TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:13:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji suplementi za mrsavljenje  (Pročitano 5937 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Novembar 09, 2013, 12:37:33 pre podne »

Prvenstveno bih hteo da se zahvalim na ovako brzom odgovoru i pomoci.

Sto se tice sistemskog, krvne slike i svih mogucih nalaza, radim ih svakih mesec dana. Od same operacije (sredina Jula) do sada, nekim cudom nalazi su dobri, iako su unosene velike kolicine alkohola.
Jedino su malo iznad normale bili enzimi jetre, ali posto sam unosio tada i lekove (pre 15tak dana), doktor kaze da je to potpuno normalna reakcija.

To je jedna od ovih novopecenih dijeta, ala Atkinsova. Nije mi stalo toliko do kilaze koliko da izgubim obime.
Zamisao mi je bila sledeca, da budem 10-15 dana u toj kako je zovu "napad" fazi i onda da predjem na herbalife posto ga imam u zalihama od ranije.

Misici su mi otisli u tri lepe, pogotovo na desnoj ruci, jedva dignem flasu vode. Nisam 100% oporavio ruku, a ovi na fizikalnoj su kilavi i bas sporo rade na oporavku misica.

Ideja mi je bila da uspem za mesec dana da skinem do 10kg i da izgubim makar deo stomaka, jer sam dosao u fazu da ne mogu kosulju da obucem a da dugmici ne zategnu.

Sta bi ti savetovao od vezbi? Vremena imam, mislio sam mozda za pocetak 2x dnevno po 30-45m?
Sta mislite o netoleranciji na hranu? Da li vredi to uraditi?


Enzimi jetre su mozda reagovali u tom trenutku na lekove, ali mislim da je bila kombinacija lekova i alkohola u pitanju tj da je alkohol potencirao reakciju. Cisto to imaj na umu iako je sada nalaz uredan, za ubuduce.

Sto se dijete tice, uopste se ne slazem sa takvom restrikcijom nutrijenata. Za nedelju dana 4 kilograma je nagli gubitak, a tek 10 kg za mesec dana - to ne spada u zdravo mrsavljenje. Drugo, takva ishrana ce rezultovati mrsavljenjem do odredjene granice, kilogrami ce se vratiti cim krenes normalno da jedes a to ti sigurno nije cilj. Da li imas neku uzinu izmedju? Voce, povrce..?

Ja cu se sloziti sa konstatacijom da Herbalife daje kratkotrajne rezultate. Mozes ti to koristiti ako vec imas, ali bar sa druge strane sredi ishranu, i polako kreni da treniras sa tegovima.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2013, 06:18:23 posle podne »

nemoj me pogrešno shvatiti, Herbalife će ti pomoći da skineš kile jer svi njihovi "protokoli" doziranja idu na to da se šejkovima zameni obrok i tako stvara manjak kalorija. Ono sa čime se ja ne slažem je njihov kvalitet. Ukoliko pravilno doziraš njihove suplemente imaćeš dobe rezultate, ali ajde sda to na stranu, da vidimo prvo trening.

Ukoliko nemaš bolova u toj ruci onda nema razloga da ne kreneš sa treningom da poćeaš masu i snagu mišića. Treba da keneš polako i da vremenom povećavaš težinu sa kojom radiš, jer ako je sve dobro učvršćeno nema šanse da se prelom pomeri, sada samo treba da ojača sve zajedno sa tom polomljenom kosti.

Za početak naĂ°i pokrete koji ti stvaraju najmanje tegoba i napreduj ka sve zahtevnijima i funkcionalnost ruke mora da se vrati na staro.

Neki predlog za početak je da naĂ°eš nekoga ko ume da ti pokaže pravilno vežbanje sa tegovima i da kreneš sa jedno 3 treninga nedeljno sa tegovima i jačaš čitavo svoje telo vežbama kao što su čučanj, potisci, a da budeš oprezniji na vežbama za leĂ°a dok ne vratiš snagu podlaktice.

Ovako ćeš dobiti dovoljno mišićne mase i snage da će ti se i metabolizam ubrzati, a samim time ćeš gubiti salo. što se ubrzavanja tiče to ne radi baš tako jednostavno. količina sala koju gubiš je zavisna prvenstveno od ishrane i dok te ekspresne dijete mogu da pokažu brži gubitak kilaže to nije u potpunosti salo. kod dijeta sa velikom restrikcijom ugljenih hidrata telo većma dehidrira i kilaža se gubi jako brzo, ali procenat sala koji se gubi je isti kao i kod drugih dijeta.

Ishrana ne mora da bude komplikovana da bi se gubilo salo, pogotovo kada preĂ°eš sa kompletno zanemarene ishrane na neku koja je donekle ureĂ°ena.

