TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396116 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 12:07:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: MASINE VS TEGOVI  (Pročitano 11314 puta)
Zox
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #41 poslato: Novembar 21, 2006, 10:31:20 pre podne »

Ja sam rekreativac i na osnovu licnog iskustva mislim da su tegovi bolji, ali su i masine dobre narocito na kraju treninga kada opadne snaga.
Sačuvana
Rad je stvorio coveka, a teretana muskarca
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #40 poslato: Novembar 06, 2006, 12:11:39 pre podne »

da a dobija na zanimljivosti kada ja to stavim ;D
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #39 poslato: Novembar 05, 2006, 09:28:40 posle podne »

to sam onako stavio ;D
hahha eskimo dobar ti je ovaj
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #38 poslato: Novembar 04, 2006, 02:08:05 posle podne »



;D ;D
Sačuvana
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #37 poslato: Novembar 04, 2006, 01:59:37 posle podne »

Homer,to mi je omiljeni lik.Vuksa,kopiras pedzonija sa ta tri smeska sa cvikerima :)
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #36 poslato: Novembar 04, 2006, 01:22:48 posle podne »

Kakve veze imaju masine i definicija?Definicija dolazi kardiom i ishranom,a trening ostaje isti.

slazhem se
Sačuvana
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #35 poslato: Novembar 04, 2006, 01:20:24 posle podne »

 :D :D
@mrbig - dobar ti avatar ;D
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #34 poslato: Novembar 04, 2006, 09:06:52 pre podne »

 8) 8) 8)
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
P A J S E R
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1233

« Odgovor #33 poslato: Novembar 04, 2006, 01:40:44 pre podne »

Kakve veze imaju masine i definicija?Definicija dolazi kardiom i ishranom,a trening ostaje isti.
Sačuvana
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #32 poslato: Novembar 02, 2006, 07:47:22 posle podne »

Da, pa kada sam rekao raznovrsnost, mislio sam bas na promenu o kojoj ti pricas. Posle nekog vremena kada se ponovo vratis na tegove osetices istu stvar. E sad, nisam neki strucnjak, ali mislim da ta prica o masinama i definiciji ima smisla. Poznato je da kada se radi def. ide se na veci broj ponavljanja i pokreti se izvode sporije, a masine bas teraju na takav nacin vezbanja. Inace kada kazem def. mislim na kvalitet samog misica. Negde sam pomenuo da se def. radi ishranom i kardiom i tada sam mislio na nesto drugo. Nema smisla tu nesto klesati misice ako imas 10 kila viska.
Sačuvana
Viktor Becar
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 210

« Odgovor #31 poslato: Novembar 02, 2006, 06:55:32 posle podne »

I ja radim uglavnom sa tegovima i zivim opterecenjima i slazem se sa vama ali dodacu nesto iz mog iskustva. To sam primetio na ramenima, ranije sam stalno radio sa sipkom i to me je pogadjalo ali sam onda dobijao sve manje i manje upale. Menjao sam i raspored vezbi i same vezbe ali to vise nije bilo to. Onda sam seo na spravu i stavio malo vece tezine i odvalio ramena. Vazna je promena u treningu. Dobre su i sprave i tegovi a za pocetnike obavezno tegovi ali naravno ne neke abnormalne tezine. To za crtanje i tanjenje koze bas i ne znam jer ako jedes pola kile svinjske masti svaki dan ne verujem da ce te sprava iscrtati. To je vise do hrane.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #30 poslato: Novembar 02, 2006, 05:14:41 posle podne »

Evo, da se i ja malo ukljucim. Osnovna razlika izmedju masina i tegova je ta sto je kod mas. opterecenje konstantmo, a kod teg. je promenljivo u zavisnosti od polozaja. Recimo ako radimo pregib na skotu - najvece opterecenje, kada se radi sa tegovima, je kada je ruka u horizontalnom polozaju, jer je tada moment najveci. Kako se priblizavamo glavi tezina postepeno prelazi sa bicepsa na oslonac (klupu). Zbog toga se i ne preporucuje da se ide do ramena, vec do nivoa grudi, da bi se misic manje odmarao i bio konstantno napregnut. Kod masine to nije slucaj. Tu je opterecenje konstantno, odnosno naprezanje je uvek isto nezavisno od polozaja, pa moze slobodno da se ide do kraja. Neko bi rekao da su onda masine bolje. Pa to su i mislili dok su ih projektovali, medjutim godine iskustva pokazuju da su tegovi ipak u prednosti jer simuliraju prirodne pokrete, pa samim tim bolje podsticu misic na rast. Ali to nikako ne znaci da treba zanemariti masine, jer ipak RAZNOVRSNOST je najbolji inicijator promena, odnosno rasta. Naravno, prednost mas. je u tome sto se nakon zavrsene serije ne redjaju tegovi, pa se dobija kvalitetniji odmor i vise vremena za koncentraciju. Ja licno daleko vise volim tegove, ali moram da priznam da kada predjem na neku masinu, to mi dodje kao olaksanje 8)


sa ovim se slazem , a narocito sa ovim oko pregiba za biceps , ovo se isto treba primeniti i kod incline bic. curls varijacija vezbi za biceps
Sačuvana
markomm
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113

