TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:33:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoć  (Pročitano 3516 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #10 poslato: Avgust 24, 2013, 07:57:55 posle podne »

mozes ti i bez tegova i bez kardia smrsati ali cemu mucenje kad mzoe lakse...

a poenta sa treningom sa tegovima je da ti sa 2-3 kg misica vise u odnosnu na sada mozes da imas 2-3 % veci procenat masti a da izgledas bolje nego da imas isto misica manje i 2-3bf manje xd
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Avgust 24, 2013, 06:49:51 pre podne »

Trening sa optercenjem 4 puta nedeljno intezitet 70% d max 8 do 12 ponavljanja ,aerobni trening 45 min do 60 min 4 puta nedeljno 65% od hr maximuma.Pravis kalorijski defict podjednako putem treninga i ishrane od 500 do 1000 cal dnevno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Avgust 23, 2013, 11:09:58 posle podne »

Najbolje je kombinovati ta dva, aerobni i trening sa tegovima. Aerobni trening treba da bude u odredjenom opsegu pulsa, da mozes trcati duzi vremenski period a da se ne umoris ( mozes da pricas normalno ), tada se trose masti kao izvor energije. Sa druge strane, vezbanjem sa tegovima uz odgovarajucu ishranu radis na misicnoj masi, i kako se ona povecava povecava se i potrosnja kalorija u miru ( ubrzava se metabolizam ) sto dodatno pomaze u skidanju kilograma.

Ne moras ici u teretanu, to je samo predlog.

Obrok posle treninga je jako bitan, jer tada misici prihvate najveci deo unetih materija, pa ga nikako nemoj preskakati, a posto je kasno, neka bude manji obimom i gledaj da bude laksi, da bi mogao da spavas.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2013, 10:58:28 posle podne »

Cilj ti je sasvim realan i mozes ga ostvariti uz malo discipline u ishrani i treningu.
Može li par primera malo discipline u ishrani i treningu?

Mislio sam da se kilogrami skidaju trčanjem i biciklom, nisam znao da se mora ići i u teretanu.
Takođe nisam znao da se i posle kasnog treninga mora večerati iako se radi na skidanju stomaka.
You live and learn  ;D .



Ti mozes kilograme skinuti i gladovanjem i time sto navodis, ali ces izgledati kao vreca g... jer ce ti telo biti smesno bez misicne hipertrofije.
Sačuvana
Ridik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2013, 10:28:05 posle podne »

Cilj ti je sasvim realan i mozes ga ostvariti uz malo discipline u ishrani i treningu.
Može li par primera malo discipline u ishrani i treningu?

Mislio sam da se kilogrami skidaju trčanjem i biciklom, nisam znao da se mora ići i u teretanu.
TakoĂ°e nisam znao da se i posle kasnog treninga mora večerati iako se radi na skidanju stomaka.
You live and learn  ;D .

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2013, 09:35:29 posle podne »

Ok, ali nemoj izostaviti vezbe sa tegovima!;-)

Tako je, za dorucak uz ovsene mozes pojesti cela jaja, ne samo belanca ( npr kajganu isprzis sa ovsenim zajedno ).

Nisam znala da li koristis nesto od suplemenata, to sam sada htela da pitam, elem, whey ide neposredno nakon treninga, tu mozes dodati i nesto od voca ( bananu ili suvo grozdje ) pa onda kroz dvedesetak min do pola sata crvst obrok ( kao sto sam prethodno navela, nesto od mesa, pirinac, salata..)

Cilj ti je sasvim realan i mozes ga ostvariti uz malo discipline u ishrani i treningu.
Sačuvana
Ridik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2013, 07:59:17 posle podne »

Hvala na odgovorima  ;) .

U teretanu krećem 1.10, do tada se rekreiram napolju, a stoji da mi treba da ojačam.
U teretani prioritet su mi aerobne vežbe, traka, nordijsko, bajs, čučnjevi, trbušnjaci, zgibovi na mašini jer prave ne mogu da radim  ::).

