TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:39:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevaci masti.  (Pročitano 37353 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #129 poslato: April 24, 2016, 05:14:24 posle podne »

Miladine dok ne probaš nećeš znati, šta koristiš od suplemenata trenutno ?
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #128 poslato: April 24, 2016, 03:01:00 posle podne »

Ljudi kako bi se meni odrazio sagorivac kad bih ga sada uzeo....naime dijeta je vec u toku ishrana sredjena maksimalno i zanima me kako bih reagovao na tako nesto....

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Sačuvana
alexlukich
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #127 poslato: April 24, 2016, 02:44:53 posle podne »

...

Postovani Slavisa,

Listajuci ovaj forum naisao sam na temu Sagorevaci masti - dugo tragam za nekim pomocnih resenjem oko skidanja kilograma pa sam razmisljao da pocnem i sa njima.
Pre svega, da vas upoznam sa mnom: trenutno imam 27 godina, 182cm i 96kg. Posao je takav da dobar deo dana (da ne kazem osam sati) provedem sedeci u stolici. Redovno u teretanu idem od decembra - tada sam imao 101 kg, a sada pet manje. Primecujem i promene, grudi su cvrsce, misici na rukama jaci i vidljiviji, vise izdrzim tokom treninga, noge su i ranije bile jake ali su i sada ojacale.
Sto se tice treninga, radim sa trenerom, tri puta nedeljno. Prvo odradimo trening snage, svaki put za razlicitu vrstu misica (uglavnom spaja noge i ramena, grudi i biceps, ledja i ruke) a onda imam i kardio, izmedju 45 i 60 minuta brzog hoda sa razlicitim intervalima brzine (do 7.5) i uspona (do 6) - intervale i uspone uglavnom menjam na 3 minuta.
Kada je ishrana u pitanju, trudim se da je korigujem sto vise je moguce - u smislu da ne jedem slatkise vise nego sto je potrebno (ranije sam znao da bas preterujem sa njima). Za dorucak jedem jaja ili slicno, ali ga cesto i preskocim jer trcim na posao. Rucak gledam da uvek bude neko meso, mada tu i tamo uleti i pasta (ssreca ali i nesreca je to sto kolega ide na crossfit pa uvek jede jace) i vecera je salata gotovo uvek. Ipak, ne pridrzavam se tog rezima stalno, cesto iskocim iz koloseka sa nekim fast foodom i gaziranim sokovima pa pretpostavljam da i to najvise utice na to sto gubitak kilograma nije veci (iako mislim da je 6 kilograma za 4 meseca nije preterano lose, uvek bi moglo vise s obzirom na to da je kriticna zona stomak koji se sporo skida) Na sve to, pijem dosta kafe - ujutru jednu, u toku dana sigurno jos dve jace i neretko i popodne jos jednu.
Sada, planirao sam da uvedem jos jedan do dva kardio treninga nedeljno - to ce svakako ubrzati proces, a mislio sam da uvedem i neki sagorevac masti. Ja znam da nista od toga nije magija i da kilogrami nece nestati sami od sebe, ali verujem da takva stvar moze da pomogne da sve to ide malo brze.
Hvala  na izdvojenom vremenu i odgovoru.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #126 poslato: Januar 18, 2016, 11:55:34 posle podne »

Poštovana,

Ako ste pažljivo pratili moje izlaganje, znate da ću Vam uvek reći da je najbolji sagorevač masti - vaše telo...telo u pokretu, koje ide na pogon "korigovane ishrane" i razumnog deficita( koji se obično ostvaruje manipulacijom kroz unos hidrata, dok je unos proteina i zdravih masti na zadovoljavajućem nivou)...

Ali pre svega...bitna stavka je vaše zdravstveno stanje...da li ste u skorije vreme odradili lab. pregled krvi i urina? Merite krvni pritisak? Ekg? Spirometrija? Test opterećenja?

Neke hronične bolesti - astma, dijabetes...problemi sa hormonima? Ciklusi redovni? Policistični jajnici? Štitna žlezda? Neke nesanirane povrede?

Jako bitno pre preporuke bilo kog sagorevača...

Koliko imate godina? Visina, težina?

Kako se hranite? Koliko obroka imate dnevno? Opišite mi te obroke "detaljno"( sa osvrtom na količinu, gramažu namirnica u obrocima)? Koliko proteina, hidrata, masti imate na dnevnom nivou? Neka računica?

Da li trenirate? Koliko dugo trenirate?

Radite li kardio? Pratite li puls? HIIT? Kada radite kardio? Posle treninga opterećenjem? Trajanje?

Trening sa opterećenjem? Nedeljni plan treninga po mišićnim partijama? Vežbe koje radite? Broj serija po vežbi? Povećavate piramidalno težinu u svakoj narednoj seriji?

Koliko često trenirate( koliko treninga nedeljno) ?

