TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:03:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pitanje u vezi ishrane  (Pročitano 2763 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Avgust 27, 2013, 05:57:07 posle podne »

vrlo lako se mogu napraviti i palačinke sa nekim integralnim brašnom - da li pšeničnim ili npr sa heljdom, dodaš laneno seme ili neke semenke, 1-2 jajeta, malo mleka po želji i to je to...

čisto za promenu, od hleba i pahuljica...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2013, 04:11:46 posle podne »

znam ja dosta toga o ishrani. jedem ja pirinac uglavnom kao izvor ugljenih hidrata. dnevno najmanje 400gr. nekad naguram i na 500-600.
nemam problem sto se tice njega. nego me interesuje da li su ovsene pahuljice neophodne za dorucak. volim njihov ukus i sve ali me nervira sto posle toga nemam snage i sta god sledece da pojedem samo mi se spava. ne znam da li sam alergican na njih ili sta vec.

Naravno da nisu obavezne, nemoj ih jesti ako ti ne odgovaraju, mozes za dorucak uzeti nesto integralno kao sto je monika rekla ili crni hleb. Da li je tako i sa ostalim pahuljicama ( razene, jecmene ), kakva je situacija sa psenicnim brasnom?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Avgust 26, 2013, 01:49:52 posle podne »

znam ja dosta toga o ishrani. jedem ja pirinac uglavnom kao izvor ugljenih hidrata. dnevno najmanje 400gr. nekad naguram i na 500-600.
nemam problem sto se tice njega. nego me interesuje da li su ovsene pahuljice neophodne za dorucak. volim njihov ukus i sve ali me nervira sto posle toga nemam snage i sta god sledece da pojedem samo mi se spava. ne znam da li sam alergican na njih ili sta vec.

probaj sa integralnim hlebom, ali pravim integralnim  za doručak ili sa nekom testeninom integralnom, može se naći dobrih kod nas.
Nema potrebe da forsiraš nešto što ti ne prija, mada sam i dalje uverena da tvoj problem sa spavanjem nije vezan za ovsene pahuljice...
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #10 poslato: Avgust 25, 2013, 04:46:31 posle podne »

znam ja dosta toga o ishrani. jedem ja pirinac uglavnom kao izvor ugljenih hidrata. dnevno najmanje 400gr. nekad naguram i na 500-600.
nemam problem sto se tice njega. nego me interesuje da li su ovsene pahuljice neophodne za dorucak. volim njihov ukus i sve ali me nervira sto posle toga nemam snage i sta god sledece da pojedem samo mi se spava. ne znam da li sam alergican na njih ili sta vec.
Ako ti ne odgovara izbaci ih jedi krompir ili pirinac.Ovsene ili krompir ili pirinac,sve je to isto!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2013, 03:20:00 posle podne »

znam ja dosta toga o ishrani. jedem ja pirinac uglavnom kao izvor ugljenih hidrata. dnevno najmanje 400gr. nekad naguram i na 500-600.
nemam problem sto se tice njega. nego me interesuje da li su ovsene pahuljice neophodne za dorucak. volim njihov ukus i sve ali me nervira sto posle toga nemam snage i sta god sledece da pojedem samo mi se spava. ne znam da li sam alergican na njih ili sta vec.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Avgust 25, 2013, 11:25:11 pre podne »

ok od sada koristim so redovno.
imam samo jos jedno pitanje. jel su ovsene neophodne u ishrani? mogu li kao izvor ugljenih hidrata koristiti samo voce povrce i pirinac ponekad krompir?
nekako kad pojedem ovsene za dorucak pola dana mi nije dobro tj kao da nemam energije i snage.

Voce i povrce nisu izvor slozenih UH, sem pirinca i krompira.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #7 poslato: Avgust 25, 2013, 11:19:29 pre podne »

ok od sada koristim so redovno.
imam samo jos jedno pitanje. jel su ovsene neophodne u ishrani? mogu li kao izvor ugljenih hidrata koristiti samo voce povrce i pirinac ponekad krompir?
nekako kad pojedem ovsene za dorucak pola dana mi nije dobro tj kao da nemam energije i snage.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2013, 09:24:59 posle podne »

generalno ja nikad ne solim pirinac kad spremam, ni meso cak. so jedino sto unesem jeste kroz kecap koji volim da stavim u obroku sa pirincem i kroz mladi sir sto ima soli u njemu, mleku... vazi hvala vam na savetima

Cini mi se da smo vec pricali o tome, nemoj izbacivati so iz ishrane, samo se trudi da unosis umereno. Ima soli u mnogim namirnicama, mesu, ribi, jajima, mlečnim proizvodima, šumećim tabletama (aspirin, vitamin C…), a narocito u gotovim jelima, konzerviranoj hrani, suhomesnatim proizvodima...
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2013, 09:03:57 posle podne »

batali soju, bljak :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2013, 01:29:56 posle podne »

generalno ja nikad ne solim pirinac kad spremam, ni meso cak. so jedino sto unesem jeste kroz kecap koji volim da stavim u obroku sa pirincem i kroz mladi sir sto ima soli u njemu, mleku... vazi hvala vam na savetima
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Avgust 23, 2013, 08:27:30 pre podne »

imam jedno konkretno pitanje u vezi ishrane tj zacina u hrani.
sta koristite od zacina prilikom spremanja pirinca i da li koristite samo so ili bio zacin (zacin c)
da li pored toga koristite neke vrste preliva kao kecap, senf, soja sos npr?


Meni je u poslednje vreme kari jako zanimljiv i cesto pripremam pirinac sa njijm. Pirinac i piletina sa karijem - odlican ukus i zdrav obrok.

Soja sos isto nije los, ali, zavisi koji uzimas, ima nekih dosta slanih pa povedi  racuna o tome ako si vec posolio pirinac.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 23, 2013, 08:21:40 pre podne »

za pirinač je meni omiljen šafran, to je najskuplji začin koji postoji, ali se koristi jako jako malo... daje fantastičnu aromu. Od jela sa pirinčem jako zdrave i jako dobre su paelje, kojih postoji stotinu vrsta... pronaĂ°i na internetu, oduševićeš se :)
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2013, 08:39:26 posle podne »

imam jedno konkretno pitanje u vezi ishrane tj zacina u hrani.
sta koristite od zacina prilikom spremanja pirinca i da li koristite samo so ili bio zacin (zacin c)
da li pored toga koristite neke vrste preliva kao kecap, senf, soja sos npr?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.