TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 09:10:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: L-carnitine + chrome  (Pročitano 5448 puta)
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2013, 01:46:23 posle podne »


Najbolje bi bilo da kreneš u teretanu, bar 3-4 puta nedeljno trening snage. Nadam se da imaš nekoga ko može da te uputi i ispravi na licu mesta.

Ne treba da se bojiš da je ovakav tip treninga u suprotnosti sa tvojim ciljevima, naprotiv.

Što se tiče kardia, treba ti i kardio ali ne treba samo kardio da forsiraš.  Bar 4 puta nedeljno po 45 min- sat vremena, u odgovarajućoj zoni.
Ostavi mi podatke - godine i puls u mirovanju pa ću ti izračunati okvirno zone... da imaš bar neki okvir.   A pulsmetar, pogotovo ako si bajker, nemoj da nemaš  ;D

Sto se tice teretane, isao sam dugo ranije tako da bih se snasao sto se tice vezbi.

Podaci:
Visina: 183cm
Tezina: 80kg
1992 godiste (21 godina)
Puls u mirovanju sam sa stopericom uspeo da izbrojim 80-85bpm.
Bajk ne vozim onako klasicno, da sam stalno u nekim visokim ,,obrtajima", vec malo sporije, ali onda 5-10 min adrenalina kada nema vremena za gledanje u pulsmetar, ali cu ga nabaviti svakako. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2013, 11:07:01 pre podne »

MightyMO,

u zadnje vreme sam trenirao samo u stanu sa improvizovanim tegovima za neke vezbe, a uglavnom bodyweight vezbe, i to nisam bio bas redovan, ali cu sada krenuti intezivnije. Bajk ne vozim trenutno, ostao mi je kuci a sada sam na studijama u Beogradu. Nisam nikada koristio pulsmetar (samo jednom probao) i nisam radio testiranja za zone.

Najbolje bi bilo da kreneš u teretanu, bar 3-4 puta nedeljno trening snage. Nadam se da imaš nekoga ko može da te uputi i ispravi na licu mesta.

Ne treba da se bojiš da je ovakav tip treninga u suprotnosti sa tvojim ciljevima, naprotiv.

Što se tiče kardia, treba ti i kardio ali ne treba samo kardio da forsiraš.  Bar 4 puta nedeljno po 45 min- sat vremena, u odgovarajućoj zoni.
Ostavi mi podatke - godine i puls u mirovanju pa ću ti izračunati okvirno zone... da imaš bar neki okvir.   A pulsmetar, pogotovo ako si bajker, nemoj da nemaš  ;D
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Novembar 09, 2013, 12:42:21 pre podne »

Ishrana je definitivno najbolje resenje. :)
Potrudicu se da izdvojim vremena za tih 6 treninga nedeljno.
@ Dr Gorana   Nisam menjao ishranu uopste kada sam uzimao sagorevac, a sigurno se ta mucnina nije javljala zbog treninga, jer sam jednom uzeo sagorevac a nisam nista radio, i bio je isti efekat. Izgleda da ne odgovara suplement.

Hvala svima! :)

Zanimalo me da nisi mozda izbacio ugljene hidrate pa da ima sa tim veze.
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2013, 04:37:05 posle podne »

MightyMO,

u zadnje vreme sam trenirao samo u stanu sa improvizovanim tegovima za neke vezbe, a uglavnom bodyweight vezbe, i to nisam bio bas redovan, ali cu sada krenuti intezivnije. Bajk ne vozim trenutno, ostao mi je kuci a sada sam na studijama u Beogradu. Nisam nikada koristio pulsmetar (samo jednom probao) i nisam radio testiranja za zone.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Novembar 08, 2013, 02:21:24 posle podne »

Alex,

kakvi su sada treninzi?  Da li i dalje voziš bajk i pratiš li intenzitet, koristiš li pulsmetar?  Da li si radio testiranja za odreĂ°ivanje zona treninga?

Kako stojiš sa teretanom?
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2013, 11:29:52 pre podne »

Ishrana je definitivno najbolje resenje. :)
Potrudicu se da izdvojim vremena za tih 6 treninga nedeljno.
@ Dr Gorana   Nisam menjao ishranu uopste kada sam uzimao sagorevac, a sigurno se ta mucnina nije javljala zbog treninga, jer sam jednom uzeo sagorevac a nisam nista radio, i bio je isti efekat. Izgleda da ne odgovara suplement.

Hvala svima! :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2013, 09:39:48 pre podne »

Pozdrav svima. Novi sam na ovom forumu, ali ga pratim odavno.
Ukratko: Ceo zivot se bavim biciklizmom, vozio sam i drumski, i mtb, a na kraju Freeride (ekstremni mtb). Zadnje dve godine i nisam bas trenirao, prvo jednu godinu slabije, a drugu skoro ne uopste, a najveci razlog je bio lenjost, i jos neke obaveze...