Obavezno pročitati...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Ne savetujem odmah drastične rezove po pitanju ishrane, kao i "sagorevače masti", dajte svom telu vremena da se prilagodi na redovan trening i "clean" ishranu, pa tek onda možemo pričati o nekom rigoroznijem režimu...

A osetljivost na kofein? Hmmmm? Unos kafe, čajeva, energetskih napitaka?
« Poslednja izmena: Januar 19, 2016, 12:03:22 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
_Jelena_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #125 poslato: Januar 18, 2016, 11:39:28 posle podne »

Dobro veče,
 sad sam pronasla Vaše izlaganje, pa me zanima koji sagorevač Vi preporučujete. Imam 19 godina, nedavno sam krenula u teretanu, svakodnevni treninzi, i korigovala sam ishranu. Hvala unapred.  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #124 poslato: April 16, 2015, 01:34:13 posle podne »

Akcenat na proteine i povrce? Hm...a gde su tu zdrave masti?

Inace...predug nizak unos ugljenih hidrata je uvod u "jo-jo" efekat...dakle, bar jednom nedeljno podici hidrate na 2-3 gr po kg telesne mase...

Jako bitna stvar je i uticaj na hormone štitne žlezde...naime, naša štitna žlezda proizvodi T4 ( tiroksin, „neaktivni” oblik hormona štitne žlezde)...konverzija T4 (relativno neaktivan hormon štitnjače) u T3 (aktivni oblik hormona štitnjače) je drastično umanjena kada se ne unosi dovoljno ugljenih hidrata. Hormoni štitne zlezde su glavni regulatori brzine našeg metabolizma...

MANJE T3 = USPORAVANJE METABOLIZMA=NEDELOTVORNOST „DIJETE”!

Iz ovih razloga je neophodno unošenje ugljenih hidrata ako želimo da svojoj muskulaturi damo priliku da nesmetano raste i razvija se, zdravo i trajno gubimo masne naslage, kao i da onemogućimo usporavanje metabolizma.

A po prestanku dijete posto smo nase telo doveli u stanje uzbune koje se zove gladovanje( koje ne znaci samo neunosenje hrane, vec i nedovoljno unosenje pojednih makronutrijenata, ako i losi odnosi izmedju njih), telo se plasi ponovljnog gladovanja( idalje je u stanju alarma) i tada jos brze stvara "rezrve" nego ranije, jer se "plasi" nekog novog gladovanja...

Ipak cela prica zahteva malo bolje poznavanje stvari...ali tu smo mi da zajedno dodjemo do "sistema koji dobija"...

A trening hipertrofije koji ti je predlozen je tu da bi ocuvao postojecu misicnu masu...a sistem "manje tezine, veci broj ponavljanja", nece dati efekte ni na sagorevanje masti, niti na ocuvanje misicne mase...dakle, trening hipertrofije( po preporukama , 6-12 ponavljanja, 70-80% od 1MR), kardio trening niskog intenziteta i dovoljno dugog trajanja i obima ce biti pun pogodak, sve ostalo je zabluda...

Opet kazem, sagorevac nije presudan, ma kakvu reputaciju imao,  on je ipak samo "final touch" u procesu koji je zapocet kroz korekciju ishrane i trening...

Prvo ispravi moguce nedostatke na nivou "osnova", a izbor sagorevaca je tu najmanji problem( naravno,ako se ima dovoljno novca)...
« Poslednja izmena: April 16, 2015, 01:37:17 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Jarmila
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #123 poslato: April 16, 2015, 01:00:34 posle podne »

HVALA, NA TAKO PRECIZNOM ODGOVORU.
Ishranu sam korigovala, akcenat sam stavila na povrce i proteine. Ugljene hidrate bas ako moram (a moram malo  ;D )
Treninzi su mi 3-4 dana nedeljno, u zavisnosti od slobodnog vremena. i dosta su intezivni.
Vezbe od po 4 serije 6,9,12,20 sa opterecenjem 100%, -10%, -10%, -50%.
Jedino za kardio trening nisam dovoljno motivisana, i jednostavno sve cu da radim samo da ne trcim. Usisavacu sat vremena ako treba.  :D
Cisto sam htela da vidim jel je neko imao iskustva sa pomenutim sagorevacem, jer cu se roknuti ako cantimetar za mesec dana ne pokaze boljitak.
I posto mi je ovo prvi put da sam uzela tako nesto, pojma nemam sta da ocekujem.
BBDY opisuju kao jak sagorevac, i za sad ga pijem jednom pre dorucka, pa me isto tako zanimalo ukoliko ga je neko koristio kakve kontraindikacije mogu da se jave kad krenem da ga uzimam, 2x.. pre dorucka i pre treninga.
Tebi hvala u svakom slucaju.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #122 poslato: April 16, 2015, 12:21:55 posle podne »

Pocela sam juce sa ispijanje sagorevaca BLACK BOMBS BY DORIAN YATES.
Zanima me da li je neko imao iskustva sa istim?

