TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397340 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 05, 2024, 10:17:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZGIBOVI SU NAJSAVRSENIJA VEZBA ZA MISICE LEDJA...  (Pročitano 68059 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #135 poslato: Avgust 28, 2009, 03:03:35 posle podne »

zato i ima biceps veci od butine :P
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #134 poslato: Avgust 28, 2009, 10:21:50 pre podne »

Drukcije je istezanje ,pogotovo jer brahioradialis pri sirokim radi over time i vise nego biceps u uskim,al verovatno ti kad radis uske se mnogo oslanjas na biceps pa ne osecas...neznam....nisam mislio samo na EMG al mrzi me sad da prepisujem ceo clanak :P
U ostalom poliquin stalno radi chins kao sto si i video i pise ti i tu
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #133 poslato: Avgust 28, 2009, 01:30:24 pre podne »

e sto se tice magnetne rezonance pazi ovako,po njoj je leg extension najbolja vezba za kvad...

ja mogu iz iskustva da kazem da mi siroki najbolje gadjjau latove i gore teres major i minor tacno osetim,a uski biceps i donji deo lata...ovi uski sa neutralnim hvatom najvise osetim sredinu ledja,a onaj bas extremno sirok nathvat mi ubi sve od trapa do donjih ledja


a opet to koliko ce ti biti siroki latovi i slicno zavisi i od genetike
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #132 poslato: Avgust 28, 2009, 12:37:58 pre podne »

prvo masa ne zavisi od vezbe ,tj zavisi ali tip ishrane ce ti dati masu ili ne...ne sama vezba po sebi...
drugo ko to tvrdi da su siroki zgibovi bolji od uzih?nije tacno...recimo po nekim EMG studijama a i sada da ne nabrajam sve motoricke stvarcice uski zgib je najbolja vezba za ledja generalno...tj zgib sa podhvatom odnosno chin..zgibove ako radis na pocetku treninga kao prvu vezbu mozes da zagarantujes sebi da si uradio dobar treninga ako sve ostalo isto radis korektno...i ponovo ti kazem ne postoje zgibovi za masu ili definiciju ;)
Sačuvana
Doberman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #131 poslato: Avgust 27, 2009, 10:58:44 posle podne »

Ako mozes skini sa http://www.mininova.org/tor/2062231 knjigu Strength Training Anatomy. Za svaku vezbu imas kako se radi, sta pogadja... Extra knjiga.
Sačuvana
Dejan90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #130 poslato: Avgust 27, 2009, 10:43:00 posle podne »

Ajmo ljudi malo ozbiljnije da se vratimo na temu...
Treniram vec par godina i sto se tice ledja obicno sam radio nesto na lat masini i izbegavao zgibove, jel sam kontao da me samo definisu, a potrebna mi je masa...
No sada vec imam problem da mi ledja zaostaju za ostalim misicima i trebao bih da uvedem novi program. Tada sam naisao na ovu temi i vidim da tvrdite da su zgibovi prava stvar ... 

E sada bi bilo lepo da mi pomognete da napravim program za ledja koji ce se koncentrisati na zgibove.

U program bi obavezno ulazili siroki zgibovi zato sto su najbolji za sirenje lepeze (tako ljudi pricaju (-: )
 


E sada koja je razlika izmedju obicnih zgibova sa podhvatom i nathvatom, odnosno sta jedni pogadjaju od misica ledja, a sta drugi ?

I koje bi mi jos vezbe preporucili, po mogucnosti vezbe sa kojima se bolje postize masa ?

Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #129 poslato: Jul 15, 2009, 10:00:05 posle podne »

 A glas kao devojcica...  :)
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #128 poslato: Jul 15, 2009, 07:00:38 posle podne »

nene ja gledam ROnie colleman first training video...radi veslanje naizmenicno sa ribom pa close grip cable row pa tbar pa lat..i nista vise pa prelazi na biceps..
u svakom slucaju..kao sto je misko rekao mogu i druge vezbe da rade...on je mogo 5x sebe da digne tako da to nema veze

kad smo vec kod ronija gledam ovo i placem od smea...samo pojacajte do kraja kad krene da se dere pa kad drmnu stoku po ledjima hahahaha

http://www.youtube.com/watch?v=Hxa_kj2aBCU
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #127 poslato: Jul 15, 2009, 05:35:19 posle podne »

kaj be?

ma u prvoj sekvenci ledja ima lat,pa zgib,pa t bar pa deadlift vidis jbt

u drugoj nema,tj ne sekvenci nego nedelji,posto su ovo dve nedelje kontas pa imas dvaput svaku grupu ba

jel isti gledamo??Ono gde mu se i riba pojavljuje?
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #126 poslato: Jul 15, 2009, 05:27:57 posle podne »

nema na jutjub nijedan klip koji zasebno pokazuje chin ili pull ups inace bih stavio,a ronija upravo gledam kako radi zgibove 3 serije po 15 komada,formu necu komentarisem ali ih radi RONNIE COLEMAN-FIRST TRAINING VIDEO gledam svojim ocima

pa i ja gledam evo upravo...radi veslanje u pretklonu t bar i lat masinu,a onda mu ona zenska pomaze dok radi biceps pregib...mora da ti imas extended verziju >.> ::)
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #125 poslato: Jul 15, 2009, 04:58:25 posle podne »

 A ono sto si napisao za Katlera je sustina onoga sto sam napisao na pocetku. Ne moze da dize svoju tezinu... Je*es onda i misice i sve  ;D
Sačuvana
ZR_Alexandar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #124 poslato: Jul 15, 2009, 04:55:44 posle podne »

 Pa eto samo on radi zgibove od svih njih sto sam nabrojao.. :) A moguce je da je to stari video snimljen u vreme dok je Ronnie imao kilazu oko 115-120 Kg, a sada kad van sezone ima 140+ tesko da moze da radi kvalitetne zgibove. Sta si hteo da kazes za formu? Jel se cima ili sta?  :)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #123 poslato: Jul 15, 2009, 03:14:59 posle podne »

nema na jutjub nijedan klip koji zasebno pokazuje chin ili pull ups inace bih stavio,a ronija upravo gledam kako radi zgibove 3 serije po 15 komada,formu necu komentarisem ali ih radi RONNIE COLEMAN-FIRST TRAINING VIDEO gledam svojim ocima
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #122 poslato: Jul 15, 2009, 02:47:16 posle podne »

Roni ni u jednom vidu ne radi zgibove,zeznuo si se ti to nesto..a u first video...radie bent over barbel row,onda tbar corner row i lat masinu >.>
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9909


The Heat-h is on!

« Odgovor #121 poslato: Jul 15, 2009, 01:28:08 posle podne »

p.s. da u stvari kazemo da je neko glavno pravilo da ih svi rade dok ne dodju u kategoriju 270lbs + :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.201 sekundi sa 18 upita.