TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 08:27:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moj kucni trening, misljenja?  (Pročitano 9718 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #24 poslato: Novembar 11, 2013, 03:03:17 posle podne »

Tako je najbolje i najlakse cemo ti tako pomoci.:-)

Za dorucak mozes kombinovati jaja i ovsene ( u kajganu dodas ovsene i tako isprzis ), ili dodati pecurke npr, nesto od salate obavezno. Primecujem da ne pominjes povrce, jel to slucajno ili ga ne jedes?

Rucak - meso peceno ili grilovano, przeno izbegavaj ili neka bude sa vrlo malo ulja, riba takodje ( odlican izbor, kvalitetna riba ) i uz to krompir ili pirinac ( ne moze ti obrok biti samo pirinac sa ajvarom, treba ti protein tu ).

Za veceru mozes mladi sir, salatu sa tunjevinom, ili piletinom, zatim junetina. Da, i ellu mozes jesti sa necim kostunjavim npr...

Sa vocem ne treba preterivati ali obavezno pojedi ponesto u toku dana. Za uzinu jos mozes pojesti i bademe, lesnike, orahe, pistace ili neki mix, kostunjavi plodovi drze sitost. Pekaru izbegavaj, a ako bas mora ponekad onda neka to bude neka integralna kifla i jogurt npr, ili eventualno projice. Sendvice koje bi nosio od kuce mozes napraviti i sa tunjevinom, jajima...



Povrce jedem uz rucak jedino (ali ne svaki dan): Paradajz, krastavac, karfiol ili brokoli ali mislim da bih trebao cesce da uvedem :)

EDIT: Da li bih mogao da ubacim dekstrozu u ishranu i kad da je koristim? Ako da sta je bolje: obicna dekstroza ili dex energy?

Ako ste zaboravili moj cilj je da prvo nabacim malo misicne mase pa da poradim na salu na stomaku, za koje se nadam da ce nestati uz pravilnu ishranu i redovan trening

Ne možeš praviti shake-ove sa plazmom i medom i očekivati da ti nestane salo sa stomaka :) Moraš potpuno izbaciti taj tip namirnica dok ne stešeš stomak.A dekstrozu unosi u toku i nakon treninga,tako da ti šećera neće faliti,a organizam neće pokretati varenje,već će direktno ubaciti šećer u krv.
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #23 poslato: Novembar 11, 2013, 01:29:28 pre podne »

Tako je najbolje i najlakse cemo ti tako pomoci.:-)

Za dorucak mozes kombinovati jaja i ovsene ( u kajganu dodas ovsene i tako isprzis ), ili dodati pecurke npr, nesto od salate obavezno. Primecujem da ne pominjes povrce, jel to slucajno ili ga ne jedes?

Rucak - meso peceno ili grilovano, przeno izbegavaj ili neka bude sa vrlo malo ulja, riba takodje ( odlican izbor, kvalitetna riba ) i uz to krompir ili pirinac ( ne moze ti obrok biti samo pirinac sa ajvarom, treba ti protein tu ).

Za veceru mozes mladi sir, salatu sa tunjevinom, ili piletinom, zatim junetina. Da, i ellu mozes jesti sa necim kostunjavim npr...

Sa vocem ne treba preterivati ali obavezno pojedi ponesto u toku dana. Za uzinu jos mozes pojesti i bademe, lesnike, orahe, pistace ili neki mix, kostunjavi plodovi drze sitost. Pekaru izbegavaj, a ako bas mora ponekad onda neka to bude neka integralna kifla i jogurt npr, ili eventualno projice. Sendvice koje bi nosio od kuce mozes napraviti i sa tunjevinom, jajima...



Povrce jedem uz rucak jedino (ali ne svaki dan): Paradajz, krastavac, karfiol ili brokoli ali mislim da bih trebao cesce da uvedem :)

EDIT: Da li bih mogao da ubacim dekstrozu u ishranu i kad da je koristim? Ako da sta je bolje: obicna dekstroza ili dex energy?