Pre bih pitao da li si "ispostovala" korekciju ishrane i treninga?

Bez korigovane ishrane, kardio treninga i treninga sa opterecenjem, sagorevaci ma kako imali zvucno ime ili se katogorisu kao jaki nece doneti zeljeni ucinak...dakle, promasena investicija!

Evo seta osnovnih preporuka sa "fat burn"...

- Bazični kalorijski deficit ( oko 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)

- Konzumacija manjih, a češćih obroka( specifično dinamičko dejstvo hrane) - 4-6 obroka dnevno...

- Ograničiti unos zasićenih masti i prostih šećera

- Fokusirati se na unos kvalitetnih proteina i ugljenih hidrata sa niskim glikemičkim indeksom( izvori složenih hidrata) u odnosu "oko" 1:1( nekada i "malo" više u korist hidrata)...

- Dovoljna hidriranost - 2,5-4l vode u toku dana, plus potrebe u toku treninga( oko litar vode na sat vremena aktivnosti), dobra hidriranost je takodje jako bitna prilikom uzimanja sagorevaca jer neki od njih mogu drasticno povecati dehidrataciju...

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min, a druga opcija je visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, "split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa tezinom kojoj ces u seriji odraditi 6-12 ponavljanja,tj.70-80% od 1MR...za svaku misicnu partiju radi po 3-4 vezbe, u svakoj vezbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi)

Po pitanju kalorijskog deficita, detaljnije...

"Za skidanje stomaka"( definiciju) ti je potrebno pravilo "kalorijskog deficita"...dakle, "bazično" 500 kCal( može se postepno podizati najviše do 1000 kCal) u odnosu na tvoj TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti), elem , deficit praviš pola/pola, pola na račun ishrane( dominantno smanjenje unosa ugljenih hidrata - 250 kCal) i pola na račun treninga( kardio trening niskog intenziteta)...

Logika je da 1 kg masnog tkiva imao oko 7000 kCal, ako si u deficitu od 500 kCal(u odnosu na tvoj TDEE) 1 nedelju( 7 dana), to mu doĂ°e 3500 kCal, tj. oko pola kg sala...

Preporuka za citanje na temu ishrane...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html
Sačuvana
Jarmila
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #121 poslato: April 16, 2015, 10:54:01 pre podne »

Nemoj postavljati isto pitanje u više tema.
Dobro,dobro.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #120 poslato: April 16, 2015, 10:51:56 pre podne »

Nemoj postavljati isto pitanje u više tema.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #119 poslato: April 16, 2015, 10:49:25 pre podne »

Pocela sam juce sa ispijanje sagorevaca BLACK BOMBS BY DORIAN YATES.
Zanima me da li je neko imao iskustva sa istim?
sagorevaci su bacanje para
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Jarmila
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #118 poslato: April 16, 2015, 10:19:31 pre podne »

Pocela sam juce sa ispijanje sagorevaca BLACK BOMBS BY DORIAN YATES.
Zanima me da li je neko imao iskustva sa istim?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #117 poslato: April 09, 2014, 05:46:34 posle podne »

To zašto sada sporije gubiš kilažu postoje dva razloga. Prvi je da da, sada imaš mnogo manje viška i teže tj. sporije ćeš ga skinuti. I drugi je taj da ti se masno tkivo pretvara u mišićnu masu i samim tim se tebi brojke na vagi ne menjaju.Zato uvek kažem ljudima da se gledjau u ogledalo,a ne da se non stop mere.I ako ne osećaš zamor ni ništa,ako imaš dovoljno snage i energije,zašto bi menjao tip treninga? Imaš svoj cilj i to je to.
A AC upravo zato i ima 8 tableta,jer svaka ima neku svoju funkciju,a jedna od njih jeste upravo sačuvanje mišićne mase.
Da li koristiš još nešto od suplemenata?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #116 poslato: April 08, 2014, 04:02:07 posle podne »

Mogu da proĂ°u i dve kesice, ali bih iz druge izbacio energetsku tabletu, čisto da se ne pretera sa stimulansima.
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #115 poslato: April 08, 2014, 01:01:50 posle podne »

Onda mogu da ubacim npr ovsene u kombinaciju, obicno doruckujem 3 kuvana belanceta i Ella sir..

E sad, imam jednu dilemu, poceo sam da gubim kilograme dosta sporije (okej, kapiram, sto vise skidam to je teze), ali ja npr nisam izgubio obim ruku niti izgubio na snazi (radim vezbe sa maksimalnim kilazama, ne radim definiciju), da l' je moguce da mi AC "cuva" misice ili ja ishranom potkrepljujem organizam da ne zapadne u katabolizam? Da l' bi mi bilo bolje da predjem na vezbe za definiciju dok ne dodjem na odredjenu kilazu pa onda da opet krenem da nabijam kg? Generalno ne zelim da budem isecen, trbusnjaci mi isto ne trebaju, bitnija mi je snaga..
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.