Možeš li napisati kako izgleda nekoliko dana ishrane na toj dijeti koju sada primenjuješ? možda mogu da ti dam neke savete kako da se manje opterećuješ, a i dalje postižeš rezultat.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
madness99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2013, 11:32:07 pre podne »

Pre nekih 3 godine, meni je herbalife pomogao, ne mogu da kazem. Lepo sam sredio za cetiri meseca pridrzavanja i skoro sam u nekoj kompenazaciji dobio njihove proizvode, konkretno shakove, proteine i tablete. Pa imam na "zalihama" za 4-5m kompletne ishrane, pa bih ga zato koristio da ne propadne. Mada mi se iskreno zgadio dosta.

Zarasla je ruka, pazi, 16tog jula sam imao operaciju zbog preloma podlaktice i imam 6. srafova i plocicu, nakon toga sam nosio ortozu dobrana 2ipo meseca i sve je zaraslo. PRoblem je bio sto je prelom bio manje 1cm od lakta, zbog nerava itd ali je sve proslo super.
Nakon skidanja ortoze sam krenuo sredinom septembra na fizikalnu i skoro sam je ispravio do sada, ali ne mogu da je okrenem do kraja i ne mogu da je savijem.

E sada, doktor koji me je operisao mi je objasnio da cu se potpuno oporaviti kada budem mogao da uhvatim rame tom rukom. I da je sada sve na tome da "povecam" misice, jer su se smanjili i skratili.
Ali ovi su me drzali 15. zadnjih dana na 0.5kg sto je nista, jer opusteno mogu da dizem postepno 1.5kg a da se ne umorim.
Zato sam i prestao zadnjih 10tak dana da idem na fizikalnu.

Ne bih tu ruku naravno puno opterecivao u teretani, ali pomalo, koliko mi dozvoljava da je sto pre osposobim.
Sve moguce vezbe za ruku sam proucio i znam ih, tako da bih mogao u sustini i sam u teretani, eventualno uz trenera da vezbam.
Zato sam mislio da uejdno iskoristim momenat, da zajedno sa suplementima ubrzam malo taj proces skidannja sala, jer se bas dosta nakupilo.
Dosta manje na nogama nego na stomaku.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2013, 11:15:32 pre podne »

OK, to je dobra vest, mislim na rezultate tvojih testova, ali opet moram da te zaustavim jer si spomenuo Herbalife.

Ne bi da ispadne da skrnavim druge brendove, ali ima dosta stvari u Herbalife ponudi sa kojima se ja ne slažem. Prva je to što su cene njihovih proizvoda za količine koje nude neverovatno disproporcijalne. Druga stvar koju oni rade je da savetuju skroz nelogične protokole doziranja suplementacije koja opet može samo da naštkodi čoveku, a pri tome zanemaruju bilo kakvu zdravu logiku ishrane u tom periodu kada se koristi Herbalife.

Primera radi, njihov savet za doziranje zamenskih obroka, kao što su neki njihovi proteinski prahovi su da se uzima jedna kašika i pomeša sa vodom. Tačna specifikacija te jedne kašike kaže da u njoj ima 6gr protiena, a ukupno je ta kašika negde oko 15gr. I ovo oni uzimaju kao zamenu za obrok. Da jedeš jednu kašiku čiste guščije masti  kao zamenu za obrok gubio bi kilažu, a da ne pričamo koliko je štetna duža izloženost ovakvom deficitu kalorija. I dalje misli da treba osmisliti ishranu koja bi teb odgovarala i nikako da to bude dijeta na kojoj ćeš izgubiti 10kg za mesec dana, jer opet ponavljam to ne vodi ka ničemu dobrom.

Ukoliko ti je ruka zarasla, onda nema razloga da ju ne kreneš vežbati sa tegovima jer što ju više budeš čuvao, to će ju teže biti oporaviti kasnije. Svaki organ, tako i mišići zahtevaju funkcionalnost i samim time moraju da obavljaju svoju funkciju kako bi nastavili da funkcionišu, a kao što si i sam primetio zbog neaktivnosti ruka je atrofirala.

Naravno, opet moraš imati nekoga da ti kaže kako i koliko da vežbaš. Kada je obavljena operacija i zašto si imao operaciju zbog preloma podlatkice, šta se tačno zakomplikovalo?

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
madness99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2013, 10:18:43 pre podne »

Prvenstveno bih hteo da se zahvalim na ovako brzom odgovoru i pomoci.

Sto se tice sistemskog, krvne slike i svih mogucih nalaza, radim ih svakih mesec dana. Od same operacije (sredina Jula) do sada, nekim cudom nalazi su dobri, iako su unosene velike kolicine alkohola.
Jedino su malo iznad normale bili enzimi jetre, ali posto sam unosio tada i lekove (pre 15tak dana), doktor kaze da je to potpuno normalna reakcija.

