TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397101 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 07:45:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplemetni i adekvatna ishrana  (Pročitano 10403 puta)
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #23 poslato: Novembar 17, 2013, 10:59:52 posle podne »

Zdravo svima opet! :)
Citajuci danas razne artikle vezane za trening, ishranu i zdrav zivot uopsteno, naleteo sam na jedan clanak u kome se pominje "skinny fat" izgled (izgledam mrsavo, ali imam salo na stomaku bokovima), zakljucio sam da se savrseno uklapam u tu kategoriju, sto i nije bas za pohvalu. Poprilicno je zanimljivo i to da se sportom bavim od 7. godine, aktivno sam igrao kosarku 12 godina, ali uvek sam imao taj "pojas".
Stoga bih bio zahvalan ukoliko bi mi dali par saveta kako sto efikasnije da se resim toga.
Sto se ishrane i treninga tice, pridrzavam se apsolutno svega o cemu smo vec diskutovali u ovom postu, ishrana se bazira na proteinima i na kompleksnim UH ujutru i za rucak, hranu ne zacinjavam, tj. jedem je u najprirodnijem mogucem obliku. Nacin pripremanja hrane jeste dosta radikalan, samo kuvam u vodi, ali mi dosta prija takav nacin ishrane.. za sad :)
U teretanu idem 3-4 puta nedeljno, kardio radim 4-5 puta.
Na sebi vec primecujem odredjene promene, ali nema bas nekog velikog pomaka sto se skidanja sala sa stomaka tice.
Hvala unapred!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Novembar 04, 2013, 11:16:06 posle podne »

Ako si u kalorijskom deficitu u toku dana ,ta mala kolicina badema u toku noci moze biti od koristi.kalorijski deficit je idealno da pravis pola kroz ishranu pola kroz trening.
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #21 poslato: Novembar 04, 2013, 11:13:52 posle podne »

Cilj mi je da izgubim salo u abdominalnom delu kao sto sam vec napomenuo u prethodnim postovima.
Hvala na savetima! :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #20 poslato: Novembar 04, 2013, 10:55:44 posle podne »

Slažem se sa postom ispod mene.TakoĂ°e bi mogao da pokušaš da se opustiš uz nemasni sir :)
Ali kao što je čovek rekao-sve zavisi od tvog cilja.
Ja bademe jedem kao užinu,tako da nikada uveče...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Novembar 04, 2013, 10:46:09 posle podne »

100 g badema je oko 500 cal,sve zavisi koji je cilj tvoje ishrane.Generalno  20g badema uz proteinski sejk pre spavanja mozes !
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #18 poslato: Novembar 04, 2013, 09:23:16 posle podne »

Zanimljiv podatak. :) Ja uvek pijem vodu iz flase od dve litre, tako da uvek otprilike znam koliki mi je dnevni unos tecnosti.
Jos jedno pitanje: Da li je okej jesti bademe i ostalo kostunjavo voce uvece, kao grickalice, u umerenim kolicinama, tipa sacica badema na pola sata?
Pomaze mi da se opustim, pogotovo kada spremam ispite, ali nisam siguran koliko moze da naskodi mojoj dijeti.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 29, 2013, 06:29:59 posle podne »

Pošto imamo ljude telesne težine "od 60 do 160 kg", količina dnevnog unosa vode mora se razlikovati. Zato, na primer,  gosn Poliquin savetuje 40-ak ml vode po kg telesne težine. Tako bi čoveku od 60 kg tt optimalna dnevna hidratacija bila  oko 2,4 l, a onome od 160 kg čak 6.4 litara tečnosti. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 29, 2013, 11:09:31 pre podne »

Za kinou nisam cuo do sad, ali definitivno cu je probati. Pri pretrazi na internetu, vidim da je svrstavaju u kategoriju "superfood".
Da li kinoa moze da ide kao zamena za ovsene pahuljice, tj. da li je slican nacin pripreme?
Dosta ljudi kaze da im integralni pirinac ima poprilicno los ukus, medjutim pretpostavljam da mi to nece biti problem, posto mogu da jedem maltene sve, tako da cu i to ukljuciti.
Dusan: Za dorucak i rucak unosim UH, pirinac i osvene pahuljice najvise. Ovsene uvek pojedem nakon jutarnjeg kardio treninga.
Pa pijem oko 4 litre dnevno, drugim recima, dovoljno da moram da idem do toaleta na svakih 15-tak minuta. :D


Morao sam da proverim,jer je nekim ljudima "dovoljno" 1l dnevno :D Super,tako i treba.
A integralni samo skuvaj i ubaci malo vegete.Iskreno,ja ne primećujem neku razliku u ukusu :)
A kažu da je zdraviji od belog.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:56:55 pre podne »

