TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 08:09:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda Posterior Tetive  (Pročitano 27523 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2013, 06:13:55 posle podne »

Ivana, po slikama koje ste postavili postoji disfunkcija tetive mišića tibialisa post. Ovaj mišić je podizač svoda stopala, a kod vas je jasna asimetrija leve idesne noge.
Da li je radjen ultrazvuk tetive tib. post?
kako ide sa vežbama?
Sačuvana
bebamur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2013, 05:58:37 posle podne »

http://i830.photobucket.com/albums/zz221/bebamur/5b5df961-a62d-4879-acbb-3f468d7e8552_zpsdf728866.jpg

http://i830.photobucket.com/albums/zz221/bebamur/IMG_20131002_000646_zps8a1a437e.jpg

Saljem vam slike leve i desne noge,nadam se da cete ovog puta moci da mi kazete nesto vise.
Da li ovo jako ozbiljno?Sta jos da uradim da bih dosla do konacnog izlecenja?
Nikako da mi bude bolje.
Hvala unapred.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 01, 2013, 10:12:34 posle podne »

Probajte da sl stopala levo/desno na ravnom kad stojite i eventualno stanete mokrim nogama na papir...
Javite kako je kad se smiri upala.
Pozdrav
Sačuvana
bebamur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2013, 09:10:59 posle podne »

Dragi Ognjene...
Hvala na vezbama,redovno ih radim,pa da vam se javim...
Toliko dugo nikakve vezbe nisam radila,da sam dobila upalu misica od ovih vezbi sto ste mi dali.Nadam se da ce se kroz par dana videti napredak.
Upravo sam slikala nogu,pa da vidite kako izgleda.Slikala sam dok sam je istezala,kao na onom klipu sto sam postavila pre neki dan.

http://i830.photobucket.com/albums/zz221/bebamur/IMG_20130930_213609_zpsa039ec5f.jpg

http://i830.photobucket.com/albums/zz221/bebamur/IMG_20130930_213534_zpsa83c43ae.jpg
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2013, 10:46:26 posle podne »

Bilo bi potrebno da se ponovi emng zbog osećaja žarenja stopala, da se vidi da li postoji iritacija nerva - tarzalni tunel sindrom.

Noste čvrste uloške, daju bolju potporu svodu stopala.
Probajte sledeći program:
- vežbe - podizanje na prste 3x 20 ponavljanja; hod na spoljašnvoj ivici stopala 3x1min; nabiranje tkanine nožnim prstima/hvatanje klikera nožnim prstima 3x20 ponavljanja.
- posle vežbi istezanja za tib post kao na videu, istezanja za listove (iskorak, zadnju nogu spuštate na podlogu)
-3x na dan po 10 min masiranje bolnog mesta ledom, posle leda lioton gel

javite kako ide za dan-dva
Sačuvana
bebamur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2013, 09:50:13 posle podne »

Kada me pocne "peci",osecam kao da mi celo stopalo gori.
A neka vrsta boli i oteknuca je uvek prisutna u delu sa slike.Taj deo mi je kao izbacen i deluje kao da je okostao,bar ja takav utisak imam.Ne osecam nikakve smetnje sa prstima.

http://s830.photobucket.com/user/bebamur/media/6a00d8341bfba553ef00e54f75b2348833-800wi_zps5016e46a.jpg.html?filters[user]=137639335&filters[recent]=1&filters[publicOnly]=1&sort=1&o=0

Ulosci po meri su malo vise mekani i udobniji,a nosim i neke krute koji imaju izbocen deo za predeo svoda stopala koje najcesce nosim,jer imam osecaj da mi sve drze pod kontrolom.
Nosim udobnu obucu i uvek sa uloskom.
Najcesce malo odignute patike.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2013, 09:18:04 posle podne »

Da li je osećaj pečenja pozadi unutrašnjeg članka ili se spušta prema stopalu, prstima?
da li se javlja pri stojanju ili hodanju?
da li je obuća ravna ili sa petom podignutom?
uloške nosite redovno?
silikonski ulošci koje navodite su dovoljno čvrsti, kvalitetni?
Sačuvana
bebamur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2013, 09:02:31 posle podne »

Kada nosim uloske osecam da mi je noga stabilna,ali i dalje mi nakog nekog vremena hoda pocinje osecaj "pecenja".
A vezbe radim nesto slicno ovome:

http://www.youtube.com/watch?v=gTwOp5Pp1Oo
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2013, 08:50:22 posle podne »

Da li nosite uloške redovno u obući? da ste primetili poboljšanje sa ulošcima ortopedski/silikonski?
koje vežbe istezanja ste radili?
Sačuvana
bebamur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2013, 03:53:08 posle podne »

Dragi Ognjene,
Hvala na odgovoru.
Sada cu vam napisati izvestaj sa poslednjeg pregleda.To je ortoped-spinalni hirurg,koji mi je izmedju ostalog rekao da je problem sa ledjima zaseban i da nema veze sa problemom noge.To misljenje se poklopilo sa jos jednim ortopedom.

Bolove u stopalu i dalje ima.Navodi osecaj trnjenja i pecenja u istom.Povremeno ima bolove u donjem delu ledja koji se sire duz cele desne noge.Objektivni nalaz:Hoda samostalno.Laka lumbalna skokioza,ogranicenje antefleksija trupa u krajnjoj amplitudi.NV nalaz uredan.U predelu stopala bolana osetljivost na palpaciju duz projekcije medijalnog plantarnog nerva i tibialis posteriora.
Dg 1: Discarthrosis L5 S1
Dg 2: Syndroma canalis tarsalis
Dg 3: St.post tendovaginitiem m.tibialis posterior dex.
Dat savet ,postoji diskrepanca izmedju NMR i EMNG pregleda i tegoba pacijenta.