To je jedna od ovih novopecenih dijeta, ala Atkinsova. Nije mi stalo toliko do kilaze koliko da izgubim obime.
Zamisao mi je bila sledeca, da budem 10-15 dana u toj kako je zovu "napad" fazi i onda da predjem na herbalife posto ga imam u zalihama od ranije.

Misici su mi otisli u tri lepe, pogotovo na desnoj ruci, jedva dignem flasu vode. Nisam 100% oporavio ruku, a ovi na fizikalnoj su kilavi i bas sporo rade na oporavku misica.

Ideja mi je bila da uspem za mesec dana da skinem do 10kg i da izgubim makar deo stomaka, jer sam dosao u fazu da ne mogu kosulju da obucem a da dugmici ne zategnu.

Sta bi ti savetovao od vezbi? Vremena imam, mislio sam mozda za pocetak 2x dnevno po 30-45m?
Sta mislite o netoleranciji na hranu? Da li vredi to uraditi?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2013, 09:54:22 pre podne »

Pozdrav i odma na početku da ti kažem da pogrešno razmišljaš. Tvoj problem je nastao zato što si mesecima unosio previše alkohola i hrane koji su te doveli u situaciju da se ugojiš i budeš gde jesi danas, a to ni jedna količina suplementacije neće rešiti.

Ovakvo preterivanje ostavlja posledice na organizam dalje od samo masnih naslaga oko stomaka, nego i na tvoje unutrašnje organe i zdravlje generalno. Tako da bi prvi normalan korak bio da uradiš sistematski pregled kod svog lekara koji će ti reći šta još sve treba popraviti u tvom telu, jer nabacivanje suplementacije na neke postojeće poremećaje može biti samo kontraproduktivno.

Nism nikad čuo za tu dijetu, ali ako jedeš zobene i jogurt onda to nije čisto proteinska dijeta. Što je dobro, jer čisto proteinska dijeta nije za svakoga. Ljudi ju preporučuju zao što se pomak na vagi vidi najbrže, ali se ne skida salo ništa brže nego na drugim dijetama, samo se brže dehidrira, što znači da onog trenutka kada staneš sa dijetom sva kilaža će se vratiti, a verovatno ćeš doviti još koju kilu više mego što si imao. Keto dijeta je poznata da daje naš ovakve rezultate.

Trening u teretani je naravno odlično rešenje, jer sigurno ti treba više mišićne mase, što će samo po sebi pospešiti skidanje viška kilograma.

Mislim da je najbitnije za tebe da shvatiš da ne postoji šansa da napraviš brz rezultat i da ga zadržiš, jet o ni profi bilderi ne mogu da urade. Čak i oni skidaju salo samo za jedan dan na koji se takmiče i već sledećeg dana su i po 10 kila teži.

Ukoliko si zainteresovan, ovde na Pansport forumu radi dosta stručnjaka u svojim oblastima i mogu ti pomoći da rešiš svoj problem, ali moraš ići korak po korak, jer u suprotnom samo činiš sebi magareću uslugu.

Za početak ja bi ti savetovao da uradiš taj istematski, na forumu naĂ°eš doktorku Goranu Grković koja ti može pomoći oko tumačenja rezultata i da sa njom detaljno odrediš koja bi ti ishrana najviše odgovarala, a što se treninga tiče ja sam i više nego voljan da te usmeravam u kom pravcu treba da se krećeš, tako da sva pitanja vezana za teretanu možeš meni da proslediš.

Pozz i dobrodošao na forum ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
madness99
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2013, 08:23:03 pre podne »

Naime, u zadnja tri-cetiri meseca sam se dosta ugojio.
Polomio sam podlakticu, bio na operaciji i od tada sam samo izlazio i unosio velike kolicine alkohola sto je uzrokovalo da se ugojim nekih 12-14kg.
Zadnjih 7. dana sam uspeo da izbacim potpuno alkohol i na Dukan dijeti sam, znaci samo proteine unosim.
Dorucak zobene pahuljice sa casom jogurta, rucak 300-400gr teletine, vecera 200-300gr piletine ili teletine.
Odredjenim danima jedem ribu...
I time sam skinuo 4. kilograma zakljucno sa jucerasnjim danom.

Znaci danas imam 96. ili 97. kg na visinu od 185.
Fizicki sam potpuno neaktivan, osim setnje dnevno nekih 20-30m gde se maximalno oznojim.

Hocu da upisem teretanu, e sada sta mi savetujete od suplemenata?

Hocu sto pre da moguce da se dovedem u red i sredim, kilazu i izgled.
Ajde da tako kazem, ne bi mi bio problem da odvojim nekih 100-200e mesecno na suplemente.

Krenuo bih odmah sa sagorevacima i sa cime jos god treba?


Sta savetujete?


Hvala unapred na pomoci
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 18 upita.