TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394919 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 05:52:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ovsene pahuljice, musli ili cornflakes?  (Pročitano 8062 puta)
PeraRakija
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #16 poslato: Novembar 13, 2013, 09:00:32 posle podne »

Ovsene su ti najbolje od predlozenih, mada ja ubacujem sve.
Griz od heljde,griz od proso-a,palentu,ovsene,razene pahulje sojine pahuljice i ovas cist.
Zavisno od dana ispred mene i onoga sto hocu da kombinujem. Ne ide sve sa svim iz frizidera.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 26, 2013, 01:19:47 posle podne »

Stvar je ukusa ko ce ih kako jesti, vazno je da ima dosta mogucnosti za pripremu za one koji ih redovno koriste.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 26, 2013, 12:16:06 posle podne »

musli+voda gg xd
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 26, 2013, 12:06:06 posle podne »

evo par ideja.... mozda zavolis ovsene....   jer na forumu je citav fan club ovsenih  8)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/ovsene-pahuljice-na-vie-naina-za-va-zdrav-doruak.html

Da li ti pojedes ovsene cim ih napravis? Ostavi ih da malo odstoje potopljene, mogu tako ostati i preko noci, bice mekse.

Pa otprilike ostavljao sam ih u toplom mlijeku 10-15min. Probacu da ih ostavim preko noci. TakoĂ°e pročitao sam i ima zanimljivih recepata. Pošto sam se u cijelosti okrenuo ka zdravoj ishrani od sada se i ja smatram fan članom ovsenih :)

Ja ih uopšte ne stavljam da odstoje i jedem ih u hladnom mleku.Neki put i samo sa vodom.
Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 26, 2013, 01:25:39 pre podne »

evo par ideja.... mozda zavolis ovsene....   jer na forumu je citav fan club ovsenih  8)
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/ovsene-pahuljice-na-vie-naina-za-va-zdrav-doruak.html

Da li ti pojedes ovsene cim ih napravis? Ostavi ih da malo odstoje potopljene, mogu tako ostati i preko noci, bice mekse.

Pa otprilike ostavljao sam ih u toplom mlijeku 10-15min. Probacu da ih ostavim preko noci. TakoĂ°e pročitao sam i ima zanimljivih recepata. Pošto sam se u cijelosti okrenuo ka zdravoj ishrani od sada se i ja smatram fan članom ovsenih :)
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 25, 2013, 10:29:03 posle podne »

Kao neko ko je u stalnom kontaktu i sa ljudima koji nisu fizicki aktivni smatram da bi sto cesce ovsene trebale biti zastupljene u ishrani. Nije obavezno ali je pozeljno. Kada za dorucak vec ide whey protein, ovsene u kombinaciji sa njim su najbolje resenje.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2013, 01:24:24 posle podne »

zbog složenih ugljenih hidrata i sadržaja minerala i vlakana bilo bi dobro da se naĂ°u u svačijoj ishrani... bar povremeno
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 25, 2013, 01:00:00 posle podne »

Pahuljice nisu obavezne u ishrani u ovom, ili bilo kom drugom sportu. One su dobar izvor složenih uh, ali nisu obaveza u ishrani. Ljudi ih stavljaju u jutarnji obrok, i ja sam ih nekad mešao sa wheyom, dok sam verovao da su ovsene nezaobilazan faktor u graĂ°enju snage i mase. Sad kad se setim milslim da ih nisam stavio u usta preko dve godine...

Nisam siguran da li može bilo ko reći da su mu ovsene ukusne bez veštačkih zaslaĂ°ivača (koje sadrži whey u velikim količinama) ili neke vrste prostog šećera.

Pišem ovo da bi odmah na startu skapirao da nema nikakve specijalne formule koja čini ovsene toliko specijalnim sastojkom bodibilding obroka. Pojedeš omlet sa šunkom ili slaninom, sa integralnim hlebom i čašu jogurta/nekom salatom- to je po meni daleko kvalitetniji prvi obrok od wheya sa ovsenim.