« Odgovor #29 poslato: Novembar 02, 2006, 04:51:42 posle podne »

Evo, da se i ja malo ukljucim. Osnovna razlika izmedju masina i tegova je ta sto je kod mas. opterecenje konstantmo, a kod teg. je promenljivo u zavisnosti od polozaja. Recimo ako radimo pregib na skotu - najvece opterecenje, kada se radi sa tegovima, je kada je ruka u horizontalnom polozaju, jer je tada moment najveci. Kako se priblizavamo glavi tezina postepeno prelazi sa bicepsa na oslonac (klupu). Zbog toga se i ne preporucuje da se ide do ramena, vec do nivoa grudi, da bi se misic manje odmarao i bio konstantno napregnut. Kod masine to nije slucaj. Tu je opterecenje konstantno, odnosno naprezanje je uvek isto nezavisno od polozaja, pa moze slobodno da se ide do kraja. Neko bi rekao da su onda masine bolje. Pa to su i mislili dok su ih projektovali, medjutim godine iskustva pokazuju da su tegovi ipak u prednosti jer simuliraju prirodne pokrete, pa samim tim bolje podsticu misic na rast. Ali to nikako ne znaci da treba zanemariti masine, jer ipak RAZNOVRSNOST je najbolji inicijator promena, odnosno rasta. Naravno, prednost mas. je u tome sto se nakon zavrsene serije ne redjaju tegovi, pa se dobija kvalitetniji odmor i vise vremena za koncentraciju. Ja licno daleko vise volim tegove, ali moram da priznam da kada predjem na neku masinu, to mi dodje kao olaksanje 8)
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #28 poslato: Novembar 02, 2006, 04:43:49 posle podne »

To je jednostavno
 Sa tegovima se dobija na vecem kvalitetu mis mase dok se rezultat sa masinama vidi bri dobroj definiciji,to jest ispruganost i izdvojenost,bolja separacija misica

a zasto je tako ?
Znam da sam malo zakasnio sa odgovoronm pa evo objasnjenja
Sa tegovima koliko uzmez kila toliko i bogadja misic ali sto je najbitnije TEG  bogadja najdublja misicna vlakna
bukvalno vlakna koja spajaju tetive i kosti,a ta misicna vlakna imaju najbolji potencijal za RAST (naravno sto jbolja forma pokreta to je i rast bolji - cilj je misica pogoditi ga sto dubje)
Sa masinanama je stvar ta sto, koliko uzmes kila dobar deo ti oduzima sajla i ostale poluge na njoj
pa su ipokreti ucestaliji za jacu stimulasiju misica* npr radimo veslanje sa 15 10 10 8 10* ponavljanja
tako da sajle vise pogadjaju povrsinske misise,tetive i ivice pa je i sam misic obliji i lepsi
naravno masine  imaju uticaj i na istanjenje koze

nije ti neko objasnjenje , prvo neznam kakva su to povrsinska i duboka misicna vlakna ja znam za misicna vlakna tipa I , IIa , IIb i IIc  a za ove koje si pomenuo ne znam . ako ciljas na neka vlakna to onda zavisi od broja ponavljanja , serija i tezine sa kojom radis zatim TUT-a itd. .
Sačuvana
Misko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #27 poslato: Novembar 02, 2006, 03:47:10 posle podne »

To je jednostavno
 Sa tegovima se dobija na vecem kvalitetu mis mase dok se rezultat sa masinama vidi bri dobroj definiciji,to jest ispruganost i izdvojenost,bolja separacija misica

a zasto je tako ?
Znam da sam malo zakasnio sa odgovoronm pa evo objasnjenja
Sa tegovima koliko uzmez kila toliko i bogadja misic ali sto je najbitnije TEG  bogadja najdublja misicna vlakna
bukvalno vlakna koja spajaju tetive i kosti,a ta misicna vlakna imaju najbolji potencijal za RAST (naravno sto jbolja forma pokreta to je i rast bolji - cilj je misica pogoditi ga sto dubje)
Sa masinanama je stvar ta sto, koliko uzmes kila dobar deo ti oduzima sajla i ostale poluge na njoj
pa su ipokreti ucestaliji za jacu stimulasiju misica* npr radimo veslanje sa 15 10 10 8 10* ponavljanja
tako da sajle vise pogadjaju povrsinske misise,tetive i ivice pa je i sam misic obliji i lepsi
naravno masine  imaju uticaj i na istanjenje koze
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 14 upita.