Ako ste zaboravili moj cilj je da prvo nabacim malo misicne mase pa da poradim na salu na stomaku, za koje se nadam da ce nestati uz pravilnu ishranu i redovan trening
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2013, 03:11:27 pre podne od strane wolf96 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #22 poslato: Novembar 11, 2013, 12:22:09 pre podne »

Tako je najbolje i najlakse cemo ti tako pomoci.:-)

Za dorucak mozes kombinovati jaja i ovsene ( u kajganu dodas ovsene i tako isprzis ), ili dodati pecurke npr, nesto od salate obavezno. Primecujem da ne pominjes povrce, jel to slucajno ili ga ne jedes?

Rucak - meso peceno ili grilovano, przeno izbegavaj ili neka bude sa vrlo malo ulja, riba takodje ( odlican izbor, kvalitetna riba ) i uz to krompir ili pirinac ( ne moze ti obrok biti samo pirinac sa ajvarom, treba ti protein tu ).

Za veceru mozes mladi sir, salatu sa tunjevinom, ili piletinom, zatim junetina. Da, i ellu mozes jesti sa necim kostunjavim npr...

Sa vocem ne treba preterivati ali obavezno pojedi ponesto u toku dana. Za uzinu jos mozes pojesti i bademe, lesnike, orahe, pistace ili neki mix, kostunjavi plodovi drze sitost. Pekaru izbegavaj, a ako bas mora ponekad onda neka to bude neka integralna kifla i jogurt npr, ili eventualno projice. Sendvice koje bi nosio od kuce mozes napraviti i sa tunjevinom, jajima...

Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #21 poslato: Novembar 10, 2013, 11:12:22 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Odlucio sam da napisem svoju ishranu, ili bar kako planiram da se hranim. Vi mi recite sta ne valja i sta bih mogao jos da ubacim.
Napisacu sta bi sve moglo da spada u te obroke.

Dorucak:
3-4 jaja kako kajgana ili omlet sa fetom
ili
Ovsene pahuljice 60-70g sa malo suvog grozdja
ili
Tunjevina (80-100g) sa ajvarom



Rucak: (Za rucak nisam siguran koliko kolicinski uzimam ili treba, tako da vas molim za pomoc)
Belo meso (przeno ili peceno)
ili
Riba neka (Pastrmka, skusa ili losos ili lignja ponekad)
ili
Pirinac koji uvek mesam sa ajvarom


Vecera:
To mi je najveci problem, nisam siguran sta bih trebao, pojedem neki sendvic ili tako nesto.


Voca ne unosim dovoljno, ali trudim se da dnevno pojedem bananu, jabuku ili zavisi sta je u sezoni


Takodje mi je problem i uzina u skoli. Da li da uzmem nesto iz pekare? Ako ne, sta da ponesem od kuce? Video sam savete na forumu za sendic sa piletinom, ali to ne mogu bas svaki dan)

Unosim dnevno oko 3l vode
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #20 poslato: Novembar 10, 2013, 09:42:59 posle podne »

Odlicno je sto si ubacio ovsene. U ovoj temi mozes videti korisne predloge kako ih sve mozes jesti. http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=182265.0 Mozes dodati i med povremeno, kasicicu, ali nemoj preterivati.

Mlevena plazma nije najsrecnije resenje ali nije ni toliko losa. Ako ti se uklapa u kalorijski unos mozes je uzeti ponekad, sa mlekom.
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #19 poslato: Novembar 10, 2013, 05:37:45 posle podne »

Ubacio sam ovsene pahuljice u ishranu, mesam ih sa mlekom i suvim grozdjem.
Da li je dobro jesti i mlevenu plazmu i ako jeste u kakav sejk bih mogao da je ubacim?