Nisu one faktor u izgradnji mišića,ali su dobar izvor energije i dobre su za funkcionisanje stomaka.Zato se one toliko preporučuju.Naravno da se može bez njih.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 25, 2013, 12:38:18 posle podne »

Pahuljice nisu obavezne u ishrani u ovom, ili bilo kom drugom sportu. One su dobar izvor složenih uh, ali nisu obaveza u ishrani. Ljudi ih stavljaju u jutarnji obrok, i ja sam ih nekad mešao sa wheyom, dok sam verovao da su ovsene nezaobilazan faktor u graĂ°enju snage i mase. Sad kad se setim milslim da ih nisam stavio u usta preko dve godine...

Nisam siguran da li može bilo ko reći da su mu ovsene ukusne bez veštačkih zaslaĂ°ivača (koje sadrži whey u velikim količinama) ili neke vrste prostog šećera.

Pišem ovo da bi odmah na startu skapirao da nema nikakve specijalne formule koja čini ovsene toliko specijalnim sastojkom bodibilding obroka. Pojedeš omlet sa šunkom ili slaninom, sa integralnim hlebom i čašu jogurta/nekom salatom- to je po meni daleko kvalitetniji prvi obrok od wheya sa ovsenim.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 25, 2013, 11:54:17 pre podne »

evo par ideja.... mozda zavolis ovsene....   jer na forumu je citav fan club ovsenih  8)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/ovsene-pahuljice-na-vie-naina-za-va-zdrav-doruak.html
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2013, 11:50:03 pre podne »

Najbolje je tako, napravis kombinaciju koja tebi odgovara i koja ti se svidja i budes miran. Jos svakog dana mozes dodati nesto drugo od sastojaka, da ne bude jednolicno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2013, 10:58:39 pre podne »

Probao sam sve vrste pahuljica, takoĂ°e musli i cornflakes i na kraju sam se zadržao na cornflakes-u zbog ukusa. Musli i ovsene mi nekako ne prijaju pa me interesuju opšte razlike izmeĂ°u pomenutih. Šta su kod jednih prednosti a šta mane? Uostalom da li se to može porediti i dobiti neki zaključak šta je ponajbolje?

Cornflakes ti je od kukuruza,tako da ti je najmanje zdravo od ta tri.Musli su super ,jer imaju kombinaciju različitih stvari.
A ja nekako preferiram ovsene sa malo kandiranog voća,jer ne volim uvek sve sastojke u musliu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2013, 09:45:53 posle podne »

Da li ti pojedes ovsene cim ih napravis? Ostavi ih da malo odstoje potopljene, mogu tako ostati i preko noci, bice mekse. Ukus im nije bas najsjajniji ali ih mozes kombinovati na razlicite nacine ( postoji i tema na forumu ) i onda budu sasvim ok za jesti. Ja ih kombinujem sa jajima, napravim kajganu i to mi je omiljeni dorucak, a mozes dodati nesto od voca i zzacine. A i steta je kad vec imas mogucnosti da ujutru uzimas whey da ga kombinujes sa necim sto nisu ovsene.

Evo teme o ovsenim gde mozes naci korisne predloge za kombinovanje http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=1612.0
Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2013, 09:31:40 posle podne »

Kornfleks ima visok glikemijski indeks ( dovodi do naglog skoka secera u krvi i povecanog lucenja insulina ); musli uglavnom

Konkretno kod ovsenih mi ne odgovara tvrdoća a i ukus, cornflakes sa mlijekom i whey-om sve nekako bude ukusno i što je bitnije mekano :) Da u pitanju je jutarnji obrok, ali kako stvari stoje nije mi baš drago što čujem da je šok za organizam :(
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:34:52 posle podne »

Kornfleks ima visok glikemijski indeks ( dovodi do naglog skoka secera u krvi i povecanog lucenja insulina ); musli uglavnom ima dosta secera pa uvek citaj sastav i biraj one kvalitetnije ( uglavnom su i skuplji ); ovsene spadaju u kompleksne ugljene hidrate ( postepeno dovode do porasta secera u krvi ) i zbog toga ih najveci broj sportista koristi. Sta ti ne prija kod ovsenih?

Pretpostavljam da kornfleks jedes za dorucak, jel tako? Tako direktno provociras pankreas na lucenje insulina sto je svojevrsni sok za organizam. Ja glasam za ovsene.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 17 upita.