Inace,radila sam veoma duge smene u kojima se podrazumeva dugo stajanje i kretanje.Radila sam u neudobnoj obuci,tzv.safety shoes.Od obuce je pocela da me boli noga i rekli su mi da mi je povredjena tetiva,da nije nista ozbiljno i posle dana odmora su me vratili na posao.
Tako sam radila naredna 3 meseca,dok mi se nije zakomplikovala situacija da posle smene ne mogu vise da se oslonim na nogu.

EMNG je radjen u Subotici u privatnoj ordinaciji.Znam da bih trebala zbog sebe da to ponovim po savetu pomenutog lekara u Beogradu,ali trenutno nisam u situaciji.

Svod samo desne noge mi je vidljivo spusten od maja prosle godine.

Pre par meseci sam uradila silikonske uloske po otisku,a prethodno sam takodje nosila ortoped.uloske.

Sto se tice vezbi,bila sam samo na fizikalnoj terapiji,a nikada mi niko nije preporucio vezbe za tetivu.Pocela sam od skoro da radim par vezbica za istezanje koje sam procitala i ovde na forumu da se preporucuju.

Zanima me vase misljenje o svemu i da li ima pomoci za moj problem,jer se bojim moguce operacije.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2013, 09:50:12 posle podne »

Pozdrav,
problem nije jednostavan. Kao što sami navodite, obišli ste dosta lekara i niste našli pomoć.
Po onome što navodite, veliki problem je široka diskus hernija koja pritiska nervne korenove.
Medjutim, problem koji je izražen - bol iza unutrašnjeg gležnja i sve u vezi toga navedeno ukazuje na bitnu mogućnost postojanaj sindroma tibijalisa posteriora ili sindroma tarzalnog tunela.
Zanima me:
-o kakvoj se povredi stopala radi?
-gde je radjen emng noge, i zašto nije ponovljen, ako nije dobro uradjen(?! )?
-spušten svod stopala je obostrano/jednostrano? odavno ili u skorije vreme nastao?
-nosite uloške za stopala?
-da li su radjene neke vežbe i koje?
Sačuvana
bebamur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 47

« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2013, 09:53:46 pre podne »

Od maja 2012 godine kada sam povredila desno stopalo na radu do dan danas sam na bolovanju i niko mi nije pomogao.
Dobila sam dijagnozu da je u pitanju povreda posterior tetive desnog stopala.
Tada mi je data infiltraciona blokada koja mi nista nije pomogla(samo sam bila dezorijentisana i jos vise me je bolelo).
Imam uradjen rendgen,MRI desnog stopala,MRI desnog kolena,EMNG(koji nije dobro uradjen) i MRI lumbalnog dela kicme.
Na MRI stopala se ne detektuje ni jedna promena koja sa sigurnoscu moze da potvrdi da je u pitanju tetivna lezija.
Na MRI kolena se detektuje manja ruptura zadnjeg roga medijalnog mediskusa.
Na MRI lumbalnog dela kicme se konstatuje siroka protruzija L5 S1,sa imprimovanjem duralne vrece,blagim suzenjem spinalnog kanala i bilateralnim intraforaminalnim kompromitacijama L5 korenova blazeg stepena u formi diskoradikularnog kontakta.
Izmedju ostalog,isla sam na razne terapije:elektroforeza,krio terapija,laser,akupunktura.
Na sve pomenute terapije sam isla pola godine,ali nije bilo veceg napretka,sem smanjenja otoka,ali je glavni problem nije otklonjen.
U jednom momentu mi je jedan od ortopeda doveo u spegu problem tetive sa kicmom(problem nerava koji se spustaju do desnog stopala).
Obisla sam mnoge ortopede u drzavi i jedan od njih koji je spinalni hirurg mi je objasnio da to nema nikakve veze jedno sa drugim i da se put tih nerava zavrsava na spoljnjoj strani stopala,a ne na unutrasnjoj kao sto je kod mene slucaj.
Ortopedi su imali slicne,a opet razlicite dijagnoze,prepisivali su mi mirovanje,razne kreme,milgamu,lyricu,napravila sam ortopedske uloske po otisku i sve je ostajalo na tome.
Obilazila sam sve sto sam stigla,dok mi jedan specijalista iskreno nije rekao da kod nas nema lekara koji se bavi slucajevima kao sto je moj.
Hodam normalno do pola sata,posle toga mi je tesko da se oslonim na nogu,ne mogu da trcim,a najgore mi je kada duze vremena stojim.
Par puta dnevno osecam da me nepodnosljivo "pece" noga,javlja mi se posle setnje osecaj blokade cele desne noge (da se tako izrazim),nakon cega posmatrajuci sa strane izgleda da vucem nogu.
Kako sam vise istrazivala poprilicno sam sigurna da je u pitanju posterior tetiva.
Spusten mi je svod i i malo oteknut deo pocevsi od tarzalnog tunela do sredine unutrasnje strane stopala.
Izgleda mi kao da je okostao taj deo(tako mi izgleda,mada ja iskreno ni ne znam sta je to).
Citala sam na Pansport forumu u nekoliko postove i videla da ste upoznati sa problemima tetiva.
Mnogo me je obradovalo sto neko zna nesto vise o tome.
Ponovo mi spominju blokadu(znam da to samo prikriva bol i ne otklanja uzrok),ako ne pomogne i potencijalnu operaciju.
Interesuje me Vase misljenje o svemu ovome,da li poznajete specijalistu koji ima iskustva sa konkretno ovim problemom,
Koliko je ovo komplikovano,jer ja vec godinu i po dana ne mogu da funkcionisem normalno.
Ne mogu da prihvatim cinjenicu da niko ne moze da mi pomogne.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.