Nije neukusan integralni, samo je drugačiji :)  navićićeš se...

za kinou, pripremaš je slično kao i pirinač, možeš i za doručak a možeš i za ručak kao neki prilog
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:46:31 pre podne »

Za kinou nisam cuo do sad, ali definitivno cu je probati. Pri pretrazi na internetu, vidim da je svrstavaju u kategoriju "superfood".
Da li kinoa moze da ide kao zamena za ovsene pahuljice, tj. da li je slican nacin pripreme?
Dosta ljudi kaze da im integralni pirinac ima poprilicno los ukus, medjutim pretpostavljam da mi to nece biti problem, posto mogu da jedem maltene sve, tako da cu i to ukljuciti.
Dusan: Za dorucak i rucak unosim UH, pirinac i osvene pahuljice najvise. Ovsene uvek pojedem nakon jutarnjeg kardio treninga.
Pa pijem oko 4 litre dnevno, drugim recima, dovoljno da moram da idem do toaleta na svakih 15-tak minuta. :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:28:32 pre podne »

Prvenstveno, hvala na odgovoru. :)
Pa tako nesto, minimum 7 treninga nedeljno, bilo kardio ili teretana.
Pokusavam da smanjim unos kalorija, prvenstveno UH, a pritom da zadrzim unos proteina na adekvatnom nivou, radi  sto ekikasnijeg skidanja masnih naslaga.
Da li je to dobra ideja?
P.S. takodje pijem dosta vode u toku dana.
Jos jednom hvala na savetu sto se povrca tice, to cu korigovati u buducnosti i unositi vise svezeg povrca, a manje povrca iz tegle.

Ugljeni hidrati su ti neophodni pri kardio treninzima.Naravno u vidu krompira,pirinča i žitarica,to unosi,nemoj baš izostavljati.
Koliko ti je dosta vode?
Nema na čemu :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:27:22 pre podne »

hvala :)

samo povrća dosta, svežeg najbolje... vlakna nas čine sitim.

Što se tiče pirinča, možeš i jedan i drugi, integralni je još bolji, jako je dobar za creva i zbog B vitamina ga jako preporučuju... tako da ako ti nije neukusan ubaci ga jednom za promenu... jedino što se duže kuva, to zna da bude dosadno...
Kinoa je isto jako dobra žitarica, samo je skupa dosta... ali s vremena na vreme ubaci i kinou ako možeš
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:15:45 pre podne »

Monika, hvala na odgovoru (i srecan rodjendan sa malim zakasnjenjem. :)
Pa za dorucak i veceru uglavnom menjam jednu od ovih vec pomenutih varijanti, a sto se rucka tice vec 20 dana jedem jedan te isti. :D
Danas cu pokusati sa skuvam piletinu, videcemo na sta ce to da lici. :)
Sto se kalorija tice ne brojim ih, da budem iskren, mada odredim kolicinu na osnovu licnog osecaja sitosti, pojedem taman toliko da se nakon obroka osecam sito i prijatno.
Takodje, imam jedno pitanje u vezi pirinca- Da li je beli pirinac(dugo zrno) dobar, ili bi trebalo da se prebacim na integralni?
Dosta sam to istrazivao, medjutim cini mi se da nema nekog univerzalnog odgovora.
Hvala unapred.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 29, 2013, 09:54:52 pre podne »

Što se tiče unetih kalorija i potrošenih, to možemo samo da nagaĂ°amo :)

ali generalno, uopšte mi ne deluje loše...  naravno jednolično bi bilo ovako svaki dan, ali na prvi pogled fino je.

Imaš li dan odmora?  ako ne, obavezno ubaci jedan dan bez treninga.

Što se tiče smanjivanja UH, ne treba konstantno da budeš na niskom unosu UH, telo je pametno i brzo će se adaptirati... povremeno počasti sebe i većom količinom UH,  npr testenina, pizza sa povrćem itd... :)  čak i nešto slatko jednom nedeljno što da ne...
ipak ti imaš dosta treninga nedeljno
Sačuvana
sindjelic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2013, 04:48:02 posle podne »

Prvenstveno, hvala na odgovoru. :)
Pa tako nesto, minimum 7 treninga nedeljno, bilo kardio ili teretana.
Pokusavam da smanjim unos kalorija, prvenstveno UH, a pritom da zadrzim unos proteina na adekvatnom nivou, radi  sto ekikasnijeg skidanja masnih naslaga.
Da li je to dobra ideja?
P.S. takodje pijem dosta vode u toku dana.
Jos jednom hvala na savetu sto se povrca tice, to cu korigovati u buducnosti i unositi vise svezeg povrca, a manje povrca iz tegle.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 19 upita.