Ako sam dobro razumeo za doručak uz ovsene pahuljice treba da pojedem 1-2 belanca, je li tako?
Za ručak uvek jedem meso a prilog se menja, povrće razno.
Moja nedoumica je večera, tj obrok posle treninga, koji se najčešće završava oko 20.30h.
Rekoste mi da posle toga treba da unesem proteine, moja pitanje je da li mogu da popijem Whey i šta dodati uz njega?
Cilj mi je da skinem 10kg do nove godine.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #3 poslato: Avgust 23, 2013, 07:03:13 posle podne »

Kreni u teretanu i dok je lepse vreme xd ima manje guzve... racunaj da na svkaom treningu potrosis jos dodatnih ~300 kcal... em lakse smrsas jos sve to lepse i izgleda posle xd
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Avgust 23, 2013, 06:20:47 posle podne »

Pozdrav,

najpre svaka cast sto si prestao da pusis, velika je to stvar. Jeste da najcesce sa sobom povuce i neki kilogram viska, ali, lakse je boriti se njima. Redom kako si navodio, najpre mi upada u oci to sto izbegavas vezbanje u teretani, ako sam dobro razumela, a mislim da ti to bas treba.

Ishrana: dorucak je slab, pored pahuljica koje su izvor ugljenih hidrata treba ti neki protein, jaja npr ( omiljen dorucak sportista ), ili bar jaja sa crnim hlebom. Kad smo kod pahuljica, gledaj da izaberes neki musli sa manje secera, a najbolje su ovsene, ili kombinacija ovsenih, razenih, jecmenih pahuljica. Za uzinu je voce ok,umereno, bez preterivanja, a kao grickalice mozes uzeti orahe, bademe, kikiriki peceni bez soli, pistace ili neki miks od istih, to su zdrave grickalice ( sadrze zdrave masti ). Rucak je ok, nadam se da ovo kuvano podrazumeva i nesto mesa, a kao dodatak bi valjalo ubaciti krompir ili pirinac. Vecera je obavezna, kao i svi obroci inace, nemoj ih preskakati. Posto je vecera posle treninga treba pojesti nesto proteinsko - piletinu ili nesto drugo od mesa, sa pirincem i salatom, ili neka salata sa tunjevinom, mladim sirom, piletinom i maslinovim uljem...Voce nije preporucljivo za veceru, gledaj da ga unosis u toku dana.

Generalno, treba ti malo vise proteina.




Sačuvana
Ridik
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Avgust 23, 2013, 12:50:00 posle podne »

Pozdrav svima  :) .

Nekoliko uvodnih reči.
Pre 2 godine sam prestao da pušim, i od tada sam se ugojio oko 15kg  :'( .
Rešio sam da tu istu snagu volje kojom sam bacio duvan, upotrebim za skidanje viška kg.
Problem je sledeći, ostalo mi je još 10-ak kg da skinem, svaki dan imam po neku aktivnost,
vožnju bajsa, brza šetnja, basket, tenis, u trajanju 1-1,5 vremena.
U teretanu ne idem, sve dok ne počne ružno vreme, a i tada ću se fokusirati na aerobne vežbe, biciklo, traka, trbušnjaci.
Što se ishrane tiče, nije baš da se hranim preterano zdravo ili redovno, moj dan izgleda ovako.
Doručak : ovsene pahuljice sa jogurtom ili korn flex sa mlekom.
Na poslu užinam šta ima, nekad voćku nekad neku grickalicu  ::) , znam da ne valja ali jbg.
Ručak : uvek kuvano, svaki dan je drugačije, supa i salata su obavezni na stolu.
Trening, napisag gore, večera posle njega zavisi kako kad šta pojedem.
Nekad samo voće, nekad kokice, nekad večeram sve.
Hleb ne jedem, jednom u 5 dana pojedem prepečenu krišku hleba, slatko ne, voće da, od grickalica samo kokice koje sam spremam.
Da vas ne smaram više  :o, šta biste mi preporučili od namirnica da ubacim/izbacim?
Hvala  ;)
 
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 17 upita.