TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:41:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dobijanje mase  (Pročitano 21928 puta)
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #34 poslato: Mart 20, 2015, 06:50:22 posle podne »

Samo još jedno pitanje ,koji suplement će mi dodatno pomoc.  na povecanju mase
kakav je no reaktor i da li protein pomaze pošto sam čuo od.druga da je proteinima i jakim treningom za 6 meseci nabacio 10kg
10 kg misica za 6 meseci, veoma tesko, nece ti samo Whey pomoci, ishrana mora biti perfektna kao i trening.
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #33 poslato: Mart 20, 2015, 05:08:48 posle podne »

Samo još jedno pitanje ,koji suplement će mi dodatno pomoc.  na povecanju mase
kakav je no reaktor i da li protein pomaze pošto sam čuo od.druga da je proteinima i jakim treningom za 6 meseci nabacio 10kg
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #32 poslato: Mart 12, 2015, 11:33:23 posle podne »

Taman posla,mi početnici umemo da budemo mnogo dosadni pitanjima o kojima je već  pisano,mnogo ste mi pomogli zahvaljujem odgovorima svaki je na mestu dosta sam naučio i dobio sam motivaciju da nastavim dalje zdravom ishranom i treningom i izvinite na dosadi
Poz
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #31 poslato: Mart 12, 2015, 10:46:03 posle podne »

Polako...sredi ishranu...vredno treninraj...rezultati sigurno neće izostati...

Svaki početak je težak...ne zameri ako smo nekada i oštri, ali u tvom je interesu...cilj nam je "zdrava osnova"...i razvijanje pravilnog načina razmišljanja..."muscle logic"...

Na zaboravi da zdrave navike u ishrani treba ustanoviti na vreme...jer...ipak je "bolje sprečiti, nego lečiti"..."zdravlje, snaga i bolest na usta ulaze"...balans i samokontrola...uvek i na svakom mestu...  ;)
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #30 poslato: Mart 12, 2015, 10:37:09 posle podne »

Hvala puno na savetima,moram se baciti na trening
treniram jedno mesec dana sa gejnerom: am carbojet basic i jako lošom ishranom,rezultat =dobio sam oko 2kg nisam siguran da je čisto salo jer ne primecujem da je otislo u stomak već čini mi se ravnomerno
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Mart 12, 2015, 09:49:06 posle podne »

Uredu,počinjem da primenjujem od ponedeljka,unos gejnera ću smanjiti na 400g i šta misliš da dodam kreatin da li će doprineti izgradnji mase,koliko kilograma i vremenski treba za bolje rezultate (5-10kg)??

A koji gejner koristiš? Obrati pažnju da li gejner koji koristiš u svom sastavu ima kreatina?! Npr. Hypermass 5000...

Polako sa kreatinom...sredi ishranu...sastavi nekoliko meseci redovnog treninga, pa onda kreatin...

I ne zaboravi , ako ishranu ne središ "bolje", sav dobitak će biti "masna masa", a još ako kreatin "filuješ" sa previše prostih hidrata..."ode mast u propast"...polako...jedno po jedno...ne žuri...

Inače, ni za jedan suplement ne možemo da precizno izmerimo "željeni" napredak, jer on prevashodno zavisi od korektnog treninga i ishrane...

Koliko dugo treninraš?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #28 poslato: Mart 12, 2015, 09:43:15 posle podne »

Ja sam najzadovoljniji bio kada sam koristio sledeća dva proizvoda pa ih i tebi preporučujem :
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/LB532-CreaLean.html
http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/UN099-Creatine-Monohydrate-100-creapure.html
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #27 poslato: Mart 12, 2015, 09:34:13 posle podne »

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY305-Creatine-monohydrate-micronised.html

Ista supstanca a 460 din jeftinije.
Nema razlike tu 5g creatina je isto samo im se pakovanja razlikuju. :D
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #26 poslato: Mart 12, 2015, 09:19:47 posle podne »

Ok:-)
Kad je najbolje da uzimam i koliko...??
kakav je ovaj proizvod am creatin 1000g cena 2300??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Mart 12, 2015, 05:11:04 posle podne »

