim u zdravoj hrani, i ciste ovsene za kombinovanje sa kostunjavim vocem...
Hvala... :)
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2013, 09:55:04 posle podne od strane Čoda » Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #27 poslato: Avgust 03, 2013, 08:56:55 posle podne »

Komplikujete mnogo bez ikakve potrebe...dosadni ste vise sa tim ukusima,kombinacijama..ne mozete da iskontrolisete ni sopstveni jezik, a hocete neke rezultate!
Komplikujete mnogo bez ikakve potrebe...dosadni ste vise sa tim ukusima,kombinacijama..ne mozete da iskontrolisete ni sopstveni jezik, a hocete neke rezultate!

Teme koje te nerviraju,ti ih zaobidjes i ne uzimas ucesce u njima.Ovaj forum (valjda) jeste za diskusiju i razmenjivanje iskustava,misljenja, recepata bar zato ja jesam ovde a i kako vidim,ovaj odeljak foruma se zove Zdrava isharana ciji je moderator Dr G. Grkovic koja je nutricionista ,a verujem da i ona preporucuje razlicit nacin upotrebe ovsenih.Ako ti jedes ovsene ko papagaj na suvo ,to je tvoj nacin zivota i ne moras da nam nameces svoje navike.Neki su ovde dosli da bi promenili nacin zivota,ishrane i sve sto ide uz to i imaj u vidu da vecina nas ovde nismo "bilderi" i ne ganjamo obime od 50 i 80 cm, i ne zivimo zivot bildera u smislu nekih bolesnih odricanja ,uzimanja raznih hemija,trpljena ogavnih ukusa  i sl.Zato i postoje rekreativci i profesionalci.Ti ako znas kako trebas da se hranis i postizes svoje ciljeve,zaobidji brate ovu i slicne ovoj teme.Nemoj da nabijas negativnu energiju i demotivises druge.

Devojcice,lepo si ti mene zamislila kao papagaja,bildera,sa obimom 50-80cm,na hemiji,koji jede ovsene na suvo...ali nije sve u zivotu onako kako u tom trenutku zamislis ;) Ali imas interesantnu mastu,to ti priznajem :) Razmisli malo o mom komentaru i videces da se odnosio na disciplinu u ishrani kao i na kontrolu cula,a odeljak foruma,kako si i sama lepo primetila,je "zdrava" ishrana ;) I ako svi ne robujete ishrani i odricanju,zasto onda jedete ovsene koje ne volite?
Teme koje te nerviraju,ti ih zaobidjes i ne uzimas ucesce u njima.Ovaj forum (valjda) jeste za diskusiju i razmenjivanje iskustava,misljenja, recepata bar zato ja jesam ovde a i kako vidim,ovaj odeljak foruma se zove Zdrava isharana ciji je moderator Dr G. Grkovic koja je nutricionista ,a verujem da i ona preporucuje razlicit nacin upotrebe ovsenih.Ako ti jedes ovsene ko papagaj na suvo ,to je tvoj nacin zivota i ne moras da nam nameces svoje navike.Neki su ovde dosli da bi promenili nacin zivota,ishrane i sve sto ide uz to i imaj u vidu da vecina nas ovde nismo "bilderi" i ne ganjamo obime od 50 i 80 cm, i ne zivimo zivot bildera u smislu nekih bolesnih odricanja ,uzimanja raznih hemija,trpljena ogavnih ukusa  i sl.Zato i postoje rekreativci i profesionalci.Ti ako znas kako trebas da se hranis i postizes svoje ciljeve,zaobidji brate ovu i slicne ovoj teme.Nemoj da nabijas negativnu energiju i demotivises druge.

Devojcice,lepo si ti mene zamislila kao papagaja,bildera,sa obimom 50-80cm,na hemiji,koji jede ovsene na suvo...ali nije sve u zivotu onako kako u tom trenutku zamislis ;) Ali imas interesantnu mastu,to ti priznajem :) Razmisli malo o mom komentaru i videces da se odnosio na disciplinu u ishrani kao i na kontrolu cula,a odeljak foruma,kako si i sama lepo primetila,je "zdrava" ishrana ;) I ako svi ne robujete ishrani i odricanju,zasto onda jedete ovsene koje ne volite?
Ko kaze da ne volimo?Evo ja bas obozavam da jedem ovsene i jedem ih sa vodom i dodam whey ako imam.
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Otis Driftwood
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #26 poslato: Avgust 03, 2013, 08:51:48 posle podne »

Ja sam jednom samleo ovsene i nisam dodao brašno i od njih sam napravio palačinke.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #25 poslato: Avgust 03, 2013, 07:51:20 posle podne »

Neko od vas stvarno jede ovsene na suvo?! Molio bih,najlepse, tog Gospodina Olimpiju da postavi slike u galeriji,da se ,verujem,raspametimo.
Ova tema jeste za razmenu recepata i iskustava sa ovsenim,ima je i na drugim forumima i skroz je na mestu. To sto ce neko sa ovsenim nagurati kojekakve flejksove,kasike i kasike meda,suvog grozdja i plazme pa upropastiti sve,to je nesto drugo. Mogu da potpisem da zadnje 2 godine malo ko na ovom forumu ima doslednost u ishrani kao sto je ja imam,pa opet ova tema mi je skroz zanimljiva jer covek moze svasta da nauci.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #24 poslato: Avgust 03, 2013, 07:30:10 posle podne »

Komplikujete mnogo bez ikakve potrebe...dosadni ste vise sa tim ukusima,kombinacijama..ne mozete da iskontrolisete ni sopstveni jezik, a hocete neke rezultate!

