TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:32:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savje za ishranu koja za cilj ima povećanje mišićne definicije  (Pročitano 2350 puta)
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2013, 01:22:18 posle podne »

ne možeš dobijati mišiće/masu ako trčiš i plivaš 7 puta nedeljno, zaparavo i možeš- ali moraš da jedeš kako treba...

Da znam početnik sam i tek sam počeo sa teretanom, već 3 mjesec. E sada imao sam 75kg ali sam prije 3 mjeseca odlučio da smršam i sad već imam 68, sad možda sam i pogriješio što sam tako brzo mršao al eto. Uglavnom hvala na odgovoru i u buduće trudiću se da jedem više i kvalitetnije :)
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2013, 07:01:36 pre podne »

ne možeš dobijati mišiće/masu ako trčiš i plivaš 7 puta nedeljno, zaparavo i možeš- ali moraš da jedeš kako treba. To je jako malo kilograma na tvoju visinu, tu mišića skoro da nema. Lično nisam za brojanje makronutrijenata kod početnika, bitno je jedino da jedeš PUNO i da to budu kvalitetne namirnice, niko još nije dobio masu od ribljih konzervi i mleka sa procentom masti na drugu decimalu. Da bi dobio mišićnu masu moraš da stimulišeš mišić velikim kilažama, da bi dizao velike kilaže treba ti dosta mase - sve te vraća opet na to da je ključ za dosta mišića - PUNO kvalitetne hrane
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2013, 11:42:30 posle podne »

Posto vec imas whey, najbolje da ga za dorucak kombinujes sa ovsenim pahuljicama, i gledaj da izbegavas kornfleks ili bar uzimaj one koji imaju manje ugljenih hidrata u sebi. Kad jedes tunjevinu ili jaja ( najbolje sa crnim hlebom ), onda ti whey ne treba dodatno.
Nakon treninga mozes pojesti bananu i uzeti protein, to je ok, pa ti onda treba konkretan obrok, cim stignes kuci. Taj obrok treba da sadrzi ugljene hidrate i protein ( pirinac, krompir, sa mesom npr, i salata obavezno ) i nemoj ga preskakati jer je jako bitan.
Za uzinu pored jabuke i banane ubaci i nesto od kostunjavog voca, orahe, lesnik, bademe, pistace, indijski orah, ili napravi sam mix od istih, po par komada.
Vecera je manje vise dobra ( salamu mozes pojesti povremeno, nemoj stalno ) i ubaci salatu.
Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2013, 12:31:42 pre podne »

Prije 3 mjeseca sam za cilj imao smanjenje kilaže i sada sam mogu reći uspješno smršao(visok 176cm, težak 68kg, 21god). Sada konkretno imam za cilj da povećam svoju mišićnu masu ali ne želim da to izgleda masivno vec da je definisano tj. da se mišići jasno uočavaju. Konkretno vec 2 mjeseca idem u teretanu i po pitanju snage dosta sam napredovao. Kad je u pitanju ishrana tu mi je zaista potreban savjet. Ovde ću opisati kako se hranim pa se nadam da ćete mi ukazati na greške i preporučiti šta da radim u budućnosti.

Konkretno dok sam mršao vodio sam evidenciju kalorija u gram tako da mi je to sad nekako normala, navikne se čovjek :D znači sada unosim oko 2000 kalorija dnevno. Pretežno mi je doručak cornflakes pahuljice 80g sa 200ml mlijeka(0,9mm) ili tunjevina sa 100g polu crnog hljeba kao i proteinski napitak(mješam whey sa vodom ito ga pijem prije doručka) 1h nakon doručka mi je pretežno trening. Nakon treninga pijem takoĂ°e whey. Kad je u pitanju ručak (pretežno kombinujem pileća prsa ili pureću jetru ili ribu sa kuvanim krompirom mada jedem i svo povrće bukvalno) Nakon što odmorim tada idem na trčanje. Posle trčanja obično voćku pojedem(banana ili jabuka). Za večeru praktikujem jaja, salamu, sir uglavnom. Kad sve sumiram u tih 2000kcal znaci ispadne nekih 130-150g proteina, 200-250g UH, i malo masti. 

Kad su u pitanju aktivnosti, idem u teretanu 4x sedmično(pon,uto,čet,pet) na trčanje 4x sedmično(pon,uto,čet,pet) plivanje 3x sedmično(sre,sub,ned). Znači kad sumiram aktivnosti u sedmici ispadne da dnevno potrošim oko 600-800 kcal.

Kad je u pitanju moje tijelo, zadovoljan sam izgledom i zdravljem prvenstveno ali konkretno želim da povećam mišiće i jos uvijek imam malo sala u donjem dijelu stomaka i to bih želio skroz svesti na minumum jer mi se samo donje 2 pločice ne vide tako da nzm kakvu ishranu da koristim u budućnosti. Prvenstveno trčim zbog definisanja stomačnih mišića. Ako budem u prilici postavicu i sliku.
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.