To su samo klasinče preuveličane priče iz teretane. Slobodno kupi kreatin, samo kao što sam već rekao ne očekuj čudo od njega, malo će ti pomoći u dobijanju mišića i ako su ti ishrana i trening dobri nećeš ništa izgubiti kad prestaneš da ga koristiš :)
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #24 poslato: Mart 12, 2015, 04:30:10 posle podne »

pročitao sam da pomaze na dobijanju mase,ali isto tako kad prestanes da ga koristiš izgubiš 70% mišića koje si dobio i tako isto kilaze (neš kao voda napusti mišiće)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #23 poslato: Mart 12, 2015, 04:20:50 posle podne »

Nisam baš najbolje razumeo šta hoćeš da pitaš ali ako si mislio na to koliko vremena treba da dobiješ 5-10kg to niko ne može da ti odgovori ali veruj mi da treba dosta vremena.Trebaš imati strpljenja i možeš uzeti kreatin ali nemoj da očekuješ čudo :)
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 80

« Odgovor #22 poslato: Mart 12, 2015, 04:02:39 posle podne »

Uredu,počinjem da primenjujem od ponedeljka,unos gejnera ću smanjiti na 400g i šta misliš da dodam kreatin da li će doprineti izgradnji mase,koliko kilograma i vremenski treba za bolje rezultate (5-10kg)??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2015, 01:21:14 pre podne »

Obrok 1:
200g ovsenih/musli +300ml mleka+kuvano jaje+100g (badema,oraha,lešnika..)

Obrok 2:
sendvič sa pecenicom

Obrok 3:
300g piletine+100g pirinča+100g krompira+salata+100g tvrdog sira +200g hleba

Obrok 4:
2 konzerve tune + 2 kuvana jaja + 200ml jogurta + 200g hleba

Obrok 5:
musaka,čorba,djuvec + 200ml jogurta + 200g hleba

to je negde 3000kcal,180 proteina,400uh,100g masti
Slavisa ti je lepo napisao primer kako bi trebalo da izgleda, probaj da tako uradis i ti, musli zameni ovsenim pahuljicama, izbaci belo brasno, te pecenice i to, obrok pred spavanje proteini i masti, mozes 300g piletine podeliti u dva obroka, a ovu tunjevinu ubaciti sa 3-4 jaja za dorucak, skoro usao u kantinu u mojoj skoli cene ubijaju za jedan njihov sendvic kupim 200-250g belog

Vladane idalje ne pratiš "tok priče"...jako površno primenjene preporuke...

Obrok 1 - premalo proteina...previše masti...30-40 gr jezgrastih plodova po obroku je sasvim dovoljno...dakle, podeli na više obroka...

Obrok 2 ...ajmo to malo konkretnije...suhomesnati proizvodi baš i nisu najbolje rešenje...a koliko pečenice planiraš da staviš u sendvič? Oko 100 gr?

Obrok 3 - izbaci hleb i sir...moraš biti svestan činjenice da naše telo može da svari i apsorbuje oko 30-50 gr proteina po obroku...uzalud je preterivanje u unosu proteina po obroku kada oni završe "kao minuli rad"...

Obrok 4- ne preteruj sa konzervama...akcenat na svežu ribu - oslić, skuša, pastrmka, losos...konzerve najviše 2 nedeljno...

Obrok 5 - opet fali proteina, osim ako u musaci, čorbi ili Ă°uveču nemaš bar 150 gr nekog kvalitetnog mesa...izbaci hleb...

Kao što ti je Cvetkoper napomenuo najbolje je npr. 250 gr sira( sa manje mlečne masti) i jezgrasti plodovi( 30-40 gr)...za obrok pred spavanje...

Ne zapadaj u "nutritivnu megalomaniju"...već umereno, logički ,uz date preporuke formuliši ishranu...i zamolio bih da već jednom "studiozno" pročitaš date preporuke...rečenicu po rečenicu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

I da, kada kažeš crni hleb, misliš na "kupovni crni hleb"...ne zaboravi da jedini pravi crni hleb je onaj koji "sam ispečeš" od brašna tipa 1100 i 1600, kao i od celog zrna žitarica( integralno brašno)...naši proizvoĂ°ači često prave mixeve sa belim brašnom ili ga jednostavno oboje( laka zarada na "šarenoj laži")...preporuka za tonus hleb...
« Poslednja izmena: Mart 12, 2015, 01:22:52 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #20 poslato: Mart 11, 2015, 09:33:16 posle podne »

crni hleb.je upitanju,umesto musli ovsene i pojacam doručak da li će biti uredu?
Jel ti pravis hleb ili kupujes?
Ajde napravi plan na osnovu onoga sto ti je Slavisa napisao da ne bude da nista ne citas i ne slusas
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.