- Prvi i jedini suplement koji sam probao je BioTech-ov L carnitine + chrome.
Krenuo sam sa vracanjem u formu i posle nekoliko treninga, krenuo sam na trcanje i uzeo jednu preporucenu dozu od 1000mg. Nekih 30-ak min posle konzumiranja istog i zagrevanja, osecao sam neku mucninu, nije bilo nista strasno, ali nije ni lep osecaj. Posle toga nisam uzeo na sledecem treningu, ali sam onda posle ponovo uzimao svaki trening, i svaki put je bilo isto (5-6 puta), i efekat je bio isti. Mislio sam cak da mozda osecam mucninu zato sto dugo nisam trenirao i zapustio sam telo, pa da je to mozda bio razlog, ali ipak nije.
Brat je probao isti suplement i nije osetio nista. Da li je neko imao slicno iskustvo sa ovime mozda?

I jos jedno pitanje:
Posto sam se malo ugojio i gadim se na samog sebe koliko sam zapostavio telo, da li je bolje da sada za skidanje masti vise radim kardio treninge u odnosu na treninge snage da bih skinuo ,,visak delova"? :)   Visok sam 183 i imam 80 kg trenutno.
Hvala unapred i pozdrav!

Nije u pitanju bila velika doza da bi se mucnina javila kao neki nezeljeni efekat, ali moze se desiti da ti ne odgovara preparat, kao sto kaze Dusan. Mene zanima jesi li nesto menjao u ishrani kada si krenuo da vezbas ponovo i uzeo sagorevac? Da li ti se mucnina javlja samo kad uzmes sagorevac ili vezano i za trening?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2013, 09:05:00 pre podne »

Onda ti jednostavno ne odgovara taj suplement. I meni tako neki sagorevači prijaju,a neki ne.
Što se tiče treninga,radi i kardio i snagu.Masti topiš na 70% max heart rate-a i duže od 30min aktivnosti.
Ako možeš,bilo bi super da npr. 3 puta nedeljno radiš kardio i 3 puta trening sa opterećenjima.
A ono što ti je najbitnije od svega jeste ishrana,u kuhinji se stvara izgled :)
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2013, 11:56:34 posle podne »

Pa nekih dva sata pre treninga uglavnom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2013, 11:00:36 posle podne »

Pozdrav svima. Novi sam na ovom forumu, ali ga pratim odavno.
Ukratko: Ceo zivot se bavim biciklizmom, vozio sam i drumski, i mtb, a na kraju Freeride (ekstremni mtb). Zadnje dve godine i nisam bas trenirao, prvo jednu godinu slabije, a drugu skoro ne uopste, a najveci razlog je bio lenjost, i jos neke obaveze...

- Prvi i jedini suplement koji sam probao je BioTech-ov L carnitine + chrome.
Krenuo sam sa vracanjem u formu i posle nekoliko treninga, krenuo sam na trcanje i uzeo jednu preporucenu dozu od 1000mg. Nekih 30-ak min posle konzumiranja istog i zagrevanja, osecao sam neku mucninu, nije bilo nista strasno, ali nije ni lep osecaj. Posle toga nisam uzeo na sledecem treningu, ali sam onda posle ponovo uzimao svaki trening, i svaki put je bilo isto (5-6 puta), i efekat je bio isti. Mislio sam cak da mozda osecam mucninu zato sto dugo nisam trenirao i zapustio sam telo, pa da je to mozda bio razlog, ali ipak nije.
Brat je probao isti suplement i nije osetio nista. Da li je neko imao slicno iskustvo sa ovime mozda?

I jos jedno pitanje:
Posto sam se malo ugojio i gadim se na samog sebe koliko sam zapostavio telo, da li je bolje da sada za skidanje masti vise radim kardio treninge u odnosu na treninge snage da bih skinuo ,,visak delova"? :)   Visok sam 183 i imam 80 kg trenutno.
Hvala unapred i pozdrav!

Prvo da te pitam da li si rpe treninga imao neki obrok?Koliko pre treninga ?
Sačuvana
AlexKV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 34


« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2013, 09:30:33 posle podne »

Pozdrav svima. Novi sam na ovom forumu, ali ga pratim odavno.
Ukratko: Ceo zivot se bavim biciklizmom, vozio sam i drumski, i mtb, a na kraju Freeride (ekstremni mtb). Zadnje dve godine i nisam bas trenirao, prvo jednu godinu slabije, a drugu skoro ne uopste, a najveci razlog je bio lenjost, i jos neke obaveze...

- Prvi i jedini suplement koji sam probao je BioTech-ov L carnitine + chrome.
Krenuo sam sa vracanjem u formu i posle nekoliko treninga, krenuo sam na trcanje i uzeo jednu preporucenu dozu od 1000mg. Nekih 30-ak min posle konzumiranja istog i zagrevanja, osecao sam neku mucninu, nije bilo nista strasno, ali nije ni lep osecaj. Posle toga nisam uzeo na sledecem treningu, ali sam onda posle ponovo uzimao svaki trening, i svaki put je bilo isto (5-6 puta), i efekat je bio isti. Mislio sam cak da mozda osecam mucninu zato sto dugo nisam trenirao i zapustio sam telo, pa da je to mozda bio razlog, ali ipak nije.
Brat je probao isti suplement i nije osetio nista. Da li je neko imao slicno iskustvo sa ovime mozda?

I jos jedno pitanje:
Posto sam se malo ugojio i gadim se na samog sebe koliko sam zapostavio telo, da li je bolje da sada za skidanje masti vise radim kardio treninge u odnosu na treninge snage da bih skinuo ,,visak delova"? :)   Visok sam 183 i imam 80 kg trenutno.
Hvala unapred i pozdrav!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.