Edit: Koliko ovsenih da jedem po obroku i da li da ubacim i kasiku meda?
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2013, 05:40:29 posle podne od strane wolf96 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #18 poslato: Novembar 07, 2013, 05:58:08 posle podne »

Ja bih uvek posavetovao za neku aminokiselinu,ipak da imasš još nešto kao podršku svom organizmu i treninzima....
Ako ti bude treba savet ili se budeš dvoumio oko sledećeg suplementa,slobodno pitaj,ima dosta stručnih ljudi na ovom forumu :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #17 poslato: Novembar 07, 2013, 12:01:49 pre podne »

Ako se dobro hranis, ne treba ti dodatna suplementacija, bice vremena za to. Sada je najbitnije da steknes zdrave navike o ishrani i treningu. Mozes uzeti neki kompleks vitamina i minerala, jer si u periodu intezivnog razvoja pa je i potrosnja veca, narocito sada kada krenes aktivno da vezbas.
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #16 poslato: Novembar 06, 2013, 10:57:02 posle podne »

Da,uvek prvo radi trenng snage ako već moraš da ih radiš u isto vreme i onda preĂ°i na kardio.
Hoćeš piti samo whey ili planiraš još neki suplement da uzmeš?

Za pocetak samo whey, a nisam siguran sta bih drugo mogao, poceo sam da proucavam forum, jos cu da razmislim
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Novembar 06, 2013, 02:38:47 posle podne »

a sta mislis da radim prvo bodyweight vezbe pa onda kardio?
Nemam vremena da treniram vda puta dnevno, zbog toga pitam

pretpostavka je da si u prvom delu treninga već značajno potrošio zalihe glikogena (rezerve ugljenih hidrata u mišićima) i da telo nakon toga prelazi na drugi izvor energije - masti, naravno pod pretpostavkom da je intenzitet odgovarajući (vodi računa o intenzitetu kardio treninga da budeš u fat burn zoni - ne više od 70% od maksimalnog pulsa)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #14 poslato: Novembar 06, 2013, 01:05:02 posle podne »

Da,uvek prvo radi trenng snage ako već moraš da ih radiš u isto vreme i onda preĂ°i na kardio.
Hoćeš piti samo whey ili planiraš još neki suplement da uzmeš?
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #13 poslato: Novembar 06, 2013, 11:28:46 pre podne »

a sta mislis da radim prvo bodyweight vezbe pa onda kardio?
Nemam vremena da treniram vda puta dnevno, zbog toga pitam
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #12 poslato: Novembar 06, 2013, 11:08:46 pre podne »

Ne znam gde si našao taj trening ,ali tu ti nisu spojeni ni isti delovi tela,a ni suprotni (po grupama mišića).
Posle karda je ok da radiš trbušnjake ,ali ne i na mišićima,jer si tu započeo proces razgradnje.Probaj da radiš prepodne kardio,a uveče
sa opterećenjem ili bodyweight trening.
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #11 poslato: Novembar 06, 2013, 09:56:11 pre podne »

Pa odlucio sam da radim tu grupu misica, ali cu da ubacim neke druge vezbe.
Evo kako sam smislio da radim:

PONEDELJAK: ODMOR

UTORAK:
- Ledja
- Triceps

SREDA:
- Kardio
- Stomak
- Bodyweight (zgibovi, sklekovi, propadanja)

CETVRTAK: ODMOR

PETAK:
- Kardio
- Grudi
- Biceps
- Stomak

SUBOTA:
- Noge
- Ramena

NEDELJA:
- Kardio
- Stomak
- Bodyweight
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #10 poslato: Novembar 04, 2013, 05:44:04 posle podne »

Bavio sam se nekad kosarkom ali sam prestao sa 15 godina.

Nasao sam neki program na internetu i evo ga primer za ponedeljak:
PONEDELJAK

GRUDI
BICEPSI
STOMAK

Za grudi: bench press, razvlačenje bučicama, leptir.
Biceps: stojeci pregib sa ez-sipkom, jednoručni pregib sa bučicama, skotova klupa sa ez-sipkom ili jednoručnim utegom.

Za grudi raditi 4 serije, ponavljanja 10-15 .
Za biceps- 4 serije , 10-12 ponavljanja.

Kada pise npr za biceps raditi 4 serije 10-12 ponavljanja da li to znaci da svaku ovu vezbu radim u 4 serije?
I koliko vezbi po grupi misica bi mi vi preporucili?

Da,to to znači i radi isti broj ponavljanja u svakoj seriji.
Minimalan broj vežbi po grupi mišića je 3,a ja bih ti naravno preporučio da radiš 4-5 :)
Što si se rešio baš za taj trening?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.154 sekundi sa 18 upita.