Teme koje te nerviraju,ti ih zaobidjes i ne uzimas ucesce u njima.Ovaj forum (valjda) jeste za diskusiju i razmenjivanje iskustava,misljenja, recepata bar zato ja jesam ovde a i kako vidim,ovaj odeljak foruma se zove Zdrava isharana ciji je moderator Dr G. Grkovic koja je nutricionista ,a verujem da i ona preporucuje razlicit nacin upotrebe ovsenih.Ako ti jedes ovsene ko papagaj na suvo ,to je tvoj nacin zivota i ne moras da nam nameces svoje navike.Neki su ovde dosli da bi promenili nacin zivota,ishrane i sve sto ide uz to i imaj u vidu da vecina nas ovde nismo "bilderi" i ne ganjamo obime od 50 i 80 cm, i ne zivimo zivot bildera u smislu nekih bolesnih odricanja ,uzimanja raznih hemija,trpljena ogavnih ukusa  i sl.Zato i postoje rekreativci i profesionalci.Ti ako znas kako trebas da se hranis i postizes svoje ciljeve,zaobidji brate ovu i slicne ovoj teme.Nemoj da nabijas negativnu energiju i demotivises druge.

Devojcice,lepo si ti mene zamislila kao papagaja,bildera,sa obimom 50-80cm,na hemiji,koji jede ovsene na suvo...ali nije sve u zivotu onako kako u tom trenutku zamislis ;) Ali imas interesantnu mastu,to ti priznajem :) Razmisli malo o mom komentaru i videces da se odnosio na disciplinu u ishrani kao i na kontrolu cula,a odeljak foruma,kako si i sama lepo primetila,je "zdrava" ishrana ;) I ako svi ne robujete ishrani i odricanju,zasto onda jedete ovsene koje ne volite?
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2013, 07:37:28 posle podne od strane Markovic » Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #23 poslato: Avgust 01, 2013, 06:31:18 posle podne »

Nismo se baš najbolje razumeli :).Ja sam samo bio malo ciničan za  za to "na suvo", jer ima ljudi na forumu  kojima je svaki predlog sa ovsenim suvišan,  ili im je dosadilo, ili ih nervira taj ukus, a u tekstoteci lepo stoji članak o ovsenim i bar pet načina spremanja istih.
Ja sam pitao za tu tekstoteku i niste mi odgovorili :) Ako moze link?
Sačuvana
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #22 poslato: Avgust 01, 2013, 04:57:19 posle podne »

Nismo se baš najbolje razumeli :).Ja sam samo bio malo ciničan za  za to "na suvo", jer ima ljudi na forumu  kojima je svaki predlog sa ovsenim suvišan,  ili im je dosadilo, ili ih nervira taj ukus, a u tekstoteci lepo stoji članak o ovsenim i bar pet načina spremanja istih.
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #21 poslato: Avgust 01, 2013, 01:33:17 posle podne »

Slazem se, nema potrebe za suvisnim komentarima, a jesti ih suve i jesti ih sa mlekom, medom i vocem je nebo-zemlja osecaj. Prvo te tera da povratis dok u drugoj kombinaciji uzivas, a i ne znam zasto bi ovi dodatni sastojci skodili nekom, pogotovo ako je rekreativac kao vecina nas ovde.
Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #20 poslato: Avgust 01, 2013, 12:24:27 posle podne »

Komplikujete mnogo bez ikakve potrebe...dosadni ste vise sa tim ukusima,kombinacijama..ne mozete da iskontrolisete ni sopstveni jezik, a hocete neke rezultate!

Teme koje te nerviraju,ti ih zaobidjes i ne uzimas ucesce u njima.Ovaj forum (valjda) jeste za diskusiju i razmenjivanje iskustava,misljenja, recepata bar zato ja jesam ovde a i kako vidim,ovaj odeljak foruma se zove Zdrava isharana ciji je moderator Dr G. Grkovic koja je nutricionisata ,a verujem da i ona preporucuje razlicit nacin upotrebe ovsenih.Ako ti jedes ovsene ko papagaj na suvo ,to je tvoj nacin zivota i ne moras da nam nameces svoje navike.Neki su ovde dosli da bi promenili nacin zivota,ishrane i sve sto ide uz to i imaj u vidu da vecina nas ovde nismo "bilderi" i ne ganjamo obime od 50 i 80 cm, i ne zivimo zivot bildera u smislu nekih bolesnih odricanja ,uzimanja raznih hemija,trpljena ogavnih ukusa  i sl.Zato i postoje rekreativci i profesionalci.Ti ako znas kako trebas da se hranis i postizes svoje ciljeve,zaobidji brate ovu i slicne ovoj teme.Nemoj da nabijas negaitvnu energiju i demotivises druge.
Ustedela si mi vreme da pisem isto to. @Markovic, gari ovo mi je jedini topic koji sam otvorio na ovom forumu, a i da nije, kao sto je gore napisano, forum je za razmenjivanje iskustava.
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2013, 12:26:09 posle podne od strane Čoda » Sačuvana
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #19 poslato: Avgust 01, 2013, 08:33:59 pre podne »

Ja lepo kažem "na suvo" kao ptičica!! ;D
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 17 upita.